Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 01:42:48 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kard. Kasper oskarża Bractwo św. Piusa X o? protestantyzm (sic!)
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Kard. Kasper oskarża Bractwo św. Piusa X o? protestantyzm (sic!)  (Przeczytany 5672 razy)
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #15 dnia: Lipca 12, 2009, 23:06:12 pm »

Dlatego staram się docenić pierwiastki prawdy w przekonaniach kard. Kaspera, jak choćby to, że nie zapomniał, iż protestantyzm jest absurdem i nawet zdolny jest użyć protestantyzmu jako obraźliwego epitetu :)

Pani Szmulko, doskonałe!!! Zdecydowanie poprawila mi Pani humor! Dziekuje! Swoim postem zrobila Pani dobry uczynek!
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #16 dnia: Lipca 12, 2009, 23:12:08 pm »

"kard. Kasper, ostatni duch soboru..."

4 lata do emerytury. Za cztery lata ten przydomek stanie się proroczy ;)

Ujal bym to raczej tak: Kard.Kasper, wirus posoborowy - ekumeniczny, zdecydowanie niebezpieczny, przekazuje świadomie odmóżdżone treści bez wartości - czytac wypowiedzi jedynie po gruntownym przygotowaniu duchowym i bezposrednio po egzorcyzmie prywatnym do Sw. Michala Archaniola - w przeciwnym razie grozi heretyckim wstrzasem septycznym.  ;)
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #17 dnia: Lipca 12, 2009, 23:26:13 pm »

Przezabawny korek z Forum Frondy zawsze wierzgal w obronie kardynala, twierdzil, ze jego ksiazki mu otworzyly oczy na wiare etc. etc. Warto sobie zdac sprawe z tego, ze to co nas razi i uwiera dla przecietnego katolika jest najnormalniejsza normalnoscia, bo w sumie latwiej w cuda i Zmartwychwstanie wierzyc po kasperowsku niz po normalnemu.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #18 dnia: Lipca 12, 2009, 23:29:20 pm »

Niech mnie Pan nie zalamuje... Jesli tak jest w rzeczywistosci... to za 30 lat bedzie tu islam...
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #19 dnia: Lipca 13, 2009, 00:04:20 am »

I oby tak juz pozostalo. A katoliccy intelektualisci sa wszak latwopalni.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #20 dnia: Lipca 13, 2009, 00:05:04 am »

W takim razie Gott sei dank, ze tak powiem nie z polska  :) Pozdrawiam wszystkich, spokojnej nocy!
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #21 dnia: Lipca 13, 2009, 02:06:24 am »

"kard. Kasper, ostatni duch soboru..."

4 lata do emerytury. Za cztery lata ten przydomek stanie się proroczy ;)

Niestety...mam w tym względzie spore wątpliwości czy "ostatni", w dzisiejszym numerze tygodnika "Niedziela" w informacjach o Benedykcie XVI jest taki mały cytat z jego wypowiedzi o tym że ( tu cytuję z pamięci): "pokojojowe współżycie narodów jest mozliwe pomino różnic religijnych i podziałów, bowiem wszystkie religie uświęcają..." gdybym miał dokładny cytat to bym to wkleił jako wątek osobny...powiem że mnie ta "papieska wypowiedź" (kierowana chyba zreszta do wietnamskich biskupów - nie pamiętam) optymizmem nie nastraja niestety...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #22 dnia: Lipca 13, 2009, 07:04:13 am »

"kard. Kasper, ostatni duch soboru..."

"kard. Kasper, natrętny duch soboru..."

Tak chyba będzie lepiej?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Antoniusz
uczestnik
***
Wiadomości: 117

Nie lękajcie się... Bóg jest tradycjonalistą ;)

« Odpowiedz #23 dnia: Lipca 13, 2009, 10:28:02 am »


Niestety...mam w tym względzie spore wątpliwości czy "ostatni", w dzisiejszym numerze tygodnika "Niedziela" w informacjach o Benedykcie XVI jest taki mały cytat z jego wypowiedzi o tym że ( tu cytuję z pamięci): "pokojojowe współżycie narodów jest mozliwe pomino różnic religijnych i podziałów, bowiem wszystkie religie uświęcają..." gdybym miał dokładny cytat to bym to wkleił jako wątek osobny...powiem że mnie ta "papieska wypowiedź" (kierowana chyba zreszta do wietnamskich biskupów - nie pamiętam) optymizmem nie nastraja niestety...

:)
aż zajrzę przy najbliższej okazji.

« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2009, 10:33:50 am wysłana przez Antoniusz » Zapisane
com napisał, napisałem, a jeśli w czymś zbłądziłem zostawiam do poprawy Świętemu Kościołowi
________________

tradycjonalizm nie jest ruchem w Kościele, ale zdrową postawą każdego katolika
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #24 dnia: Lipca 13, 2009, 11:06:59 am »


:)
aż zajrzę przy najbliższej okazji.



Polecam to na 3 lub 4 stronie tam gdzie są wieści z Watykanu, taka mała ramka "cytaty z Benedykta XVI" czy coś :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
drizzt
bywalec
**
Wiadomości: 59


« Odpowiedz #25 dnia: Lipca 13, 2009, 11:47:45 am »

Ten cytat z przemówienia do biskupów z Wietnamu " Wydaje mi się konieczne podkreślenie , że religie nie stanowią zagrożenia dla jedności narodu, ponieważ dążą do uświęcena jednostek, a przez swe instytucje pragną wielkodusznie i bezinteresownie oddać się na służbę bliźniemu"
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #26 dnia: Lipca 13, 2009, 12:01:12 pm »

Ten cytat z przemówienia do biskupów z Wietnamu " Wydaje mi się konieczne podkreślenie , że religie nie stanowią zagrożenia dla jedności narodu, ponieważ dążą do uświęcena jednostek, a przez swe instytucje pragną wielkodusznie i bezinteresownie oddać się na służbę bliźniemu"

ooo właśnie dzięki za pełny cytat...choć wolałbym, by nie było wogóle tego cytatu... :(
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #27 dnia: Lipca 13, 2009, 12:51:28 pm »

Oby to Pani miała rację...ale zaważywszy na eiele innych wypowiedzi takze tych z Jerozolimy 2009 ... to na prawdę nie wiem... :(
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #28 dnia: Lipca 13, 2009, 20:21:23 pm »

Ktos tego czlowieka mianowal kardynalem.
Kros nie pozbawia go tytulu.

Moze odejsc, a wszystkich zastapi Abp. Levada
http://www.kosciol.pl/article.php/200505162245222
Zapisane
drizzt
bywalec
**
Wiadomości: 59


« Odpowiedz #29 dnia: Lipca 13, 2009, 22:44:08 pm »

Zgadzam się z panią Szmulką , papież przemawiał do biskupów z Wietnamu ze względu na panujący w tym kraju reżim komunistyczny musiał mówić o tym w kontekście obrony wartości religijnych i etycznych wogóle. Poza tym musimy ufać Ojcu Świętemu i Kościołowi wszak bramy piekielne go nieprzemogą.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kard. Kasper oskarża Bractwo św. Piusa X o? protestantyzm (sic!) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!