Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:31:45 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Dorobek Polski katolickiej - pierwsze dwudziestolecie XXI w.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Dorobek Polski katolickiej - pierwsze dwudziestolecie XXI w.  (Przeczytany 2880 razy)
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #30 dnia: Stycznia 04, 2021, 09:52:27 am »

Co by nie mówić o rosyjskich komunistach to rozwój i propaganda nauk leżały im na sercu.


A szczegolnie lysenkizm.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #31 dnia: Stycznia 04, 2021, 11:31:28 am »

Dyskusja o wyższości nauk ścisłych nad nienaukami humanistycznymi jest bezpodstawna, bo rynek najlepiej pokazuje co jest wartościowsze.
I tak firma od robotów Boston Dynamics jest wielokrotnie mniej warta niż np. Twitter.

Ciekawy myk zastosował Elon Musk w Tesli gdzie do kulejącej i wątpliwej z punktu widzenia fizyki opłacalności aut elektrycznych dorobił humanistycznie otoczkę PR'ową i tzw. hype dzięki czemu ten biznes jednak jakoś się kręci.

Ale wracając do meritum:
humanistyka w dzisiejszych czasach jest niezbędna jak nigdy pierwej! Szczególnie dziś, gdy świat stoi przed wielkim wyzywaniem i trzeba będzie zweryfikować i na nowo napisać cały dorobek literatury czy w ogóle zmienić język. Dzięki ekwilibrystyce humanistycznej można obronić decyzje rządu, KEP może opowiadać jak to KK w PL kwitnie i jak to jest super, można tłumaczyć postępy postępu i różne mądrości etapu tak, że tłuszcza cieszy się na nadchodzące zmiany.

Na zachodzie oczywiście już są dalej niż w naszym grajdole i np. Snowman jest już dziś Snowperson, Human ma swoją wersję Huwoman, a z tego co czytam to nawet "Amen and a-woman" do modlitwy dodali.

Wincyj grantów! Wincyj finansowania z budżetu! Gliński! Musisz!
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #32 dnia: Stycznia 04, 2021, 12:46:49 pm »

Panie szanowny Angelusie, małe sprostowania. Prosze nie mylić humanistyki z ordynarną propoagandą opartą na modelach statystycznych. Prosze nie stawaiać w jednym szeregu Szekspira, Moliera, Cervantesa, Schillera, Yeatsa...., z Mistewiczem, Bielanem czy Kurskimi
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #33 dnia: Stycznia 04, 2021, 13:48:19 pm »

Panie szanowny Angelusie, małe sprostowania. Prosze nie mylić humanistyki z ordynarną propoagandą opartą na modelach statystycznych. Prosze nie stawaiać w jednym szeregu Szekspira, Moliera, Cervantesa, Schillera, Yeatsa...., z Mistewiczem, Bielanem czy Kurskimi
Ja myślę, że jakie czasy tacy humaniści. Dziś mamy literatów na naszą miarę - np. Mróza a ukraińcy mają Tokarczuk (ważne, żeby ludzie kultury przez duże Q byli zaszczepieni w pierwszej kolejności poza kolejnością).

Swoją drogą te wszystkie państwowe paśniki zapewniają niezły byt pasożytom, dzięki czemu mogą oni w miarę komfortowo jątrzyć i szerzyć marksizm kulturowy. Co bardziej powalony pomysł to sprawdzam gdzie pomysłodawca pracuje. I co? A to jakieś muzeum, a to placówka kurtul... kurtura.. kultula... a to instytut, a to teatrzyk, a to galeria,...
Taki nowy rodzaj Kulturkampfu tylko że nasz, za nasze pieniądze i to nie jest nasze ostatnie słowo.
Aż mi się chce, proszę pana, wyjść z kina... i wychodzę! I kto za to płaci?
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #34 dnia: Stycznia 04, 2021, 13:59:27 pm »

Tutaj wie Pan wiele nie zrobimy, bo wiekszośc podatków pobierana jest u żródła i za własne pieniadze Polacy wspierali zarówno kulturkampf, rusyfikacje, narodowy socjalizm jak i stalinizm oraz marksizm lesbianizm i nic nie poradzsz bracie mój gdy na tronie siedzi...itd. Wie Pan, ja dorastałem w czasach, gdy wykłady z ekonomii opierały sie na Oskarze Lange, kultura na Romanie Bratnym i Januszu Przymanowskim, a katecheza na sukcesach SWII. Panie szanowny przed tym mozna się wybronić, tylko trzeba działać....budować...
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #35 dnia: Stycznia 04, 2021, 15:23:02 pm »

Cytuj
ważne, żeby ludzie kultury przez duże Q byli zaszczepieni w pierwszej kolejności poza kolejnością

Szopka z "Pan tu nie stał, w tej kolejce!" - szczepieniami poza kolejnością to komunikacyjna ustawka: zamiast prymitywnej reklamy wywołali "skandal", że "oni" wepchnęli się do kolejki poza kolejnością. Ze szczepionki zrobiono "pożądany towar" niemal spod lady.

Zatem wyborco PiSowy gnaj do kolejki bo PeOwcy ci ją wykupią!

Skandal z dofinansowaniem celebrytów przez Glińskiego - to było honorarium za ten spektakl.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Cynin Sodowy
uczestnik
***
Wiadomości: 128

« Odpowiedz #36 dnia: Stycznia 18, 2021, 12:45:43 pm »

dorastałem w czasach, gdy wykłady z ekonomii opierały sie na Oskarze Lange (...), a katecheza na sukcesach SWII.

Drogi Panie Sławomirze,
ja też dorastam w tych czasach od Oskara Lange. Niedługo się będę bronił na inż-a.

Miałem na ostatnim roku taki mały przedmiocik-zapchajczas o tematyce ekonomicznej i był na wykładzie cytowany tow. Lange.

Pani Wykładowczyni rocznikiem najwyżej z lat 80-tych, więc nie mogła zaznać PRL za pełnoletniości.

Więcej nie napiszę, bo się chcę wybronić. ;D
Zapisane
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Dorobek Polski katolickiej - pierwsze dwudziestolecie XXI w. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!