Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 20, 2024, 05:33:03 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232279 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory 2023
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] Drukuj
Autor Wątek: Wybory 2023  (Przeczytany 16951 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5803


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #180 dnia: Października 28, 2023, 00:03:34 am »

Panie kefisz, nie wiem, czy to brak, albo nadmiar alkoholu etylowego powoduje agresywne zachowanie, ale po pierwsze nie jesteśmy na ty (i raczej nigdy nie będziemy) a po drugie pierwsze to proponowałbym ze dwa tygodnie odpoczynku od FK, albo wyślemy na bezpłatny urlop. Może powinien się pan, panie kefisz rozejrzeć za jakąś Ukrainką, skoro tak ich pan hołubisz.
To pierwsze i ostatnie ostrzeżenie.
Dobranoc.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3993


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #181 dnia: Października 28, 2023, 10:09:07 am »

I co szkielet, urus?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3993


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #182 dnia: Października 28, 2023, 10:10:49 am »

...

"...myśmy sami tu zaprosili...", to chyba pan, bo ja nie, panie kefisz


Bo nikt śmieci o zdanie nie pytał.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 592


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #183 dnia: Listopada 09, 2023, 14:30:24 pm »

Mam takie jedno pytanie...
Ja rozumiem, że Konfederacja nie dostanie wicemarszałka sejmu, bo to Konfederacja i można im nie dać, bo demokracja jest dobra dopóki ludzie głosują poprawnie.
Ja rozumiem, że Konfederacja nie dostanie wicemarszałka bo banda czworga się boi.

Ale dlaczego PO dostanie dwóch marszałków skoro to PiS wygrał wybory? Ktoś może naświetlić te postmagdalenkowe knowania?
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6652


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #184 dnia: Listopada 10, 2023, 00:48:36 am »

Bo co dwa półgłówki, to nie jeden
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5803


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #185 dnia: Listopada 14, 2023, 12:14:35 pm »

Ela Witek- pycha kroczy przed upadkiem. Pańcia po raz kolejny uniosła się niehonorem. Ale jak to mówią, głupich nie sieją, sami się rodzą.

Za to mamy nowego marszałka sejmu  - niejakiego Szimka Hujovnię. Ten to dopiero jest czarnym koniem. I to dosłownie. Młodszym, albo niekumatym do poczytania:
Cytuj
Analizując działania Hołowni, trudno oprzeć się wrażeniu, że jego droga polityczna jest bardzo podobna do tej, którą przebył Janusz Palikot. Warto przeanalizować od samego początku karierę Palikota i Hołowni.

Początkowy kurs na katolicyzm…

Niezorientowanym trudno dziś uwierzyć w to, że na początku działalności publicznej Janusza Palikota były media. A ściślej – chrześcijański tygodnik „Ozon”, który pojawił się na rynku w 2005 r., pięć miesięcy przed wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi. Pierwszym redaktorem naczelnym był Dariusz Rosiak, a jego zastępcami – Anna Moczulska oraz... Szymon Hołownia. 53 proc. udziałów w spółce Ozon Media wydającej tygodnik miał Janusz Palikot, wówczas jeden z najbogatszych ludzi w Polsce.

Dwa miesiące po ukazaniu się tygodnika na rynku, w czerwcu 2005 r., Palikot ogłosił wstąpienie do regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej w Lublinie. Wystartował w wyborach parlamentarnych i dostał się do Sejmu. Dopiero po latach wyszło na jaw, że na temat założenia „Ozonu” Palikot rozmawiał z Adamem Michnikiem.

Szymon Hołownia, który dwukrotnie wstępował do dominikańskiego nowicjatu i dwukrotnie z niego wystąpił, przez lata był określany jako „publicysta katolicki”. Swoje teksty publikował w „Przewodniku Katolickim”, „Tygodniku Powszechnym” i „Więzi”. Przez pięć lat był nawet dyrektorem programowym kanału Religia.tv, należącego do koncernu ITI – antena została zlikwidowana w październiku 2015 r. To nie oznaczało jednak końca kariery Hołowni – szybko odnalazł się jako komediant, a można się o tym przekonać, oglądając archiwalne programy TVN „Mam talent”.

I tutaj też jest podobieństwo do Palikota, ten bowiem też się objawił jako komediant. W 2007 r., będąc już dwa lata posłem PO, przyniósł ze sobą na konferencję prasową dotyczącą sprawy oskarżenia lubelskich policjantów o gwałt i molestowanie seksualne silikonowego penisa i pistolet. Rok później, w 2008 r., przyszedł do studia telewizji TVN z „prezentem dla PZPN” – świńskim łbem. Niebawem został pierwszym skandalistą III RP i założył Ruch Palikota, którego akcje stały się pierwowzorem dla działalności Marty Lempart. W końcu ogłosił apostazję.

…i od niego odwrót

Na razie Szymon Hołownia nie przynosi osobliwych rekwizytów na swoje spotkania, ale powoli dystansuje się do Kościoła. „Jestem w Kościele, bo jest w nim wszystko, czego potrzebuję do własnego duchowego rozwoju i do tego, żeby stawać się lepszym, pełniejszym człowiekiem. Jest w nim Ewangelia, żywy Chrystus w sakramentach, wspólnota: bracia i siostry – bardzo różni, ale bez nich nie da się pomyśleć wiary. (...) Myślę, że trzeba czym prędzej zrealizować – i powinni to zainicjować katolicy – przyjazny rozdział Kościoła od państwa. To byłby początek procesu ozdrowieńczego” – mówił Szymon Hołownia w grudniu 2019 r. w wywiadzie dla „Znaku”.

Rok później prezentował już zupełnie inne stanowisko. Na konferencji prasowej mówił o rozdziale Kościoła od państwa polegającym m.in. na likwidacji Funduszu Kościelnego. Jego zdaniem należy zabrać politykom i oddać obywatelom prawo do wspierania organizacji religijnych środkami z budżetu państwa. Nie zabrakło także ataków na o. Tadeusza Rydzyka – Hołownia domaga się kontroli NIK i „dogłębnego audytu” wszystkich inicjatyw redemptorysty. Hołownia postuluje także likwidację funkcji etatowych kapelanów w formacjach i instytucjach innych niż Wojsko Polskie, policja i Straż Graniczna.

Co ciekawe, podobne postulaty stawiał przed laty Janusz Palikot. Wystarczy przejrzeć archiwalne nagrania lub poczytać relacje z jego wystąpień.

Na kogo postawią służby

Dziś śmiało można powiedzieć, że przed laty ludzie z poprzedniego systemu i ci, którzy zachowali wpływy w służbach specjalnych, postawili na Palikota. Ważnym symbolem dla jego partii był Jerzy Urban, który pojawił się na wieczorze wyborczym Ruchu Palikota i do którego wcześniej w swoich paskudnych happeningach Palikot nawiązywał. Lubelski polityk odwoływał się nie tylko do czytelników „Nie”; jego zwolennikami byli w dużej mierze także ludzie skupieni wokół skrajnie antychrześcijańskiego tygodnika „Fakty i Mity”. Z tygodnikiem tym współpracował Grzegorz Piotrowski, jeden z zabójców ks. Jerzego Popiełuszki.

Na listach Ruchu Palikota znalazł się wówczas były ksiądz – Roman Kotliński, założyciel „Faktów i Mitów”, w których zatrudniał Piotrowskiego (w tygodniku ukazał się cykl wywiadów z byłym esbekiem pt. „Nie zabiłem ks. Popiełuszki”). Z list Palikota kandydował także zastępca redaktora naczelnego „Nie” Andrzej Rozenek. Byli funkcjonariusze służb specjalnych PRL i aparatu partyjnego otaczali Palikota od początku jego kariery biznesowej, byli także przy nim w trakcie jego działalności politycznej.

Chciałoby się dziś powiedzieć, że stara bezpieka wymiera, że nie ma już właściwie ludzi komunistycznych służb specjalnych. Nic bardziej mylnego! Po pierwsze, znaczenie zachowali ci, którzy swoje kariery zaczynali w latach 80. Po drugie – o czym mówi socjologia – te środowiska się replikują w postaci szeroko pojętych resortowych dzieci: chodzi nie tylko o więzy krwi i kontynuowanie rodzinnych „tradycji”, ale przede wszystkim o kontynuowanie wzorów zaczerpniętych od swoich mentorów, wychowawców i nauczycieli.

Znamienne jest to, że przy Hołowni w dniu, kiedy zainaugurował on swoje wejście do polityki, na sali – jako jego sympatycy – pojawili się ludzie związani ze służbami specjalnymi. Nie brakowało ich także w czasie kampanii prezydenckiej – warto przypomnieć, że twarzą ugrupowania Hołowni jest gen. Mirosław Różański, który został powołany do wojska w 1982 r., następnie rozpoczął naukę w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu i wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (był w niej do 1990 r.).

Różański trafił także do tzw. złotego funduszu Jaruzelskiego, czyli Funduszu Przyspieszonego Rozwoju.

Znaleźli się w nim młodzi ludzie, wyselekcjonowani na początku lat 80. spośród kadry oficerskiej jako ci, którzy będą w przyszłości dowodzili polską armią. Wojsko miało czuwać nad ich rozwojem i przygotowaniem do roli dowódców. Ta grupa miała przywileje finansowe, zapewnioną możliwość szkoleń i drogę awansu. W wojskowych służbach specjalnych PRL nazywano ich „kadrą perspektywiczną”.

Co dalej?

Ci, którzy stoją za Szymonem Hołownią, byli przekonani, że wybory prezydenckie odbędą się w maju. Ogłoszenie jego startu w wyborach zaledwie kilka miesięcy wcześniej było starannie zaplanowane. Szanse Hołowni wzmacniała fatalna kampania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej – były prezenter TVN miał ją pokonać, przejmując lwią część elektoratu Platformy, a następnie jej parlamentarzystów.

Jak już wiemy, wszystko skończyło się w sferze planów. Teraz ci, którzy stworzyli Hołownię i wyłożyli pieniądze na jego promocję, chcą stworzyć nowe ugrupowanie polityczne. Na razie średnio się im to udaje – na lewo od Zjednoczonej Prawicy jest zbyt dużo chętnych do dzielenia partyjnych tortów, by mógł się do nich dopchać jeszcze jeden smakosz politycznej kuchni.
https://www.salon24.pl/u/dorotakania/1113441,holownia-w-butach-palikota
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #186 dnia: Listopada 14, 2023, 12:57:07 pm »

O wiele bardziej interesującą postacią w Polsce2050 jest niejaki Michał Kobosko, być może to on jest faktycznym liderem tej formacji politycznej a Szymon Hołownia to tylko medialny stand-uper.
Zapisane
Urban
uczestnik
***
Wiadomości: 146

« Odpowiedz #187 dnia: Listopada 16, 2023, 11:13:20 am »

Podsumowując wątek wyborczy:
Cytuj
NA CO GŁOSUJE LUD ?

Na co głosuje roboczy dziś lud:
Na dom, gdzie już burżuj nie będzie go gniótł,
Lecz dom, gdzie jest szpital bezpłatny dla wszystkich,
Co znają codzienny trud.
Na dom, gdzie dla wszystkich nauki lśni świt,
Gdzie uczą się zgodnie i Polak i Żyd,
Na miasto, gdzie ludzi bez pracy nie będzie,
Ni głodnych podobnych do widm.
Na co głosuje roboczy dziś lud?
Na chleb, co na polach rozkwita jak cud,
Na łąkę, na której ogólne pastwisko
Da krowom pokarmu wbród.
Na naftę, na tytoń, zapałki i sól
Dla chłopa, co znał tylko troskę i ból
I na to, by znikły te słowa nikczemne:
"Milcz, chamie i pysk swój stul!"
Na co głosuje roboczy dziś lud?
Na prawdę, co wiodąc na w bój poprzez brud,
Nie spala się w ogniu, ni w wodzie nie tonie,
Ni zwarza więzienny jej chłód.
Na siłę bagnetów ludowych jak mur
I na bohaterstwo, dzwięczące jak chór,
Na sztandar czerwony nad wojskiem ludowem,
Na skrzydła kraju wśród chmur!
Na co głosuje roboczy dziś lud
I komu oddaje swój głos, nie jak wprzód?
Ach, temu co siebie samego nie szczędząc,
Wieniec szczęścia dla innych plótł.
Na tego głosuje, co ręką jak stal
Sztandar ojczyzny najwyżej wśród fal
Ludowych podnosi, kto wiernie za naszym
Stalinem podąża w dal.

Sergjusz Michalkow
Z rosyjskiego przełożył
Włodzimierz Słobodnik

Źródło: "Krokodyl na zachodniej ukrainie" z 22.10.1939 roku (naniosłem drobne zmiany interpunkcyjne)

 
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #188 dnia: Listopada 17, 2023, 23:38:15 pm »

Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #189 dnia: Listopada 17, 2023, 23:46:51 pm »

Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #190 dnia: Listopada 20, 2023, 10:32:12 am »

Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6652


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #191 dnia: Listopada 20, 2023, 14:14:01 pm »

Dwie najlepsze mowy sejmowe aktualnej kadencji:

Pan Braun masakrujący Witek: https://www.youtube.com/watch?v=ALmXudz_I_g
Pan Czarnek masakrujący Hołownię & co https://www.youtube.com/watch?v=rRbRKZXF5v8
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6652


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #192 dnia: Grudnia 11, 2023, 23:09:19 pm »

Pan Mentzen o expose Morawieckiego https://www.youtube.com/watch?v=hvaCaBT1GiI
Pan Braun o wyborze Tuska na premiera https://www.youtube.com/watch?v=8oNJM567aXc
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #193 dnia: Grudnia 20, 2023, 16:58:07 pm »

Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 11 12 [13] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory 2023 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!