Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:32:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes")
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43 Drukuj
Autor Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes")  (Przeczytany 77658 razy)
Mainchin
rezydent
****
Wiadomości: 329


« Odpowiedz #600 dnia: Lutego 28, 2023, 19:00:32 pm »

Poznałem Msze św. trydencką na przełomie lat 80/90. W 1992 r. byłem na pieszej pielgrzymce Tradycji z Paryża do Chartres. Potem chciałem organizować Msze na podstawie listu Ecclesia Dei. Po 4 latach straciłem złudzenia. Lata 90te to także wesoły mix NOM i VOM bo księża przymuszeni i niezorientowani. Sytuacja pism do Kurii widać na przykładzie Kalisza z 1993 i 95 r. Negatywna odpowiedź ta sama z nową datą. Jednak w 1995 r. celebracja się udała po interwencji z Rzymu kard. Ratzingera. Celebrował ks. Olewiński. Potem w Kaliszu były Msze odprawiane przez ks. Stehlina, ks. Wesołka, który w grudniu 1997 r dołączył do FSSPX. Potem Kalisz śmigał do Lichenia gdzie odprawiał ks. Kwiecień MIC. Poza kurialistami i to niektórymi przyjęcie w Kaliszu info iż ktoś jest z Tradycji było pozytywne poza brakiem zgody na celebracje w kościołach. Po liście Benedykta SP Kalisz czekał przeszło 2 lata na udostępnienie kościoła i to raz w miesiącu. Argument bpa Napierały: bo po łacinie ludzie nie rozumieją. W połowie lat 90tych w Kaliszu bp pomocniczy Wilski rozmawiał z ks. Stehlinem w Kurii. Krótka i w przelocie ale jednak nie wyzywał od heretyków itp.

Pan to wszystko zna od 30 lat, niesamowite, super to było przeczytać. I po co to było tak utrudniać? Durnymi pseudoracjami, sztucznymi przeszkodami, całkowitym niezrozumieniem. Gdzie tu cura animarum?
Zapisane
Recordare, Virgo Mater, dum steteris in conspectu Dei, ut loquaris pro nobis bona, et ut avertas indignationem suam a nobis.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #601 dnia: Lutego 28, 2023, 19:07:03 pm »

A co do Amerykanów to co pan napisał to jest zabawne. Proszę zauważyć że to SZA naciskają na RFN aby się zaczęli zbroić. Ponazistowski ban został zdjęty.
A po co w ogóle Niemcy mieliby się obecnie zbroić? Żeby walczyć o ukraiński Donbas albo bronić przesmyka suwalskiego? Z ich punktu widzenia to nie ma najmniejszego sensu, natomiast to co ma dla nich sens to wypędzenie jankeskich żołdaków z własnego kraju. Zresztą dzisiaj to zupełnie abstrakcyjne rozważania, po 1945 Niemcy stali się społeczeństwem mentalnie wykastrowanych pacyfistów, obserwując ich obecne zgnuśnienie wątpię aby to szybko się zmieniło. Swoje imperialne ambicje postanowili realizować poprzez pieniądze a nie armaty i karabiny jak kiedyś.

Co więcej obecnie za tych złych najgorszych robią Moskale co akurat żydom się nie podoba.
Cóż - da Bóg że Bucza przykryje Oświęcim i to z Moskali będziemy wyciskać soki na frukty.
Zarówno Moskale, państwa NATO a nawet ukraińscy neobanderowcy to filosemici więc dla światowego żydostwa nie ma większego znaczenia jaki będzie wynik wojny na Ukrainie, Izrael nie bez powodu zajmuje pozycję neutralną i chyba nie przyłączył się do zachodnich sankcji nałożonych na Rosję. Myślę że kiedy konflikt zbrojny szybciej lub później dobiegnie już końca to państwa Europy Zachodniej będą próbowały na powrót znormalizować swoje relacje z Kremlem, nikogo wtedy nie będzie obchodziła Bucza, Irpień lub Mariupol tak samo jak nikogo dziś nie obchodzi ludobójstwo Czerkiesów czy nawet wojny czeczeńskie z przełomu wieków.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2023, 19:39:01 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #602 dnia: Lutego 28, 2023, 22:15:25 pm »

Wie pan na czym polega wyjątkowość holokaustu? Na tym że Niemcy go świetnie udokumentowali. Zostały tony papierów, setki analiz, genialne fotki, zeznania, przysięgi, plany, podpisy, druki... Dlatego nie dało się tego ukryć, od tego odwrócic uwagi. No i było pożyteczne to subjugacji Niemiec.
Obecnie wszystko jest dokumentowane smartfonami, mamy satelity, wykopki kilka miesięcy po zbrodniach i Rosja ma znacznie gorsza opinie i sytuacje dyplomatyczną niż trzecia Rzesza w trakcie wojny.
Owszem, Bucza z Irpieniem pomogą w subjugacji Federacji Rosyjskiej.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #603 dnia: Lutego 28, 2023, 22:36:50 pm »

Akurat to ostatnie to bardzo praktyczne rozwiązanie. Należy wspierać  bo trzeba dbać o opinie. Jeszcze dwadzieścia lat będzie żywa religia holokaustu i niestety to jest fakt do którego się odnieść bez narażania na straty.

Szanuję pański punkt widzenia ale się zupełnie z nim nie zgadzam. Holokaustyzm jest ruchem w ramach religii mojżeszowej który jest napędzany wspomnieniami przetrwańców. Służy do budowania wspólnoty wszechzydowskiej, jako pałka ideologiczna wobec niepokornych i taca do zbierania kolekt. Jej racją istnienia jest przekonanie że źli ludzie z narodów europejskich z antysemityzmu poparli czystki niemieckich nazistów. Ale w międzyczasie zydowie zbudowali państwo i zaczęli toczyć wojny z muzułmanami, dostali liczne wynagrodzenia za straty a czas płynie. Tak jak dla starszego pokolenia Polaków JP2 i Solidarność ma znaczenie tak dla młodszych nie bardzo. Podobnie z Rosjanami i rewolucja i wielką gonitwą ojczyźnianą. Również wśród Żydów żywa pamięć o tych wydarzeniach się zaciera.
A co do Amerykanów to co pan napisał to jest zabawne. Proszę zauważyć że to SZA naciskają na RFN aby się zaczęli zbroić. Ponazistowski ban został zdjęty.
Co więcej obecnie za tych złych najgorszych robią Moskale co akurat żydom się nie podoba.
Cóż - da Bóg że Bucza przykryje Oświęcim i to z Moskali będziemy wyciskać soki na frukty.

Ja tu z kolei zupełnie się zgadzam z Panem nie szanując jednak poglądów p. Filipa. Przyjrzałem się tu kilkuletniej jego działalności i początkowo był całkiem normalnym użytkownikiem forum, ostatnio jednak zaczyna mi przypominać te panie od ks. Natanka, czyżby wokół Wiadomego Bractwa tworzyła się taka wspólnotka? Przypomina przy tym metody maskirowki, jak je opisał swego czasu red. Ziemkiewicz.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2023, 22:48:55 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #604 dnia: Marca 01, 2023, 01:59:00 am »

Wie pan na czym polega wyjątkowość holokaustu? Na tym że Niemcy go świetnie udokumentowali. Zostały tony papierów, setki analiz, genialne fotki, zeznania, przysięgi, plany, podpisy, druki... Dlatego nie dało się tego ukryć, od tego odwrócic uwagi. No i było pożyteczne to subjugacji Niemiec.
No nie wiem, Niemcy pod koniec wojny hurtowo niszczyli materialne dowody swoich zbrodni, na dobrą sprawę najważniejszy argument obalający twierdzenia rewizjonistów Holocaustu w stylu Davida Irvinga to taki że w latach 1939-1945 w Europie Środkowo-Wschodniej nastąpił bardzo drastyczny ubytek ludności deklarujących żydowskie pochodzenie co znalazło swoje potwierdzenie w przed i powojennych spisach ludności. Nie znajdzie Pan natomiast dokumentów wprost nakazujących przeprowadzanie czystek etnicznych na ludności żydowskiej z kontrasygnatą ścisłego kierownictwa III Rzeszy. Myślę że warto choć pobieżnie przyjrzeć się argumentom rewizjonistów aby zdać sobie sprawę że udowodnienie dzisiaj, przed zwykłym sądem tych wszystkich zbrodni i pociągnięcie do odpowiedzialności konkretnych ludzi nie byłoby wbrew pozorom jakimś łatwym banałem.

Obecnie wszystko jest dokumentowane smartfonami, mamy satelity, wykopki kilka miesięcy po zbrodniach i Rosja ma znacznie gorsza opinie i sytuacje dyplomatyczną niż trzecia Rzesza w trakcie wojny.
Owszem, Bucza z Irpieniem pomogą w subjugacji Federacji Rosyjskiej.
To nie jest prawda, państwa niezachodnie mają kompletnie wywalone na to co dzieje się na Ukrainie i utrzymują relacje z Rosją na względnie normalnym szczeblu. Nie mamy też pewności co dokładnie wydarzyło się w tych miejscach, nasza wiedza jest ograniczona do relacji mediów które nie są ani wiarygodne ani obiektywne. 
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #605 dnia: Marca 01, 2023, 07:46:26 am »

Poznałem Msze św. trydencką na przełomie lat 80/90. W 1992 r. byłem na pieszej pielgrzymce Tradycji z Paryża do Chartres. Potem chciałem organizować Msze na podstawie listu Ecclesia Dei. Po 4 latach straciłem złudzenia. Lata 90te to także wesoły mix NOM i VOM bo księża przymuszeni i niezorientowani. Sytuacja pism do Kurii widać na przykładzie Kalisza z 1993 i 95 r. Negatywna odpowiedź ta sama z nową datą. Jednak w 1995 r. celebracja się udała po interwencji z Rzymu kard. Ratzingera. Celebrował ks. Olewiński. Potem w Kaliszu były Msze odprawiane przez ks. Stehlina, ks. Wesołka, który w grudniu 1997 r dołączył do FSSPX. Potem Kalisz śmigał do Lichenia gdzie odprawiał ks. Kwiecień MIC. Poza kurialistami i to niektórymi przyjęcie w Kaliszu info iż ktoś jest z Tradycji było pozytywne poza brakiem zgody na celebracje w kościołach. Po liście Benedykta SP Kalisz czekał przeszło 2 lata na udostępnienie kościoła i to raz w miesiącu. Argument bpa Napierały: bo po łacinie ludzie nie rozumieją. W połowie lat 90tych w Kaliszu bp pomocniczy Wilski rozmawiał z ks. Stehlinem w Kurii. Krótka i w przelocie ale jednak nie wyzywał od heretyków itp.

Pan to wszystko zna od 30 lat, niesamowite, super to było przeczytać. I po co to było tak utrudniać? Durnymi pseudoracjami, sztucznymi przeszkodami, całkowitym niezrozumieniem. Gdzie tu cura animarum?



Od przeszło 30 ale początkowo tylko z Mszalika. 1 Msza w rycie trydenckim podczas pielgrzymki w 1992 r. we Francji. Ale ekipa z Kalisza była na pielgrzymce do Chartres już w 1991 r. A potem to poszło.
Zapisane
Mainchin
rezydent
****
Wiadomości: 329


« Odpowiedz #606 dnia: Marca 01, 2023, 10:58:04 am »

Od przeszło 30 ale początkowo tylko z Mszalika. 1 Msza w rycie trydenckim podczas pielgrzymki w 1992 r. we Francji. Ale ekipa z Kalisza była na pielgrzymce do Chartres już w 1991 r. A potem to poszło.

Boża zazdrość :)
Skąd ekipa z Kalisza trafiła na pielgrzymkę do Chatres? Przecież musieli wiedzieć, że jest coś takiego, mieć jakiś cynk.
Zapisane
Recordare, Virgo Mater, dum steteris in conspectu Dei, ut loquaris pro nobis bona, et ut avertas indignationem suam a nobis.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #607 dnia: Marca 01, 2023, 19:09:21 pm »

Boża zazdrość :)
Skąd ekipa z Kalisza trafiła na pielgrzymkę do Chatres? Przecież musieli wiedzieć, że jest coś takiego, mieć jakiś cynk.

W latach 80tych grupa młodzieży spotykała się u księży jezuitów w Kaliszu na coniedzielne spotkania, które koordynował o. Jacyniak SJ (ja brałem w nich udział od 1987 r). Pośród nas był późniejszy min. Szymański, który na przełomie lat 80/90 skumał się z Markiem Jurkiem mającym już w latach 80tych kontakt z Tradycją na Zachodzie. I tak ta grupa stanowiła trzon pielgrzymki z Kalisza a także w innych miejscach gdzie studiowała. Także z tej grupy szły pierwsze pisma do Kurii w 1993 r. i 2 lata później z efektem po interwencji Rzymu.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #608 dnia: Marca 25, 2023, 14:34:32 pm »

Spojrzałem dzisiaj co w świętym biuletynie (pamięta kto jeszcze jak w "nominacjach i dymisjach" sobota była dniem polskim? ), patrzę - motu proprio, myślę - ojej! dokręcają śrubę, a nie to "tylko" o ochronie nieletnich, uaktualniono Vos estis lux mundi...

Bardziej jednak w tym czasie zwróciłem uwagę na to, że kard. Cantalamessa, o ile nie przesadzam, przemawia jakby-Sarahem a nawet jakby-Bartoluccim: https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2023-03/kard-cantalamessa-mlodzi-tesknia-za-innym-a-on-jest.html

Czyżby pewne rzeczy stały się bardziej dostrzegalne, czy to kardynalskie "stawianie się po którejś stronie" w obliczu możliwości dokręcania śruby (wszak wiadomo jak od niemalże 2 lat wszyscy się biorą za "liturgiczną kreatywność przeradzającą się w nadużycia"), czy też "efekt płaszczu Eliasza" po śmierci Benedykta XVI? Czy może raczej "charyzmatyzujący" kaznodzieja domu papieskiego zawsze tak uważał, tylko gdzieś to umknęło?
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #609 dnia: Kwietnia 20, 2023, 17:17:58 pm »

Mam pytanie. Czy komukolwiek znany jest przypadek celebracji Mszy trydenckiej w Polsce w przestrzeni katedry po "Traditionis Custodes"?
Z tego co się orientowałem pobieżnie (ale prosiłbym o jakąś bardziej dokładną informację) do niedawna był chyba tylko Kraków i Drohiczyn? Proszę o rozwinięcie tej kwestii.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #610 dnia: Kwietnia 20, 2023, 17:30:30 pm »

Mam pytanie. Czy komukolwiek znany jest przypadek celebracji Mszy trydenckiej w Polsce w przestrzeni katedry po "Traditionis Custodes"?
Z tego co się orientowałem pobieżnie (ale prosiłbym o jakąś bardziej dokładną informację) do niedawna był chyba tylko Kraków i Drohiczyn? Proszę o rozwinięcie tej kwestii.

Poznań 25 maja 2022 r. - Requiem z absolucją.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #611 dnia: Kwietnia 20, 2023, 18:32:16 pm »

Mam pytanie. Czy komukolwiek znany jest przypadek celebracji Mszy trydenckiej w Polsce w przestrzeni katedry po "Traditionis Custodes"?
Z tego co się orientowałem pobieżnie (ale prosiłbym o jakąś bardziej dokładną informację) do niedawna był chyba tylko Kraków i Drohiczyn? Proszę o rozwinięcie tej kwestii.

Poznań 25 maja 2022 r. - Requiem z absolucją.

To może jeszcze sprecyzuje. Chodzi o celebracje stałe. "Wydarzenia okazjonalne" oczywiście też odnotowuje, ale jednak zasadniczo chodzi o cykliczność, nawet jeśli oznacza ona np. 1 raz w miesiącu.
Zapisane
K.
adept
*
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #612 dnia: Kwietnia 20, 2023, 21:07:43 pm »

Mam pytanie. Czy komukolwiek znany jest przypadek celebracji Mszy trydenckiej w Polsce w przestrzeni katedry po "Traditionis Custodes"?
Z tego co się orientowałem pobieżnie (ale prosiłbym o jakąś bardziej dokładną informację) do niedawna był chyba tylko Kraków i Drohiczyn? Proszę o rozwinięcie tej kwestii.
Ostatnimi katedrami z Mszą trydencką były Kraków i Ełk. Po Traditiones Custodes były kontynuowane, ale tylko do czasu.
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #613 dnia: Lipca 01, 2023, 17:20:24 pm »


Stosunek Franciszka do starej mszy uzasadnia ekumeniczny alert

Pontyfikat Franciszka w kwestii ekumenizmu nie wprowadził znaczących zmian, choć ostatnie 10 lat pełne były symbolicznych wydarzeń – 500 lat Reformacji czy ekumeniczna pielgrzymka do Sudanu. Z pewnością Franciszek nie stronił od ważnych słów i gestów, jednak za grubą ścianą ekumenicznych wzniesień jest lokalna rzeczywistość i poligon w postaci Kościoła rzymskiego, gdzie papieskie postępowanie realizuje program „w Rzymie nic nowego”. Sztandarowym przykładem są działania Franciszka wobec nadzwyczajnego rytu mszy rzymskiej.

całość na: https://www.ekumenizm.pl/ekumenizm/na-swiecie/stosunek-franciszka-do-starej-mszy-uzasadnia-ekumeniczny-alert/
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #614 dnia: Lipca 02, 2023, 00:24:16 am »

Bruncz to zapiekły heretyk i apostata, czynny kilkadziesiąt lat na forach, do tematu jak zwykle nic nie wnosi.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes") « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!