Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwca 30, 2022, 08:51:18 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
227055 wiadomości w 6550 wątkach, wysłana przez 1658 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Kotecki
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kościół Nowego Przymierza
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Kościół Nowego Przymierza  (Przeczytany 5627 razy)
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1258


« Odpowiedz #30 dnia: Września 05, 2018, 18:34:08 pm »

Oświadczenie Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie oraz środowiska Telewizji Idź Pod Prąd w sprawie rozpoczętej na nas nagonki medialnej

Od kilku dni w mediach głównego nurtu zarówno lewicowych, jak i prawicowych (np. onet.pl, wpolityce.pl, fronda.pl, dorzeczy.pl) mamy do czynienia z bezpardonowym, jednostronnym i dyskryminacyjnym atakiem na nasz Kościół oraz prowadzoną przez nas Telewizję Idź Pod Prąd i jej Kluby. Jesteśmy bezprawnie nazywani sektą, choć jesteśmy Kościołem legalnie zarejestrowanym w Rejestrze kościołów i innych związków wyznaniowych (nr 132) i działającym w przestrzeni publicznej od ponad 20 lat. Dodatkowo całkowicie jednostronnie i kłamliwie relacjonowana jest sprawa odejścia z Telewizji Idź Pod Prąd Pana Mariana Kowalskiego. Zgodnie z prawem prasowym art. 12 każdy dziennikarz jest zobowiązany zachowywać szczególną staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych wiadomości. Jednakże żaden z dziennikarzy piszących o nas nie zachował nawet minimum rzetelności dziennikarskiej, nie skontaktował się z nami, by poznać i przedstawić nasze stanowisko. W ramach prawa prasowego art. 31a pkt 1 prosimy o publikację sprostowania w trybie przewidzianym przez ustawę.

W sprawie zarzucanego nam przez media braku poparcia Pana Mariana Kowalskiego w zbliżającej się kampanii samorządowej fakty są następujące:

Pan Marian Kowalski miał codzienne dwa programy telewizyjne realizowane siłami naszej Telewizji, w których ogłosił start w wyborach samorządowych (12.05.2018: https://youtu.be/D7xXCvs4ZU0), wielokrotnie prezentował swój program wyborczy, a także przedstawił komitet wyborczy, z którego będzie startował.

Kościół Nowego Przymierza w Lublinie wypłacał co miesiąc Panu Marianowi Kowalskiemu honorarium w wysokości około 15 000 zł. Pochodziło ono z dobrowolnych datków widzów Telewizji Idź Pod Prąd i zgodnie z publiczną obietnicą Pana Mariana Kowalskiego miało być przeznaczane nie tylko na jego prywatne potrzeby, ale i na finansowanie jego działalności społeczno-politycznej.

Pan Marian Kowalski miał do dyspozycji ekipę medialną oraz redakcyjną Telewizji Idź Pod Prąd do relacjonowania wydarzeń politycznych, w których brał udział, do przygotowywania i publikowania jego artykułów w miesięczniku „Idź Pod Prąd” oraz druku i redakcji jego książek.

W okresie poprzedzającym kampanię wyborczą Pan Marian Kowalski został oficjalnie zgłoszony jako kandydat partii Ruch 11 Listopada, wywodzącej się z naszego środowiska, na konferencji prasowej w dniu 1.06.2018: https://youtu.be/lu3Gff68JLY

Patriotyczne Centrum Kultury Idź Pod Prąd prowadzone przez Kościół Nowego Przymierza w Lublinie było zawsze do dyspozycji Pana Mariana Kowalskiego na spotkania z wyborcami i odbywały się w nim spotkania z ludźmi, których przygotowywał do startu w najbliższych wyborach.

W naszej ocenie niewielu kandydatów w wyborach samorządowych w Lublinie mogło liczyć na tak potężne wsparcie. Prosimy więc Państwa o sprostowanie informacji, że rzekomo nie wspieraliśmy Pana Mariana Kowalskiego w zbliżającej się kampanii samorządowej. Rzeczywiście kandydaci do Rady Miasta Lublin ze środowiska Telewizji Idź Pod Prąd wycofali się z kandydowania, ale nastąpiło to dopiero w momencie, gdy Marian Kowalski przeszedł do innego środowiska politycznego i założył własny komitet niezwiązany z partią Ruch 11 Listopada ani ze środowiskiem Telewizji Idź Pod Prąd.

Paweł Chojecki
pastor Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie
i redaktor naczelny Telewizji Idź Pod Prąd

http://ruch11listopada.pl/aktualnosci/oswiadczenie-kosciola-nowego-przymierza-w-lublinie-oraz-srodowiska-telewizji-idz-pod-prad-w-sprawie-rozpoczetej-na-nas-nagonki-medialnej/
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7377

« Odpowiedz #31 dnia: Października 25, 2019, 14:57:07 pm »

Był jednym z założycieli kontrowersyjnej sekty. Teraz został senatorem KO

"KNP stopniowo, ale skutecznie, izoluje swych członków od rodzin i znajomych spoza grupy, ludzie ci pozbawiani są prywatności i podlegają nieustannej kontroli" – tak sektę o nazwie Kościół Nowego Przymierza opisywał w 2018 roku narodowiec Marian Kowalski. Według doniesień "Rzeczpospolitej", jednym z założycieli sekty był nowy senator Koalicji Obywatelskiej.

Nowy parlamentarzysta KO współzakładał wspólnotę mającą opinię sekty – pisze "Rz". Chodzi Jacka Burego, który po raz pierwszy obejmie mandat senatora. Jest znanym lubelskim przedsiębiorcą.

O jakiej sekcie mowa? O tzw. Kościele Nowego Przymierza (KNP), którego członkowie określają się jaki biblijni chrześcijanie. Na jego czele stoi pastor Paweł Chojecki, znany z telewizji internetowej Idź Pod Prąd, z którą z kolei przez lata współpracował narodowiec i były kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta Marian Kowalski.

Po rozstaniu z telewizją w 2018 roku, Kowalski stwierdził, że "KNP stopniowo, ale skutecznie, izoluje swych członków od rodzin i znajomych spoza grupy, ludzie ci pozbawiani są prywatności i podlegają nieustannej kontroli. Podsłuchiwanie i donosicielstwo są na porządku dziennym".

Co ciekawe, sam senator-elekt także przyznaje, że brał udział w tworzeniu "de facto sekty". – Manipulowanie ludźmi, uzależnienie ich od siebie, monopol na prawdę, monopol na decyzje: to są znamiona sekty – wylicza Bury. Jak zaznacza, rozstał się z kontrowersyjną wspólnotą po kilku miesiącach od jej utworzenia.

Chojecki, pastor KNP twierdzi jednak, że choć senator był członkiem KNP około roku, blisko współpracowali w jednej wspólnocie przez 11 lat. – Były trzy etapy: duszpasterstwo akademickie Ruchu Światło Życie „Emanuel" w Lublinie, Kościół Wspólnota Chrześcijańska „Pojednanie" oraz współpraca przy założeniu KNP – wylicza. – Bury był ważną postacią w tej wspólnocie, był w grupie decyzyjnej – wspomina Chojecki.

https://dorzeczy.pl/kraj/118364/byl-jednym-z-zalozycieli-kontrowersyjnej-sekty-teraz-zostal-senatorem-ko.html
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7377

« Odpowiedz #32 dnia: Czerwca 11, 2021, 23:04:43 pm »

Po pierwsze to nie pastor, tylko pan Chójecki, pseudonim estradowy Pastor, a po drugie pierwsze to już napisałem.
post factum mea culpa za zawoalowany wulgaryzm, ale nazwisko mówi samo za siebie  ;D


Ten pan się doigrał, no i fajnie :)  na drugi raz zastanowi się nim zacznie kłapać dziobem, a dużo kłapie o wszystkim.

"Pastor Paweł Chojecki usłyszał wyrok 8 miesięcy ograniczenia wolności w formie prac społecznych za m.in. znieważenie narodu polskiego i prezydenta RP oraz obrażenie uczuć religijnych katolików."
(...)
https://dorzeczy.pl/kraj/187706/pastor-chojecki-skazany-za-obraze-prezydenta-i-katolikow.html
Zapisane
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kościół Nowego Przymierza « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.14 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!