Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 20:01:20 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy uczestnicy FK akceptują koncert tzw. madonny 15 sierpnia
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 Drukuj
Autor Wątek: Czy uczestnicy FK akceptują koncert tzw. madonny 15 sierpnia  (Przeczytany 32690 razy)
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #165 dnia: Sierpnia 17, 2009, 15:27:32 pm »

czy w jakikolwiek sposób SKCh wyraża się pozytywnie o wolności religijnej, tak jak np. pewien benedyktyn z Le Barroux czy dominikanie od św. Wincentego Ferrariusza ?
...lub Papa Stronsay?

Ale: Qui tacit consentire videtur. Z mojej strony q.e.d. i EOD.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2915

« Odpowiedz #166 dnia: Sierpnia 17, 2009, 22:20:16 pm »

Autor artykułu zarzuca niekonsekwencję z czym nie zgodziłbym się, bo z wolności religijnej nie wynika prawo do skandalizowania. Skandalizm w przypadku omawianej piosenkarki jest wymierzony w religię i to prawdziwą. Nie musi być jednak wymierzony w ogóle w religię i moim zdaniem w ogóle nie powinien mieć miejsca.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #167 dnia: Sierpnia 17, 2009, 22:24:21 pm »


Ale: Qui tacit consentire videtur. Z mojej strony q.e.d. i EOD.

tak się zastanawiam, ile razy w ostatnich 5 latach kluskwy potępiły herezję pelagiańską lub np. nestoriańską. Czy jesli odpowiedź brzmi 0, to należy podejrzewac, że w skrytości ducha ją wyznają ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #168 dnia: Sierpnia 17, 2009, 22:26:28 pm »

Autor artykułu zarzuca niekonsekwencję z czym nie zgodziłbym się, bo z wolności religijnej nie wynika prawo do skandalizowania. Skandalizm w przypadku omawianej piosenkarki jest wymierzony w religię i to prawdziwą. Nie musi być jednak wymierzony w ogóle w religię i moim zdaniem w ogóle nie powinien mieć miejsca.

gdyby ktoś brał na poważnie z naszych przeciwników wolność religijną ... to obrażanie religji chrześcijańskiej nie mogłoby mieć miejsca w zadnym kraju laickim ani w takim w którym chrzescijanie są mniejszoscia

zatem słusznie Brat stwierdza, ze to nie wolnosc religijna umozliwia tej osobie występować i robić takie "szoły"
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #169 dnia: Sierpnia 17, 2009, 22:45:20 pm »

Niestety wracam wbrew poprzedniej deklaracji.

tak się zastanawiam, ile razy w ostatnich 5 latach kluskwy potępiły herezję pelagiańską lub np. nestoriańską. Czy jesli odpowiedź brzmi 0, to należy podejrzewac, że w skrytości ducha ją wyznają ?
To oczywiste, aż dziwne, że Pan tego nie rozumie - sprawa wolności religijnej jest sprawą aktualną, zajmującą umysły katolickie przez ostatnie dwa wieki. Jestem ponadto przekonany, że można gdzieś na ich (OMP) stronie znaleźć tekst potępiający wszystkie herezje in gremio.

Dla obalenia - czy raczej potwierdzenia - moich przypuszczeń wystarczy, że zapyta Pan redakcję czasopism SKCh, kiedy planują zająć się na swych łamach potępieniem wolności religijnej.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #170 dnia: Sierpnia 21, 2009, 07:25:51 am »

offtopik pseudoartystyczny ;)

informacja od gościa z Monachium, który był tam na koncercie:

"the most applause where during the M. Jackson Samples...." - największy aplauz był jak puszczali sample z piosenek Michała Jacksona

ja zaś ściągnąłem sobie jedyną piosenkę, którą kojarzyłem (występ w Kopenhadze) i przyznam, że La Isla Bonita była zupełnie nie do poznania. Mozna tylko załować ze nie bylo pełnego playbacku, bo brzmiało to bardzo żałośnie
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #171 dnia: Sierpnia 21, 2009, 08:34:41 am »

Mozna tylko załować ze nie bylo pełnego playbacku, bo brzmiało to bardzo żałośnie

Cytuj
Koncert Madonny jest technicznie tak dobry, że prawie nie słychać, jak niemiłosiernie fałszuje     
Michał
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #172 dnia: Sierpnia 21, 2009, 10:51:01 am »

Niestety wracam wbrew poprzedniej deklaracji.

tak się zastanawiam, ile razy w ostatnich 5 latach kluskwy potępiły herezję pelagiańską lub np. nestoriańską. Czy jesli odpowiedź brzmi 0, to należy podejrzewac, że w skrytości ducha ją wyznają ?
To oczywiste, aż dziwne, że Pan tego nie rozumie - sprawa wolności religijnej jest sprawą aktualną, zajmującą umysły katolickie przez ostatnie dwa wieki.
A nestorianizm nie? Nawet na fidela przypetał sie jeden nestorianin. Spory netorianskie dziela wyprotestantów.
O pelagianizmie to juz naweet nie ma co wspominać, tak jest powszechny, zwłaszcza wśród ludu
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #173 dnia: Sierpnia 21, 2009, 11:38:39 am »

Zapomniał  Pan wspomnieć , że pojawił się "kołakowizm"- tak powszechny, zwłaszcza wśród ludu, który karmiąc się lewicową paszą medialną uważa , że jest inteligentny....   :D
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #174 dnia: Sierpnia 21, 2009, 12:22:30 pm »

koncert Madonny odbył się przy dużej widowni i to jest fakt czy nam się to podoba czy nie. Niestety zaczął się masowy odpływ od Kościoła ludzi. Z wielkim niepokojem obserwuję że w kościołach zdecydowana większość wiernych to ludzie starsi. Co będzie kiedy odejdą z tego świata? Lepiej zastanówny się na Forum co my tradycjonaliści możemy na to poradzic. Jak przyciądnąć młodzież do KRR? Porozmawiajmy o tych sprawach
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #175 dnia: Sierpnia 21, 2009, 12:24:45 pm »

... wśród ludu, który karmiąc się lewicową paszą medialną uważa , że jest inteligentny ... 
Nie wiem, co bardziej podziwiać, czy trafność tego spostrzeżenia, czy finezję jego sformułowania!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #176 dnia: Sierpnia 21, 2009, 12:43:43 pm »

koncert [...] odbył się przy dużej widowni i to jest fakt czy nam się to podoba czy nie.

W części jest to też głupota (co znamienne, Stary Testament stawia głupotę obok grzechu). Ludziska nie myślą, że pewnymi zachowaniami sami się ładują w pułapkę. Nie widzą związków. Ja na przykład mając jasno określony stosunek do Michnika jego "organu" wogóle do ręki nie biorę. Jak przypadkiem dotknę, fizycznie czuję potrzebę umycia rąk, jak po jakiejś szkodliwej chemii. Tymczasem taki bezrobotny przekonuje mnie, że on to kupuje, bo tam jest dużo ogłoszeń o pracy. Ja go próbuję prostować, że w Naszym Dzienniku może jest i mniej ale też jest zdecydowanie mniejsza szansa trafienia na kanciarza, bo jak tam ktoś zamieszcza, to liczy na pewien typ czytelnika. Jeden zrozumie, większość brnie dalej. Jak powiedzą, że taka [...] jest "trendy", cztery stówy wywalą, by znaleźć się po tej "właściwej stronie", nie zważając, że [...] dawno się wyaranżowała a oni idą tam jedynie dla tego, że "karmią się lewicową paszą medialną i uważają , że są inteligentni".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #177 dnia: Sierpnia 21, 2009, 12:46:04 pm »

Niestety zaczął się masowy odpływ od Kościoła ludzi. Z wielkim niepokojem obserwuję że w kościołach zdecydowana większość wiernych to ludzie starsi. Co będzie kiedy odejdą z tego świata? Lepiej zastanówny się na Forum co my tradycjonaliści możemy na to poradzic. Jak przyciądnąć młodzież do KRR? Porozmawiajmy o tych sprawach

Słuszne spostrzeżenie, ciekawa sugestia. Porozmawiajmy więc,  ale to trzeba by nowy watek założyć. Nie tu przy "madonnie".
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #178 dnia: Sierpnia 21, 2009, 12:53:38 pm »

Upadku prawdziwych autorytetów wywołanego hippisowską rewoltą 1968 trudno skompensować. Tak po ludzku, wielkich szans nie widzę. Pewne kręgi, nazwijmy je za Zmarłym Papieżem, kręgami zorganizowanej antyewangelizacji posiadły diabelską sztukę manipulowania świadomością tłumu i na masową skalę ją wykorzystują.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #179 dnia: Sierpnia 21, 2009, 13:10:16 pm »

Wątek stosowny został założony tutaj :
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,1283.0.html
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy uczestnicy FK akceptują koncert tzw. madonny 15 sierpnia « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!