Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 09:41:30 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Autorytety młodych Polaków
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Autorytety młodych Polaków  (Przeczytany 3199 razy)
Civitas Dei
adept
*
Wiadomości: 36


« dnia: Lipca 16, 2009, 08:08:23 am »

Cytuj
Młodzi Polacy uważają za autorytety głównie osoby znane z ekranu - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie "Rzeczpospolitej". Młodzi, proszeni o wskazanie osoby publicznej, która prezentuje cenione przez nich cechy i poglądy, najczęściej wymieniali Jerzego Owsiaka, Kubę Wojewódzkiego, Szymona Majewskiego i Wojciecha Cejrowskiego.

Jerzego Owsiaka wskazało 40% badanych, Wojewódzkiego - 32%, 30% - Szymona Majewskiego, a 27% - Wojciecha Cejrowskiego. Na kolejnych miejscach znaleźli się - Dalajlama z 25% poparciem, oraz Ewa Drzyzga i Robert Kubica - których wskazało po 22% badanych.

Na liście nie znalazł się żaden pisarz ani naukowiec. Są natomiast dwaj polscy politycy: premier Donald Tusk - 19% wskazań, oraz szef MSZ Radosław Sikorski - 6%. 14% młodych wskazało także amerykańskiego prezydenta Baracka Obamę.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,Kto-jest-najwiekszym-autorytetem-dla-mlodych-Polakow,wid,11319392,wiadomosc_prasa.html?ticaid=18648

Nie przeraża to państwa, że w dzisiejszym świecie młodzież ma takie autorytety??? Nawet Jan Paweł II nie jest autorytetem dla młodych ludzi. :(
Zapisane
"Liberalni katolicy są wilkami odzianymi w owcze skóry. Będą was nazywali papistami, klerykałami, nieprzejednanymi wstecznikami. Miejcie to sobie za honor."
Damian Nowak
bywalec
**
Wiadomości: 76

« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 16, 2009, 08:15:15 am »

Nie ma w tym niczego dziwnego. Po prostu żyjemy w schyłkowej fazie cywilizacji.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 16, 2009, 09:36:11 am »

jakie poglądy ma p. Ewa Drzyzga ??

Ja już młodym Polakiem nie jestem, ale rzeczywiście widzę wielki kryzys autorytetów. I nie zgodziłbym się z tezą, że winne są tu tylko media !

Z osób, które mógłbym wskazać w takiej sondzie (x. Stanisław Małkowski, x. Issakowicz - Zaleski, honorowy prezes Polonii p. Jerzy Piekarzewski, prezes SKCh p. Sławomir Olejniczak, jeszcze kilka nazwisk), powszechnie znany i szanowany jest chyba tylko x. Tadeusz
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 16, 2009, 12:16:45 pm »

Najbardziej mnie przeraza ten szaman Dalajlama pseudonim Jego Swietobliwosc (mam generalnie na niego od zawsze jakies uczulenie, ten stan sie mocno nasilil jak uslyszalem jego wypowedz podczas wizyty na UJ). W sumie podziw dla niego wyraznie swiadczy o mlodych Polakach - on jest dosc ograniczony umyslowo. Choc nie sadze zeby podziw dla niego wynikal ze zblizonego stanu umyslu podziwianego i podziwiajacych, to raczej media kreuja kogo nalezy podziwiac a kogo nie. I tak dziwny w tym wszystkim jest wynik Cejrowskiego, dziwie sie ze jeszcze media nie grzmia, ze az 20% mlodych Polakow popiera tego nietolerancyjnego katola, zamiast podziwiac np. milusinskiego Biedronia  :)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 16, 2009, 12:18:35 pm »

Niech się Pan nie martwi, przyjdzie i czas na Cejrowskiego :(
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Durrandir
bywalec
**
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 16, 2009, 12:23:15 pm »

Młodzi, proszeni o wskazanie osoby publicznej, która prezentuje cenione przez nich cechy i poglądy, najczęściej wymieniali Jerzego Owsiaka, Kubę Wojewódzkiego, Szymona Majewskiego i Wojciecha Cejrowskiego.

Ja jestem w sumie też postrzegany jako młody [26 lat] - ale w jakim względzie Kuba Wojewódzki i Szymon Majewski mają być autorytetami ?
To jakby John Cleeves miałby zostać autorytetem Anglików...

Cytuj
Na liście nie znalazł się żaden pisarz ani naukowiec.
Proszę mi wskazać wyrazistego naukowca; albo pisarza bez skazy... Jak Hemingwaya określają jako agenta KGB...
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 16, 2009, 12:26:29 pm »

Młodzi, proszeni o wskazanie osoby publicznej, która prezentuje cenione przez nich cechy i poglądy, najczęściej wymieniali Jerzego Owsiaka, Kubę Wojewódzkiego, Szymona Majewskiego i Wojciecha Cejrowskiego.

Ja jestem w sumie też postrzegany jako młody [26 lat] - ale w jakim względzie Kuba Wojewódzki i Szymon Majewski mają być autorytetami ?
To jakby John Cleeves miałby zostać autorytetem Anglików...

Cytuj
Na liście nie znalazł się żaden pisarz ani naukowiec.
Proszę mi wskazać wyrazistego naukowca; albo pisarza bez skazy... Jak Hemingwaya określają jako agenta KGB...
Powiedzmy, że W. Łysiak. Może być??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 16, 2009, 12:55:06 pm »

Proszę mi wskazać wyrazistego naukowca; albo pisarza bez skazy...
Tak na szybko: Jacek Bartyzel, Ryszard Legutko, Jacek Trznadel, Jarosław Marek Rymkiewicz, Stanisław Michalkiewicz. Ewentualnie jeszcze: Maciej Urbanowski, Sławomir Cenckiewicz czy Eustachy Rylski.


Proszę mi wskazać wyrazistego naukowca; albo pisarza bez skazy... Jak Hemingwaya określają jako agenta KGB...

Powiedzmy, że W. Łysiak. Może być??
To nie jest najlepszy przykład. Nie wiem jak to delikatnie powiedzieć, ale przypomnę tylko że Baldhead nie rozpoczął swojej kariery dopiero po 1989.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 16, 2009, 13:49:40 pm »

powszechnie znany i szanowany jest chyba tylko x. Tadeusz
Jaki ksiądz Tadeusz jest powszechnie znany i szanowany przez młodych ludzi?
x. Tadeusz Issakowicz
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Leszek
uczestnik
***
Wiadomości: 118


« Odpowiedz #9 dnia: Lipca 16, 2009, 13:58:28 pm »

Tak, nie pomyślałem  ::)
Zapisane
+++
nely
adept
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #10 dnia: Lipca 16, 2009, 14:23:02 pm »

Proszę mi wskazać wyrazistego naukowca; albo pisarza bez skazy...
Tak na szybko: Jacek Bartyzel, Ryszard Legutko, Jacek Trznadel, Jarosław Marek Rymkiewicz, Stanisław Michalkiewicz. Ewentualnie jeszcze: Maciej Urbanowski, Sławomir Cenckiewicz czy Eustachy Rylski.


tylko pytanie kto z młodych Polaków zna tych panów, raczej niewiele jest takich osób.
Zapisane
"Codzienność należy oczyszczać z egoizmu, z obojętności na cudzą niedolę, z łakomstwa i wygodnictwa"  kard. A.Hlond
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #11 dnia: Lipca 16, 2009, 14:32:14 pm »

Słuszna uwaga. Dlatego jednak lepszy od wymienionych przez Eligiusza jest p. Łysiak. I ja mu bardzo wiele zawdzięczam, choć nie akceptuję np. słownictwa, jakiem się b. często posługuje w książkach
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #12 dnia: Lipca 16, 2009, 14:44:14 pm »

tylko pytanie kto z młodych Polaków zna tych panów, raczej niewiele jest takich osób.
Nawet jeśli ma Pani rację to co w związku z tym? Nie dajmy się ogłupić "demokratycznymi" czy "sondażowymi" argumentami. One są dobre dla klakierów Thuska, ale nie dla katolików.

Dlatego jednak lepszy od wymienionych przez Eligiusza jest p. Łysiak.
Zgodzę, się że na początek, że "na start" bardzo dobry jest Łysiak czy RAZ. Jednak nie dam sobie wmówić, że obaj Ci panowie to rycerze bez skazy.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Autorytety młodych Polaków « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!