Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:20:00 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Wątek pielgrzymowy
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Wątek pielgrzymowy  (Przeczytany 2103 razy)
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« dnia: Lipca 09, 2009, 22:14:35 pm »

+
Tak dla zagajenia tematu.

Jeśliby przyłożyć frekwencję na pielgrzymce (bądź co bądź ultra tradycyjna praktyka) to ruch Tradycji w Polsce przeżywa tylko minimalny wzrost.

Jeśli zaś mierzyć np ilością pątników siłę Tradycji to możemy wziąć następujące wskaźniki:

1. Ilość pielgrzymów we wszystkich pielgrzymkach polskich
2. Ilość pielgrzymów w naszej grupie
3. Ilosć pielgrzymów do Chartres

analizując tylko taki wskaźnik można natychmiast pozbyć wszelkiej tradycyjnej "mitomani" i snów o potędze... Tradycji w Polsce.

Jestem ciekaw czy w tym roku choć trochę wzrośnie frekwencja.

... ale gdyby zaś mierzono wirtualną rzeczywistość Tradycji to faktycznie rozbijamy przeciwników w proch.... szkoda tylko, że to tylko wirtualny świat
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2009, 22:17:34 pm wysłana przez abenadar » Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 09, 2009, 22:29:53 pm »

W takim liczeniu trzeba jeszcze uwzględnić dodatkowy aspekt. Z obserwacji w kościele i czytania Forum wysnuwam wniosek, że wśród tradycjonalistów bardzo wiele osób ma małe dzieci. Podejrzewam, że jest to liczba ponad przeciętną... ;)
Z niemowlakiem na pielgrzymkę wybrać się trudniej...

...ale za to za parę lat, trzeba będzie tworzyć chyba oddzielne grupy dla młodzieży tradycyjnej!  ;D
Zapisane
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 10, 2009, 11:43:49 am »

W takim liczeniu trzeba jeszcze uwzględnić dodatkowy aspekt. Z obserwacji w kościele i czytania Forum wysnuwam wniosek, że wśród tradycjonalistów bardzo wiele osób ma małe dzieci. Podejrzewam, że jest to liczba ponad przeciętną... ;)
Z niemowlakiem na pielgrzymkę wybrać się trudniej...

...ale za to za parę lat, trzeba będzie tworzyć chyba oddzielne grupy dla młodzieży tradycyjnej!  ;D

To fakt, że z niemowlakiem trudniej, ale ja tylko podaję te cyfry dla refleksji. Ile osób ma małe dzieci pośród Tradycjonalistów we Francji że potrafią zorganizować pielgrzymkę Paryż Chartres (Chartres - Paryż) w sumie z 15 tyś ludzi. A my mamy ogromny problem że 100 zebrać od lat. Jest to pewien wskaźnik... że pośród kilkudziesięciu tysięcy pielgrzymów co roku na Jasną Górę jest tylko 1% katolikow integralnych.
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2009, 11:45:50 am wysłana przez abenadar » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 10, 2009, 11:56:43 am »

1% to bardzo optymistyczna cyfra. Ja na szczęście byłem pieszo nie tylko 2 razy w Chartres ale raz do Częstochowy z FSSPX i dwa albo 3 razy na samym wejściu.
Może byłoby lepiej żeby nie podziały?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 10, 2009, 12:18:25 pm »

Wielebny Księże,

liczba pielgrzymów w Częstochowie rośnie co listopad i jest to fakt, a nie mit. Co do pielgrzymek letnich, to wierni biorą w nich udział raczej rotacyjnie, co kilka lat, więc faktyczna liczba zależy bardziej od opinji o organizacji pielgrzymki niż od rzeczywistego wzrostu wiernych. Atrakcyjność wyjazdu do Chartres jest dziś mniejsza niż choćby 10 lat temu i to również decyduje o skali naszego udziału w niej.

Jeśli zaś chodzi o dyskusje merytoryczne w mediach, to nasi reprezentanci dają sobie całkiem nieźle radę z liczniejszymi przeciwnikami. Czasem brakuje im ogrania, ale po to właśnie są w mediach promowani. Nie zniechęcajmy się, pracujmy
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 12, 2009, 21:25:34 pm »

To fakt, że z niemowlakiem trudniej, ale ja tylko podaję te cyfry dla refleksji. Ile osób ma małe dzieci pośród Tradycjonalistów we Francji że potrafią zorganizować pielgrzymkę Paryż Chartres (Chartres - Paryż) w sumie z 15 tyś ludzi. A my mamy ogromny problem że 100 zebrać od lat. Jest to pewien wskaźnik... że pośród kilkudziesięciu tysięcy pielgrzymów co roku na Jasną Górę jest tylko 1% katolikow integralnych.

We Francji jezeli ktos idzie na pielgrzymke i generalnie do kosciola chodzi to zasadniczo jest lefebrysta. Reszta tzw. katolikow idzie sobie na NOM (a raczej na parodie zupelna czegokolwiek) od Wielkiego Dzwonu (raz do roku na 15 min) albo nigdy. Wiec 15000 jak na warunki francuskie i sile tradycji we Francji to jest taki sobie wynik.
A co do dzieci sie zgadzam - jak sie ma male dzieci - pielgrzymka odpada.
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 13, 2009, 10:32:41 am »

Zgodziłbym się tu z x. Grzegorzem. Liczebność pielgrzymek jednak  świadczy o sile ruchu.  Jednak biorąc pod uwagę liczbę osób uczestniczących we MW to wydaje mi się, że liczba pielgrzymów dosyć wiernie odzwierciedla siłę Tradycji w Polsce.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Wątek pielgrzymowy « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!