Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:01:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes")
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 43 Drukuj
Autor Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes")  (Przeczytany 77680 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #300 dnia: Sierpnia 05, 2021, 16:00:52 pm »

Mój komentarz odnosił się do wypowiedzi O.szustaka, nie do panskiej wojenki z innymi użytkownikami.

Dziękuję za wyjaśnienie, jednak trzeba się wyrażać precyzyjnie by unikać nieporozumień. Wyrażenie "wojenka" też ma charakter pejoratywny, jakby Pan tego nie rozumiał. Jest tu strona katolików rzymskich a nie e-końskich i ewidentne gówniarskie chamstwo w stosunku do nielicznych przyzwoitych hierarchów Kościoła powinno być tu powszechnie piętnowane.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2021, 16:03:05 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
cogito
bywalec
**
Wiadomości: 94

« Odpowiedz #301 dnia: Sierpnia 05, 2021, 23:56:09 pm »

Jakieś konkrety? Ujmując to bardzo oględnie, coś się Panu w główeńce pozajączkowało!
Tylko nie tym tonem szanowny Panie. Możemy się nie zgadzać w pewnych kwestiach, możemy sobie wytykać błędy, hipokryzje i ignorancję ale tego typu odzywki są po prostu chamskie i nie godne zachowania katolika, a za takiego się przecież Pan uważa, czyż nie?

(...) gówniarskie chamstwo (...)
Zwrócenie uwagi na odstępstwo hierarchy kościelnego nie jest chamskie.

(...) nielicznych przyzwoitych hierarchów Kościoła powinno być tu powszechnie piętnowane.
Jak widać, i tych nielicznych jest coraz mniej.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #302 dnia: Sierpnia 06, 2021, 10:49:51 am »

Rozmowa z ks. Tomaszem Rehlisem, oficjałem sądu diecezji opolskiej, z 3 sierpnia (Radio Doxa). Ksiądz jedzie Sheenem, Ratzingerem i Weiglem, budząc zgorszenie wśród apologetów Franciszka. Polecam pobrać zanim skasują.

https://www.facebook.com/DoxaFM/videos/580347473377224
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #303 dnia: Sierpnia 06, 2021, 16:40:51 pm »

Jeszcze mocniej, o wiele mocniej, prawdą między oczy!

https://pch24.pl/swieccy-katolicy-z-wloch-apeluja-do-papieza-ojcze-swiety-zakoncz-ideologiczna-wojne-w-kosciele/


Cytuj
... W ostatnim czasie w Kościele miały miejsce „różne synodalne podróże” tworzone „na modłę sowieckiej demokracji”, tak, by wiadomo było, co ma zwyciężyć. Synody te produkowały według autorów zupełnie bezużyteczne dokumenty, często zarazem kontrowersyjne...

...  „My, ludzie świeccy, choć w sposób bardziej swobodny i niepoddani narastającej arbitralności świata klerykalnego – cierpimy z powodu klimatu w Kościele, który stał się ciężki, niemal nieznośny, z powodu całkowitego zaniku wszelkiej zdrowej różnorodności. Matka Kościół staję w coraz większej mierze niczym macocha, nakłada anatemy, ekskomuniki, zarządy komisaryczne” ...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2021, 20:03:45 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Chorthippus.parallelus
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #304 dnia: Sierpnia 06, 2021, 22:42:43 pm »

Jeszcze mocniej, o wiele mocniej, prawdą między oczy!

https://pch24.pl/swieccy-katolicy-z-wloch-apeluja-do-papieza-ojcze-swiety-zakoncz-ideologiczna-wojne-w-kosciele/


Cytuj
... W ostatnim czasie w Kościele miały miejsce „różne synodalne podróże” tworzone „na modłę sowieckiej demokracji”, tak, by wiadomo było, co ma zwyciężyć. Synody te produkowały według autorów zupełnie bezużyteczne dokumenty, często zarazem kontrowersyjne...

...  „My, ludzie świeccy, choć w sposób bardziej swobodny i niepoddani narastającej arbitralności świata klerykalnego – cierpimy z powodu klimatu w Kościele, który stał się ciężki, niemal nieznośny, z powodu całkowitego zaniku wszelkiej zdrowej różnorodności. Matka Kościół staję w coraz większej mierze niczym macocha, nakłada anatemy, ekskomuniki, zarządy komisaryczne” ...


Krętacz o przerośniętym ego bardzo się przejmie jakimś listem, aha.
Mogą mu go powiesić na takim haczyku na rolkę w łazience, zamiast znanej marki Regina.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #305 dnia: Sierpnia 07, 2021, 01:16:05 am »

Krętacz o przerośniętym ego bardzo się przejmie jakimś listem, aha.

W swoim życiu napisałem bardzo wiele listów do polityków różnego szczebla, w krytycznych momentach historii, kiedy przyjmowano jakąś anty-rodzinną, anty-wolnościową czy zwyczajnie anty-zdroworozsądkową ustawę. Nie przypominam sobie bodajże ani jednego przypadku, kiedy taki list odniósłby skutek - mimo, że zwykle pisały setki czy tysiące ludzi.

Z listami do hierarchów jest tak samo.

Pisanie listów to pasjonujące hobby, owszem, ale bardzo mało skuteczne. Myślę, że nasze "środowisko" (o ile coś takiego istnieje) potrzebuje świeżych pomysłów zarówno na taktykę jak i na i strategię działania. Nie, nie wiem jaka ona powinna być, ale wiem, że nie powinno to być pisanie listów ani zbieranie podpisów pod petycjami.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #306 dnia: Sierpnia 08, 2021, 14:35:31 pm »

Cytuj
.Pisanie listów to pasjonujące hobby, owszem, ale bardzo mało skuteczne. Myślę, że nasze "środowisko" (o ile coś takiego istnieje) potrzebuje świeżych pomysłów zarówno na taktykę jak i na i strategię działania. Nie, nie wiem jaka ona powinna być, ale wiem, że nie powinno to być pisanie listów ani zbieranie podpisów pod petycjami   

Mi się wydaję że najlepszą metodą jest po prostu  ... kasa. Gdyby proboszcz widział realny i spory zysk ekonomiczny w wprowadzeniu w parafii mszy trydenckiej to by się na nią decydował. Np. w mniejszej parafii zagwarantować ładna sumkę np za wyremontowanie dzwonnicy z obowiązkiem mszy trydenckiej przez 2-3 lata, (i spisać taką umowę z karami umownymi :)) może przespaliśmy czasy by po prostu przekupywać ksiezy gdy nie było zakazu Franciszka.
Zapisane
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #307 dnia: Sierpnia 08, 2021, 14:52:13 pm »

Cytuj
.Pisanie listów to pasjonujące hobby, owszem, ale bardzo mało skuteczne. Myślę, że nasze "środowisko" (o ile coś takiego istnieje) potrzebuje świeżych pomysłów zarówno na taktykę jak i na i strategię działania. Nie, nie wiem jaka ona powinna być, ale wiem, że nie powinno to być pisanie listów ani zbieranie podpisów pod petycjami   

Mi się wydaję że najlepszą metodą jest po prostu  ... kasa. Gdyby proboszcz widział realny i spory zysk ekonomiczny w wprowadzeniu w parafii mszy trydenckiej to by się na nią decydował. Np. w mniejszej parafii zagwarantować ładna sumkę np za wyremontowanie dzwonnicy z obowiązkiem mszy trydenckiej przez 2-3 lata, (i spisać taką umowę z karami umownymi :)) może przespaliśmy czasy by po prostu przekupywać ksiezy gdy nie było zakazu Franciszka.
Remont dzwonnicy i tridentina na 3 lata? To już lepiej poinformować księdza proboszcza, że planune się postawić kaplicę u siebie w polu,  bo zgodnie z wytycznymi Franciszka w parafii odprawiac nie wolno. Tu można puścić oko, powiedzieć, że beton i drewno drożeją, i że może lepiej załatwić indult, a kasę przeznaczyć "na potrzeby wspólnoty koscielnej". Pomarzyć można  :D :D :D
Zapisane
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #308 dnia: Sierpnia 08, 2021, 17:39:26 pm »

Tak będzie   ;)
Zapisane
Chorthippus.parallelus
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #309 dnia: Sierpnia 08, 2021, 22:24:00 pm »

Ciekawy komantarz do MP TC:
https://ikomutoprzeszkadzalo.pl/de-bello-liturgico/
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #310 dnia: Sierpnia 08, 2021, 22:41:56 pm »

Zgadzam się, bardzo dobry tekst. Polecam :)
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #311 dnia: Sierpnia 10, 2021, 07:56:30 am »


---Przepraszam---
To było niepotrzebne. Czasem zapominam, że są osoby, które moje słowa mogą interpretować nie tylko jako moje.
Przede wszystkim nie szkodzić.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2021, 08:06:39 am wysłana przez gnome » Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #312 dnia: Sierpnia 10, 2021, 09:50:43 am »

Czy może Pan uszczegółowić tę wypowiedź? U kogo widać syndrom sztokholmski? U piusowców?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
MK
uczestnik
***
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #313 dnia: Sierpnia 10, 2021, 15:25:59 pm »

Czy może Pan uszczegółowić tę wypowiedź? U kogo widać syndrom sztokholmski? U piusowców?
Myślę, że Szacownemu Przedmówcy chodziło raczej o indultowców w rodzaju "Polonia Christiana", którzy jak mantrę powtarzają "musimy wytrwać w Kościele" interpretując to jako "musimy znosić upokorzenia, byleby nie pójść do tych schizmatyckich lasandrystów".
Zapisane
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 567


dawniej Bambin

« Odpowiedz #314 dnia: Sierpnia 10, 2021, 16:36:13 pm »

Czy może Pan uszczegółowić tę wypowiedź? U kogo widać syndrom sztokholmski? U piusowców?
Myślę, że Szacownemu Przedmówcy chodziło raczej o indultowców w rodzaju "Polonia Christiana", którzy jak mantrę powtarzają "musimy wytrwać w Kościele" interpretując to jako "musimy znosić upokorzenia, byleby nie pójść do tych schizmatyckich lasandrystów".

To co napisałaś nie widzę syndromu sztokholmskiego. Syndrom sztokholmski w moim rozumieniu ofiara broni przestępcę.

Podam prosty przykład:

Po ogłoszeniu "Traditionis Custodes" osobnik w swojej miejscowości dowiaduje się, że ksiądz nie może odprawić msze w NFRR. Pozostaje pójść na NOM. Bo nie jesteśmy wstanie bronić NFRR i przychylamy się decyzji Franciszka. To jest syndrom sztokholmski.

W czarnym scenariuszu kiedy w następnej decyzji Franciszka dojdzie do zmiany słów konsekracji. To strzeżmy się syndromu sztokholmskiego!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2021, 20:41:18 pm wysłana przez Baltazar » Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 43 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes") « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!