Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:16:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nasze ulubione źródło informacji.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Nasze ulubione źródło informacji.  (Przeczytany 2124 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #15 dnia: Grudnia 11, 2020, 10:31:34 am »

Cytuj
Ja wiem, że pobożne życzenia i nihil novi, ale powyższy tekst napisał publicysta, którego w ogóle nie kojarzę z tematami religijnymi.
Czasopismo też świeckie. Czyli coś na kształt hydry reakcji podnosi głowę w alternatywnym mejnstrimie.

Jako że na początku wątku mamy tow. Marksa, to od siebie dorzucę tow. Lenina: "im gorzej, tym lepiej".

Pierwszym bojownikiem za Tradi - Mszę był niemiecki dziennik Fakt. Jeszcze za Benedykta publikowali "rozkładówki" ze zdjęciem odprawiającego kapłana i duży tekst.

Taki Fakt zrobił więcej dobrego niż Christianitas - zważywszy na nakład. Nie muszę przypominać, że Tradsi byli oczywiście nieutuleni w żalu, bo takie artykuły zagrażały "ekskluzywności" ich wyznania.

Zacytowany tekst nie jest niczym nadzwyczajnym. Mleko się rozlało - o Mszy wie już bardzo dużo osób. Tradycja w Polsce ma już tzw "Twarze Kampanii Komunikacyjnej" jak mawiają spece od reklam: jest Cenckiewicz, Lisicki, Bąkiewicz. Każdy inny, każdy jest "Liderem Opinii" swojego targetu. Nawet Bosak, choć nie jest Tradi, wziął ślub Tradi. I to wszystko poszło w media także za sprawą lewicowych gazet.

Przełamanie bariery milczenia trwało 10 lat, niestety. Posoborowie, Indultowi kapłani, media katolickie zrobiły wszystko co było możliwe by zatrzymać Tradycję. Próbowały wyśmiać, zamilczeć ...ale Tradi-mleko się rozlało - Chwała Bogu.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2020, 10:35:57 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Cynin Sodowy
uczestnik
***
Wiadomości: 128

« Odpowiedz #16 dnia: Grudnia 12, 2020, 19:36:34 pm »

Autorem cytowanego tekstu jest p. Jakub Wozinski. Artykuł ukazał się w Najwyższym Czasie w nrze z 9-22 listopada br.

Z osób znanych publicznie, a chwalących KRR na polskim rynku kojarzę jeszcze p. W. Cejrowskiego, red. St. Michalkiewicza i WCzc. G. Brauna, a do dusztradłacia krakowskiego czasami chadzał również red. T. Sakiewicz. Ten ostatni pojawiał się był w Świętym Krzyżu, ale na Kopernika - nigdy go nie widziałem.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2020, 19:44:14 pm wysłana przez Cynin Sodowy » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #17 dnia: Grudnia 12, 2020, 21:19:27 pm »

Autorem cytowanego tekstu jest p. Jakub Wozinski. Artykuł ukazał się w Najwyższym Czasie w nrze z 9-22 listopada br.

Z osób znanych publicznie, a chwalących KRR na polskim rynku kojarzę jeszcze p. W. Cejrowskiego, red. St. Michalkiewicza i WCzc. G. Brauna, a do dusztradłacia krakowskiego czasami chadzał również red. T. Sakiewicz. Ten ostatni pojawiał się był w Świętym Krzyżu, ale na Kopernika - nigdy go nie widziałem.

Myślałem, że autorem był ktoś z Wysokich Obcasów lub Krytyki Politycznej ;-)

Dajmy spokój z takimi jak Sakiewicz lub Karnowscy co to pojawiali się na Karolkowej. To współczesna nomenklatura.
Partia pompuje ich kasa.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #18 dnia: Grudnia 12, 2020, 23:07:29 pm »

chyba na Wlk Piątek jeszcze w Benonie był któregoś roku Rom Giertych ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #19 dnia: Grudnia 13, 2020, 00:05:09 am »

Autorem cytowanego tekstu jest p. Jakub Wozinski. Artykuł ukazał się w Najwyższym Czasie w nrze z 9-22 listopada br.

Z osób znanych publicznie, a chwalących KRR na polskim rynku kojarzę jeszcze p. W. Cejrowskiego, red. St. Michalkiewicza i WCzc. G. Brauna, a do dusztradłacia krakowskiego czasami chadzał również red. T. Sakiewicz. Ten ostatni pojawiał się był w Świętym Krzyżu, ale na Kopernika - nigdy go nie widziałem.

NCz! pisze pozytywnie o Tradycji od samego założenia. Więc nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Sam p. Wozinski jest chyba związany z FSSPX. A jego brat już na pewno jest.

Z wymienionych przez Pana, jedynie Braun i Sakiewicz regularnie chodzą na Tridentinę. Cejrowski i Michalkiewicz owszem chwalą publicznie, ale nie chodzą.

O braciach Karnowskich nie słyszałem.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #20 dnia: Grudnia 13, 2020, 00:35:06 am »

Autorem cytowanego tekstu jest p. Jakub Wozinski. Artykuł ukazał się w Najwyższym Czasie w nrze z 9-22 listopada br.

Z osób znanych publicznie, a chwalących KRR na polskim rynku kojarzę jeszcze p. W. Cejrowskiego, red. St. Michalkiewicza i WCzc. G. Brauna, a do dusztradłacia krakowskiego czasami chadzał również red. T. Sakiewicz. Ten ostatni pojawiał się był w Świętym Krzyżu, ale na Kopernika - nigdy go nie widziałem.

NCz! pisze pozytywnie o Tradycji od samego założenia. Więc nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Sam p. Wozinski jest chyba związany z FSSPX. A jego brat już na pewno jest.

Z wymienionych przez Pana, jedynie Braun i Sakiewicz regularnie chodzą na Tridentinę. Cejrowski i Michalkiewicz owszem chwalą publicznie, ale nie chodzą.

O braciach Karnowskich nie słyszałem.

Karnowskiego osobiscie widziałem. Tak jak Sienkiewicza od ChDiKK. Dawniej w Tridentinie pobożnie uczestniczył prezydent RP Bolesław Bierut.

Wojtylianizm dogorywa. Skandale obciążające biskupów wpłyną/wpłynęły już na rozluźnienie nakazów posłuszeństwa. Umoczony i opisany w prasie biskup może już mniej. Proboszczowie opowiadają niewybredne (tzn dobre) dowcipy o biskupach. Myślę, że niektórzy księża (wierząca mniejszość) zaczną od czasu do czasu odprawiać Tridentinę bo niczego innego poza skrajnym postępactwem, biskup miejsca nie ma już do zaproponowania. A Wojtylianizm stanowi kartę zamkniętą.

Na dodatek tzw pandemia i zachowanie KEPskich przyśpieszyło erozję. Wygranymi są Piusowcy i Tradycja.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #21 dnia: Grudnia 13, 2020, 08:59:25 am »

chyba na Wlk Piątek jeszcze w Benonie był któregoś roku Rom Giertych ...
W latach 90. bywał na pielgrzymce Paryż - Chartres.
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nasze ulubione źródło informacji. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!