Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:11:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: WOREK
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 11 Drukuj
Autor Wątek: WOREK  (Przeczytany 22309 razy)
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #15 dnia: Grudnia 01, 2020, 13:44:59 pm »

Misje (i to juz od czasow Arcybiskupa Lefebvre) przewartosciowuja swoje powolanie. Teraz wazne jest, zeby muzulmanskie dzieci uczyc i leczyc, a nie nawracac. Wiec zbieranie na misje to nie jest zbieranie na nawracanie kogokolwiek a na nowe szpitale, nowe szkoly i przytulki. Uczynki milosierdzia generalnie. Mam troche znajomych na misjach, rozmawialem z pewnym ojcem z Madagaskaru w ubiegla sobote i wlasnie sie zalil, jak to ciezko upilnowac dzieci animistow w internacie, bo katolickie to sie postraszy pieklem i dziala, a animistyczne to trudno... Jak zapytalem po co przyjmuje do szkoly takie dzieci i dlaczego ich nie nawraca mowi, ze jak Bog do nich przemowi, to sie nawroca same  ;D  Wiec po co tam siedzi, ksieza w Polsce potrzebni sa, a szkoly dla animistow moga prowadzic swieccy. Takie czasy.

Czyli jednak posoborowie nie jest Kościołem tylko Opieką Społeczną. Dobre i to, bo myślałem, że zajmują się już tylko gruntami i nieruchomościami.
Benedykt spierał się z szefem Caritas Internationalis na temat przyczyny dla której pomagamy i podkreślania tego gdy się pomaga. No ale spór przegrał.

No właśnie już nie pamiętam czy to Raspail pisał w Obozie świętych czy Benson w Panie świata - o białym samolocie papieża jako głównym i pierwszym z flotylli organizacji humanitarnych.
Sytuacja jest więc stabilna - wszystko idzie po kluczu antropocentryzmu.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #16 dnia: Grudnia 01, 2020, 15:52:27 pm »

Taa, ten "biały samolot papieża" to już w zasadzie definicja religii katolickiej - w każdym razie główna jej cecha.

Nie tak dawno rozmawiałem z nauczycielem z lokalnej szkoły katolickiej. Toczy się u nas bowiem dyskusja, czy szkołom katolickimi (które tak naprawdę są katolickie tylko z nazwy) powinno się odebrać państwowe finansowanie.

No więc pytam tego nauczyciela, czym naprawdę wyróżniają się szkoły katolickie? Co one takiego robią, czego inne szkoły nie robią? W odpowiedzi usłyszałem długą wyliczankę różnych akcji charytatywnych, które szkoły katolickie wspierają - jakieś zbiórki pieniędzy na biedne dzieci w Afryce, zbieranie jedzenia na paczki dla ubogich przed świętami, itp itd. W jego oczach to jest właśnie raison d'être szkół katolickich.

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #17 dnia: Grudnia 01, 2020, 16:50:03 pm »

Cytuj
Taa, ten "biały samolot papieża" to już w zasadzie definicja religii katolickiej - w każdym razie główna jej cecha.

Zatem nasze lokalne wyznanie "Smoleńsko-samolotowe" wpisuje się w "trynt" światowego postępowego-samolotowizmu.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #18 dnia: Grudnia 01, 2020, 19:23:07 pm »

Raspail przewidział wszystko. Samolot obsługiwali dominikanie w dżinsach,  A papież jadał sardynki z puszki cynowym widelcem - żeby zaoszczędzić na dary dla biednych.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #19 dnia: Grudnia 02, 2020, 19:57:14 pm »

Szczepionka na corona virusa.

Szczepić się czy nie szczepić - oto jest pytanie!
Mam mieszane uczucia.
Nie wiem, =    mi ne scias, je ne sais pas, no se, I don't know, nie znaju, ich weiss nicht, nem tudom, nao sei . . . . 

(To tak w różnych językach żeby podrażnić mojego "prześladowcę" pana Sławka  :)  )
Zapisane
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #20 dnia: Grudnia 02, 2020, 20:12:51 pm »

Szczepionka na corona virusa.

Szczepić się czy nie szczepić - oto jest pytanie!
Mam mieszane uczucia.
Nie wiem, =    mi ne scias, je ne sais pas, no se, I don't know, nie znaju, ich weiss nicht, nem tudom, nao sei . . . . 

(To tak w różnych językach żeby podrażnić mojego "prześladowcę" pana Sławka  :)  )

= Nalunarpunga  ;)
Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #21 dnia: Grudnia 02, 2020, 20:20:57 pm »

Szczepić się czy nie szczepić - oto jest pytanie!

Dziadek mi opowiadał, że jak był chłopcem, to łobuzeria z sąsiedztwa zabawiała się w tzw. "szczepienie kota". Brało się kawałek drewna i rozszczepiało częściowo tak, żeby nie całkiem pękło, a następnie zakładało się kotu na ogon. Ogon był ściśnięty jak w szczypcach a kot gonił wkoło i miauczał przeraźliwie aż o coś w końcu zaczepiał i zrzucał szczepionkę z ogona.

Takiego szczepienia definitywnie nie polecam.
 ;D
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #22 dnia: Grudnia 02, 2020, 20:32:40 pm »

Takie odpowiedzi to i ja znam. Pan rysio fajny filmik zapodał. A weż mi pam wejdz na ambit pognęb mnie swoim talentem i wiedzą i przetłumacz pan francuskiego narratora z tego filmu. Postawie panu całą butelke koniaku 

Tłumaczyć? Cały film? You must be joking.  Zawsze nienawidziłem tłumaczenia. Za żadne pieniądze. . Wolałem uczyć lub nauczyć się języka. Zresztą . . . le francais, c'est une langue qu'on doit connaitre . Ca va sans dire.
(Ale ten koniaczek kusi.  :) ) Priviet!

 
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #23 dnia: Grudnia 07, 2020, 17:18:38 pm »

Szczepionka na corona virusa.

Szczepić się czy nie szczepić - oto jest pytanie!
Mam mieszane uczucia.
Nie wiem, =    mi ne scias, je ne sais pas, no se, I don't know, nie znaju, ich weiss nicht, nem tudom, nao sei . . . . 


No to na zdrowie: https://www.youtube.com/watch?v=PBBguDwxI4U&feature=share&fbclid=IwAR32n0Ftv4WXDhyAgd5l5hrMIONgnudpzn_ssA6ehHmVsZ4uGa_xfZLFWCE
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #24 dnia: Grudnia 09, 2020, 21:50:50 pm »

Dzisiaj przeczytałem bardzo tragiczną i przygnębiającą wiadomość:

"Jak poinformowała szefowa rosyjskiego organu sanitarnego Rospotrebnadzor, osoby przyjmujące rosyjską szczepionkę przeciw koronawirusowi powinny zachować abstynencję od alkoholu przez niemal 42 dni, zarówno przed, jak i po immunizacji. "

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #25 dnia: Grudnia 09, 2020, 23:41:50 pm »

Tragiczną i przygnębiającą ?!? Pan Szanowny raczy żartować. Toż to w całości wyciąć i żywcem do działu humor ! Czy znajdzie się choć jeden chętny do tej szczepionki ... ?  ;D
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #26 dnia: Grudnia 10, 2020, 15:26:17 pm »

Aż się prosi tutaj o ten link ;

https://www.youtube.com/watch?v=aKg2hMFu_Cw

Jak się pije w Rosji. Zachęcam do obejrzenia podobnych z paska.
Ciekawy naród. Jakieś komentarze?


Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #27 dnia: Grudnia 29, 2020, 16:49:24 pm »

No właśnie już nie pamiętam czy to Raspail pisał w Obozie świętych czy Benson w Panie świata - o białym samolocie papieża jako głównym i pierwszym z flotylli organizacji humanitarnych.

1. Nie czytał Pan "Pana Świata"...
2. ...i bardzo dobrze. Autor na początku XX wieku ani dobrze nie przewidział kiérunku rozwoju technologicznégo, ani zmian w rhetoryce papieży czy w ogóle jakichkolwiek (!) większych zmian kościelnych. Wbrew współczesnym enthuzjastom prostégo cofnięcia, przewidywał stabilny spadek wiernych (bez żadnych soborów); jak rozumiém, extrapolował znaną mu rzeczywistość. Wizja końca czasów jest drętwa. Nie rozumiém, dlaczego tę xiążkę polecił papież Franciszek; chyba po to, żeby pokazać, jakié głupoty mogą pisać "lefewryści". Wszystkim odradzam tę xiążkę, są lepszé.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #28 dnia: Grudnia 29, 2020, 17:57:09 pm »

Ciekawy naród. Jakieś komentarze?

Bardzo ciekawy. Pamiętam, jak w późnych latach 80-tych jechałem pociągiem nocnym do Leningradu, i jak się tylko współpasażerowie dowiedzieli, że jadą z nimi studenci z Polski, to zaraz Stolicznaja została wygrzebana z jakiegoś czemadana, a w drugim komplet szklaneczek się znalazł. A konduktor wcale się tym nie oburzył, jeszcze przyniósł wszystkim herbatę z samowara. Ech, dawne czasy  :)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #29 dnia: Grudnia 29, 2020, 20:30:30 pm »

No właśnie już nie pamiętam czy to Raspail pisał w Obozie świętych czy Benson w Panie świata - o białym samolocie papieża jako głównym i pierwszym z flotylli organizacji humanitarnych.

1. Nie czytał Pan "Pana Świata"...
2. ...i bardzo dobrze. Autor na początku XX wieku ani dobrze nie przewidział kiérunku rozwoju technologicznégo, ani zmian w rhetoryce papieży czy w ogóle jakichkolwiek (!) większych zmian kościelnych. Wbrew współczesnym enthuzjastom prostégo cofnięcia, przewidywał stabilny spadek wiernych (bez żadnych soborów); jak rozumiém, extrapolował znaną mu rzeczywistość. Wizja końca czasów jest drętwa. Nie rozumiém, dlaczego tę xiążkę polecił papież Franciszek; chyba po to, żeby pokazać, jakié głupoty mogą pisać "lefewryści". Wszystkim odradzam tę xiążkę, są lepszé.

Czytałem, czytałem. Verne to to nie był, to prawda ale mimo to ciekawa wizja.
Natomiast ma Pan rację, że nie przewidział odstępstwa na samych szczytach Kościoła, zresztą podobnie jak Sołowiow. Może w tamtym czasie im się to nie mieściło w głowie w ogóle? Ale dzięki temu F1 może to polecać bo wg tej wizji z Watykanem wszystko jest wporzo a co złego to nie my.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Strony: 1 [2] 3 4 ... 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: WOREK « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!