Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:20:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: "Incydenty w kościołach"
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: "Incydenty w kościołach"  (Przeczytany 7799 razy)
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« dnia: Października 25, 2020, 20:46:59 pm »

Właściwie powinienem zatytułować ten watek;" Achtung! Achtung!" , no, ale żeby nie straszyć . . . . Chodzi mi o dzisiejsze ataki na kościoły, przerywanie nabożeństw itd, itd.

Ciekaw  jestem państwa reakcji no te wydarzenia. Rozumiem, że w natłoku tylu tu uczonych dyskusji  (a czytam to forum codziennie)  temat ten może nie zasługuje na uwagę, ale. . .  No, dobrze. Na razie tyle.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Października 25, 2020, 21:44:40 pm »

Panie Fidelisie, a o czym tu mówić? Swołocz wyszła na ulice i widać jak jest. We Wrocku wczoraj darli ryje do 2 w nocy na pl. Katedralnym. Pełno napisów kredą na chodnikach i asfalcie. Nie będę cytował, bo nie ma to najmniejszego sensu. Rano na Mszy jakieś ledwoletnie dziewczę wparowało do kościoła z plakacikiem. Plakacik został szybciutko zutylizowany, a dziewczę (tak wyglądała, ale czy nią była tego nie wiem) wyprowadzone w trymiga. Wieczorem podobno miało być podobnie, ale swołocz do kościoła nie weszła. Najbardziej w tym wszystkim rozwala mnie postawa milicji w stołecznej Warsiafce. A konkretnie jej bierność. Marsz antycovidowy został w sobotę spacyfikowany, a lewactwo z pedałkami na nielegalnych zgromadzeniach jest bezkarne. We Wrocku milicja kazała zatrzymywać takie dziewczątka i dzwonić po nich. Wieczorem jakaś grupka około 50. zboczków darła ryja pod Katedrą, ale milicji było w opór i nasi też tam byli. Zobaczymy co będzie dalej. Mam nadzieję, że parę osób z tzw. cvelebrytów i lewackich posłów z Asią SW na czele odpowie za profanacje. Ale czy można liczyć na to, że nieRząd uchyli Asi SW immunitet?
Ja bym do nich strzelał. Bez żadnych wyrzutów sumienia. Chcą aborcji to bym im ją zafundował. Późną, bo późna, ale cóż... Ewentualnie na stos. Zima idzie i dodatkowy opał byłby całkiem pożądany.
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2020, 21:50:55 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #2 dnia: Października 25, 2020, 21:48:13 pm »

A jaka była pana reakcja, panie Fidelissie?
Zapisane
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #3 dnia: Października 25, 2020, 22:02:02 pm »

Jestem spokojnym, flegmatycznym człowiekiem, zazwyczaj myślę kilka razy zanim coś zrobię... Ale gdy patrzę na to co się wyprawia w takim Kościele sw Krzyża w Poznaniu, to prałbym tę chołotę bez litości, nieważne jaka płeć. Czegoš takiego nie było nawet za Stalina.
Przeraża mnie również że w toku "uczonych dyskusji" w mediach katolickich tyle osób duchownych reprezentuje stanowisko "tak, ale...". Kościół Chrystusowy jest lżony i profanowany, a niektórzy mają czelność zastanawiać się nad sensem tzw "kompromisu". Widać wyraźnie, że progresywistyczna ideologia zawładnęła umyslami, że kultura dialogu relatywizuje V przykazanie i Mt 25,40. A to wszystko 15 lat po śmierci JP2...
Dodać należy że pomysłodawcami Konstytucji w obecnym kształcie byli Kwaśniewski i Mazowiecki, przeciw było Radio Maryja i Solidarność, prawdziwa ironia losu.
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #4 dnia: Października 25, 2020, 22:02:36 pm »

A jaka była pana reakcja, panie Fidelissie?

Hmmm. . .  Jakby to ująć? Nie ukrywam swoich nacjonalistyczno-dyktatorskich ciągotek. Gdybym był dyktatorem sprawa byłaby rozwiązana w ciągu 2-3 dni, no może czterech, bo po odpowiednim spałowaniu, wyłapaniu i przetransportowaniu trzeba by ogrodzić teren drutem kolczastym, jakieś baraki pobudować, przeprowadzić odpowiednią katechezę, darować nawróconym . . . a to trochę trwa.
Do I make myself clear?  ;)
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #5 dnia: Października 25, 2020, 22:11:29 pm »

Właśnie słucham ożywionej dyskusji na ten temat w TVPinfo. Oj dzieje się, dzieje.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #6 dnia: Października 25, 2020, 22:15:41 pm »

Not quite. I'm not asking what would you do but what have you done?
Zapisane
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 326

« Odpowiedz #7 dnia: Października 25, 2020, 22:20:37 pm »

Ja nie rozumiem czemu policja tych wszystkich ludzi nie łapie. Przecież oni publicznie domagają się "prawa" do zabijania innych. Czy to nie podpada pod jakiś paragraf? Czy to nie nawoływanie do nienawiści? Przecież to tak samo jakby demonstrowali Naziści domagający się prawa do zabijania "podludzi".
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #8 dnia: Października 25, 2020, 22:24:06 pm »

Panowie, a nie wydaje wam sie, że ten spontan jest jakoś za dobrze zorganizowany i skoordynowany? Prawie jak w Kijowie i Mińsku?
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #9 dnia: Października 25, 2020, 22:31:58 pm »

Chcieli hierarchowie kochać się z tym światem, dialogować, brać kasę i stanowiska, w komisjach i radach nadzorczych zasiadać? - "i musiało się to z...rać" - jak powiedział stary ubek po podpisaniu porozumień Sierpniowych - w "Człowieku z Żelaza".

Chcą korytarzami humanitarnymi z Bergogliem islamistów do Polski pchać - też się to ze...ra, tylko, że głowy obcinać będą.

Tłumaczyli nam, że zbokom LGBT+ należy się szacunek? że dialog i pokojowe współistnienie... ? Tłumaczyli.
W odpowiedzi na przemoc "katoliccy zawodowi posłowie" organizowali "białe marsze", "marsze milczenia", pokornie wiecie rozumiecie. A tu ostro trzeba było odpowiadać. Wychowali sobie kremówkojadów.

Nie ma lepszej lekcji dla człowieka niż doświadczyć tej miłości LGBT+ na własnej d. Myśleli, że miłość LGBT+ to głaskanie po włosach.
Niestety drodzy wierni, musicie zrobić sobie do tych pieszczot najpierw lewatywę.

Cała sytuacja ma swoje plusy dodatnie - pedagogiczne.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #10 dnia: Października 25, 2020, 22:32:26 pm »

Not quite. I'm not asking what would you do but what have you done?

Oj , nie popisujmy się tak tym angielskim bo zaraz pana poprawię; tu w pytaniu zależnym powinien być szyk twierdzący; . . . what you would do . . you have done. (To u mnie zboczenie zawodowe). A co ja mogłem zrobić? Polecieć tam z kałasznikowem? Granatami tych (wulgaryzm) obrzucić?  :)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #11 dnia: Października 25, 2020, 22:41:36 pm »

Panowie, a nie wydaje wam sie, że ten spontan jest jakoś za dobrze zorganizowany i skoordynowany? Prawie jak w Kijowie i Mińsku?
Tak, oczywiście. Tylko rzecz zasadza się na jednym. Oni ćwiczą te zorganizowanie od wielu lat. Płaci na to żydek Soros i inne lewackie szmaty. A nasi z prawej strony osiedli na laurach i po prostu zaspali.
Dlatego nie miałbym skrupułów, żeby strzelać do tych zwierząt.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #12 dnia: Października 25, 2020, 22:54:52 pm »

[quote author
Dlatego nie miałbym skrupułów, żeby strzelać do tych zwierząt.
[/quote]

Oj, emocje panie szkielet, emocje. Za ostro. Ale rozumiem. Nasz Zbawiciel tego by nie akceptował. Czy mój pomysł z terenem ogrodzonym drutem kolczastym i katechezą nie jest bardziej humanitarny.
A przy okazji; wychowaliśmy się w haśle Polonia semper fidelis, taki katolicki kraj . . .  A tu . . . Do tego ten wirus.  Koniec świata!
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #13 dnia: Października 25, 2020, 22:59:43 pm »

Jakby tam była zależność to ja bym chyba musiał one step back zrobić, innit? Ale zostawmy to, jasne. Pan pyta jak myśmy zareagowali, to ja pytam co pan zrobił, to pytanie to już Kennedy przede mną zadał. Kibiców to u nas mnogo tylko z ruszeniem tyłka gorzej
Zapisane
Chorthippus.parallelus
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #14 dnia: Października 25, 2020, 23:06:41 pm »

Mogę opowiedzieć o podwarszawskim miasteczku. Ogrodzenie kościoła, dość masywne, zamknięte, przed furtką ksiądz i jeszcze 4 Panów. Dwóch zostało wewnątrz, trzech na zewnątrz. Podjechali Panowie policjanci z samochodem. Przyszedł pochód dziczy, były wrzaski, krzyki, szczekanie, ale trzymali się na dystans od nas. Zawieszanie przedmiotów (wieszaki, plakaty) na ogrodzeniu, wszystko szybko zdejmowane. Był jeden agresywny degenerat, szybko uspokojony przez policjanta, podszedł do niego i mu wprost powiedział, że jakiakolwiek agresja źle się dla niego skończy. Potem poszli dalej, ale cała ta banda demonów wróciła pod kościół i zostawili swoje plakaty, plansze na patykach itd. Nie było już policji, wtedy już oglądałem całość w lokalnej TV. Wypada jak najbardziej podziękować Panom policjantom, bo nas tylko 5 osób, oni by nas tam zlinczowali.
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2020, 23:09:09 pm wysłana przez Chorthippus.parallelus » Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: "Incydenty w kościołach" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!