Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:24:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Hagia Sophia meczetem: uroczysta inauguracja, ból chrześcijan
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Hagia Sophia meczetem: uroczysta inauguracja, ból chrześcijan  (Przeczytany 3526 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Lipca 24, 2020, 16:43:18 pm »

Hagia Sophia meczetem: uroczysta inauguracja, ból chrześcijan



Z wielką pompą odbyła się dziś w Stambule inauguracja islamskiego kultu w starożytnej bazylice chrześcijańskiej Hagia Sophia. Została ona wybudowana w 537 r. i poświęcona Chrystusowi jako Logosowi, Mądrości Bożej. Dla wielu chrześcijan wschodnich nadal pozostaje ona kościołem macierzystym.

Na inaugurację meczetu w Hagii Sophii przybył prezydent Turcji oraz najważniejsi ministrowie jego rządu. W modlitwach uczestniczyło też tysiąc zaproszonych gości, co świadczy o wielkości tej świątyni, bo bez trudu mogli wejść do środka, zachowując przy tym niezbędny dystans społeczny. Modlitwy obywały się na turkusowym dywanie osobiście dobranym przez prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğan. Specjalnymi kurtynami zasłonięte zostały chrześcijańskie wizerunki.

Jak podają tureckie media, na inaugurację meczetu w chrześcijańskiej bazylice wybierało się dzisiaj kilkaset tysięcy mieszkańców Stambułu. Ze względu na zagrożenie koronawirusem, władze musiały jednak ograniczyć napływ wiernych. Obiecano jednak, że nowy meczet pozostanie dla nich otwarty przez całą noc.

Dla chrześcijan, zwłaszcza wschodnich, jest to oczywiście bardzo smutna okoliczność. Prawosławni biskupi w Stanach Zjednoczonych, gdzie diaspora chrześcijan wschodnich jest najliczniejsza, oficjalnie ogłosili dzień żałoby. Do ich inicjatywy przyłączył się również katolicki episkopat USA, a także chrześcijanie w innych krajach. W Polsce na przykład biskup płocki Piotr Libera wezwał, by na terenie jego diecezji o godz. 15.00 zabiły dzwony we wszystkich kościołach, a flagi kościelne, tam gdzie to możliwe, zostały opuszczone do połowy.

https://ekai.pl/hagia-sophia-meczetem-uroczysta-inauguracja-bol-chrzescijan/
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 24, 2020, 17:04:26 pm »

Modlitwa przed Hagia Sophia - filmik

https://www.youtube.com/watch?v=dr0U6-oD3fs

... tu więcej pokazane i prezydent Erdogan się modli:

https://www.youtube.com/watch?v=_XqBYElvq24





Wirtualna wycieczka po Hagia Sophia / Muzeum Ayasofya | İstanbul 2018

https://www.youtube.com/watch?v=Rp-3n42EIBU

Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 24, 2020, 18:50:33 pm »

Cytuj
.    biskup płocki Piotr Libera wezwał, by na terenie jego diecezji o godz. 15.00 zabiły dzwony we wszystkich kościołach, a flagi kościelne, tam gdzie to możliwe, zostały opuszczone do połowy.

Nie rozumiem biskupa Libery, nie wiem na kogo tym razem się stylizuje. Uprzykrzał życie grupom Motu Proprio, w
przenosił kapłanów odprawiających Stary ryt. Zorganizował w swoim seminarium zespół bitowy "Fratres" który objechał z księdzem wszystkie parafie z występem pt. "Msza bitowa".
To w Płocku za Kopacz, organizował spotkania obwoźne z Syryjczykiem mające na celu dowodzenie jak bardzo wyznawcy islamu nas kochajá i się integrują. Wszystkie te agitki prowadzili księża aby "uwiarygodnić przekaz".
Zamiast zorganizować spotkanie z tymże Syryjczykiem pt. "Asyż za tumem" teraz bp Libera rżnie ortodoksa. A mógłby zostać ortodoksem i odprawić, lub zezwolić na tridentinę w katedrze. Proste?

Tak jak lewacy w PL nigdy nie pomogą biednym sąsiadom ale wyjdą protestować w obronie Murzyna w USA, tak posoborowy biskup nie zauważy kpin z Chrystusa na swoim podwórku ...ale Turcja to i owszem.

Prześladując grupy wiernych biskup tak naprawdę prześladuje nie ludzi ale Chrystusa. " Dlaczego mnie prześladujesz?" Pytał Chrystus a przecież Szaweł prześladował tylko wiernych. Już ten fakt dyskwalifikuje tych pacjentów do zabierania głosu publicznie przed odbyciem "podróży do Damaszku" i przeproszenia wiernych.

Ale jest też pozytyw. Wszystkie posoborowe wyświechtane zagrywki teatralne zgrały się i nikogo nie rajcują. Zatem nasz celebryta wybiera bicie w dzwony.
Ech księże biskupie, to takie staromodne, pachnie krucjatami...starymi błędami. Nie lepiej odwalić "bitowy wieczór chwały" połączony z dyskoteką?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 24, 2020, 19:35:20 pm »

Materiał wprawdzie sprzed półtora roku, ale dziś wydaje mi się na czasie i oglądając go, bardzo się ubogaciłem:

https://www.youtube.com/watch?v=hPmAsEJXAaU#t=13m20

https://www.youtube.com/watch?v=hPmAsEJXAaU#t=03m11

A właściwie - to wszystko tu jest dobre:

https://www.youtube.com/watch?v=hPmAsEJXAaU

« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2020, 19:43:02 pm wysłana przez casimirus » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 24, 2020, 20:48:26 pm »

"Biada tym, którzy mają przewrotne poglądy o Duchu Świętym! Przypomnij sobie Kościół prawosławny, który nie chciał uznać katolickiej nauki o Duchu Świętym. I oto w sam dzień Zielonych Świąt 1454 r. Mahomet II wjechał do Konstantynopola i położył krwawy koniec religii chrześcijańskiej. Św. Brygida powiada: "Słusznie przeszli Grecy pod ciężkie jarzmo tureckie, skoro nie chcieli nosić słodkiego jarzma Ducha Świętego".

http://msza.net/i/rozmyslania-194.html


Cesarz w 1452 roku podpisał akt o zjednoczeniu obu Kościołów, jednak unia została powszechnie odrzucona zarówno przez prawosławne duchowieństwo, jak i przez lud. Słowa św. Brygidy  całkiem na miejscu.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 24, 2020, 20:49:48 pm »

Bóg zapłać drogi Casimirusie za nasze ubogacenie stanowiskiem KEP-skim dot. islamu.
Nie wiem tylko czy możemy  polecić ten materiał do przemodlenia bo etapy prawdy nam się szybko jak widać zmieniają.

Po wyborach PiS chce wypowiedziec konwencję stambulską, Libera jaką krucjatę przeciw Erdoganowi ogłosi. Do tej pory całowaliśmy Koran a z okazji rocznicy SV ll adorowalismy teksty soborowe wystawione na ołtarzach całego Janopawłolandu.

Chyba program walki z Konfederacją został wprowadzony w życie. Diabeł w ornat się ubiera...
Idę po popcorn, robi się ciekawie.

Dlaczego padło na Liberę? Czyżby Służby przygotowują go z Kaczorem na nowego prymasa? Reorganizacja rządu to i reorganizacja u Kepskich, którym Sekielscy bigosu wizerunkowego narobili.

Słyszałem kiedyś, że Płock dla Libery to taki Sulejówek z którego wkroczy do W-wy lub Gniezna.
Kandydat pierwsza klasa, podczas afery gruntowej dużo o nim się mówiło (proszę wygooglac). Haki są, więc kandydat odpowiedni.
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2020, 20:54:57 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 24, 2020, 21:13:11 pm »

Panie Rysiu - stawiam na to, że Sulejówkiem to niechybnie będzie Łódź. Jeszcze o niej usłyszymy... Grunt to zawsze wiedzieć, co powiedzieć i na którym etapie to się opłaca. Jedni to wiedzą, a inni nie. W przypadkach wątpliwych dobrze siedzieć cicho i czekać co powiedzą ci od których zależy moja kariera. Bp Libera rzeczywiście wyrwał się tak trochę jak Filip z konopi. Czterdziestu jeden ordynariuszy siedzi cicho, prymas i nuncjusz nic, a tu jeden dzwoni - jak to tak wygląda? 

https://www.gosc.pl/doc/6422163.Pierwsze-od-niemal-90-lat-modlitwy-w-meczecie-Hagia-Sophia
Trybuna Ludu Bożego bardzo tak spolegliwie relacjonuje dzisiejsze modły islamistów. Chyba przyszedł przekaz dnia, żeby już za bardzo nie fikać i nie dokazywać - karnawał się skończył. Nie wiem tylko skąd im przyszedł do głowy taki pomysł: 
"Spotkało się to z krytyką i obawami o dalsze losy chrześcijańskiego dziedzictwa w Turcji, wyrażanymi m.in. przez papieża Franciszka itd.".
Jaka tam krytyka? Zasmucił się werbalnie, czy bardzo się zasmucił, ale to szybko przejdzie. "Nigdy nie bądźcie ludźmi smutnymi: chrześcijanin nigdy nie może być smutny!"  https://www.radiomaryja.pl/kosciol/papiez-franciszek-chrzescijanin-nie-moze-byc-smutny/


« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2020, 21:19:59 pm wysłana przez casimirus » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 25, 2020, 00:18:25 am »

No właśnie 40 ordynariuszy wzorem mistrza Jorge "intensywnie milczy" a jeden sobie samopas zgrywa "światowca" interesującego się geopolityką. I jeszcze proboszczom w dzwony bić każe. Przecie ludziska palcem na mapie tego Bizancjum panie, wskazać nie umieją. Zamiast przybliżyć nauczanie naszego papieza w kwestii tego i tamtego to on im politykę robi. ;)

No właśnie. Samowolka? U nas zawsze i wszędzie ukochana jest sw. Urawniłowka i św. Spokój. Czyżby zaczynają ordynariusze się pozycjonować ( mowiąc językiem marketingu) czyli chcą być tak a nie inaczej postrzegani; i wykonują różne medialne sztuczki?
Czyżby nie chcą po tylu skandalach solidarnie pojsc na dno?

To by bylo ciekawe wytłumaczenie. Czlowiek ktory zwalcza starą liturgię, wysypki dostaje na widok starych paramentów, spycha liturgię do piwnicy, nagle staje się tak wrażliwy że w dzwony bić każe bo po raz pierwszy od Ataturka muzulmanie w odleglej Turcji beda modlic sie ?
Jakos nie wierzę w tę przemianę. Bez "asysty" i "inspiracji autorów pomysłu" nigdy by tego nie zrobił.

Strugają z banana nam prymasa lub ordynariusza warszawskiego.

Szamaństwo w wykonaniu ekstremisty Rysia jest na bocznym torze. Jest to bocznica ważna, powiedziałbym poligon. Jak Ryskowi sie powiedzie to kep przelozy wajchę w lewo. Jak świeżoupieczonemu znawcy Bizancjum uda się wywolac jakies emocje, będą przyglądać się także tej koncepcji.
Wiary nie ma. Jest pytanie: na co postawić by przetrwać na stolkach?

Dziś w kosciolach greckich spiewany jest hymn:

https://youtu.be/2nQnWp67nFo

Hymn zostal napisany by uczcić zwyciestwo Bizancjum nad Persami w 629. Spiewany jest podczas postu.




« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2020, 00:39:29 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 25, 2020, 08:46:40 am »

Cytuj
.    biskup płocki Piotr Libera wezwał, by na terenie jego diecezji o godz. 15.00 zabiły dzwony we wszystkich kościołach, a flagi kościelne, tam gdzie to możliwe, zostały opuszczone do połowy.

Nie rozumiem biskupa Libery, nie wiem na kogo tym razem się stylizuje. Uprzykrzał życie grupom Motu Proprio, w
przenosił kapłanów odprawiających Stary ryt. Zorganizował w swoim seminarium zespół bitowy "Fratres" który objechał z księdzem wszystkie parafie z występem pt. "Msza bitowa".
To w Płocku za Kopacz, organizował spotkania obwoźne z Syryjczykiem mające na celu dowodzenie jak bardzo wyznawcy islamu nas kochajá i się integrują. Wszystkie te agitki prowadzili księża aby "uwiarygodnić przekaz".
Zamiast zorganizować spotkanie z tymże Syryjczykiem pt. "Asyż za tumem" teraz bp Libera rżnie ortodoksa. A mógłby zostać ortodoksem i odprawić, lub zezwolić na tridentinę w katedrze. Proste?

Tak jak lewacy w PL nigdy nie pomogą biednym sąsiadom ale wyjdą protestować w obronie Murzyna w USA, tak posoborowy biskup nie zauważy kpin z Chrystusa na swoim podwórku ...ale Turcja to i owszem.

Prześladując grupy wiernych biskup tak naprawdę prześladuje nie ludzi ale Chrystusa. " Dlaczego mnie prześladujesz?" Pytał Chrystus a przecież Szaweł prześladował tylko wiernych. Już ten fakt dyskwalifikuje tych pacjentów do zabierania głosu publicznie przed odbyciem "podróży do Damaszku" i przeproszenia wiernych.

Ale jest też pozytyw. Wszystkie posoborowe wyświechtane zagrywki teatralne zgrały się i nikogo nie rajcują. Zatem nasz celebryta wybiera bicie w dzwony.
Ech księże biskupie, to takie staromodne, pachnie krucjatami...starymi błędami. Nie lepiej odwalić "bitowy wieczór chwały" połączony z dyskoteką?
Czy ja wiem? To chyba bardziej katolicyzm kulturowy w wykonywaniu biskupa. Wie Pan, wódka ze śledzikiem albo schabowym, za to nigdy z kebabem. Jak ślub to w kościele, ale rozwód też tam. Mimo wszystko doceniam gest zabicia w dzwony, to i tak więcej niż większość duchowieństwa na czele z biskupem Rzymu.
Zapisane
Lappiy
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #9 dnia: Lipca 25, 2020, 10:17:34 am »

Cytuj
Dlaczego padło na Liberę? Czyżby Służby przygotowują go z Kaczorem na nowego prymasa? Reorganizacja rządu to i reorganizacja u Kepskich, którym Sekielscy bigosu wizerunkowego narobili.

Słyszałem kiedyś, że Płock dla Libery to taki Sulejówek z którego wkroczy do W-wy lub Gniezna.
Kandydat pierwsza klasa, podczas afery gruntowej dużo o nim się mówiło (proszę wygooglac). Haki są, więc kandydat odpowiedni.

Alternatywna rzeczywistość jest spoko, też czasami lubię sobie poczytać s-f, ale niech ona ma chociaż pozory wiarygodności. Jeżeli Libera się szykuje do czegoś to do domu dla księży emerytów za 6 lat.
Był już tu taki, który prognozował, że jak Trump wygra to Franciszek abdykuje, bo jego projekt dobiegł końca. 4 lata temu ta abdykacja miała być  ;D
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #10 dnia: Lipca 25, 2020, 12:26:59 pm »

I mnie poprawiają humor opowiastki o wszechmocy "Kaczora dyktatora" i Służb "których nikt nie trzyma w garści, co jest przecież oczywiste" (autentyczny cytat z rozmowy na YT R. Otoki-Frąckiewicza sprzed roku z pewnym Panem Redaktorem, ciągle operującym pojęciem "Stare Kiejkuty").
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Sindarin
bywalec
**
Wiadomości: 81


Litera Tura - blog literacki
« Odpowiedz #11 dnia: Lipca 25, 2020, 19:59:52 pm »

Materiał wprawdzie sprzed półtora roku, ale dziś wydaje mi się na czasie i oglądając go, bardzo się ubogaciłem:

https://www.youtube.com/watch?v=hPmAsEJXAaU#t=13m20

https://www.youtube.com/watch?v=hPmAsEJXAaU#t=03m11

A właściwie - to wszystko tu jest dobre:

https://www.youtube.com/watch?v=hPmAsEJXAaU

Rysiu-pysiu to za dużo jak dla mnie. Chcę mieć spokojny wieczór.
Zapisane
Zapraszam na blog literacki https://ltura.blogspot.com/
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #12 dnia: Lipca 26, 2020, 20:10:28 pm »

Przecież Hagia Sophia i tak nie była kościołem, tym bardziej katolickim. Tureccy kemaliści zrobili z tego obiektu muzeum w
celu odcięcia się od dziedzictwa osmańskiego i podkreślenia laickiego charakteru nowego państwa, coś jak "świątynie rozumu" urządzone w starych francuskich katedrach przez rewolucyjne rządy. Erdogan wbrew powszechnej opinii też wcale nie jest jakoś bardziej anty-chrześcijański niż kemaliści, ktoś kiedyś mądrze powiedział że w republice tureckiej o wiele bardziej akceptowalny był ateizm, agnostycyzm itp. niż konwersja na chrześcijaństwo.
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2020, 20:48:15 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #13 dnia: Lipca 27, 2020, 14:51:27 pm »

"Biada tym, którzy mają przewrotne poglądy o Duchu Świętym! Przypomnij sobie Kościół prawosławny, który nie chciał uznać katolickiej nauki o Duchu Świętym. I oto w sam dzień Zielonych Świąt 1454 r. Mahomet II wjechał do Konstantynopola i położył krwawy koniec religii chrześcijańskiej. Św. Brygida powiada: "Słusznie przeszli Grecy pod ciężkie jarzmo tureckie, skoro nie chcieli nosić słodkiego jarzma Ducha Świętego".

http://msza.net/i/rozmyslania-194.html


Cesarz w 1452 roku podpisał akt o zjednoczeniu obu Kościołów, jednak unia została powszechnie odrzucona zarówno przez prawosławne duchowieństwo, jak i przez lud. Słowa św. Brygidy  całkiem na miejscu.

Piérwsza sprawa to chronologja: święta Brygida nie mogła się odnosić do Unii Florenckiéj i upadku Konstantynopola:
Cytuj
Brygida Szwedzka O.SS.S (ur. 1303, zm. 23 lipca 1373 w Rzymie)
Raczéj do czegoś w tym rodzaju:
Cytuj
Odtąd Turcy mieli przyczółek w Europie. W 1361 zajęli oni Adrianopol, do którego w 1365 przenieśli stolicę, a w 1371 pokonali koalicję władców bałkańskich w bitwie nad rzeką Maricą.
Cytaty za wikipedją (raz, dwa)


Inna rzecz: moja opinja jest taka, że lepiéj nie wyrokować z zewnątrz, że nieszczęścia tamtych są słuszną karą Bożą. Nawet jeśli tak stwiérdziła święta, to wolę myśleć o sobie, żeby nas nie czekały gorszé nieszczęścia.

Edycja parę godzin późniéj, bo widzę, że dzisiaj mam kłopoty z jasnym wyrażeniém się: mam na myśli nie takié stwierdzenia, w których widać związek logiczny (np. "zwycięztwo demographiczné mahometan we Francji jest słuszną karą za dzieciobójstwo"), ale takié, któré uzurpują sobie znajomość tajemnic Bożych (np. "spadła mu cegła na łeb w drewnianym kościele — to dlatego, że nie przyklęknął przechodząc przez środek").
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2020, 19:56:07 pm wysłana przez ahmed » Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #14 dnia: Lipca 27, 2020, 21:12:56 pm »

@ahmed

Podałam źródło skąd ten cytat i źródło uważałam za wiarygodne.



Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Hagia Sophia meczetem: uroczysta inauguracja, ból chrześcijan « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!