Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:15:54 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes")
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 43 Drukuj
Autor Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes")  (Przeczytany 77592 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #105 dnia: Lipca 17, 2021, 23:24:22 pm »

Państwo szanowni forumowicze, niech ktoś mądrzejszy niż ja powie, jak to się wszystko ma do bulli Quo Primum?

Jakie są dobre argumenty, ze jej zapisy nie działają już?

Ciekawi mnie kwestia a żaden e mnie teolog ani kanonista. A na pewno jakieś dobre argumenty są. Czy Pius V mógł tak zobowiązać po wsze czasy swoich następców do czegokolwiek?

Przyłączam się do pytania.
Jak to jest, że katolik rzymski boi się nastawić radia rano przy śniadaniu bo dowie się, że jakiś pajac rzymski, zamienił "dobro" ze "złem" miejscami.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #106 dnia: Lipca 17, 2021, 23:33:37 pm »

Pierwszy biskup sprzeciwia się:

https://www.lesalonbeige.fr/wp-content/uploads/2021/07/06062245-7ede-4018-a399-50eccb9dac09.jpeg



« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2021, 23:45:03 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #107 dnia: Lipca 17, 2021, 23:44:09 pm »

Wygląda na to, że tępy Franio zjada własny ogon? Synodalność i możliwość decydowania o wielu kwestiach na poziomie diecezjalnym, które forsuje prowadzi do tego, czego owocem jest list powyżej. Zatem mocą swojego urzędu, który zniszczył nie może nic. I tu pojawia się cytat z Kapitana Bomby: tępy ....!
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #108 dnia: Lipca 17, 2021, 23:50:32 pm »

Cytuj
Wygląda na to, że tępy Franio zjada własny ogon? Synodalność i możliwość decydowania o wielu kwestiach na poziomie diecezjalnym, które forsuje prowadzi do tego, czego owocem jest list powyżej. Zatem mocą swojego urzędu, który zniszczył nie może nic. I tu pojawia się cytat z Kapitana Bomby: tępy ....!

Pytam kolegi, dlaczego prawosławnym nie udało się podrzucić wirusa modernizmu?
odpowiedział: - bo nie mają papieża.

Całe zamieszanie wokół Francy dowodzi, że katolicy są jednak chorzy na papolatrię.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #109 dnia: Lipca 18, 2021, 00:15:37 am »

Dlaczego zmienił się załącznik?
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
cogito
bywalec
**
Wiadomości: 94

« Odpowiedz #110 dnia: Lipca 18, 2021, 00:37:13 am »

Państwo szanowni forumowicze, niech ktoś mądrzejszy niż ja powie, jak to się wszystko ma do bulli Quo Primum?

Jakie są dobre argumenty, ze jej zapisy nie działają już?

Ciekawi mnie kwestia a żaden e mnie teolog ani kanonista. A na pewno jakieś dobre argumenty są. Czy Pius V mógł tak zobowiązać po wsze czasy swoich następców do czegokolwiek?

Przyłączam się do pytania.
Jak to jest, że katolik rzymski boi się nastawić radia rano przy śniadaniu bo dowie się, że jakiś pajac rzymski, zamienił "dobro" ze "złem" miejscami.
A jak to jest, że żeby być katolikiem rzymskim, trzeba być najpierw teologiem?

Całe zamieszanie wokół Francy dowodzi, że katolicy są jednak chorzy na papolatrię.
Bo katolicy zawsze tacy byli. Nieważne co się by działo, zawsze mieli oparcie w papieżu. Od 60 wszystko stoi na głowie...
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #111 dnia: Lipca 18, 2021, 00:43:39 am »

Dlaczego zmienił się załącznik?

Jest link przed obrazkiem. Pismo biskupa było za duże.

https://www.lesalonbeige.fr/wp-content/uploads/2021/07/06062245-7ede-4018-a399-50eccb9dac09.jpeg
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #112 dnia: Lipca 18, 2021, 07:26:37 am »

Państwo szanowni forumowicze, niech ktoś mądrzejszy niż ja powie, jak to się wszystko ma do bulli Quo Primum?

Jakie są dobre argumenty, ze jej zapisy nie działają już?

Ciekawi mnie kwestia a żaden e mnie teolog ani kanonista. A na pewno jakieś dobre argumenty są. Czy Pius V mógł tak zobowiązać po wsze czasy swoich następców do czegokolwiek?
To jest bardzo dobre pytanie. Wrzucam tutaj cytat z anonimowego kanonisty za RC, to chyba wszystko co mamy na ten moment:
 
"It is worthwhile to indicate what this motu proprio does not place restrictions upon. No mention whatsoever is made of the pre-conciliar Breviarium Romanum, Pontificale Romanum and Rituale Romanum. No express abrogation is made of any notable document concerning the traditional Roman Missal, and such abrogation should not therefore be implied. The traditional Missal remains, as it always was, never abrogated. The rights established by Quo Primum, by the theological and liturgical tradition of the Western rites, and immemorial custom remain intact. "

https://rorate-caeli.blogspot.com/2021/07/article-legal-considerations-on-motu.html?m=1

Ciężko powiedzieć jak to się ma do artykułu 8, który znosi normy, instrukcje, zezwolenia i zwyczaje, pytanie tylko co to znaczy i czy Quo primum należy do tego zbioru.
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #113 dnia: Lipca 18, 2021, 08:12:22 am »

Wątek: Zakres obowiązywania bulli "Quo Primum" 
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #114 dnia: Lipca 18, 2021, 08:43:05 am »

To jest bardzo dobre pytanie. Wrzucam tutaj cytat z anonimowego kanonisty za RC, to chyba wszystko co mamy na ten moment:
 
"It is worthwhile to indicate what this motu proprio does not place restrictions upon. No mention whatsoever is made of the pre-conciliar Breviarium Romanum, Pontificale Romanum and Rituale Romanum. No express abrogation is made of any notable document concerning the traditional Roman Missal, and such abrogation should not therefore be implied. The traditional Missal remains, as it always was, never abrogated. The rights established by Quo Primum, by the theological and liturgical tradition of the Western rites, and immemorial custom remain intact. "

https://rorate-caeli.blogspot.com/2021/07/article-legal-considerations-on-motu.html?m=1

Ciężko powiedzieć jak to się ma do artykułu 8, który znosi normy, instrukcje, zezwolenia i zwyczaje, pytanie tylko co to znaczy i czy Quo primum należy do tego zbioru.

Żeby odwołać zwyczaj stuletni lub niepamiętny, papież musiałby o nim wyraźnie wspomnieć (expressam de ea mentionem facere - poczynić o nim wyraźną wzmiankę).
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,1038.msg35054.html#msg35054

Tego typu rozkminy (w tym podobno niezła apologia statusu kanonicznego FSSPX) znajdują się w dopiero co wydanym (i od przedwczoraj częściowo nieaktualnym) doktoracie ks. Dawida Pietrasa:
https://debogora.com/product-pol-1160-Nadzwyczajna-forma-rytu-rzymskiego-Status-prawny-liturgii-i-wspolnot-Ks-Dawid-Pietras.html
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #115 dnia: Lipca 18, 2021, 10:32:55 am »

A dzisiaj na Novusku nawet było wspomniane o decyzji F1.
 Konkretnie to Jeremiasz mu wygarnął.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #116 dnia: Lipca 18, 2021, 11:14:45 am »

Rzecz jasna nie wszyscy wyzbędą się naiwności, tak jak nie wszyscy wyzbywają się nieokrzesania, pozostając być może do śmierci zwykłymi prostakami.

Nie, niech pan sobie wybije to z zarozumiałej swej głowy raz na zawsze, w sytuacji krytycznej konieczności nie wygoni mnie pan z Przeoratu. Rozumiem pańskie, jakże głęboko katolickie obawy o zajętość miejsc na Mszach i związany z tym tłok, czy może wyczuwany przez pana odór herezji modernistycznej na sam widok kogoś spoza grona wybranych ale z pretensjami to proszę do Bergolia, nie do mnie.

A w Przeoracie bywałem już wcześniej i jakoś nikt na mój widok nie chwytał za wiadro ze święconą wodą.



A dzisiaj na Novusku nawet było wspomniane o decyzji F1.
 Konkretnie to Jeremiasz mu wygarnął.
Rzeczywiście. Mocne.
Cytuj
Jr 23, 1
Czytanie z Księgi proroka Jeremiasza
Pan mówi:
«Biada pasterzom, którzy prowadzą do zguby i rozpraszają owce z mojego pastwiska.
Dlatego tak mówi Pan, Bóg Izraela, o pasterzach, którzy mają paść mój naród:
Wy rozproszyliście moje owce, rozpędziliście i nie zajęliście się nimi. Oto Ja się zajmę nieprawością waszych uczynków.».
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2021, 11:59:46 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #117 dnia: Lipca 18, 2021, 12:47:08 pm »

Komentarz Księdza Dariusza Kowalczyka do wiadomego dokumentu:
Cytuj
A co by było, gdyby księża tradycjonaliści potraktowali owe normy analogicznie do tego, jak niektórzy księża i biskupi zachowali się wobec zakazu błogosławienia par homo?



P.S.Warte odnotowania:
https://www.liturgia.pl/kilka-uwag-po-traditionis-custodes/


« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2021, 13:08:27 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 366

« Odpowiedz #118 dnia: Lipca 18, 2021, 12:57:35 pm »

Ja tylko mam nadzieję że na Wschodzie szachiści obserwują co się dzieje w KK i że podziękują stosownie Francy za sianie pedalskiego zgorszenia, popieranie Ameryki, Clinton, Podesty i s-ki. Za kolorowe rewolucje niech zapłaci posoborowie.
FSSPX odprawia chyba na Wschodzie też w s-c-slowianskim.

Można tak 'skazać'... https://m.youtube.com/channel/UCHc7YYQLJfg9U9aHT9jHgNQ/featured
Zapisane
Cynin Sodowy
uczestnik
***
Wiadomości: 128

« Odpowiedz #119 dnia: Lipca 18, 2021, 13:30:01 pm »

Na gorąco pisane:

na szczęście są muzułmanie w Rzymie.
???

Za pomocą kłamstwa kanadyjsko-indiańsko-szkolnego Sorosze pokazali Jego Wątpliwości Franciszkowi, jak mogą go załatwić na całym świecie, jeśli nie zrobi porządku z tymi okropnymi tradziuchami-antyaborcyjnikami-antysemitnikami-antyszczepnikami. No to robi...

Jego Wątpliwość Franciszek to zaiste dziwna postać. Brak kręgosłupa nie przeszkadza mu stać na dwóch nogach.
Wielce wątpliwa teoria, największy wpływ na decyzję Bergoglia miało najprawdopodobniej negatywne zaopiniowanie Summorum Pontificum przez biskupów w rozesłanej uprzednio ankiecie. Odnoszę wrażenie że powtarza Pan popularny ale częściowo fałszywy tok rozumowania konserwatywnych, posoborowych katolików jakoby główną winę za problemy Kościoła ponosiły siły zewnętrzne, jacyś masoni, komuniści, Żydzi, media itd. ale broń Boże nie kler.

Drogi Panie Filipie,

na szczęście są muzułmanie w Żymie. Może zdążą zrobić sacco di Vaticano zanim zobaczymy lesbijkę "wyświęconą" na "biskupkę" w bazylice św. Piotra przy akompaniamencie rytualnych bębnów wudu. Nadzieja umiera ostatnia.

A co do kleru, czy winien - winien. Ta spiskowa teoria miała na celu uwydatnienie tego, że i wysocy rangą duchowni mają swoich oficerów prowadzących. Skoro patriarchowie schizmatyccy mogą, to dlaczego nie papieże?
"Wy tu u nas, Franciszek, bardzo uważajcie, bo możemy wam przypomnieć, skąd Wam nogi wyrastają. Zrobiliście na krechę światowe dni moździerzy i synody ekukuku dla głupich gojów, a my byśmy chcieli nasze piniendze z powrotem. Zahlen Sie bitte! Albo się wykażcie jakąś dobrą wolą, wicie rozumicie, my tez byśmy chcieli dobrze, a nie o takie kwoty się tu modlą. Einverstanden?"



Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 43 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes") « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!