Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:33:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes")
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 43 Drukuj
Autor Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes")  (Przeczytany 77626 razy)
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #525 dnia: Stycznia 06, 2022, 23:13:28 pm »

Niech to powie na przykład prawosławnym, Koptom lub Ormianom i innym odprawiającym w językach martwych.....
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #526 dnia: Stycznia 06, 2022, 23:20:00 pm »

Przecież ten człowiek sam odprawia NOM po łacinie, takiej porcji obłudy nie spotkałem nawet w polskiej polityce   ::)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #527 dnia: Stycznia 06, 2022, 23:31:00 pm »

To jest jasne jak słońce on nas nienawidzi, pytanie tylko o przyczynę ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
cogito
bywalec
**
Wiadomości: 94

« Odpowiedz #528 dnia: Stycznia 07, 2022, 00:31:50 am »

A może by tak pójść śladami Zawiszy Czarnego? Czego by nie mówić, jest to skuteczny środek perswazji.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #529 dnia: Stycznia 07, 2022, 09:15:18 am »

Małżonka sugeruje, by te matki księży co się wybierają z pokorną prośbą z pielgrzymką do Rzymu udały się tam raczej z parasolkami i dobitniej przedłożyły swoje racje.

https://pch24.pl/matki-ksiezy-zaniosa-do-papieza-listy-wiernych-proszacych-o-zlagodzenie-restrykcji-nalozonych-na-liturgie-trydencka/
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2022, 09:30:34 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #530 dnia: Stycznia 07, 2022, 21:34:16 pm »

Cytuj
Wiara nie jest "zbroją, która nas otacza. Jest natomiast fascynującą podróżą, ciągłym i niespokojnym ruchem, nieustannym poszukiwaniem Boga" - powiedział Franciszek.

Ciekawe. Czyli "lorica fidei" to tylko taki wymysł św. Pawła? Podobnie jak "scutum fidei"?

A "ciągłego i niespokojnego ruchu" to ja nie potrzebuję, dziękuję, mam go dosyć dzięki uprzejmości P.T. Lucufera & co.

Natomiast co do wiary, to wolę się kierować maksymą św. Leona: "magnum praesidium est fides integra".
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #531 dnia: Stycznia 08, 2022, 19:18:26 pm »

Tradycyjni benedyktyni Niepokalanej z Taggia zadeklarowali sprzeciw wobec TC oraz "Responsa ad dubia". Zamierzają m.in. nadal udzielać sakramentów korzystając z tradycyjnego Pontyfikału i Rytuału, również poza klasztorem.

https://www.benedictins-de-immaculee.com/en/2021/12/faithfullness.html
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #532 dnia: Stycznia 08, 2022, 23:42:33 pm »

Tradycyjni benedyktyni Niepokalanej z Taggia zadeklarowali sprzeciw wobec TC oraz "Responsa ad dubia". Zamierzają m.in. nadal udzielać sakramentów korzystając z tradycyjnego Pontyfikału i Rytuału, również poza klasztorem.

https://www.benedictins-de-immaculee.com/en/2021/12/faithfullness.html
W młodości uwielbiałem historię średniowiecza, nigdy jednak nie mogłem pojąć tych wszystkich zatargów z papieżem i cesarzem. Jak to? Papież (lub cesarz) wysyła delegację do klasztoru lub państwa-miasta w Italii lub Rzeszy, a przewielebny opat (lub komes) wyrzuca posłów przez okno? Pół biedy jeśli mieli szczęście wylądować na kupie gnoju lub śmieci, wtedy ocaleli. Jesli za oknem rozpościerała się przepaść, wtedy marny był ich los. Sprzeciwianie się papieżowi jest takie niekatolickie...
Teraz cieszą mnie takie lokalne wendety, niby ora-et-labora i skrupulatne przepisywanie ksiąg, ale gdy chodzi o zbawienie duszy to nie ma miejsca na kompromisy. Szanuję w opór.
Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #533 dnia: Stycznia 09, 2022, 02:22:25 am »

W młodości uwielbiałem historię średniowiecza, nigdy jednak nie mogłem pojąć tych wszystkich zatargów z papieżem i cesarzem. Jak to? Papież (lub cesarz) wysyła delegację do klasztoru lub państwa-miasta w Italii lub Rzeszy, a przewielebny opat (lub komes) wyrzuca posłów przez okno? Pół biedy jeśli mieli szczęście wylądować na kupie gnoju lub śmieci, wtedy ocaleli. Jesli za oknem rozpościerała się przepaść, wtedy marny był ich los. Sprzeciwianie się papieżowi jest takie niekatolickie...
Teraz cieszą mnie takie lokalne wendety, niby ora-et-labora i skrupulatne przepisywanie ksiąg, ale gdy chodzi o zbawienie duszy to nie ma miejsca na kompromisy. Szanuję w opór.
No baa... Zbiorowa pamięć o krwawych wielowiekowych zmaganiach Królestwa Polskiego z diabolicznymi, mnichami NMP noszącymi czarne krzyże na płaszczach to w końcu jeden z nieodłącznych elementów naszej, narodowej tożsamości. Myślę że to samo można powiedzieć chociażby o historii zmaganiań, przewrotnego, niemieckiego biskupa Jana Muskaty z bohaterskim Łokietkiem.  ;) Średniowiecze to okres w którym nie istniało wyraźne rozdzielenie religii od polityki więc sądzę że w tym konteście należałoby  oceniać większość ówczesnych, podobnych incydentów.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2022, 02:30:59 am wysłana przez Filip S » Zapisane
Mainchin
rezydent
****
Wiadomości: 329


« Odpowiedz #534 dnia: Stycznia 12, 2022, 09:29:37 am »

Niech to powie na przykład prawosławnym, Koptom lub Ormianom i innym odprawiającym w językach martwych.....

Z całą moją niechęcią do Jego Świątobliwości, ale to chyba zostało trochę przekręcone, co on powiedział.

"Warto, abyśmy zadali sobie pytanie: gdzie jesteśmy na drodze wiary? Czy nie utknęliśmy zbyt długo, zaparkowani w konwencjonalnej, zewnętrznej, formalnej religii, która nie rozpala już serca i nie przemienia życia? Czy nasze słowa i rytuały wyzwalają w sercach ludzi pragnienie podążania ku Bogu, czy też są „martwym językiem”, mówiącym tylko o sobie i do siebie? To smutne, kiedy wspólnota wierzących nie żywi już pragnień i znużona wlecze się w zarządzaniu sprawami, zamiast dać się oczarować przez Jezusa, przez rozsadzającą i niepokojącą radość Ewangelii."
za https://www.vatican.va/content/francesco/pl/homilies/2022/documents/20220106_omelia-epifania.html

żeby oddać sprawiedliwość - matrwy język to tutaj nie łacina, czy inny język starożytny
Zapisane
Recordare, Virgo Mater, dum steteris in conspectu Dei, ut loquaris pro nobis bona, et ut avertas indignationem suam a nobis.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #535 dnia: Stycznia 12, 2022, 22:30:52 pm »

Tradycyjni benedyktyni Niepokalanej z Taggia zadeklarowali sprzeciw wobec TC oraz "Responsa ad dubia". Zamierzają m.in. nadal udzielać sakramentów korzystając z tradycyjnego Pontyfikału i Rytuału, również poza klasztorem.

https://www.benedictins-de-immaculee.com/en/2021/12/faithfullness.html

OŚWIADCZENIE BENEDYKTYNÓW NIEPOKALANEJ Z TAGGI (Italia)

W związku z motu proprio "Traditionis custodes" z dnia 16 lipca 2021 r. i z odpowiedzią na dubia Kongregacji Kultu Bożego z 4 grudnia 2021 r. (ogłoszoną 18 grudnia):

My, Benedyktyni Niepokalanej, z klasztoru św. Katarzyny ze Sieny w Taggii założonego 1 sierpnia 2008 r. przez biskupa Mario Oliveriego, erygowanego jako Instytut  życia konsekrowanego na prawie diecezjalnym 21 marca 2017 r. i przeniesionego do diecezji Ventimiglia-San Remo w dniu 18 listopada 2020 r. dekretem biskupa diecezji ks. Antoniego Suetty, zobowiązaliśmy się do wierności naszym Konstytucjom zatwierdzonym przez Stolicę Apostolską na podstawie których złożyliśmy święte śluby zakonne. W szczególności, jak zapisano w prologu, zobowiązaliśmy się wobec Boga i Kościoła, aby zawsze zachowywać "liturgię sprawowaną jako [nasz] ryt własny, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz klasztoru, według ponad tysiącletniego rytu Świętego Kościoła Rzymskiego <nigdy nie zniesionego> (motu proprio Summorum Pontificum), w języku łacińskim i z chorałem gregoriańskim". To uroczyste zobowiązanie obejmuje korzystanie ze starożytnego rzymskiego rytuału i pontyfikału, o czym świadczą ceremonie święceń odbywające się od naszego założenia. Wszystko to z wierności katolickiej teologii sformułowanej przez Sobór Trydencki, który ustalając definitywnie "kanon" obrzędu Mszy św., podniósł nieprzezwyciężoną barierę przed jakąkolwiek herezją, która mogłaby podważyć integralność tajemnicy Mszy św. Jak powiedział publicznie w telewizji biskup Antonio Suetta 24 sierpnia 2021 r., jesteśmy "strażnikami i świadkami najstarszej Tradycji Kościoła". W ten sposób, a nie inaczej, pozostaniemy wierni bez względu na wszystko.

Niech Najwyższy Pasterz zostanie oświecony w swej funkcji Wikariusza Chrystusa za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej, aby wiara katolicka w swojej czystości oraz liturgia i Tradycja, która jest jej gwarancją, mogła raz jeszcze zajaśnieć w oczach świata i dla zbawienia dusz, i aby wszystkie ataki błędu i zepsucia przeciwko Kościołowi Świętemu zostały zmiażdżone.

Dan w Taggii, 21 grudnia 2021 r., w uroczystość św. Tomasza Apostoła.
(tłumaczenie z FB: Grupa Świętego Piusa X)
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #536 dnia: Stycznia 14, 2022, 20:22:47 pm »

Oo, długo nie pociągną. Żeby nie podzielili losu franciszkanów Niepokalanej.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #537 dnia: Stycznia 14, 2022, 20:34:43 pm »

Bo ja wiem, Bergoglio na tyle zdemontował autorytet swojego Urzędu, że chyba możliwe jest  już działanie autokefaliczne różnych struktur dotychczas mu podległych. Właściwie to FSSPX to struktura stricte katolicka działająca właśnie w taki sposób.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2022, 12:00:08 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #538 dnia: Stycznia 14, 2022, 21:28:20 pm »

A od jutra totalna blokada Mszy św. trydenckiej w diecezji pelplińskiej.
A tych benedyktynów nie znałem.
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #539 dnia: Stycznia 14, 2022, 22:54:48 pm »

A od jutra totalna blokada Mszy św. trydenckiej w diecezji pelplińskiej.
A tych benedyktynów nie znałem.

Wręcz przeciwnie. Jutro poświęcenie kaplicy Bractwa w tej diecezji.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 43 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes") « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!