Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 18:44:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231944 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: George Soros finansuje katolickie instytucje- Collin McMahon
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: George Soros finansuje katolickie instytucje- Collin McMahon  (Przeczytany 768 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« dnia: Września 18, 2020, 15:25:57 pm »


Trzy bliskie Papieżowi Franciszkowi instytucje charytatywne otrzymały ponad $1.7 mln w ostatnich latach od Open Society Foundations George’a Sorosa, ujawnia weteran dziennikarz watykański Marco Tosatti.

Jesuit Refugee Service otrzymał $176,452 od Sorosa w 2018 na “wsparcie praw migrantów” w Ameryce Łacińskiej. Hiszpański Jesuit Migrant Service otrzymał $75.000 od założenia w 2016 i $151.125 w 2018. Jesuit Worldwide Learning USA otrzymał $890.000 w 2016 i kolejne $41.000 w 2018, jedyna katolicka NGO wymieniająca Open Society jako jednego z “partnerów” na swoim portalu, pisze Tosatti.

W sumie dotacje George’a Sorosa dla jezuickich fundacji wyniosły $1.702.577 w ostatnich 4 latach. Finansowanie to jest szczególnie kontrowersyjne, gdyż Open Society agresywnie wspiera aborcję, homo małżeństwa, liberalizację narkotyków i islamizację Zachodu. W ostatnich 4 latach Soros Foundation przekazała prawie $12 mln dla Międzynarodowej Federacji Planowanego Rodzicielstwa / International Planned Parenthood Federation (IPPF) i jej politycznego ramienia w USA, Planned Parenthood Action Fund.

W 2016 ujawniono, że fundacja Sorosa przekazała $1.5 mln na stłumienie skandalu dotyczącego zbierania organów i tkanek z aportowanych dzieci przez Planned Parenthood.

W 2017 irlandzki rząd nakazał Amnesty International zwrócić ponad $160.000 przekazanych przez Open Society na legalizację aborcji w tym kraju.

W połowie lipca ujawniono, że jezuicki abp Santiago del Guatemala, Msgr Gonzalo de Villa y Vásquez, miał powiązania z nie działającą od lat 1990 Guatemala Foundation Sorosa.

Amerykańscy przywódcy katoliccy wyrazili niepokój (US Catholic leaders voiced concern) w styczniu 2017 w liście do prezydenta Trumpa, że George Soros mógł spiskować z Hillary Clinton, Johem Podesta i administracją Obamy w zmuszeniu do ustąpienia Papieża Benedykta XVI i zastąpienia go Papieżem Franciszkiem, opierając się na E-Mails released by Wikileaks:

“Zaniepokoiła nas informacja, że w trzecim roku pierwszej kdencji administracji Obamy, Pana wcześniejszego oponenta, sekretarz stanu Hillary Clinton i inni urzędnicy rządowi, z którymi była powiązana, zaproponowała katolicką “rwolucję” / proposed a Catholic “revolution” , przez którą osiągnie się zgon tego co pozostało z Kościoła Katolickiego w Ameryce.Około rok po tej e-mailowej dyskusji, której nigdy nie zamierzano upublicznić, widzimy, że Papież Benedykt XVI zrezygnował w bardzo niezwykłych okolicznościach, i został zastąpiony przez papieża, którego pozorną misją jest zapewnienie duchowego składnika do radykalnej ideologicznej agendy międzynarodowej lewicy / the radical ideological agenda of the international left. Pontyfikat Papieża Franciszka wielokrotnie zakwestionował swoją legitymację”.

Forbes szacuje fortunę George’a Sorosa na $8.3 mld. Budżet Open Society Foundation na  2020 wynosi $1.2 mld. Catholic News Agency zapytała fundacje jezuickie o ich związki z Sorosem i jego pro-aborcyjny program, ale do tej pory nie otrzymała odpowiedzi.

Collin McMahon

Tłumaczenie: Ola Gordon

Źródło: https://www.tldm.org/news47/vatican-coup-george-soros-funds-jesuit-ngos-with-$1.htm
“Vatican Coup? George Soros Funds Jesuit NGOs with $1.7 Million…“
(“Zamach w Watykanie? George Soros finansuje $1.7 mln jezuickie NGOs”)
TheGatewayPundit.com – 9.09.2020
https://www.bibula.com/?p=116902
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1 dnia: Września 18, 2020, 18:49:30 pm »

Panie Sławku,
jak znajdzie Pan ten plik xls dotyczący wypłat w kraju nad Wisłą - to proszę go zapodać  ;)
Wszystkie porozrzucane puzzle zaraz ułożą się w czytelny obrazek.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #2 dnia: Września 18, 2020, 20:35:31 pm »

Napisałem do Przewielebnego Ojca Recława dzisiaj, on przeciez taki rozmowny. Czekam na odpowiedz. Napsałem tez do Wielebnego Ojca Szustaka czy jego zgromadzenie korzysta z podobnych funduszy. Poczekam kilka dni i w razie braku reakcji będę się dopominał jakiegoś infa.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5778


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3 dnia: Września 18, 2020, 21:18:44 pm »

Napisałem do Przewielebnego Ojca Recława dzisiaj, on przeciez taki rozmowny. Czekam na odpowiedz. Napsałem tez do Wielebnego Ojca Szustaka czy jego zgromadzenie korzysta z podobnych funduszy. Poczekam kilka dni i w razie braku reakcji będę się dopominał jakiegoś infa.
Nie bał się Pan napisać do DJ Remiego? Pogromcy wstrętnych Tradziuchów? Nonono, jestem pełen podziwu dla Pańskiej odwagi  ;D A oSzustak jak nazwa wskazuje prawdy nie napisze.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #4 dnia: Września 18, 2020, 21:30:08 pm »

Napisałem do Przewielebnego Ojca Recława dzisiaj, on przeciez taki rozmowny. Czekam na odpowiedz. Napsałem tez do Wielebnego Ojca Szustaka czy jego zgromadzenie korzysta z podobnych funduszy. Poczekam kilka dni i w razie braku reakcji będę się dopominał jakiegoś infa.
Nie bał się Pan napisać do DJ Remiego? Pogromcy wstrętnych Tradziuchów? Nonono, jestem pełen podziwu dla Pańskiej odwagi  ;D A oSzustak jak nazwa wskazuje prawdy nie napisze.

Jogibabu, brawo panie Sławku! Z tej strony pana nie znałem.

Tradziuchy w PL to takie przepraszające pluszowe świnki morskie... a tu proszę - Barakuda  ;D
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #5 dnia: Września 18, 2020, 21:38:33 pm »

Pisałem do Wielebnego Szustaka, ponieważ Abp. Viganó w wywiadzie, który wrzuciłem wcześniej, powiada, że nie tylko Jezu, i ci otrzymują wspomożenie w imieniu Sorosa ale inne zgromadzenia takoż samo.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: George Soros finansuje katolickie instytucje- Collin McMahon « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!