Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 07:36:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Dzień św Franciszka
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Dzień św Franciszka  (Przeczytany 1141 razy)
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« dnia: Października 05, 2021, 19:25:37 pm »

Cytuj
„Bóg wymaga, abyśmy pomagali zwierzętom, kiedy potrzebują naszej pomocy. Każda istota (człowiek lub stworzenie) ma takie samo prawo do ochrony.”
- Św. Franciszek z Asyżu



https://www.facebook.com/canonsregularSJC/posts/1503794206653981
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #1 dnia: Października 06, 2021, 02:05:51 am »

Kurczę, w mojej parafii wikary nawet do spowiedzi się tak nie ubierze, jak ci księża do poświęcenia zwierząt. Normalnie na świeckie ciuchy zarzuca coś w rodzaju prześwitującej alby, w sutannie jeszcze go w życiu nie widziałam, stuły też nie używa.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Chorthippus.parallelus
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #2 dnia: Października 06, 2021, 07:59:14 am »

Kurczę, w mojej parafii wikary nawet do spowiedzi się tak nie ubierze, jak ci księża do poświęcenia zwierząt. Normalnie na świeckie ciuchy zarzuca coś w rodzaju prześwitującej alby, w sutannie jeszcze go w życiu nie widziałam, stuły też nie używa.

Gdzie Pani mieszka, w jakiej awangardzie postępu?
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #3 dnia: Października 06, 2021, 13:24:43 pm »

Oszczędzę danych osobowych. Ale powiem, że nie chodzi o postęp - to nie jest ksiądz postępowy, ani postępowy kościół. Nie dla idei wygląda jak niechluj i odprawia Mszę jak niechluj, nie dla idei nie klęka przed Najświętszym Sakramentem, po prostu to posoborowe niechlujstwo i bylejakość. W sercu nikomu nie czytam, ale przypuszczam, że jak u wielu kapłanów, nastąpiła utrata wiary i w ogóle sensu tego wszystkiego, kapłaństwa i sakramentów.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Chorthippus.parallelus
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #4 dnia: Października 06, 2021, 14:36:44 pm »

Oszczędzę danych osobowych. Ale powiem, że nie chodzi o postęp - to nie jest ksiądz postępowy, ani postępowy kościół. Nie dla idei wygląda jak niechluj i odprawia Mszę jak niechluj, nie dla idei nie klęka przed Najświętszym Sakramentem, po prostu to posoborowe niechlujstwo i bylejakość. W sercu nikomu nie czytam, ale przypuszczam, że jak u wielu kapłanów, nastąpiła utrata wiary i w ogóle sensu tego wszystkiego, kapłaństwa i sakramentów.

Już myślałem, że Holandia lub UK. Kiedyś pamiętam, to za komuny było, że byli świeccy wierzący, ale niepraktykujący, dziś są księża niewierzący, ale praktykujący.
Smutne to, tak, czy inaczej.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Dzień św Franciszka « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!