Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 14:19:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papieże o Komunii Świętej na rękę
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Papieże o Komunii Świętej na rękę  (Przeczytany 11139 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #15 dnia: Lipca 07, 2009, 23:00:42 pm »

Nie pamiętam dokładnie, ale w czasie mszy pogrzebowej Jana Pawła II "brat" Roger otrzymał chyba Komunię św. do ręki.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #16 dnia: Lipca 07, 2009, 23:20:34 pm »

Od kard. Ratzingera.
Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #17 dnia: Lipca 08, 2009, 01:46:23 am »

@ P. Waldemar
   Osoby ktore podchodza z tak skrzyzowanymi rekoma, tak jak prezydent Jerzy W. Bush, ida z reguly po blogoslawienstwo a nie po Najsw. Sakrament. Wiec to zdjecie nijak sie nie ma do tematu. Jak ktos zalozy watek "blogoslawienie heretykow" lub podobny to bedzie pasowalo.
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #18 dnia: Lipca 08, 2009, 10:51:04 am »

Brat Roger do ust przyjął Pana Jezusa. A z tym kryptokakolictwem, to głupota. Jak można być członkiem Apostolskiego Kościoła, a nie czegoś kościołopodobnego, i się nie przyznawać do tego publicznie?! No sens..
Zapisane
Taki sobie o...
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #19 dnia: Lipca 08, 2009, 11:12:35 am »

Brat Roger do ust przyjął Pana Jezusa.


Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #20 dnia: Lipca 08, 2009, 11:44:59 am »

Oj rzeczywiście, pamięć mnie zawiodła
Zapisane
Taki sobie o...
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #21 dnia: Lipca 08, 2009, 14:42:07 pm »

A propos Clintona i Busha. Przed paroma laty jakis watykanski hierarcha skrytykowal bodajze arcybiskupa Honolulu za udzielenie Komunii sw. Clintonowi, ktory nie jest katolikiem.
Jezeli chodzi o zdjecia tych dwoch amerykanskich prezydentow - skad mamy pewnosc, ze to byla katolicka Eucharystia? W Stanach Zjednoczonych jak i zreszta na calym swiecie duchowni roznych koscielnych wspolnot (przede wszystkim tych tradycyjnych - w rozumieniu "starych") nosza takie same szaty liturgiczne jak ksieza katoliccy. Moglo to byc zatem nabozenstwo innego chrzescijanskiego wyznania.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #22 dnia: Lipca 08, 2009, 14:44:20 pm »

Brat Roger do ust przyjął Pana Jezusa.



He he no w koncu Najswietsze Cialo wyladowalo w ustach,to mial Pan na mysli,prawda? ;D ;)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #23 dnia: Lipca 08, 2009, 18:10:08 pm »

Chyba ks. Pauluss nie ma racji. A tak w ogóle Ksiądz już po święceniach?
Zapisane
solid
Gość
« Odpowiedz #24 dnia: Lipca 08, 2009, 19:09:26 pm »

Na pewno Komunię św. z rąk kapłana katolickiego przyjął Albert Gore, też protestant. Było to podczas wizyty ówczesnego wiceprzezydenta USA w Polsce na zaproszenie Lecha Wałęsy, a Komunii udzielał prezydencki kapelan.
http://k.com.pl/index.php/content/view/1708/1/
Cytuj
Wałęsa, który przyjmował Gore'a w Belwederze za swojej prezydentury, pamięta go jako "bardzo przyzwoitego człowieka o dużym intelekcie".

- Przyjął nawet wtedy, za zgodą księdza Cybuli, komunię świętą, choć jest innego wyznania, bo chciał się solidaryzować ze mną w mojej wierze - wspominał Wałęsa.
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2009, 19:12:13 pm wysłana przez solid » Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #25 dnia: Lipca 08, 2009, 20:52:53 pm »

Cytat: Bolek
- Przyjął nawet wtedy, za zgodą księdza Cybuli, komunię świętą, choć jest innego wyznania, bo chciał się solidaryzować ze mną w mojej wierze

Nosz cholera, już nie tylko ręce opadają >:(
Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #26 dnia: Lipca 08, 2009, 22:44:26 pm »

@ P. Waldemar
   Osoby ktore podchodza z tak skrzyzowanymi rekoma, tak jak prezydent Jerzy W. Bush, ida z reguly po blogoslawienstwo a nie po Najsw. Sakrament. Wiec to zdjecie nijak sie nie ma do tematu. Jak ktos zalozy watek "blogoslawienie heretykow" lub podobny to bedzie pasowalo.

Ciekawe... Czy Pan to wie na pewno (o Państwie Bushach?). Z MOICH obserwacji w moim kościele parafialnym wynika, że zwykli parafianie z takim gestem także przystępują do komunii. Zatem Pana uwaga nie jest rozstrzygająca. Wśród anglosaskich polityków jest moda na bycie katolikiem. Ciekawe.

Zjawisko tzw interkomunii jest tak czy owak znane. Niekatolicy otrzymujący komunię z rąk kapłana są. I ten fakt chciałem przy tej dyskusji podnieść jako o niebo ważniejszy niż to czy Clinton otrzymał Komunię do ust czy do rąk. A może Clinton to też katolik?



Wnioskuje ze jest Pan jednym z wielu Polakow na emigracji w USA, skoro sytuacje w Panskiej parafii odnosi Pan do pana Busha. Ja z przystepowaniem do komunii z tym gestem sie nie spotalem no chyba ze w Polsce. Ludzie przystepuja roznie i roznie sie po otrzymanie Ciala czy Krwi Panskiej zachowuja ale tego gestu nie stosuja.
Zapisane
szczur.w.sosie
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #27 dnia: Lipca 08, 2009, 22:48:09 pm »

U nas ręce skrzyżowane to tylko do błogosławieństwa.
Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #28 dnia: Lipca 08, 2009, 23:02:51 pm »

Dziekuje, oto mi chodzilo ze u nas tez.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #29 dnia: Lipca 09, 2009, 11:28:15 am »

Chyba ks. Pauluss nie ma racji. A tak w ogóle Ksiądz już po święceniach?
W czym nie mam racji?
A po swieceniach i prymicjach juz jestem :)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papieże o Komunii Świętej na rękę « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!