Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 07:03:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Deklaracja polityczna.
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Deklaracja polityczna.  (Przeczytany 3166 razy)
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« dnia: Października 27, 2020, 20:41:35 pm »

W związku z zaistniałą, wiadomą sytuacją w kraju uważam za swój obywatelski obowiązek poinformować PT użytkowników tego zacnego forum, że . . .

popieram partię Lex et Justitia, pana prezydenta Dudę i obecny rząd, wyrażam wyrazy szacunku dla pana Jarosława Kaczyńskiego, 

(a na moich przeciwników politycznych wykonuję symbolicznie bardzo nieprzyzwoitą czynność i to z góry)

(To pisałem ja -  doktor nauk humanistycznych, anglista, językoznawca, emerytowany wykładowca uniwersytecki)

Zachęcam do podobnych deklaracji zwłaszcza wiadomych tu aktywistów.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #1 dnia: Października 27, 2020, 20:45:50 pm »

Dobre, bardzo dobre to jest(też cycat z filmu) Pan sobie to wydrukuje i przypnie do jesionki albo na guziku zawiesi i tak chodzi. Poprosimy o przesłanie selfie na fk.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2 dnia: Października 27, 2020, 20:52:51 pm »

A ja jestem politycznym ateistą  ;D
Ale lewactwa nie toleruję.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #3 dnia: Października 27, 2020, 20:57:17 pm »

Dobre, bardzo dobre to jest(też cycat z filmu) Pan sobie to wydrukuje i przypnie do jesionki albo na guziku zawiesi i tak chodzi. Poprosimy o przesłanie selfie na fk.

O! To się nasz mądrala i aktywista forumowy zdeklarował, czyli . . . pitu, pitu, pierdu, pierdu, srutu tutu, majtki z drutu. (Zawsze podchodziłem do pana z dystansem). Teraz się zacznie. Deklarację proszę.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #4 dnia: Października 27, 2020, 21:05:26 pm »

sociali...declaración o muerte    jakbym to już gdzieś słyszał już....pan poszuka w szpargałach, może legitymacja zms gdzieś sie odnajdzie
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #5 dnia: Października 27, 2020, 21:21:25 pm »

sociali...declaración o muerte    jakbym to już gdzieś słyszał już....pan poszuka w szpargałach, może legitymacja zms gdzieś sie odnajdzie

Vaya, hombre. Para mi Vd siempre despedia aqui muy mal olor. Largate  de mi.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #6 dnia: Października 27, 2020, 21:30:59 pm »

Panie językoznawca, pan sie chyba na swojego wielkiego poprzednika za bardzo zapatrzył. Na huki, to se pan studenciaków mogłeś brać a nie mnie starego. A tak w ogóle, to po hiszpańsku też pan nie umisz
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2020, 21:38:58 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #7 dnia: Października 27, 2020, 21:40:02 pm »

Pamiętam tę scenę na moście:
Wiesz, zobacz napisałem list do Gierka! Posłuchaj, powiedz czy dobre?

Może by ktoś zalinkował, nie mogę odszukać.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #8 dnia: Października 27, 2020, 21:49:14 pm »

Panie językoznawca, pan sie chyba na swojego wielkiego poprzednika za bardzo zapatrzył. Na huki, to se pan studenciaków mogłeś brać a nie mnie starego. A tak w ogóle, to po hiszpańsku też pan nie umisz

Igen, Igen. Tak, tak. Czyli jak mówi stare powiedzenie plemiona Ndongo; " Mkondzu anga, nganga futan, mbe-kun ngongo barang utan" , co po łacinie wykłada się jako; Aequam memento rebus in ardius servare mentem.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #9 dnia: Października 27, 2020, 21:56:25 pm »

Póg mo Thón, co po łacinie wykłada sie vade in pace
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #10 dnia: Października 27, 2020, 22:12:33 pm »

Pamiętam tę scenę na moście:
Wiesz, zobacz napisałem list do Gierka! Posłuchaj, powiedz czy dobre?

Może by ktoś zalinkował, nie mogę odszukać.
od drugiej minuty      https://www.youtube.com/watch?v=IzByohhhVZ4   
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2020, 22:16:46 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #11 dnia: Października 27, 2020, 22:26:30 pm »

Super!
tu jest link już od 2 - minuty  ;D

https://youtu.be/IzByohhhVZ4?t=160
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #12 dnia: Października 28, 2020, 18:52:14 pm »

Ze smutkiem zauważam, ze mój wątek "Deklaracja polityczna" jakoś nie chwycił. A to takie proste. Zdeklarować krótko i  publicznie;
1) Jaką partię polityczną popieram.
2) Jaki jest mój stosunek do obecnego prezydenta.
3) Co sadzę o Jarosławie Kaczyńskim.

Rozumiem, że łatwiej jest bajdurzyć o tym który brewiarz lepszy i ważniejszy, kto jest kim w kurii, jaki powinien być krój ornatu i dlaczego Dominus vobiscum jest lepsze od Pan z wami.  A tu larum grają!

Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #13 dnia: Października 28, 2020, 19:27:57 pm »

1) Jaką partię polityczną popieram.
Sympatyzuję z Konfederacją, doceniam włożony wysiłek w jej powstanie

2) Jaki jest mój stosunek do obecnego prezydenta.
Człowiek bezbarwny, pozbawiony charyzmy, niepewny siebie uległy wobec nacisków zewnętrznych.

Wymienione braki najlepiej słychać w jego wypowiedziach - słownictwie;
nagminnie używa protez językowych, brak pewności siebie i dumy: "jak gdyby", "nie mamy się czego wstydzić" (o Konstytucji 3 Maja) zamiast "jesteśmy dumni..."
nadrabia brak pewności siebie "zagadywaniem", nadmiarem szybko wypowiadanych słów, brak akcentów i rytmu wypowiedzi: brak pauz, słowotok.
Przy tym wszystkim język ciała: nadymanie policzków, kręcenie głową - a la Duce.
Powyższe zachowanie odbija jego konstrukcję psychologiczną - człowieka słabego, niepewnego siebie - jest o kilka klas dystansowany przez Orbana.

Niepowinien być prezydentem. Potem mamy rezultaty w postaci "pakajania" na Dw. Gdańskim, stania jak uczniak przy biurku Trumpa.
Orban mową ciała, bez wypowiedzenia słowa, zmusił by do postawienia vis a vis Trumpa fotela dla siebie.


3) Co sadzę o Jarosławie Kaczyńskim.

Wytrawny polityk. Intrygant. Bezwzględny.
Co do tematu, który interesuje forowiczów, dodam, że katolicyzm traktuje jak przystało na piłsudczyka - przedmiotowo, jako narzędzie politycznego działania.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #14 dnia: Października 28, 2020, 19:59:26 pm »

Dziękuję panie rysio. O to mi chodziło. Zdał pan. Indeks proszę.  (Przyzwyczajenie z przeprowadzanych egzaminów).  :)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Deklaracja polityczna. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!