Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:23:07 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bł. Carlo Acutis
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Bł. Carlo Acutis  (Przeczytany 4044 razy)
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« dnia: Października 10, 2020, 19:39:27 pm »

Pozdrawiam Was wszystkich z okazji beatyfikacji Carlo Acutisa!
Obyście za przyczyną nowego błogosławionego wiedli zycie ciche, spokojne i pobozne. A za przyczyną nowego świętego byście odnalezli drogę do jedności z Waszym Kościołem.

Blażenniejszyj mładieńcze Karlo moli Boga o nas!
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1 dnia: Października 10, 2020, 23:38:56 pm »

Cytuj
.  byście odnalezli drogę do jedności z Waszym Kościołem.   

Chyba powinno być "do jedności w Waszym Kościele" my od nikogo nie odpadliśmy.
Od prawosławnego oczekiwałbym raczej życzenia pełnej jedności wiary i sakramentów oraz zaproszenia do zapoznania się z Boską Liturgią - nie po to jest światło by pod korcem stało...
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Jotes
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #2 dnia: Października 11, 2020, 16:22:34 pm »

Powinno być : "A za przyczyną nowego świętego byśmy odnalezli drogę do jedności z Waszym Kościołem."
Ale użytkownik Bogosłow to taki cichy prowokator, a w zasadzie jaki tam cichy, wali prosto z mostu.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #3 dnia: Października 11, 2020, 18:46:45 pm »

Powinno być : "A za przyczyną nowego świętego byśmy odnalezli drogę do jedności z Waszym Kościołem."
Ale użytkownik Bogosłow to taki cichy prowokator, a w zasadzie jaki tam cichy, wali prosto z mostu.
W ten sam sposób rozmawiałem z dr Przybyłem. Rozpoczeliśmy od schizmy wschodniej i skończylismy na upadku Konstantynopola. To jakaś skaza ontologiczna jest. Pan Przybył zawiódł sie na lutrach, to sie przeniósł do krzywych i dalej swoje, że katolicy to albo tamto. Jak go już jednak przekonałem, że za wszystkim stoi pycha i polityka a nie teologia, to elegancko zaproponował pozostanie przy swoich stanowiskach.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #4 dnia: Października 12, 2020, 09:50:54 am »

Cytuj
"A za przyczyną nowego świętego...

A propos, może ktoś w pełnej łączności z Wielkim Manitou, coś wie o nowym Subitancie?
Udało mi się tylko dowiedzieć z TVP Info, że był "geniuszem internetowym".
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #5 dnia: Października 13, 2020, 20:12:19 pm »

Rozumiem ze niektórzy panowie wiesza lepiej ode mnie co powinienem napisać, ale jednak tak nie jest.
W mojej skromnej opinii Tradi-katolicym jest juz jednak oddzielnym Kościołem.
Relacje z doświadczeń rodzin rozdartych pomiędzy zwyczajny katolicyzm a ten tradycyjny,  sa identyczne z doświadczeniami rodzin mieszanych wyznaniowo. Jest to dobitny obraz podziału a nie jedności.
Stąd życzenia jedności, w świetle hagiografii nowego błogosławionego
Nikt z nas ekumenista nie jest tak więc nie i dialog miedzyreligijny mi chodziło.

Jak odnaleźć zachodnia droge do jedności? Zdaje się
, ze abp Ryś /nie Rysio/ daje odpowiedź.

Reformujcie się Drogie Dzieci, Reformujcie...
http://wiez.com.pl/2020/10/13/abp-rys-nie-ma-jednosci-kosciola-bez-jego-reformy/

Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #6 dnia: Października 13, 2020, 21:04:37 pm »

Cytuj
W mojej skromnej opinii Tradi-katolicym jest juz jednak oddzielnym Kościołem.
Relacje z doświadczeń rodzin rozdartych pomiędzy zwyczajny katolicyzm a ten tradycyjny,  sa identyczne z doświadczeniami rodzin mieszanych wyznaniowo. Jest to dobitny obraz podziału a nie jedności.

Zawsze to powtarzałem. Zgadzam się z przedmówcą.

Jaki ryt - taka wiara.
Benedykt XVI potwierdził, że Starego Rytu nikt nie mógł zakazać bo nie był władny tego uczynić. Ryt bowiem jest częścią depozytu wiary.
Wierząc naiwnie, że Stary Ryt ubogaci nowy i wszystko skończy się wesołym oberkiem, de facto Benedykt wbił klin.

księża indultowi - birytualiści - robią co mogą i zaklinają rzeczywistość. Rozłam zasypują wiadrami pięknych słówek o tym, że to tylko inna forma tego samego rytu, itp itd. Ale nawet przypadkowe osoby widzą, że Novus Ordo odpadł od wiary, którą wyraża Stara Msza św.

@ Bogoslow
Z tego co wiem, Benedykta XVI-go mówiącego o liturgii i uwalniającego Stary Ryt, prawosławni z wielu krajów postrzegali z wielką sympatią a nawet powiedziałbym nadzieją.
Pamiętajmy, że starokatolicy ze Śląska "zapisali się" do Cerkwi chyba ok 1924 r. Odprawiali Tridentinę po łacinie i w scs (tak jak obecnie Fsspx w Chorwacji)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #7 dnia: Października 13, 2020, 21:35:15 pm »

Odprawiali Tridentinę po łacinie i w scs (tak jak obecnie Fsspx w Chorwacji)

Można prosić o coś więcej o tej Tridentynie w scs? Gdzie konkretnie tak odprawiają? Z jakiego mszału?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #8 dnia: Października 13, 2020, 22:19:20 pm »

Na fk byłem stworzyłem wątek o liturgii rzymskiej w języku scs. Jest tam też mszał scs w pdf. Były dwa zapisy cyrylicą i alfabetem łacińskim. Odnajdę.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #9 dnia: Października 13, 2020, 22:49:11 pm »

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,10064.msg224702.html#msg224702

Tu jest mszał rzymski starocerkiewnoslowianski i informacje
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Chorthippus.parallelus
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #10 dnia: Października 16, 2020, 09:20:03 am »

Widziałem wywiad z matką tego chłopca. Rzeczywiście, nie mam wątpliwości, co do tego, że jest zbawiony. Żył wiarą, codziennie Msza Św., Komunia św. i myślenie w centrum Pan Bóg. Mimo, że rodzina w zasadzie nie wierząca, a już na pewno nie praktykująca. Cud został stwierdzony.

A teraz z "tradycyjnej perspektywy": NOM, jak to we Włoszech - być może hand-komunia, zero odniesień do tematyki przedsoborowej lub poprzednich papieży.

Wniosek? Można zostać błogosławonym bez tego wszystkiego, bez tego, co dla większości osób na tym forum jest istotne.
Można zawsze powiedzieć, że proces był nierzetelny, cud naciągany, a Jorge Bergolio nie ma mandatu papieża, ale jakiś niesmak pozostaje.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #11 dnia: Października 16, 2020, 09:40:24 am »

Cytuj
Widziałem wywiad z matką tego chłopca. Rzeczywiście, nie mam wątpliwości, co do tego, że jest zbawiony.

Myślę, że nadszedł czas na kolejną reformę procesów kanonizacyjnych. Czas porzucić te głupkowate procesy na rzecz wywiadów z bliskimi. W dobie koronawirusa można by uznać za wystarczające przeprowadzenie wywiadu on-line. Albo na fk.

Widziałem wywiady z ortodoksyjnymi żydami, którzy całymi rodzinami koczują na granicy białorusko-ukraińskiej. Przyjechali na grób jakiegoś zbawionego cadyka. Mówię panu,  zero odniesień do tematyki przedsoborowej lub poprzednich papieży. U nich nawet nie ma Komunii św. na rękę, co dopiero na kolanach i na język, a jednak Bóg tak ich ukochał (fratelli tutti), że i cadyka zbawił.
 
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Chorthippus.parallelus
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #12 dnia: Października 16, 2020, 10:44:52 am »

Wiem, drogi Panie Rysiu, wiem. Co do ostatecznego losu chłopca, proszę wybaczyć, czuję się znacznie poważniejszym grzesznikiem, to moje prywatne zadanie.
Po prostu, taka refleksja o mieszanych uczuciach.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #13 dnia: Października 16, 2020, 11:31:31 am »

Można też panie rysiu beatyfikowac i kanonizować przez aklamację, santo subito. Można też głosować kulkami, czerwone za i czarne przeciw albo czarne przeciw lub czerwone za. Można też głosować rekami i ta metoda jest najlepsza. Odgłos paszczą....patataj, patataj
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #14 dnia: Października 16, 2020, 13:31:52 pm »

Tak, panie tego. Porobiło się od tego siwego szwaba Benedykta. Siedzom w internetach panie i wszystko tylko na kolanach panie.
Jest poczeba pastoralna? To dajta im wiecie. Jak to mowio tera ftbek być musi!
Chcom te lampkie? Dajta. Chcom co jeszcze? Świętego czy co tam jeszcze? Zorganizujta! Byle panie tego nie odpadli!

http://mszapiaseczno.blogspot.com/2014/06/wakacje-bogu-dziekujcie-zarowki-nie.html?m=1
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bł. Carlo Acutis « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!