Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:25:53 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Mars 2020
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Mars 2020  (Przeczytany 2673 razy)
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« dnia: Września 22, 2020, 09:23:59 am »

Obserwuj Marsa❗️ Październik miesiącem Czerwonej Planety 🔴 - AstroLife
https://www.youtube.com/watch?v=_S7LVdaZG3A

Fot Sebastian Ś
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #1 dnia: Września 22, 2020, 10:41:16 am »

No, jeśli na forum krzyż uciekamy już się do astronomii to . . . . . .  to dobrze.  :)

Psalm 148 się przypomina; Laudate Dominum de caelis, laudate eum in excelsis, laudate eum omnes angeli eius . . . .

W młodości swej, posiadacz teleskopu, podzielałem to hobby i do dziś wpatruję nocą się w Niebiosa.

Parafrazując Kanta; niebo gwiaździste nade mną, i NIE TYLKO prawo moralne we mnie, ale coś więcej;  zachwyt nad dziełem Stwórcy.

(dziękuję za wątek)

Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #2 dnia: Września 22, 2020, 10:56:55 am »

No, jeśli na forum krzyż uciekamy już się do astronomii to . . . . . .  to dobrze.  :)

Psalm 148 się przypomina; Laudate Dominum de caelis, laudate eum in excelsis, laudate eum omnes angeli eius . . . .

W młodości swej, posiadacz teleskopu, podzielałem to hobby i do dziś wpatruję nocą się w Niebiosa.

Parafrazując Kanta; niebo gwiaździste nade mną, i NIE TYLKO prawo moralne we mnie, ale coś więcej;  zachwyt nad dziełem Stwórcy.

(dziękuję za wątek)
Panie Fidelissie, jak Pan tak o gwiazdach i nieboskłonie, to mnie sie przypomniała fraszka Jana Kochanowskieg; Na matematyka. Dam tylko linka ze wzgledu na cenzure obyczajową   https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/fraszki-ksiegi-pierwsze-na-matematyka.html
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #3 dnia: Września 22, 2020, 11:06:50 am »

I bardo dobrze. Trzeba czytać klasyków.  :) A tak przy okazji zauważę, że lepszy jest i bardziej mi konweniuje ten astronomiczny wątek niż pieprze (...) o tym czy PiS jest partią prawicową czy nie. (Pani ececylia się obraz  ;)  ;) 
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #4 dnia: Września 22, 2020, 11:25:12 am »

Jasne Panie Fidelissie. Na coż to zajmować sie takimi przyziemnymi sprawami jak; klamstwo, zdrada, zaprzaństwo, złodziejstwo, hipokryzja skoro mozna w niebo spojrzec. Tam wszystko poukładane jak trzeba i oko cieszy. Tylko dlatego, źe politycy (jeszcze) tego nie zreformowali. Ja Bogu dzieki pamietam jescze lata 70-te. Wtedy buntującą się młodzież wysyłano w Bieszczady. Pojawiły sie festiwale piosenki wędrownej, jakieś zespoły gitarowo-zawodzące. Po Krakowie łaziły grupki brodaczy z plecakami i nieswieżym oddechem Po jakiego diabła Polską sie zajmowac, skoro w Bieszczadach tak ładnie. Potem pojawiła się nowa fale. Młodzież wysłano do Jarocina aby sie w błocie taplała. Po cholere na ulicach miała się z zomo naparzać. Teraz widze, że jest propozycja aby sie w niebo zapatrzyć. No zobaczymy czy zadziała.
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #5 dnia: Września 22, 2020, 11:50:58 am »

No taaaak. Ładną pogodę mamy dzisiaj. Piękna jesień się zapowiada. Wyjeżdżam  na działkę.Tam będę far from the mading crowd, (Th. Hardy) z dala od tego kłamstwa , zaprzaństwa, hipokryzji, a wieczorem wpatrzę się się w niebo. Pozdr.
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #6 dnia: Września 22, 2020, 12:08:31 pm »

I bardo dobrze. Trzeba czytać klasyków.  :) A tak przy okazji zauważę, że lepszy jest i bardziej mi konweniuje ten astronomiczny wątek niż pieprze (...) o tym czy PiS jest partią prawicową czy nie. (Pani ececylia się obraz  ;)  ;)

Obrazić? Na kogo? Na stetryczałego zrzędę, który, żeby popie (...) szuka zaczepki w internecie? Mogę jedynie współczuć. :'(
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #7 dnia: Września 22, 2020, 12:10:24 pm »

No taaaak. Ładną pogodę mamy dzisiaj. Piękna jesień się zapowiada. Wyjeżdżam  na działkę.Tam będę far from the mading crowd, (Th. Hardy) z dala od tego kłamstwa , zaprzaństwa, hipokryzji, a wieczorem wpatrzę się się w niebo. Pozdr.
Widze, żeś Pan amator poezji, to i ja coś polece by Percy Shelley

“Rise like Lions after slumber
In unvanquishable number-
Shake your chains to earth like
dew
Which in sleep had fallen on you
Ye are many-they are few.
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #8 dnia: Września 22, 2020, 12:51:46 pm »

I bardo dobrze. Trzeba czytać klasyków.  :) A tak przy okazji zauważę, że lepszy jest i bardziej mi konweniuje ten astronomiczny wątek niż pieprze (...) o tym czy PiS jest partią prawicową czy nie. (Pani ececylia się obraz  ;)  ;)

Obrazić? Na kogo? Na stetryczałego zrzędę, który, żeby popie (...) szuka zaczepki w internecie? Mogę jedynie współczuć. :'(

Komentarz pani ececylii pozostawiam do oceny szanownych forumowiczów. To napisała (wreszcie sama, coś od siebie, bez cytowania innych) uczestniczka arcykatolickiego forum tradycji katolickiej. A ja, stetryczały zrzęda, piękną młodą , powabną i inteligentną panią ececylię po chrześcijańsku, jak nakazał nasz Zbawiciel, miłuję i  serdecznie pozdrawiam.

(do wieczora. oddalam się w strefę bezinternetową)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #9 dnia: Września 22, 2020, 12:57:47 pm »

Obrazić? Na kogo? Na stetryczałego zrzędę, który, żeby popie (...) szuka zaczepki w internecie? Mogę jedynie współczuć. :'(

Nie rozumiem czemu Moderacja toleruje tu tę ober-[kulturalną inaczej] żałosną prowokatorkę wraz z jej parką przy-pupasów. Takie chwasty wyrywa się z korzeniami.
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2020, 13:05:46 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #10 dnia: Września 22, 2020, 13:17:03 pm »


http://www.astrojawil.pl/tanie_astrofoto.pdf?fbclid=IwAR0o5V2ssmaD5qVCQHzzqiYDurln2jOYnWb-bMyAc5W2UFUkT93ZcSK3Lc8
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #11 dnia: Września 22, 2020, 13:18:44 pm »

No własnie, dlaczego Moderacja toleruje inne poglądy niz te wyrazane przez jwk? Banowanie nic nie da, chwast przeciez odrasta. Są przecież na terytorium Polin jeszcze tymczasowo nieczynne obozy koncentracyjne. Tam się wyprostują....na sztywniutko
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #12 dnia: Września 22, 2020, 13:30:18 pm »

Banowanie nic nie da, chwast przecież odrasta.

Byłem pewien tego cały czas ale doceniam szczerość i poprawną samoocenę.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #13 dnia: Września 22, 2020, 13:44:35 pm »

Banowanie nic nie da, chwast przecież odrasta.

Byłem pewien tego cały czas ale doceniam szczerość i poprawną samoocenę.

  Raz słowik śliczne pienia wywodził na żerdzi,
A obok usiadł śmierdziel, wypiął się i śmierdzi.
Przestań - błaga go słowik - bo mnie tu szlag trafi.
Trudno - odrzekł śmierdziel - każdy robi co potrafi.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #14 dnia: Września 22, 2020, 15:22:21 pm »

Trudno - odrzekł śmierdziel - każdy robi co potrafi.


De te fabula  narratur.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Mars 2020 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!