Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 23, 2024, 10:20:11 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231954 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kard. Kasper oskarża Bractwo św. Piusa X o? protestantyzm (sic!)
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Kard. Kasper oskarża Bractwo św. Piusa X o? protestantyzm (sic!)  (Przeczytany 5659 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« dnia: Lipca 12, 2009, 19:08:40 pm »

Trudno jest mi sobie wyobrazić, że jakaś grupa chce z nieposłuszeństwa odnowić Kościół. Zachowanie Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X nie jest katolickie – w końcu pojedyncze osoby nie mogą decydować, co jest katolickie, a co nie – powiedział dziennikowi “Rheinische Post” kardynał Walter Kapser, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. – Lefebryści postępują w gruncie rzeczy po protestancku.

Hierarcha podkreślił, że słowa i działania członków bractwa pokazują, że nie są w stanie odnowić Kościoła. Według Kaspera lefebryści nie stanowią jednak zagrożenia dla Kościoła, mimo że zachowują się tak jakby byli Urzędem Nauczycielskim Kościoła.

Za ekumenizm.pl

Od Redakcji [Konserwatyzm.pl] : Kard. Kasper gubi się w matni swoich sprzeczności… Swego czasu podlizywał się żydom, jednocześnie chwaląc antysemitę – Lutra. Dziś poklepując po plecach protestantów, oskarża Bractwo św. Piusa X, które broni katolicyzmu, o protestantyzm… Poza tym FSSPX nigdy nie starało się zastąpić Urzędu Nauczycielskiego Kościoła, a jedynie bronić depozytu wiary, czego nie robi większość współczesnych hierarchów. /am/
http://www.bibula.com/?p=11355

Heheh niezły goguś z tego "Kardynała"...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 12, 2009, 20:05:19 pm »

Ks. kard. musi odejść.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 12, 2009, 20:27:31 pm »

Łapaj złodzieja, zupełnie jak kikokarmenat sp. z n. b. Może to i nie przypadek, tylko wspólna obediencja spod jednego fartuszka.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 12, 2009, 20:36:07 pm »

Mój znajomy kiedyś stwierdził, że bardzo ceni  kard. : "Gdyż kiedy go słucha wie, po której stronie barykady stoi - gdyż kardynał nigdy nie krył się ze swoimi modernistycznymi poglądami"!

 Jaki modernista jest- każdy widzi! ;D
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Thomas
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 12, 2009, 20:38:43 pm »

Cytuj
Od Redakcji [Konserwatyzm.pl] : Kard. Kasper gubi się w matni swoich sprzeczności… Swego czasu podlizywał się żydom, jednocześnie chwaląc antysemitę – Lutra. Dziś poklepując po plecach protestantów, oskarża Bractwo św. Piusa X, które broni katolicyzmu, o protestantyzm… Poza tym FSSPX nigdy nie starało się zastąpić Urzędu Nauczycielskiego Kościoła, a jedynie bronić depozytu wiary, czego nie robi większość współczesnych hierarchów. /am/
http://www.bibula.com/?p=11355

Słyszałem, że w Niemczech są straszne upały.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 12, 2009, 20:41:26 pm »

Słyszałem, że w Niemczech są straszne upały.
Tylko, że on zimą ma podobnie ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 12, 2009, 20:52:42 pm »

Tylko, że on zimą ma podobnie ...
Bo wtedy są tęgie mrozy  :)
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 12, 2009, 21:18:50 pm »

To nie jest smieszne drodzy Panstwo, choc latwo mozna sie z tego ponabijac - to jest zalosne, to wola o pomste do nieba! Jak dlugo jeszcze takie modernistyczne kreatury beda ksiazetami kosciola? Czy to jest jeszcze kosciol katolicki...
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 12, 2009, 22:12:28 pm »

To nie jest Kościół Katolicki tylko kardynał Kasper! :'(
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #9 dnia: Lipca 12, 2009, 22:18:26 pm »

O, mam nauczkę, żeby czytać nową odpowiedź wysłaną podczas pisania posta.
Zapisane
Leszek
uczestnik
***
Wiadomości: 118


« Odpowiedz #10 dnia: Lipca 12, 2009, 22:29:32 pm »

Swoją drogą widzę taką prawidłowość, że w oskarżeniach PXów najzacieklejsi ekumaniacy nagle zmieniają terminologię i operują starym dobrym językiem Kościoła. A to od sekciarzy wyzwą, a to od lutrów, już to o schizmie wspomną, już to o ekskomunice, już to o herezji. Normalnie wygrzebują terminy, których pewnie w snach nie ośmielają się używać ;D
Toż to jest największa w tym wszystkim tajemnica właśnie! O lutrzykach żaden ekumaniak "sekciarze" nie powie, ale o lefewrystach to już zaczerpnie ze skarbca starych pojęć przy okazji udowadniając, że nie zna ich znaczenia :)
Zapisane
+++
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #11 dnia: Lipca 12, 2009, 22:42:34 pm »

A ile ks. kardynał ma lat? Może to po prostu objawy starczej demencji umysłowej.

Pora na emeryturkę gdzieś w izolowanym klasztorze w Alpach...

____

Edycja: Sprawdziłem. 76.
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2009, 22:45:46 pm wysłana przez JRWF » Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #12 dnia: Lipca 12, 2009, 22:47:11 pm »

Sugeruje nuncjature w Teheranie albo Islamabadzie - niech se cwiczy ekumenizm z mahmuctwem :)
Do emeryturki tej kreaturze posoborowia chyba jeszcze troche brakuje.
A na marginesie to mi rece opadaja i mi sie wszystkiego odechciewa jak czytam informacje o wypowiedziach takich przepraszam za slowo, ale tak z krakowska nazwe rzecz po imieniu - buców. Macie Panstwo tez takie odczucia?
Zapisane
Antoniusz
uczestnik
***
Wiadomości: 117

Nie lękajcie się... Bóg jest tradycjonalistą ;)

« Odpowiedz #13 dnia: Lipca 12, 2009, 22:59:34 pm »

"kard. Kasper, ostatni duch soboru..."

4 lata do emerytury. Za cztery lata ten przydomek stanie się proroczy ;)
Zapisane
com napisał, napisałem, a jeśli w czymś zbłądziłem zostawiam do poprawy Świętemu Kościołowi
________________

tradycjonalizm nie jest ruchem w Kościele, ale zdrową postawą każdego katolika
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #14 dnia: Lipca 12, 2009, 23:03:40 pm »

Gdyby naprawdę był ostatni, to na jego ględzenie moglibyśmy sobie przez palce patrzeć. Ewentualnie do działu humor wklejać.
Pan Tkiller (nie tknięty przecież duchem soboru!) skomentowałby wtedy jego słowa nieśmiertelnym: "Kardynale, bredzisz Pan". ;)

Ale niestety, rzeczywistość jest bardziej okrutna. :(
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kard. Kasper oskarża Bractwo św. Piusa X o? protestantyzm (sic!) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!