Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:42:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ekspansja piusowców
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Drukuj
Autor Wątek: Ekspansja piusowców  (Przeczytany 15038 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #60 dnia: Października 14, 2021, 22:00:04 pm »

Mnie osobiście taka ekspansja się nie podoba:



https://wroclaw.gosc.pl/doc/7149240.Uwaga-na-to-zaproszenie
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #61 dnia: Października 15, 2021, 08:13:17 am »

Na mapie pojawiła się misja w Białymstoku  :)
No to akurat chyba chybiony pomysł...

Dlaczego?
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #62 dnia: Października 15, 2021, 08:14:13 am »

Mnie osobiście taka ekspansja się nie podoba:



https://wroclaw.gosc.pl/doc/7149240.Uwaga-na-to-zaproszenie

A cóż to się nagle stało, że Pani się nie podoba Bractwo? Przecież dobrze wszyscy pamiętamy, że była Pani gorącą zwolenniczką i propagatorką, wierną wrocławskiej kaplicy.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Iustus
bywalec
**
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #63 dnia: Października 15, 2021, 11:28:24 am »

W publicznej reklamie nie ma nic zdrożnego. Lepsza reklama Ofiary Mszy Świętej niż kolejna reklama z roznegliżowanymi paniusiami - we Wrocławiu akurat mnóstwo jest billboardów z paniusiami na rurach. Inna rzecz, to to, że te reklamy przynoszą wymierny efekt - dosłownie go widać. Krzywdy nikomu nie zrobiono, na Ofiarę ściągnięto ludzi - nic, tylko się cieszyć.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #64 dnia: Października 15, 2021, 11:30:49 am »

(...)

Pan potrafi czytać ze zrozumieniem?  Napisałam: "Mnie osobiście taka ekspansja się nie podoba:" A to czy jestem zwolenniczką to moja sprawa, a propagatorką absolutnie nie!

Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #65 dnia: Października 15, 2021, 11:51:56 am »

W publicznej reklamie nie ma nic zdrożnego. Lepsza reklama Ofiary Mszy Świętej niż kolejna reklama z roznegliżowanymi paniusiami - we Wrocławiu akurat mnóstwo jest billboardów z paniusiami na rurach. Inna rzecz, to to, że te reklamy przynoszą wymierny efekt - dosłownie go widać. Krzywdy nikomu nie zrobiono, na Ofiarę ściągnięto ludzi - nic, tylko się cieszyć.

Porównanie z reklamami bez sensu, jakby tu był problem. Kombinatorzy i prowokatorzy, nie tędy i nie taka droga.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #66 dnia: Października 15, 2021, 12:25:58 pm »

A moja Żona jak to zobaczyła powiedziała że ktoś miał świetny pomysł. I ja też tak uważam.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Iustus
bywalec
**
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #67 dnia: Października 15, 2021, 12:40:49 pm »

W publicznej reklamie nie ma nic zdrożnego. Lepsza reklama Ofiary Mszy Świętej niż kolejna reklama z roznegliżowanymi paniusiami - we Wrocławiu akurat mnóstwo jest billboardów z paniusiami na rurach. Inna rzecz, to to, że te reklamy przynoszą wymierny efekt - dosłownie go widać. Krzywdy nikomu nie zrobiono, na Ofiarę ściągnięto ludzi - nic, tylko się cieszyć.

Porównanie z reklamami bez sensu, jakby tu był problem. Kombinatorzy i prowokatorzy, nie tędy i nie taka droga.
Informowanie o Mszy Świętej to kombinowanie i prowokacja? Ludzie mają się pozamykać w kapliczkach, modlić i liczyć na to, że wszystko załatwi się samo? Aktywny apostolat też trzeba prowadzić. Opinie nie mają większego znaczenia. Tak rzeczowo jakby odpowiedzieć na pytanie? Jakie zło dzieje się, kiedy publicznie z billboardu nawołujemy ludzi na Mszę?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #68 dnia: Października 15, 2021, 12:56:30 pm »

Przeczytałem ten artykuł. Większość informacji tam zawartych to bzdury i ogólne sformułowania, które nie niosą NIC. Bractwo nie musi się stosować i się nie stosuje to raz, papa Franio dał im wszystkim pozwolenie, więc je realizują, a trzy to może coś o (usunięto na prośbę użytkownika kalifaktora) by napisali. Ten to dopiero harcuje we Wro i ma w głębokim poważaniu prawa, zakazy i nakazy. Bractwo przy nim to małe miki.
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2021, 20:24:13 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #69 dnia: Października 15, 2021, 13:15:45 pm »

Cytuj
Bractwo nie musi się stosować i się nie stosuje to raz, papa Franio dał im wszystkim pozwolenie, więc je realizują
Tak czy inaczej "pozostanie z nami na zawsze" to chyba odniesienie do TC  :) .

Byłem niedawno we Wrocławiu ale tylko po to, żeby odebrać gościa z Irlandii z lotniska. Wrocław bardzo sympatyczny, właściwie to nie widziałem żadnych bilbordów - ani ze Mszą ani z paniami. Jak jednak wróciłem do siebie to spotkałem w Ostrowie (już drugi raz w tygodniu) pana znanego niegdyś z wypowiedzi "nie podoba mi się" (https://www.youtube.com/watch?v=5pHDY7S-zmQ), więc może coś wisi w powietrzu... woda, ziemina, chemia, proszki tak na piątą rocznicę Laudato si.

Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #70 dnia: Października 15, 2021, 17:44:10 pm »

Ekspansja c.d.

https://gniezno.naszemiasto.pl/gniezno-kaplica-na-grzybowie-nie-zostala-ustanowiona-za/ar/c1-8497593

https://archidiecezja.pl/komunikat-kurii-dot-mszy-trydenckich/

Czyżby Wrocław z Gnieznem się porozumiał, albo Gniezno w Wrocławiem?
Zapisane
Iustus
bywalec
**
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #71 dnia: Października 15, 2021, 17:51:05 pm »

Wygląda na to, że "porozumienie" jest ponad wszelkim podziałem administracyjnym. Cel jest jeden: zepchać FSSPX na margines, odciągnąć od niego ludzi, "wykląć", zniechęcić, etc... Z tego bardziej wychodzi efekt Streisand.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #72 dnia: Października 15, 2021, 17:52:10 pm »

.... może coś o (usunięto na prośbę użytkownika kalifaktora) by napisali. Ten to dopiero harcuje we Wro i ma w głębokim poważaniu prawa, zakazy i nakazy.

Nic nie słyszałam, może coś  Pan napisze gdzie tak harcuje, a jego Salezjanie nic?
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2021, 20:25:27 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #73 dnia: Października 15, 2021, 18:11:56 pm »

Dobry strateg unika wojny na drugim (a tym bardziej kolejnym) froncie. Wystarczy im nieszczęsny ks. Michał Woźnicki.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #74 dnia: Października 15, 2021, 19:22:32 pm »

.... może coś o (usunięto na prośbę użytkownika kalifaktora) by napisali. Ten to dopiero harcuje we Wro i ma w głębokim poważaniu prawa, zakazy i nakazy.

Nic nie słyszałam, może coś  Pan napisze gdzie tak harcuje, a jego Salezjanie nic?
Skoro Pani nie słyszała to może i lepiej (bez ironii)
Nie będę robił reklamy (usunięto na prośbę użytkownika kalifaktora), bo choć jako kapłana bardzo go szanuję to uważam, że jego zachowanie jako człowieka, katolika jest niefifu. Albo, albo. Nie można dwóm panom służyć (alegoria).
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2021, 20:27:14 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ekspansja piusowców « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!