Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 22, 2024, 15:42:46 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232286 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Woyna ze Świętymi
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 11 Drukuj
Autor Wątek: Woyna ze Świętymi  (Przeczytany 13796 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3994


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #15 dnia: Października 24, 2023, 22:13:12 pm »

Ostatni akapit to skończony kretyn i bezbożne ciele musiało napisać. Wystarczy odrobina włożonej pracy by wiedzieć że wbrew końcówce "-a" bozia NIE JEST rodzaju żeńskiego. To starodawne zdrobnienie, familiaryzm od słowa Bóg. W XIX wiecznej modzie byśmy rzekli bożątko. Bozia to takie zdrobnienie jak Jezusek. I pomodlić do Bozi NIE OZNACZA pomodlenia się do Maryi a właśnie do Pana Jezusa.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 199

« Odpowiedz #16 dnia: Października 25, 2023, 11:19:14 am »

Ostatni akapit to skończony kretyn i bezbożne ciele musiało napisać. Wystarczy odrobina włożonej pracy by wiedzieć że wbrew końcówce "-a" bozia NIE JEST rodzaju żeńskiego. To starodawne zdrobnienie, familiaryzm od słowa Bóg. W XIX wiecznej modzie byśmy rzekli bożątko. Bozia to takie zdrobnienie jak Jezusek. I pomodlić do Bozi NIE OZNACZA pomodlenia się do Maryi a właśnie do Pana Jezusa.

Powinno bydź "niewiasta" miasto "kobieta", pozatym chyba wszytko iest ok w tym linku  https://salwowski.net/2020/02/08/bog-czy-bozia/

Ia traktuię "Bozię" iako demona.
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2023, 11:25:53 am wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 199

« Odpowiedz #17 dnia: Października 25, 2023, 13:03:28 pm »

Tu natomiast  https://pl.wikipedia.org/wiki/Anio%C5%82_Rafa%C5%82 po prawey stronie widnieie obraz Williama Blake'a (https://pl.wikipedia.org/wiki/William_Blake "(...) zaliczany czasem do grona poetów wyklętych[2] w literaturze angielskiej.") pt. "Archanioł Rafał z Adamem i Ewą, William Blake, 1808"

Acz Pan Bóg to Duch, y aniołowie to duchy to iedank Pan Bóg toć zawżdy On, a nie ona "Bozia" iak ludzie pokazuiąc na obrazy mówią dziatkom, y to nie iedno dziatkom (w powszechney mowie też) bluźniąc, na Matkę Bożą takoż mówią "Bozia", co iest bałwochwalstwem. Aniołowie to Oni Księga Rodzaju [19:10- ], [18:2]  https://www.gotquestions.org/Polski/Anioly-meskiej-zenskiej.html  Syn Boży iest Mężczyzną. Niewiasta została stworzona po Adamie. Niewiasty są słabsze fizycznie y duchowo w rozumieniu ogólnym, co nie przekreśla ich Świętości. Mi to wygląda na upodlenie, na genderyzm albo protogenderyzm iuż na początku XIX w. Oczywiście to ohydny obraz, z natchnienia dyabelskiego.

Proszę nacisnąć "F3" y wpisać "hermafrodytyzm" żeby nie czytać tych dyabelstw "Artysta był mocno zafascynowany zjawiskiem hermafrodytyzmu, co również znajduje odzwierciedlenie w jego twórczości."  https://niezlasztuka.net/o-sztuce/artysta-wizjoner-i-mistyk-william-blake/

Męskie cechy rzekomego Ś. Rafała Archanioła na obrazie to imię y budowa ciała, żeńskie to głowa, twarz, włosy, diadem, suknia z wycięciem prześwituiąca na ramionach toć takoż erotyzm, kształt piersi.

Herafrodytyzm (oboynactwo) Blake'a w Midraszu  http://www.dziennikteatralny.pl/artykuly/czlowiek-jest-hermafrodyta-1.html

Ta satanistyczna obrzydliwość Williama Blake'a iest obecna w opisie (na zamieszczonym tam iego obrazie) Ś. Rafała Archanioła w wikipedii tu https://pl.wikipedia.org/wiki/Anio%C5%82_Rafa%C5%82  y tu (tytuł obrazu to "Archanioł Rafał z Adamem i Ewą (Ilustracja do Utraconego Raju Miltona)" https://en.m.wikipedia.org/wiki/File:William_Blake_-_The_Archangel_Raphael_with_Adam_and_Eve_(Illustration_to_Milton%27s_%22Paradise_Lost%22)_-_Google_Art_Project.jpg

Ktemu Księga Rodzaju [3:24] Pan Bóg postawił Cherubów (Aniołów w ludzkiey postaci iak czytamy w komentarzu X. Menochiusza, a nie Anioła), Ś. Rafał Archanioł nie iest Cherubem y iest ieden, w ludziey postaci to iest męskiey.

Co więcey Księga Rodzaju [3:21] Pan Bóg przyoblókł Adama y Ewę iescze przed wygnaniem ich z Raiu (oni są w bramie do Raiu) y iak czytamy w komentarzu X. Menochiusza "Przykrył ich skórami zwierzęcymi, iakby dla przypominania im, że przez grzech stali się podobni bydlętom.". Może dla tego żydzi nazywaią nieżydów bydłem. Takie przedstawienie postaci na tymże obrazie toć erotyzm.

Odnośnie hermafrodytyzmu y nie tylko, można sobie obeyrzeć okultystyczny Apokaliptyzm, Asconę, Asconę 2, Szkołę Lipską, poczytać o Szkole Frankfurckiey https://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/2923  https://www.prisonplanet.pl/?sid=&q=szko%C5%82a+frankfurcka  itd.  https://www.prisonplanet.pl/audycje/audycja_prisonplanetpl,p910491077  https://www.prisonplanet.pl/?sid=&q=Ascona 
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2024, 19:40:16 pm wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 199

« Odpowiedz #18 dnia: Października 25, 2023, 19:47:46 pm »

Dziś (25 października) przypada Wspomnienie ŚŚ. Chryzanta y Darii Męczenników.

Proszę zwrócić uwagę, iż Wspomnienie to przypada tydzień (7 dni) przed Świętem Wszytkich Świętych y późniey Dniem Zadusznym.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Chryzant_i_Daria

"W Martyrologium rzymskim[5] pod datą 25 października znajduje się opis męczeństwa:

Dnia 25-go października w Rzymie męczeństwo św. Chryzanta i Darii, małżonków. Po wielu mękach, jakich doświadczali za stałość w wierze, cesarz Numerian polecił ich wrzucić do dołu i zasypać ziemią i kamieniami." - [5] to odnośnik do tey strony http://msza.net/i/martyrologium-1025.html  (na samym dole iest "Czytania pochodzą z książki wydanej przez Towarzystwo Jezusowe w 1910 r." to iest przez Kościół Katolicki, tak tedy to cesarz Numerian polecił ich wrzucić do dołu y zasypać ziemią y kamieniami, a nie cesarz Walens iak niżey pisze tzw. "Deon", żaden cesarz Walens nawet okresem panowania nie pasuie https://pl.wikipedia.org/wiki/Cesarze_rzymscy)

"Oboje zginęli śmiercią męczeńską za panowania cesarza Walensa[1] lub Numeriana[2][3]." - zwróćcie uwagę co ten tzw. "Deon" wypisuie  ([1] to odnośnik do tzw. "Deon" iako źródła informacyi.).
Podobnie było tu w nagłówku "Legenda"  https://pl.wikipedia.org/wiki/Urszula_z_Kolonii#cite_ref-deon_5-0  "Według jednej z legend była rzymsko-brytyjską księżniczką, która na prośbę swojego ojca, króla Donauta z Kornwalii, wyruszyła w podróż do swojego przyszłego męża, pogańskiego królewicza Conana Meriadoca z Armorici w Bretanii (według innego źródła - Eteriusza)[5]." - [5] to odnośnik do tzw. "Deon" (porównay z początkiem wiadomości otwieraiącey wątek)

Biorąc powyższe pod uwagę nie znalazłem nic w internecie, że nazwa kwiatu "chryzantema" może pochodzić od imienia Ś. Chryzanta - bliskość Wspomnienia ŚŚ. Chryzanta y Darii Męczenników y Świąt Wszytkich Świętych y Dnia Zadusznego, rodzay śmierci y bydź może pochwycenie Świętych na Cmentarzu ieśli to prawda.

Powszechna iest natomiast iedno laicka (świecka), błędna etymologia słowa "chryzantema". Otóż "chrysos" z greckiego znaczy "złoto" (Ś. Jan Chryzostom nazywany iest też Ś. Janem Złotoustym ponieważ po grecku "chrysos" znaczy "złoto", a "stoma" znaczy "usta"). Tu natomiast mamy do czynienia z inszym słowem "chryzant" abo "chrysant" analogicznie (zmiana "z" na "s" iak przy "Chryzostom"), y nie ma znaczenia dalszego członu słowa "ema" abo "tema" w ięzyku greckim. Tu iest dorobione na siłę "os" do "chrys", a "anthemon" nie znaczy kwiat (poza tym to "ant(h)ema", a nie "anthemon"). Kwiat po grecku to "louloudi", tak przynaymniey znalazłem.

Iak widać, powszechnie panuiąca, laicka (świecka), błędna etymologia słowa "chryzantema" iest kłamstwem.
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2023, 22:27:13 pm wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 199

« Odpowiedz #19 dnia: Października 26, 2023, 13:12:11 pm »

Dziś (26 października) przypada Wspomnienie Ś. Ewarysta Papieża y Męczennika.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ewaryst_(papie%C5%BC)

"Według tradycji zginął śmiercią męczeńską przez ścięcie za czasów panowania Trajana, w tym samym czasie co Ignacy Antiocheński. Obecnie podawane jest to w wątpliwość."

Tradycyi nie można poddawać w wątpliwość Katechizm Ś. Piusa X Papieża pytania 34, 35, 36  http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,10210.msg228712.html#msg228712


https://en.wikipedia.org/wiki/Pope_Evaristus#cite_ref-8

Ostatnie zdanie przedostatniego akapitu "Jednak w Martyrologium Rzymskim wymieniony jest bez tytułu męczennika, ze świętem przypadającym na 26 października[8]."

Oczywiście toć Pseudo-martyrologium Rzymskie wydane przez sektę 1958 w 2001 r.

Poniższe należy skorygować o czynności sekty 1958 r.


https://en.wikipedia.org/wiki/Roman_Martyrology

Nagłówek "Recent developments"

"Sobór Watykański II zadecydował: „Opisy męczeństwa lub życia świętych mają być zgodne z faktami historycznymi”[6]. Wymagało to lat studiów, po których wydano w pełni poprawioną łacińską edycję Martyrologium Rzymskiego. (zatytułowany Martyrologium Romanum) w 2001 r., a następnie w 2004 r. dokonano rewizji, która poprawiła pewne błędy typograficzne w wydaniu z 2001 r. i dodała 117 osób kanonizowanych lub beatyfikowanych w latach 2001–2004, a także znaczną liczbę starożytnych świętych nieuwzględnionych w poprzednim wydaniu . „Zaktualizowane Martyrologium zawiera listę 7 000 świętych i błogosławionych, obecnie czczonych przez Kościół, których kult jest oficjalnie uznany i proponowany wiernym jako wzorce godne naśladowania”."

Drugi akapit z  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_popes

"Ta chronologiczna lista papieży Kościoła katolickiego odpowiada tej podanej w Annuario Pontificio pod nagłówkiem „I Sommi Pontefici Romani” (Najwyżsi Papieże Rzymu), z wyłączeniem tych, którzy są wyraźnie wskazani jako antypapieże. Wydawany co roku przez Kurię Rzymską Annuario Pontificio nie podaje już papieży według numeru panowania, stwierdzając, że nie da się określić, który papież reprezentował legalną sukcesję w różnych momentach.[1] W wydaniu Annuario Pontificio z 2001 r. wprowadzono „prawie 200 poprawek do istniejących biografii papieży, od św. Piotra do Jana Pawła II”. Korekty dotyczyły dat, szczególnie w pierwszych dwóch stuleciach, miejsc urodzenia i nazwiska jednego papieża.[2]"
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2023, 10:55:07 am wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #20 dnia: Października 27, 2023, 16:29:10 pm »

Co to za pisownia?

Zasadniczo współczesna z jedną archaizacją: wyrzucenié litery "j" z alphabetu.

Ad Hugonem: mógłby Pan się wysilić na rozróżnienié a i å ("rzeczownik gra, a czasownik grå"), albo, według dawnéj polskiéj orthographii, á i a ("rzeczownik grá, á czásownik gra"). Tak to Pan idzie na łatwiznę. Przy okazji, niech Pan spojrzy na paździérnik w jakichś porządnie starych xięgach (w Sakramentarzu Tynieckim na przykład; ale także w sakramentarzach gelazjańskich); ani w piérwszym pomiędzy Łukaszem Ewangelistą a apostołami Szymonem i Judą nie ma ani jednéj dziewicy (nie mówiąc już o tysiącach), ani w drukowanym wydaniu drugiégo nié ma w ogóle nic w drugiéj połowie paździérnika. Kult świętych (tych albo innych) był przez długié wieki sprawą lokalną.


Kwiat po grecku to "louloudi", tak przynaymniey znalazłem.

I tu zrezygnuję z "Pana".
Na tym krótkim odcinku textu zrobiłeś dwa błędy dyskwalifikującé błąd dyskwalifikujący Cię jako dyskutanta w thematach językoznawczych:
— pomyliłeś starogrecki i nowogrecki;
wykluczyłeś istnienié synonimów (edycja: pośpieszyłem się i pochopnie wyciągnąłem wniosek).
Wróć do xiążek, Młodzieńcze (mam nadzieję).
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2023, 16:59:05 pm wysłana przez ahmed » Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 199

« Odpowiedz #21 dnia: Października 28, 2023, 12:46:43 pm »

Przy okazji, niech Pan spojrzy na paździérnik w jakichś porządnie starych xięgach (w Sakramentarzu Tynieckim na przykład; ale także w sakramentarzach gelazjańskich); ani w piérwszym pomiędzy Łukaszem Ewangelistą a apostołami Szymonem i Judą nie ma ani jednéj dziewicy (nie mówiąc już o tysiącach), ani w drukowanym wydaniu drugiégo nié ma w ogóle nic w drugiéj połowie paździérnika. Kult świętych (tych albo innych) był przez długié wieki sprawą lokalną.

Ale ia nigdy nie napisałem, że kult Świetych niebył lokalny, w tym przypadku ŚŚ. Urszuli y iey 11 Tysięcy Towarzyszek, Dziewic y Męczennic.

Wcześniey też napisałem

Ś. Elżbieta z Schönau, takoż Ś. Elżbieta z Hesyi Dziewica, Benedyktynka, Mistyczka


W nagłówku "Visions"  https://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Ursula

"Zanotowano, że Elżbieta z Schönau doświadczyła wizyi, która odsłoniła iey męczeństwo Urszuli y iey towarzyszek."


https://pl.wikipedia.org/wiki/El%C5%BCbieta_z_Sch%C3%B6nau

"Wizje dotyczyły tajemnicy życia, męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa oraz wniebowzięcia Maryi, a także męczeństwa świętej Urszuli, co przyczyniło się do rozszerzenia kultu tej świętej."

Tak tedy XII-wieczne wizye Ś. Elżbiety z Schönau miały wpływ na rozszerzenie tego kultu.

Toć Kościół Katolicki decyduie czyli kult iest lokalny czyli dotyczy całego Kościoła. Wskaż kiedy Kościół Katolicki obniżył to Wspomnienie do znaczenia lokalnego.Kwiat po grecku to "louloudi", tak przynaymniey znalazłem.

I tu zrezygnuję z "Pana".
Na tym krótkim odcinku textu zrobiłeś dwa błędy dyskwalifikującé błąd dyskwalifikujący Cię jako dyskutanta w thematach językoznawczych:
— pomyliłeś starogrecki i nowogrecki;
wykluczyłeś istnienié synonimów (edycja: pośpieszyłem się i pochopnie wyciągnąłem wniosek).
Wróć do xiążek, Młodzieńcze (mam nadzieję).

Aleć ia nie uważam się za experta żadnego z ięzyków, y dodałem

(...), tak przynaymniey znalazłem.

boć nie wykluczyłem, że iest rzeczywiście takie tłumaczenie "kwiatu" iak podaią, iedno, iż go nie znalazłem.

Iak wiesz, to napisz źródło "starogreckiego" tłumaczące "anthemon" iako kwiat.
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2023, 13:08:22 pm wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 199

« Odpowiedz #22 dnia: Października 28, 2023, 14:09:11 pm »

Dziś (28 października) Święto ŚŚ. Szymona y Judy Apostołów.

https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-28.php3

"Prawdopodobnie jego matką była Maria Kleofasowa, o której wspominają Ewangelie." - Skoro Ewangelia podług Ś. Mateusza [10:3], skoro Jakub syn Zebedeuszów toć Jakub Większy, a Jakub Alpheuszów toć Jakub Mnieyszy, Maria Alpheuszowa toć inaczey Maria Kleofasowa. Tak przeto Ś. Juda Apostoł to syn Marii Kleofasowey List Ś. Judy Apostoła [1:1], Dzieie Apostolskie [1:13] y komentarz X. Menochiusza, Mat [27:56] y komentarz X. Menochiusza. Nie wiem czyli to wynika z niewiedzy "brewiarz.pl" czyli to iest niewiara Pismu Świętemu y nauce Kościoła Świętego, to iest Panu Bogu, czyli celowość "brewiarz.pl".

"To on przy Ostatniej Wieczerzy zapytal Jezusa: "Panie, cóż sie stalo, że nam się masz objawić, a nie światu?" Zasadne jest zatem przypuszczenie, że św. Juda, przystępując do grona Apostolów, kierował się na poczatku perspektywą zrobienia przy Chrystusie kariery." - Toć potwarz

"Sa jednak pisarze, którzy twierdzą, że Szymon Apostol nie był krewnym Jezusa i jest osoba zupełnie inna od Szymona, biskupa Jerozolimy, który poniósł śmierć męczeńska za panowania cesarza Trajana. Powołują się oni na to, że tradycja łączy go ze św. Judą Tadeuszem tylko dlatego, jakoby miał z nim gosić Ewangelię nad Morzem Czerwonym i w Babilonii, a nawet w Egipcie - i poza Palestyną razem z nim miał ponieść śmierć. Według tej tradycji obchodzi się ich świeto tego samego dnia. Równiez ikonografia chrześcijanska dość czesto przedstawia razem obu Apostolów." - co za dyabelstwo spod pióra "brewiarz.pl", iakby mogly istnieć dwie różne tradycye to iest dwie prawdy. Iedna wynikaiąca z Ewangelii, druga do niey przeciwna. Takie rzeczy umieszcza "brewiarz.pl"


https://pl.wikipedia.org/wiki/Juda_Tadeusz_Aposto%C5%82

"Chociaż określenie Jakubowy może znaczyć syn Jakuba, tradycja, przynajmniej zachodnia, utożsamia go z Judą, bratem Jakuba (por. Jud 1,1), który był synem Kleofasa. " - Tradycya nie może być przeciwna Pismu Świetemu Ewangelia podług  Ś. Mateusza [13:55]  http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,10210.msg228712.html#msg228712
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2023, 10:56:03 am wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 199

« Odpowiedz #23 dnia: Października 29, 2023, 20:21:43 pm »

Dziś (ostatnia Niedziela października) przypada Święto Pana Jezusa Chrystusa Króla.


Pseudozmiana poczyniona przez sektę 1958 "przeniosła" to bardzo ważne Święto na koniec Roku Liturgicznego (Niedziela w drugiey połowie listopada).

Umieyscowienie tegoż Święta w kalendarzu wiąże się z podkreśleniem, iż obchodzone 1 listopada Święto Wszytkich Świętych iest konsekwencyą społecznego królowania Pana Jezusa Chrystusa.


Encyklika Papieża Leona XIII "Diuturnum illud" z 29 czerwca 1881 r.

https://silesia.edu.pl/index.php/Papie%C5%BC_Leon_XIII_-_encyklika_Diuturnum_illud_z_29_XI_1881

"4. Jakkolwiek człowiek, pchany pychą i uporem, nieraz kusił się o zrzucenie więzów wszelkiej władzy, nigdy jednak nie zdołał stać się niezależnym od nikogo. Sama konieczność wymaga, aby ktoś stał na czele każdego zrzeszenia i współżycia ludzi ze sobą, inaczej społeczność, pozbawiona głowy, która nią kieruje, rozpadłaby się i nie osiągnęłaby celu, dla którego powstała i ukonstytuowała się. Nie mogąc wskutek tego doprowadzić do zniszczenia władzy państwowej, użyto wszelkich sposobów do osłabienia jej energii i pomniejszenia jej majestatu. Miało to miejsce zwłaszcza w XVI wieku, gdy tylu ludzi dało się pociągnąć zgubnemu prądowi nowych idei. Od tego czasu ludy nie tylko usiłowały zdobyć sobie więcej wolności, niż to byłoby godziwe, lecz próbowały stworzyć fikcyjną teorię powstania i zorganizowania się ludzkiego społeczeństwa.

5. Nie dość na tym, wielu współczesnych, idąc śladem tych, którzy w wieku zeszłym przybrali miano filozofów, twierdzi, iż wszelka władza pochodzi od ludu, że przeto ci, którzy rządzą, nie posiadają jej sami ze siebie, lecz jako powierzoną im przez lud i to z tym zastrzeżeniem, że wola ludu, nadawszy im władzę, ma zawsze prawo im ją odebrać. Z nimi nie zgadzają się katolicy, którzy prawo panowania odnoszą do Boga, jako do przyrodzonego i koniecznego źródła władzy.

6. Należy wszakże zaznaczyć w tym miejscu, że wybór tych, którzy mają rządzić państwem, może w pewnych wypadkach być pozostawiony woli i sądowi ludu, i że to bynajmniej nie sprzeciwia się ani nie narusza doktryny katolickiej. Albowiem podobny wybór wskazuje jedynie panującego, a prawa panowania mu nie nadaje: nie tworzy władzy zwierzchniej, a tylko stanowi, kto ją ma wykonywać."


Encyklika Papieża Piusa XI "Quas Primas" (o Panu Jezusie Chrystusie Królu)

http://www.documentacatholicaomnia.eu/01p/1925-12-11,_SS_Pius_XI,_Encyclica_'Quas_Primas',_PL.pdf


http://www.legitymizm.org/aktualnosci-modlitwa-swieto-chrystusa-krola

http://www.legitymizm.org/aktualnosci-chrystus-krol-akcja-apostolska

W nagłówku "Gorzkie owoce odstępstwa." iest taki fragment "(...) gdy władza nie od Boga, lecz od ludzi wywodzić się zaczęła, (...)". To odnośnie tzw. "Wyborów", a w istocie Pseudo-wyborów.


Proszę to porównać z pseudokonstytucją pseudo RP

https://www.prezydent.pl/prawo/konstytucja-rp/i-rzeczpospolita

Art. 2 

"Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej."

y Art. 4 pkt 1.

"1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu."
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2024, 19:15:20 pm wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 199

« Odpowiedz #24 dnia: Października 30, 2023, 14:32:26 pm »

Ten obraz iest powszechnie uważany za obraz Pana Jezusa Chrystusa Króla.  https://www.swietymarek.com/obrazy-swiete/jezus-chrystus/jezus-krol-wszechswiata-obraz-w-ramie,2959,1.html

Pan Jezus może być namalowany w standardowey koronie lub tiarze to iest potróyney koronie. Proszę się zastanowić dla czego to iest podwóyna korona y dla czego twarz rzekomego Pana Jezusa iest chyba iakby niewieścia, zniewieściała albo zdziecinniała.

Toć iest obraz ale napewno nie Pana Jezusa Chrystusa Króla y napewno iest on bluźnierczy.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Tiara

W nagłówku "Symbolika trzech koron" iest

"Najczęściej korony (diademy) na tiarze interpretuje się jako władzę papieża nad: niebem, ziemią i czyśćcem (lub też światem podziemnym); (...)" y " Może też oznaczać potrójną władzę papieża: duchową nad Kościołem, nad duszami pokutującymi za grzechy w czyśćcu i polityczną nad Państwem Kościelnym. [potrzebny przypis]" - Toć są herezye. Papież nie ma władzy nad Niebem y Czyśćcem, nad duszami pokutującymi za grzechy w Czyśćcu. Y ktoś zwrócił na to uwagę iuż w 2015 r. w zakładce "Dyskusja"  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja:Tiara 

Ktemu (w nawiasie iest diadem) Toć diadem to całkiem co innego niźli korona y nie wiem czyli którykolwiek chrześcijański Monarcha go nosił. Mi się koiarzy z niewiastą.


Antypapież Paweł VI przedał przedmiot przypominaiący wyglądem tiarę (nie wiem czyli nią był).

Na samym dole "przerobione przeze mnie" (oczywiście czytaiąc cały artykuł należy wziąć stosowne poprawki na sektę 1958)  https://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/694

Paweł VI manifestaciynie pokazał, że sekta 1958 odtąd nie chce iuż rządzić, nawracać, karać klątwą bluźnierców y heretyków, napominać "władzę świecką”, ale że zrzeka się tego na rzecz pomocy naiuboższym, na rzecz walki z głodem, o pokóy na świecie, kładąc tym samym szczególny nacisk na działalność doczesną. Czy iednak to iest celem istnienia Kościoła na ziemi ?
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2023, 14:39:34 pm wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 199

« Odpowiedz #25 dnia: Października 30, 2023, 21:13:30 pm »

Proszę, tu iest ieden z owoców, ogłoszony w Święto Pana Jezusa Chrystusa Króla (oczywiście to nie Francya)  https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/9334729,prawo-do-aborcji-wpisane-do-konstytucji-tak-francuskiej.html 

A toć iest kara  https://www.tvp.info/73760164/starcia-izraela-z-hamasem-trwa-operacja-ladowa  https://www.tvp.info/73770970/izrael-odpowiedzial-ostrzalem-na-atak-rakietowy-z-terytorium-syrii

Izali to przypadek ?
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2024, 20:50:48 pm wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 199

« Odpowiedz #26 dnia: Października 31, 2023, 10:48:08 am »

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tiara

W nagłówku "Symbolika trzech koron" iest

"Najczęściej korony (diademy) na tiarze interpretuje się jako władzę papieża nad: niebem, ziemią i czyśćcem (lub też światem podziemnym); (...)" y " Może też oznaczać potrójną władzę papieża: duchową nad Kościołem, nad duszami pokutującymi za grzechy w czyśćcu i polityczną nad Państwem Kościelnym. [potrzebny przypis]" - Toć są herezye. Papież nie ma władzy nad Niebem y Czyśćcem, nad duszami pokutującymi za grzechy w Czyśćcu. Y ktoś zwrócił na to uwagę iuż w 2015 r. w zakładce "Dyskusja"  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja:Tiara 

Ktemu (w nawiasie iest diadem) Toć diadem to całkiem co innego niźli korona y nie wiem czyli którykolwiek chrześcijański Monarcha go nosił. Mi się koiarzy z niewiastą.


Herezya iest natomiast słów Koronacyi Papieskiey nie ma: "Przyjmij tiarę ozdobioną trzema koronami y wiedz, że iesteś oycem książąt y królów, władcą świata, namiestnikiem naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa na ziemi, któremu niech będzie wszelka cześć y chwała, świat bez końca na wieki wieków."
https://en.wikipedia.org/wiki/Papal_coronation#Coronation
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2023, 10:50:46 am wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 199

« Odpowiedz #27 dnia: Listopada 02, 2023, 20:05:12 pm »

Dziś (2 listopada) przypada Dzień Zaduszny.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaduszki


W nagłówku "noc zaduszkowa":

"Nie zbliżano się zwłaszcza do kościoła, gdyż zmarli księża mieli odprawiać msze dla innych zmarłych. Tylko najbardziej pobożni i dobrzy ludzie mogli ponoć zobaczyć z ukrycia, jak o północy tłumy zmarłych podążają do kościoła. W wielu parafiach zostawiano na tę noc mszał na ołtarzu i otwarte drzwi świątyni[7]."  Tu zrobiono z Kościoła Katolickiego, który zawżdy zwalczał zabobony uczestnika tychże zabobonów. Świątynia ieśli była otwarta to może dla tego, iżby wierni mogli uzyskać Odpust, a Mszał na ołtarzu był zostawiony po to bo każdy z Kapłanów mógł odprawiać tego dnia trzy Msze Święte.


W nagłówku "Zwyczaje w innych krajach":

"W Ameryce Łacińskiej urządzano 2 listopada korowody, uczty i zabawy, które nadały Zaduszkom charakter radosnego święta."  W Dzień Zaduszny, który iest dniem modlitw za dusze zmarłych w Czysćcu cierpiące y śpiewów pieśni żałobnych robili sobie radosne imprezy. Od kiedy y gdzie dokładnie nie wspomniano , ieśli tak oczywiście było, bo to może być oszczerstwo.
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2023, 20:21:09 pm wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3647


« Odpowiedz #28 dnia: Listopada 04, 2023, 00:29:36 am »

W Dzień Zaduszny, który iest dniem modlitw za dusze zmarłych w Czysćcu cierpiące y śpiewów pieśni żałobnych robili sobie radosne imprezy. Od kiedy y gdzie dokładnie nie wspomniano , ieśli tak oczywiście było, bo to może być oszczerstwo.

Tak jest dalej np. w Meksyku. Mam dość bliskie kontakty z Meksykanami i mogę potwierdzić, że Zaduszki są tam świętem radosnym (jak zresztą wszystkie święta, Meksykanie nie należą do ponuraków :-)
Dostałem wczoraj zdjęcia przedstawiające  zaduszkowe dekoracje plebanii w jednej z tradi-parafii w dużym meksykanskim mieście. Nie będę ich tu zamieszczał, bo wywołałbym zgorszenie. ;D

Dodam tylko, że kiedy pierwszy raz zobaczyłem cmentarz w Meskyku, to byłem poniekąd w szoku. Groby to kolorowe domki, gdzie się imprezuje na cześć nieboszczyków. 
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2023, 00:32:44 am wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3994


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #29 dnia: Listopada 04, 2023, 11:47:56 am »

Proszę zamieścić!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Woyna ze Świętymi « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!