Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:02:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: "Incydenty w kościołach"
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj
Autor Wątek: "Incydenty w kościołach"  (Przeczytany 7826 razy)
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #60 dnia: Października 27, 2020, 21:31:50 pm »

Apelowałbym o porzucenie triady my-tradsi-jakaś nowa religia. Biskupi mają wyj***e, zostali wierni i duchowni od prezbitera w dół. Wszelkie inne sprawy schodza na.plan dalszy.
Wydaje mi się, że jest Pan w głębokim błędzie. W nowym adwencie nie pozostało nic, czego warto by bronić. I dobrze się dzieje, że idzie na dno. Im szybciej, tym lepiej. Tam jego miejsce. Podczas radykalnych sytuacji wierny podejmuje radykalne decyzje. Widać, kto jest wierzący, a kto tylko pozorantem.
I jak mawiał Dr.Dr. Gregorius Hesse, pseudotradycjonaliści są jeszcze gorsi od modernistów. Modernista może dostrzeże swój błąd, ale indultowi, to jak pisze pan rysio, "zboczeńcy birytualni" i w rzeczywistości to się zazwyczaj potwierdza. Przykładem nie będzie następująca sytuacja w parafii, którą kilka razy odwiedziłem podczas pobytu w Polsce. No i chciałem zobaczyć, jak się mają w tych trudnych czasach, z księdzem o zamiłowaniach muzealnych, który rozpamiętuje ryt klasyczny, aby lepiej zrozumieć  NOM. Wot i co z tego wyszło:
https://tridentina-bielsko.blogspot.com/
Cytuj
Jasna i konkretna zasada
Obecnie w miejscach publicznych obowiązuje zakrywanie nosa i ust, tym bardziej w przestrzeniach zamkniętych. Ta zasada obowiązuje również w świątyniach. Przy kościele św. Barbary w Bielsku-Białej informacja o obowiązku zakrywania nosa i ust umieszczona jest na drzwiach kościoła, w gablotach w bramach wejściowych oraz na tablicy ogłoszeń. W ostatnią niedzielę była również wyświetlana na ekranie przed rozpoczęciem Mszy Świętej o godz. 15:15. Także osobiście wszystkim zebranym przypomniałem o tym obowiązku.

Niestety mimo to, kilka osób zignorowało, zlekceważyło tę prośbę będąc nieposłusznym Duszpasterzowi i Gospodarzowi miejsca oraz Biskupowi. Kilka osób ostentacyjnie miało odsłoniętą twarz nie zważając na inne osoby, nie chcąc czy nie rozumiejąc powinności chronienia siebie i innych przed możliwym zarażeniem, czy po prostu nie przestrzegając obowiązującej jasnej i konkretnej zasady.

Jest to tym bardziej przykre i smutne, iż cała sytuacja miała miejsce tuż przez rozpoczęciem się Ofiary Chrystusowej. Wobec świętości miejsca oraz świętości chwili nie potrafili wznieść się ponad swoje prywatne zapatrywania. Nie służyli skupieniu na Ofierze Mszy Świętej. Przez swoje zachowanie wnieśli duży niepokój i niezgodę. Zamiast dobrze przygotować się do Eucharystii, skupić się na Słowie Bożym i misterium Ofiary, uwagę skoncentrowali na „maseczkach”. Uderzyli w samą Ofiarę Pana i Jego świątynię. U wielu pozostałych osób budziło to poczucie braku bezpieczeństwa zdrowotnego.

Zapomnieli również, iż są gośćmi dla tego kościoła, a nie gospodarzami, nie są u siebie. Będąc gośćmi winni zachować zasady wyznaczone przez gospodarza. Niestety potraktowali Mszę św. i samą świątynię jako punkt usługowy oraz miejsce manifestowania swoich poglądów. Byli i tacy, którzy obrażali innych i duszpasterza.

Czemu miały służyć te zachowania wspomnianych osób? Czy pomagały innym wiernym w skupieniu się na Mszy Świętej? Czy pomagały kapłanowi aby cały oddał się sprawowaniu Tajemnicy Pana? Nie, budziły jedynie rozbicie, niepokój i służyły eksponowaniu siebie i swoich poglądów. Ale świątynia i czas Mszy Świętej nie ku temu mają służyć.

Takie zachowania są nie do zaakceptowania i nigdy nie powinny mieć miejsca.

ks. Grzegorz Klaja

opiekun i moderator grup wiernych związanych z łacińską tradycją Kościoła istniejących w diecezji Bielsko-Żywieckiej.
Farsa. Im prędzej to zostanie zmiecione, tym lepiej. Jak czytamy, nie jesteśmy u siebie, więc czego teges?
To znaczy, nie mam nic przeciwko, aby takiego "kapłana" pogoniła rozdarta dzicz. Pan Bóg już wie, kto i jak wykona wyrok.
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2020, 21:38:58 pm wysłana przez DarPius » Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #61 dnia: Października 27, 2020, 21:38:01 pm »

Parówkowym skrytożercom ks. Grzegorz Klaja mówi stanowcze: Nie!

No no ...ci wierni w BB też ulepieni są na wzór i podobieństwo swojego pasterza?
mam nadzieję, że nie, Boże pomiłuj!
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #62 dnia: Października 27, 2020, 21:50:58 pm »

No no ...ci wierni w BB też ulepieni są na wzór i podobieństwo swojego pasterza?
mam nadzieję, że nie, Boże pomiłuj!
Musze Pana rozczarować, 2 lata temu byłem na kolędzie po mszy w drugi dzień świąt. Nawet wesoło było (nie tylko śpiewanie kolęd).
Wyszedłem niestety na wichrzyciela. Najciekawsze było to, że niektórzy ministranci, co służą do "klasycznej", nie słyszeli nigdy o bulli Quo Primum Piusa V. No i że na NOM trzeba cierpieć.
Poniżej kilka obrazków poglądowych
https://www.zonerama.com/KrzysztofThen/Photo/6609264/242088503

Podsumowując: wiary tam człowiek nie odbuduje, doktryna na wskroś modernistyczna, komunia z tabernakulum novusovego (nie wiadomo, czy ważna), podejście do katolicyzmu typu "letniego". Dla pełnego obrazu dodam, że to klimaty "x.Szydło".
https://www.bibula.com/?p=96144

Jedyne czego szkoda: KOŚCIÓŁ cudownie stary i piękny w takich rękach.
Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #63 dnia: Października 27, 2020, 22:12:07 pm »

Jarek jest pasażerem, nie dojezdża, kto wchodzi na temat "kompromisu", ten przegrywa. Pis przegrał, rzadzi Mati, doradca Tuska, który sam nie wierzy w słuszność zapisów konstytucyjnych o ochronie życia. Jaro ma już 71-lat i nie jest w stanie opanować medialnej "pandemii", ani wysłać aborcji do "zamrażarki". Pis ma 2 opcje: albo nie wydrukuje orzeczenia TK (przypomina się "Beata drukuj"), albo wydrukuje i postanowi wprowadzić nową ustawę antyaborcyjną (piekło kobiet v2.0 vel samobójstwo polityczne).

Dlatego nie ma co uciekać do przodu i zastanawiać się, co wiedział który biskup i na który front został oddelegowany. Liczy się tu i teraz - obrona świątyń przez zniewazaniem i opluciem. Wierni są mądrzejsi niż biskupi, powiedziałbym że to lekka schizma (kościół bez wiernych&biskupi bez wiernych), ale widocznie tak ma być.

@DarPius, dziwię się doprawdy, że nie uczestniczy pan w strajku kobiet z koktajlem Mołotowa w dłoni. Im szybciej wypali się te zarazę zwana posoborowiem tym lepiej, co nie?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #64 dnia: Października 27, 2020, 22:32:14 pm »

Czegóż można by się spodziewać po Żmijowym Plemieniu...
Cytuj
- Rozumiemy rozgoryczenie kobiet w Polsce, wśród których są członkinie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, związane z pozbawieniem ich możliwości decydowania o swoim życiu i zdrowiu, a także życiu ich rodzin – czytamy w oświadczeniu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie.

- To przykre i bolesne, że dzisiaj kobiety i wspierający je mężczyźni zmuszeni są bronić swoich praw na ulicach Warszawy i całej Polski w niebezpiecznym dla ich zdrowia i życia czasie pandemii koronawirusa. Zgadzamy się z protestującymi, że kobiety mają prawo decydować o sobie i godnie żyć – napisano dalej.

W oświadczeniu nie odniesiono się do przesłanki eugenicznej ani do konkretnych przypadków, jakie są zawarte w ustawie. Wszystko wydaje się więc wskazywać na to, że oświadczeniu ma charakter polityczny i ideologiczny.

za Flądrą: https://www.fronda.pl/a/gmina-zydowska-popiera-protesty-aborcjonistow,152056.html
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #65 dnia: Października 27, 2020, 22:54:45 pm »

@DarPius, dziwię się doprawdy, że nie uczestniczy pan w strajku kobiet z koktajlem Mołotowa w dłoni. Im szybciej wypali się te zarazę zwana posoborowiem tym lepiej, co nie?
Panie Licht, prowadź Waść na barykady! Z Bonkiewiczem!
Roty Syjonu:
"Gdyby nie wczorajsze zaangażowanie #StrazNarodowa, wiernych oraz kibiców doszłoby do zniszczenia kościoła św Aleksandra."
A dlaczego by nie? Pan tego chce bronić?
http://www.swaleksander.pl/grupy-parafialne/
- Służba Liturgiczna Dziewcząt (bielanki)
- Rodziny Nazaretańskie
- Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Siloe”
Pan nie przyjmuje do wiadomości, że nowy adwent to dzieło szatańskie i jego miejsce jest w dole z wapnem.
Noch chyba nie bierze Pan na poważnie tych frazesów o "obronie cywilizacji łacińskiej"?
O wiele większą profanacją jest NOM i komunia na rękę. Tak więc wyjazd na taczkach jak najbardziej zasłużony. A kogo mam bronić, to ja wiem. My jesteśmy od dawna w FSSPX zorganizowani i na wszystko przygotowani.  :-*
Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #66 dnia: Października 28, 2020, 08:39:47 am »

Zamknijmy panowie temat, bo dajemy sie wodzić za nos krętaczowi. To wszystko to ulubiony trik naczalnika czyli zarządzanie przez kryzys. On inaczej nie potrafi. Uczył się polityki od trockistów i to sam powtarza, bo inaczej nie potrafi. Klasyka trockizmu; permanentna rewolucja, a ciemny lud to kupuje.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #67 dnia: Października 28, 2020, 09:33:52 am »

Panie Robercie!
@ Robert Bąkiewicz;

Wyartykułuj pan ocenę stanu umysłów KEP-u i program pozytywny (np rozwój Bractwa). Namawiaj do Bractwa, Godnej Mszy św. Pod takim sztandarem można walczyć. Ale bronić geszefciarzy od Nycz Tower? 
Nie lejmy krwi w obronie brudnych geszeftów, które dopiero będą nam objawione.

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #68 dnia: Listopada 03, 2020, 10:15:14 am »


Oto co naprawdę sądzi egzekutywa tzw. "strajku":

Aktywistka zapytana czy z perspektywy czasu "Strajk Kobiet" uważa akcje w kościołach [napisy na murach świątyń, plakaty, zakłócanie nabożeństw] za błąd - odpowiedziała:

"Ja nie mam takiego wrażenia. Nie mam żalu, że tak się stało. To musiało się stać. Kościół musiał usłyszeć co wierni [!] myślą o jego postawie".

Zaraz, zaraz! To te osoby protestujące, a zwłaszcza profanujące kościoły, krzyże i pomniki to byli "wierni"? To jakiś żart lub kaczka dziennikarska! Jacy "wierni"! Może w coś tam wierzą, ale nie są to wierni Kościoła Katolickiego!

Ale to nie koniec!

Aktywistka stwierdza beztrosko"

"budynki można wyczyścić"

Po prostu super!

Osobiście uważam, że pod żadnym pozorem elewacji, krzyży i pomników nie powinno się czyścić! Napisy i plakaty powinny pozostać i świecić na fasadach i w innych miejscach, gdzie je namalowano i powieszono, aby wszyscy widzieli i zachowali w pamięci, kim są ci obrońcy wybiórczo rozumianych "praw człowieka". Napisy powinny pozostać aż wiatr i woda je same wyczyszczą, a tęczowe flagi powinny łopotać na wietrze tak długo aż staną się brudnymi szmatami czyli tym, czym - w swej istocie - są naprawdę


__________________________________________

źródło: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/strajk-kobiet-suchanow-nie-zaluje-protestow-w-kosciolach/ywl61b1,79cfc278

...
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #69 dnia: Listopada 03, 2020, 22:41:37 pm »

Osobiście uważam, że pod żadnym pozorem elewacji, krzyży i pomników nie powinno się czyścić! Napisy i plakaty powinny pozostać i świecić na fasadach i w innych miejscach, gdzie je namalowano i powieszono, aby wszyscy widzieli i zachowali w pamięci, kim są ci obrońcy wybiórczo rozumianych "praw człowieka".
Mam takie samo zdanie. Zostawic i nie czyscic. W ogole uwazam, ze wszystkie napisy na kosciolach trzeba zostawiac - nie tylko z obecnych protestow - jako swiadectwo zdziczenia.
Zapisane
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #70 dnia: Listopada 03, 2020, 23:01:42 pm »

Osobiście uważam, że pod żadnym pozorem elewacji, krzyży i pomników nie powinno się czyścić! Napisy i plakaty powinny pozostać i świecić na fasadach i w innych miejscach, gdzie je namalowano i powieszono, aby wszyscy widzieli i zachowali w pamięci, kim są ci obrońcy wybiórczo rozumianych "praw człowieka".
Mam takie samo zdanie. Zostawic i nie czyscic. W ogole uwazam, ze wszystkie napisy na kosciolach trzeba zostawiac - nie tylko z obecnych protestow - jako swiadectwo zdziczenia.

Ale czy budynkowi kościoła nie jest też należny szacunek? Kościoły to nie tylko hangary do wspólnotowej modlitwy (jak u jakichś protestantów), powinny być takie, by podobały się Bogu, by kierowały dusze ludzkie ku niebu. Przecież można pokazywać takie i inne świętokradztwa na wystawach obrazów, w filmach historycznych, w innych środkach masowego przekazu.
Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #71 dnia: Listopada 03, 2020, 23:30:38 pm »

Osobiście uważam, że pod żadnym pozorem elewacji, krzyży i pomników nie powinno się czyścić! Napisy i plakaty powinny pozostać i świecić na fasadach i w innych miejscach, gdzie je namalowano i powieszono, aby wszyscy widzieli i zachowali w pamięci, kim są ci obrońcy wybiórczo rozumianych "praw człowieka".
Mam takie samo zdanie. Zostawic i nie czyscic. W ogole uwazam, ze wszystkie napisy na kosciolach trzeba zostawiac - nie tylko z obecnych protestow - jako swiadectwo zdziczenia.

I ja też tak uważam. Zachować należy wszystkie, zwłaszcza najbardziej wulgarne. Będą one wielką nauką dla wszystkich: pięknoduchów posoborowych ale i adeptów lewactwa. Za kilka miesięcy będą wstydzić się tych napisów.
Tym samym apeluję o robienie zdjęć tych napisów i wrzucanie na fk - te hasła nie mogą zniknąć!

Skoro wykrzyczano te słowa to niech zostaną dla potomności - chyba autorzy nie mają się czego wstydzić, poza tym będą mogli pokazać to swoim dzieciom. Zobaczymy co powiedzą dzieci.

Podobnie na elewacjach zachowujemy ślady po pociskach z czasów Wojny. Nawet jeżeli elewacje kamienne były flekowane to do dziś pozostawia się takich świadków historii.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #72 dnia: Listopada 04, 2020, 00:12:30 am »

Podobnie na elewacjach zachowujemy ślady po pociskach z czasów Wojny. Nawet jeżeli elewacje kamienne były flekowane to do dziś pozostawia się takich świadków historii.
Mam takie same skojarzenia.
Zresztą na obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej też zachowano szramy.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #73 dnia: Listopada 05, 2020, 18:32:27 pm »

Przypuszczam, ze ci, ktorzy choc czasami czytaja moje wiadomosci tutat, wiedza, ze mam negatywny stosunek do mainstreamu Kosciola w Polsce i jak najgorsze zdanie na temat
4. Najsmutniejsze jest, ze katolicy sa tak apatyczni, ze nawet nie potrafia stanowczo zareagowac, kiedy ktos celowo i z premedytacja przeszkadza w czasie liturgii, sprawiaja wrazenie, jakby im to nie przeszkadzalo. Bycmoze sami sa tak nieufnie nastawieni do Kosciola, ze nie widza powodu bronic swietych miejsc. Gdyby mieli przyslowiowe wiadomo co, to by przypadkowi uczestnicy mszy sw. wyniesli takich delikwentow z kosciola, ba, oni by nawet do niego nie weszli. Owa apatia mnie najbardziej w tym wszystkich przeraza.
5.Wydaje sie, ze Kosciol jest skazany na porazke w walce z ideologia postepu i kulturowa rewolucja, bo sam niczego nie proponuje. Jedynym rozwiazaniem jest powrot do Pana Boga jako centrum zycia Kosciola, parafii, duszpasterstwa, ksiedza i kazdego chrzescijanina. Wspolczesny Kosciol oslabiony przez teologiczny i praktyczny chaos niestety nie jest w stanie tego zrobic.

Są przyzwyczajeni do tego - celowo i z premedytacją przeszkadza się w czasie liturgii od pół wieku. Nazywa się to participatio actuosa.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #74 dnia: Listopada 06, 2020, 01:22:58 am »

Otóż to. ROSJA! Po tylu latach ateizacji pozostał u nich zmysł dziedzictwa kulturowego- ja mogu być niewierujuszczij no od cerkwi wara!
Pozostał? Oni wysadzili większość swoich świątyń, a duchownych zwerbowali. Po prostu naczelstwo nie pozwala kolegów ruszać. Cerkiew to ich państwowy teren.

Jakoś nie słyszymy o marszach pedałów i lesbijek z lgbt na ulicach Moskwy. Dlaczego? Dlaczego tam ta zaraza nie sięga?
Dlatego szanuję Rosjan
Nie sięga ulic, bo na Kremlu siedzi.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: "Incydenty w kościołach" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!