Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 22:48:39 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pomoc w walce z herezją Światowy Dzień Modlitwy - czyli EwangeLiczniRazem
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Pomoc w walce z herezją Światowy Dzień Modlitwy - czyli EwangeLiczniRazem  (Przeczytany 2503 razy)
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« dnia: Lipca 04, 2009, 09:32:36 am »

Poniżej przedstawiam tekst który przeczytałem na ekumenizm.pl. Zwracam się do was z pomocą i zapytanie jak w konstruktywny sposób walczyć z protestantyzmem.  Może mi coś pomożecie . Bo już tych orgii pseudo religijnych  (libertyńskich ) zdzierżyć nie mogę. 


Już po raz czwarty kilkanaście ewangelicznych wspólnot Warszawy spotkało się w ramach Światowego Dnia Modlitwy na niedzielnym porannym nabożeństwie, by razem się modlić, a tym samym wyrazić jedność, jaką mają w Jezusie. Nabożeństwo to zakończyło 10-dniowy łańcuch modlitwy, którą prowadzili członkowie tych społeczności.



A choć nabożeństwo to odbywało się w niedzielę pamiątki Zesłania Ducha Świętego, to jego treść wykraczała daleko poza wspominanie tamtego wydarzenia. Istotą Światowego Dnia Modlitwy jest bowiem troska o ginący świat oraz uświadomienie sobie, że nie głoszenie Ewangelii to grzech zaniechania. A z tego wynika potrzeba pokuty i zjednoczonej modlitwy. I tej idei podporządkowane były wszystkie części nabożeństwa – przede wszystkim kazanie i prowadzone po nim modlitwy – tworząc doskonale harmonizującą całość!

Tym samym, my uczestnicy tego wydarzenia, kolejny raz włączyliśmy się w ruch modlitewny  zapoczątkowany w Kapsztadzie, RPA w roku 2001, a który krótkim czasie ogarnął wszystkie narody świata. W tym dniu dołączyliśmy do milionów chrześcijan na całym świecie, które złączyły się w pokucie i we wspólnej modlitwie.

Tym razem, w projekcie tym w Warszawie uczestniczyło 16 wspólnot. Są to (w kolejności alfabetycznej):

Kościół Boży w Chrystusie, Zbór "Dom Boży" (Pastor Andrzej Nędzusiak)
Kościół Boży w Chrystusie, Zbór "Droga" (Pastor Marek Ciesiółka)
Kościół Boży w Chrystusie, Wspólnota Odkupionych Chrześcijan (Pastor Zion Okuneye)
Kościół Boży w Chrystusie, Zbór „Praga dla Chrystusa” (Pastor Andrzej Bralewski)
Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej Zbór „Spichlerz” (Pastor Andrzej Stepanov)
Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej, Zbór w Warszawie (Pastor Wojciech Leszczyński)
Kościół Dobrego Pasterza (Pastor Moner Shaded)
Kościół "Misja Łaski" (Pastor Maciej Knechciak)
Kościół "Nowe Przymierze" (Pastor Bogdan Zaremba)
Kościół Zielonoświątkowy, Zbór Stołeczny (Pastor Arkadiusz Kuczyński)
Kościół Zielonoświątkowy, Zbór na Zaciszu (Pastor Jan Troc)
Ursynowska Społeczność Ewangeliczna (Pastor Paweł Jarosz)
Wspólnota "Chefsiba" (Lider Jacek Weigl)
Wspólnota „Namiot Dawida”
Wspólnota Zborów Chrystusowych, Sch „Północ” (Pastor Krzysztof Zaręba)
Wspólnota Zborów Chrystusowych, Sch „Puławska” (Pastor Zbigniew Tarkowski)

Tak jak w latach ubiegłych, przygotowania do tego wydarzenia zajęły kilka miesięcy wytężonej pracy pastorów, których zbory uczestniczyły w projekcie. Koordynatorem tych przygotowań był pastor Andrzej Nędzusiak, prezbiter naczelny Kościoła Bożego w Chrystusie.

A zadań było wiele: stworzenie filmu reklamującego wydarzenie (relacja multimedialna z poprzednich lat), redakcja i wydrukowanie informatora ŚDM (oddzielny dla dzieci), wynajęcie sali na wspólne nabożeństwo, wynajęcie nagłośnienia i oświetlenia sceny, wykonanie dekoracji, wystawienie stoisk wydawnictw chrześcijańskich, zapewnienie programu dla dzieci podczas nabożeństwa, zapewnienie służby porządkowej, oprawy muzycznej i wiele innych służb (np. zebranie kolekty) i pomniejszych działań organizacyjnych.

W tym roku, w związku z niemożnością wynajęcia dużej i wygodnej Sali na Ursynowie (którą używaliśmy na SDM 2008), powróciliśmy do wynajmowanej dwa lata temu sali konferencyjnej Centrum Kongresowego na ul. Bobrowieckiej 9. Jest stosunkowo niedroga – ale ma mankamenty – jest długa i duszna. Może pomieścić około 2 tys. osób - i tyle też ustawiono krzeseł, z których większość została zajęta.

Po wejściu do sali, w oczy rzucała się oprawa multimedialna: profesjonalne nagłośnienie (firma GMB udostępniła sprzęt nieodpłatnie!), kolorowe diodowe oświetlenie sceny i trzy wielkie ekrany (Firma „Vision House” – jeden nad sceną i dwa po bokach sali, podwieszone w połowie długości tego pomieszczenia. Całość nabożeństwa nagrywało Radio Chrześcijanin i filmowała telewizja Chrześcijanin.TV.

Bardzo sprawnie działały służby porządkowe wystawione przez jeden ze zborów: już przy głównej ulicy, przy bramach i wejściach porządkowi kierowali wchodzących we właściwą stronę. Stoiska z literaturą, oraz te promujące różnorodne działania organizacji chrześcijańskich, wystawiono w korytarzach.

Sala szybko zapełniała się uczestnikami spotkania. W tym samym czasie, za kulisami, zebrali się pastorzy na modlitwę. Prosili Pana o przemożne działanie Ducha Świętego, które zdominuje wszelkie inne elementy nabożeństwa. Z perspektywy kilku dni po tym wydarzeniu można śmiało powiedzieć, że nasza modlitwa została wysłuchana!

Nabożeństwo rozpoczęło się filmem ukazującym zeszłoroczne obchody ŚDM w Polsce, po czym na scenę weszli członkowie grupy muzycznej ze zboru SCh „Puławska”, z ich liderem Pawłem Lorencem, którzy w niezwykle profesjonalny i dynamiczny sposób poprowadzili nas w uwielbianiu. A profesjonalizm polegał tu również na płynnym przenikaniu jednej części nabożeństwa w drugą. Pieśni uwielbienia przeplatały się z modlitwami i wystąpieniami kolejnych mówców, dając poczucie zwartości nabożeństwa.

Całość nabożeństwa prowadził – dostojnie a jednocześnie ciepło i naturalnie – Zbyszek Tarkowski, pastor zboru SCh „Puławska”. Rozpoczął ciepłym przywitaniem zebranych i, po przeczytaniu Słowa na temat zesłania Ducha Świętego, poprowadził nas w modlitwie. Blok trzech pieśni uwielbienia zamknęło zebranie kolekty, która w całości „poszła” na opłacenie wynajmu sali i multimediów.

Kazanie Słowa Bożego wygłosił Paweł Jarosz, pastor Ursynowskiej Społeczności Ewangelicznej. W wielkim skrócie przedstawił zebranym historię proroka Jonasza, przyrównując jego postawę do postaw, które często i my dziś przejawiamy. Tytuł kazania brzmiał „Dlaczego nie głosimy ewangelii?”. Konkluzją kazania było wskazanie na brak miłości Jonasza do grzeszników w Niniwie.

Słuchaczy, poruszonych przesłaniem kazania, poprowadził w dynamicznej modlitwie pokutnej Arek Kuczyński, pastor Stołecznego Zboru Kościoła Zielonoświątkowego. Po modlitwach indywidualnych pastor Arek poprowadził modlitwę w małych grupach o napełnienie mocą Ducha Świętego. W dalszej części tego bloku modlitwy pastor Kuczyński modlił się przeciwko grzechowi panującemu w naszym mieście, naszych domach i naszych sercach.

Na sali odczuć można było ducha pokuty, słychać było wołanie wielu serc o napełnienie mocą Bożą z wysokości. Cały ten zbór, złożony z członków wielu Społeczności, w jedności wołał do Boga przekraczając granice różnorodności konfesyjnej. Wielu mówiło później o niesamowitej atmosferze tego czasu; o przełamaniu barier tkwiących w naszych sercach w stosunku do innych wspólnot. Dla wielu to nabożeństwo zdało się być czasem szczególnym, nie mającym miejsca nigdy wcześniej!

Nabożeństwo zakończyła proklamacja panowania Jezusa Chrystusa, którą w modlitwie wygłosił Marek Ciesiółka, pastor Kościoła „Droga”. Podczas tej modlitwy pastorzy poszczególnych zborów stali „pod sceną”, ramię przy ramieniu, zwróceni „twarzą do sali”. W momencie zakończenia modlitwy – zgodnie z programem – do sali wbiegły (a inne wmaszerowały) dzieci z kolorowymi transparentami i balonikami. A pastor Ciesiółka przywitał je jako reprezentujące Kościół Przyszłości.

Była to dla wszystkich bardzo wzruszająca scena, która sama w sobie stanowiła kulminację tego nabożeństwa, a także żywą ilustrację tego, o co walczymy w naszych modlitwach: o ich drogie (a nawet bezcenne!) życia. Kiedy stały tam tłumnie pod sceną (co najmniej setka!), w różnym wieku – niewinne i nieco zagubione, przypominały się nam słowa naszego Pana: „Do takich należy Królestwo Niebios.”

To było piękne zwieńczenie nabożeństwa! Po podziękowaniach za pomoc w przeprowadzeniu nabożeństwa, które wygłosił pastor Tarkowski, nabożeństwo zostało zakończone. Jednak jeszcze długi czas członkowie różnych zborów stali w foyer sali konferencyjnej, rozmawiając ze sobą – czemu sprzyjał też ulewny deszcz za drzwiami.

Jesteśmy przekonani, że to spotkanie, jego przebieg, oprawa i treść, będzie stanowiło dla wielu zachętę do przyjścia na kolejne – za rok o tym samym czasie: w święto Zesłania Ducha Świętego.

Dziękujemy Ci Boże za to, że byłeś tam z nami!

za: ekumenizm.pl
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2009, 16:00:43 pm wysłana przez binraf » Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pomoc w walce z herezją Światowy Dzień Modlitwy - czyli EwangeLiczniRazem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!