Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 22:56:07 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ucieczka w marzenia - ks. Sergiusz Orzeszko
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] Drukuj
Autor Wątek: Ucieczka w marzenia - ks. Sergiusz Orzeszko  (Przeczytany 51211 razy)
Jotes
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #180 dnia: Listopada 19, 2020, 17:16:57 pm »

Od czasów Ambrożego wiemy, że można czytać bez poruszania ustami, inaczej czytać w myślach.  :-X
Nie czytam ani szeptem, ani na głos, a jednak nawet w myślach jest to bolesne.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #181 dnia: Listopada 19, 2020, 17:25:08 pm »

Wrażliwych przepraszam, aczkolwiek poziom mojego zdenerwowania i dezaprobaty sięga zenitu. Pewnych rzeczy nie da się powiedzieć i napisać inaczej. Tak, wiem, są erudyci i retorzy, którzy potrafią, ale nikt ich nie słucha.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #182 dnia: Listopada 19, 2020, 17:46:29 pm »

Wrażliwych przepraszam, aczkolwiek poziom mojego zdenerwowania i dezaprobaty sięga zenitu. Pewnych rzeczy nie da się powiedzieć i napisać inaczej. Tak, wiem, są erudyci i retorzy, którzy potrafią, ale nikt ich nie słucha.
Dobrym rozwiązaniem byłoby nałożenie autobana, symbolicznie do Św. Szczepana , bo nie mam zadnych wątpliwości, że spotkałoby to każdego, kto by takie teksty tutaj zamieszczał.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #183 dnia: Listopada 19, 2020, 19:05:23 pm »

Autobahn? No czasem nim jadę  ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #184 dnia: Listopada 19, 2020, 19:15:14 pm »

Tekst na blogu jest ciężki. Swoim zwyczajem pójdę do kuchni, mam tam taką szafkę a w niej...preparat Covid 19 Killer.

Aby dopełnić "spiskową czarę" dodam, że p. Gospodarek na nieboszczce Rebelyi występował jako obrońca Opus Dei. To on bodajże informował (za B16), że księża z OD uczą się starej mszy gdzieś w poznańskiem i "już za chwileczkę, już za momencik" dadzą trydenckiego "czadu" w W-wie. Skończyło się jak zwykle; prędzej bp Piotr "J" nauczy się Liturgii - jak to był obiecał 10 (?) lat temu - niźli OD.

Moja spiskowa teoria jest taka:
Janopawłowizm skończył się. Posoborowie szuka nowej formuły na przetrwanie. Musi być postępowe, LGBT to warunek istnienia, ale skórkę przywdziewa Tradi. Stąd w kilku diecezjach dopuszczono takie "laboratoria Więzi": Tradi/LGBT, dialogowanie międzywyznaniowe, oswajanie Tridentiny itp.
Poszukiwania nowej formy trwają, a kurie i media (czasopisma KAI TVP) materialnie pomagają. Czas Covidowy będzie wirażem. Po wyjściu z niego zobaczymy "nową wiosnę" posoborowia.
Nie jest wykluczone, że dożyjemy czasów gdy bp. Gądecki odznaczy Nycza medalem za obronę Tradycyjnej Liturgii.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #185 dnia: Listopada 19, 2020, 19:48:51 pm »

Autobahn? No czasem nim jadę  ;D
Na czym pan czasem jedziesz to ja nawet sie nie chce domyślać
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #186 dnia: Listopada 19, 2020, 19:50:59 pm »

Tekst na blogu jest ciężki. Swoim zwyczajem pójdę do kuchni, mam tam taką szafkę a w niej...preparat Covid 19 Killer.
Dobry pomysł. Chyba skoczę do "apteki" i też nabędę  ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #187 dnia: Listopada 19, 2020, 19:53:01 pm »

Autobahn? No czasem nim jadę  ;D
Na czym pan czasem jedziesz to ja nawet sie nie chce domyślać
Na czym jadę? Zdarza mi się wierzchem, ale nie po autobahnie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Sindarin
bywalec
**
Wiadomości: 81


Litera Tura - blog literacki
« Odpowiedz #188 dnia: Listopada 23, 2020, 23:08:37 pm »

Na ile to, co napisał X. Olewiński w swym wpisie na blogu, jest prawdą, a na ile to jego interpretacje? Chodzi mi przede wszystkim o Ars Celebrandi i Festiwal w Jarosławiu.

Rad bym również dowiedzieć się, w jaki sposób pan Orzeszko zniekształcił tłumaczenie książki Roberto De Mattei o SW II.
Zapisane
Zapraszam na blog literacki https://ltura.blogspot.com/
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3936


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #189 dnia: Listopada 24, 2020, 00:08:56 am »

Jeśli chodzi o FMD PNK oraz AC to bredzi.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #190 dnia: Grudnia 10, 2020, 06:32:25 am »

Aby dopełnić "spiskową czarę" dodam, że p. Gospodarek na nieboszczce Rebelyi występował jako obrońca Opus Dei. To on bodajże informował (za B16), że księża z OD uczą się starej mszy gdzieś w poznańskiem i "już za chwileczkę, już za momencik" dadzą trydenckiego "czadu" w W-wie.
Nic takiego nie miało miejsca.
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ucieczka w marzenia - ks. Sergiusz Orzeszko « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!