Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:38:32 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Trunki - zacne i nie tylko - SWII a Noekatechumenat - heh!;)
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 14 Drukuj
Autor Wątek: Trunki - zacne i nie tylko - SWII a Noekatechumenat - heh!;)  (Przeczytany 35929 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« dnia: Lipca 16, 2009, 22:29:50 pm »

Trunki - zacne i nie tylko  - takić to wątek zakładamy o zbożnym  czasem zaś sprośnym świątecznym a powszednim trinkowaniu :)
Voila!  ;D :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2009, 22:32:21 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 16, 2009, 22:34:50 pm »

W zwiazku z upalami, pijam tylko colę, bo tansza od mineralnej bez gazu, aktualnie.
a w tej mniej waznej sprawie jestem oczywiscie przeciw.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 16, 2009, 22:36:45 pm »

Heheh ;) Chyba w Łodzi tylko "tańsza" Panie Krzysztofie  ;D ja tam w upał preferuję browary Polskie, może być "Tyskie", "Lech" "Warka" a nawet każden inszy byla chłodzony i beczkowy - w butelkach to tylko na mecze do domu... ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 16, 2009, 22:40:59 pm »

A właśnie ja preferuję browar butelkowy, ot tak sobie- puszkowego nie uznaję :) Ostatnio rozkoszuję się w piwie Koźlak. Drogie jest, ale od czasu do zcasu można zaszaleć. I ta malowana butelka...coś pięknego :D
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 16, 2009, 22:44:43 pm »

Heheh ;) Chyba w Łodzi tylko "tańsza" Panie Krzysztofie  ;D ja tam w upał preferuję browary Polskie, może być "Tyskie", "Lech" "Warka" a nawet każden inszy byla chłodzony i beczkowy - w butelkach to tylko na mecze do domu... ;D
Dobre beczkowe nie jest zle.
Tak, na mecze do domu w butelkach albo w puszkach. I tak przelewam do kufla.
Ciekawe, ze piwa mozna wypic duzo, a wina, czy wodki, przynajmniej ja, nie za bardzo. Kiedys zostalem sam na sam z butelka wina musujacego, ktore bardzo lubie i choc je lubie, to ledwo, ledwo. I dlugo to trwalo, a w tym samym czasie mozna bylo spozyc ze trzy raxy tyle piwa.
Poza tytm, jak wszyscy wiedza, piwo jest zdrowe.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 16, 2009, 22:44:56 pm »

A właśnie ja preferuję browar butelkowy, ot tak sobie- puszkowego nie uznaję :) Ostatnio rozkoszuję się w piwie Koźlak. Drogie jest, ale od czasu do zcasu można zaszaleć. I ta malowana butelka...coś pięknego :D

Oooo ! Kozlak tak kożlak to cud miód malina piwesio jest !!! ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 16, 2009, 22:45:48 pm »

A właśnie ja preferuję browar butelkowy, ot tak sobie- puszkowego nie uznaję :) Ostatnio rozkoszuję się w piwie Koźlak. Drogie jest, ale od czasu do zcasu można zaszaleć. I ta malowana butelka...coś pięknego :D

Oooo ! Kozlak tak kożlak to cud miód malina piwesio jest !!! ;D

Jak widać łączy pokolenia ;D ;D
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 16, 2009, 22:46:22 pm »

A co z tym trunkiem? Ktoś próbował? :)

Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 16, 2009, 22:46:43 pm »

A ja ostatnio rozsmakowałem się w ukraińskim piwie pszenicznym. Chociaż może nie do końca ono ukraińskie - browar Lwów... ;)

Serdecznie polecam!
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #9 dnia: Lipca 16, 2009, 22:47:55 pm »

Dobre beczkowe nie jest zle.
Tak, na mecze do domu w butelkach albo w puszkach. I tak przelewam do kufla.
Ciekawe, ze piwa mozna wypic duzo, a wina, czy wodki, przynajmniej ja, nie za bardzo. Kiedys zostalem sam na sam z butelka wina musujacego, ktore bardzo lubie i choc je lubie, to ledwo, ledwo. I dlugo to trwalo, a w tym samym czasie mozna bylo spozyc ze trzy raxy tyle piwa.
Poza tytm, jak wszyscy wiedza, piwo jest zdrowe.

Ja również nie preferuję inszych nad piwo trunków, co nie znaczy że uciekałbym przede przednim winem azali butelczyną wybornego samogonu ( mój Kolega z Seminarium - też świecki oczywiście )  potrafi niesamowity cymes przyrządzić...po prostu cud miód malina !!! Takie likwory...aż się chce pijać, jeno trza mieć głowę mocną na takowe ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #10 dnia: Lipca 16, 2009, 22:48:07 pm »

A co z tym trunkiem? Ktoś próbował? :)

Już chyba lepiej by było chlapnąć denaturat (oczywiście fachowo przez chlebek filtrowany)... :)
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Lipca 16, 2009, 22:50:20 pm »

Przypomina mi się wypowiedź radzieckiego dyplomaty:

"ze wszystkich win, najbardziej lubię wódkę"
Zapisane
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #12 dnia: Lipca 16, 2009, 22:51:31 pm »

A właśnie- my tu piwko, winko, a niech się podzielą Państwo preferencjami nt. mocniejszych trunków  :D a co- jak szaleć to szaleć  ;D
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #13 dnia: Lipca 16, 2009, 22:51:48 pm »

A co z tym trunkiem? Ktoś próbował? :)

Już chyba lepiej by było chlapnąć denaturat (oczywiście fachowo przez chlebek filtrowany)... :)
Swego czasu, kupowalem w drogerii denaturat. Do celow technicznych. Stojacy za mna klient powiedzial zachryponietym glosem :
- wystarczy trzy razy przez skorke od chleba przepuscic i juz mozna spokojnie wypic.
Podziekowalem mu.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #14 dnia: Lipca 16, 2009, 22:52:50 pm »

a ja właśnie w przeciwieństwie do Ciebie omijam sieciowe browary - pijam piwo może nie sporadycznie, ale max. 2 razy w tygodniu. Najczęściej jest to lubelska Perła lub różne Ciechany (miodowe, wyborowe, pszeniczne, stout), ale próbuję też rozmaite niszowe piwa lokalnych browarów. Dziś kupiłem miodowego Krajana z Kujaw i piwo świeże z Mazur (browar Olsztyn), niepasteryzowane, ciekawe, jak smakują !

Z piw obcych lubię Paulanera jasnego, pszenicznego

Ale oczywiście najlepsze piwo opiewane jest tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=3xbfFAYTN-g
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: [1] 2 3 ... 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Trunki - zacne i nie tylko - SWII a Noekatechumenat - heh!;) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!