Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:20:16 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Gry i filmy z nieskromnymi strojami
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Gry i filmy z nieskromnymi strojami  (Przeczytany 2912 razy)
random1414
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« dnia: Października 31, 2022, 09:11:03 am »

Tutaj fragment znanego dzieła kard. Gousset.

Czy dozwolone moralnie jest oglądać tresci czy grać w gry gdzie] są nieskromne stroje ( gdy za te tresci musimy zapłacić)?

Na przykład Pan Salwowski na stronie kulturadobra i ogolnie w swojej działalnosci utwierdzał mnie w przekonaniu że jest dozwolone moralnie oglądac tresci gdzie są nieskromne stroje o ile nie są one dla nas bliską okazją o grzechu
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1 dnia: Października 31, 2022, 10:51:16 am »

nie są one dla nas bliską okazją o grzechu
https://zapodaj.net/5d5258cf65663.jpg.html

Czyli mamy bliskie i dalekie okazje do grzechu?
P.S. Jak jest html to trzeba było użyć tagu [url] a nie [img] bo się Panu nie wyświetliło.
A pan Salwowski już dawno się stąd salwował ucieczką albowiem dziwnym osobnikiem jest.
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2022, 10:58:13 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
random1414
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #2 dnia: Października 31, 2022, 12:51:11 pm »

 No przynajmiej niekeórzy teologowie mówią o tym że jest bliska i daleka okazja do grzechu
https://zapodaj.net/5d5258cf65663.jpg.html
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 06, 2022, 18:13:05 pm »

Granié w takié Heroesy-trójkę (z nieskromnie odzianymi rusałkami) jest nieporównywalnie mniéj nieobyczajné, niż patrzenié na dziéwczyny na mieście. Ja Panu radzę wyjść na ulicę.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
magda11m
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 10, 2022, 18:38:46 pm »

Według mnie to zależy od celu w jakim zasiadamy do gry, bo jeśli z góry wiemy ze są tam skąpo ubrane panie i z tą myślą rozpoczynamy grę to jest to bardziej grzech, a jeśli motywacja do rozpoczęcia gry jest pozbawiona myśli o tym fakcie, to ja bym tego za grzech nie uznała.
Zapisane
Cudze chwalicie, swego nie znacie - a ja Wam mówię Podkarpacie
random1414
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 12, 2022, 17:15:46 pm »

no ja się z Tobą w pełni zgadzam  tzn jesli główną trescią w grze jest jazda tirem czy granie piłkarzami etc to nie jest to czymś złym  mimo że w tej grze w przerywnikach są  gdzie nie gdzie nieskromne stroje (na ulicy także są ;/)  np. jak tutaj                                                       https://preview.redd.it/udrqtb1fi6n81.jpg?auto=webp&s=81621e1ccb9e24d2268919f2b1c391a93df793bd                                                               
 ale nie jestem przekonany że  kard Gousset także by się ze mną zgodził w tej kwestii ...
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #6 dnia: Listopada 13, 2022, 01:23:17 am »

  gdzie nie gdzie nieskromne stroje (na ulicy także są ;/)  np. jak tutaj                                                       https://preview.redd.it/udrqtb1fi6n81.jpg?auto=webp&s=81621e1ccb9e24d2268919f2b1c391a93df793bd                                                               
 ale nie jestem przekonany że  kard Gousset także by się ze mną zgodził w tej kwestii ...

Rozumiem że dla pana skromny strój jest wówczas gdy kobieta należy do grupy rekonstrukcji historycznej strojów Belle epoque.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #7 dnia: Listopada 13, 2022, 09:04:21 am »

Jak długo można ciągnąć te infantylne dywagacje?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
random1414
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #8 dnia: Listopada 16, 2022, 12:54:41 pm »

Dlaczego są one infantylne?, sprawdziłem stroje belle epoque i tam dość nogi były odsłonięte...
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #9 dnia: Listopada 16, 2022, 13:06:54 pm »

Dlaczego są one infantylne?, sprawdziłem stroje belle epoque i tam dość nogi były odsłonięte...

Takie międlenie tematu zakrawa na obsesję, Ponieważ obsesje kojarzą mi się z niejakim panem Salwowskim, trafiłem na taką ciekawostkę:
https://salwowski.net/2017/03/07/miroslaw-pawel-salwowski-to-nie-miroslaw-salwowski/
Jak widać jest ich dwóch a ten drugi to nawet "biskup" palmariański.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2022, 13:09:21 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #10 dnia: Listopada 16, 2022, 13:38:43 pm »

Mam nadzieje, ze pan sie w zyciu do zadnego muzeum nie odwazyl wybrac, tam dopiero nieskromnych kobiet! Ze o Afrodycie z Melos (znanej jako Wenus z Milo) nie wspomne. Moj Boze, z kazdym panskim wpisem jest mi pana bardziej zal.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #11 dnia: Listopada 16, 2022, 15:12:50 pm »

Mam nadzieje, ze pan sie w zyciu do zadnego muzeum nie odwazyl wybrac, tam dopiero nieskromnych kobiet!

Np. Kaplica Sykstyńska - to dopiero jest perwersja :)

Zresztą mówię to częściowo na poważnie. Gołe baby z męską muskulaturą i chyba największe w historii malarstwa zagęszczenie męskich  genitaliów na m2 raczej nie budzą we mnie pozytywnych emocji estetycznych...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #12 dnia: Listopada 16, 2022, 16:49:12 pm »

No bo to był renesans i to ewidentnie renesans starożytnego pogaństwa. Weźmy nawet Trylogię Sienkiewicza inspirowaną w końcu XVII wieczną literaturą to tam chrześcijańskie rycerstwo dość często na różne Aresy i Wenery się powołuje.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #13 dnia: Listopada 16, 2022, 20:12:01 pm »

Ja ostatnio zacząłem podzielać pogląd Brawaria że freski z Kaplicy Sykstyńskiej należałoby po prostu skuć i zastąpić czymś lepszym oraz bardziej chrześcijańskim w swej formie. Dotychczasowe malowidło Michała Anioła jest nie tylko nieskromne ale też przesadnie naturalistyczne co siłą rzeczy wpływa ujemnie na poczucie sacrum jakiejkolwiek przestrzeni kultu religijnego.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2022, 20:22:04 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #14 dnia: Listopada 17, 2022, 00:15:55 am »

Bez takich nagłych ruchów, przyjdzie jakiś Franciszek III i będzie to traktowane jako malarstwo naiwne minionych wieków.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Gry i filmy z nieskromnymi strojami « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!