Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:28:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ks. Piotr Natanek - program w TV Uwaga - Alarm
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Ks. Piotr Natanek - program w TV Uwaga - Alarm  (Przeczytany 2024 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Lipca 21, 2020, 23:03:58 pm »

"Mówią o nich sekta. Oni sami nazywają się rycerzami. To wyznawcy ks. Piotra Natanka, duchownego z Podhala. Hierarchowie prawie dekadę temu odsunęli go od pełnienia czynności kapłańskich, ksiądz sobie jednak z tego nic nie robi. Nadal gromadzi tysiące wyznawców i chwytając się wszelkich, nawet bezprawnych metod rozbudowuje swoje księstwo. Kiedy rozmawialiśmy z jego wyznawcami usłyszeliśmy słowa, obok których trudno przejść obojętnie. Stanąwszy z nim twarzą w twarz zrobiło się niebezpiecznie..."

https://vod.tvp.pl/video/alarm,21072020,48770419


Również z dziś artykuł:

Piotr Natanek i jego chwiejące się imperium. Nadzór budowlany nakazał rozebrać część budowli pustelni
(...)
https://chrzanow.naszemiasto.pl/piotr-natanek-i-jego-chwiejace-sie-imperium-nadzor/ar/c15-7815652
Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 22, 2020, 10:11:38 am »

Typowa dla TVP nierzetelność: używanie wobec suspendowanego kapłana wyłącznie imienia i nazwiska. Może jest pewną naiwnością z mojej strony przekonanie, że to tylko nierzetelność...
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 22, 2020, 11:35:47 am »

To jest typowa przykrywka medialna dla gawiedzi by nie plotkowala o Kurskim.
Temat "religijny", ktory zostanie po chwili podchwycony przez niezalezne media....klasyka tak jak sałatka Pawłowicz byla przykrywką aby przeslonic medialnie, ze tej samej nocy chciano zmienic konstytucję tak by lasy panstwowe oddac żydom w ramach roszczen. PO przegrala o 1 glos, akcja sie nie powiodla zatem dla zatarcia sladu w mediach 'odpalono sałatkę Pawłowicz'  ( z b.dobrym skutkiem).
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 22, 2020, 20:20:35 pm »

typowe TVPiS, zaraz się porzygam :(
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 22, 2020, 21:06:40 pm »

@ Rafał--> Proszę posłuchać kazań i się pan przekona.

@ rysio --> przykrywka medialna to tylko wg. pana, bo co wg. pana nie jest przykrywką? szkoda klapać w klawiaturę !

@ Krusejder --> śmiało porzygać się.

Kupcie sobie panowie czerwone płaszcze, mają ogromną moc.
Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 22, 2020, 22:02:49 pm »

Pani Anno,
ja też bardzo bym chciał zasłużyć od Pani na dobre, posoborowe słowo.
Ksiądz Natanek, cokolwiek by o nim nie powiedzieć, jest wierzącym kapłanem, co nie jest takie częste. Wprawdzie nie mam z nim nic wspólnego, m.in. ze względu na kręcącą się przy nim objawieniową panią Agnieszkę, ale mam dla niego znaczny szacunek właśnie za  raczej poważne traktowanie wiary, a w kościołach widuję osobników znacznie gorzej odzianych niż czerwone płaszcze. Podzielam w zasadzie jego diagnozę na temat stanu Kościoła Posoborowego. Podzielam też opinie poprzedników na temat wartości medialnej tego co Pani raczyła wkleić.
Tylu pobożnych opluwa go, że ja się nie muszę już tam pchać. Nie moja bajka. Postoję z boku, popatrzę.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 22, 2020, 23:21:50 pm »

Ks. Natanek jest mi dość obojętny, ale szkoda mi każdego człowieka, którego gnębi tzw. "nadzór budowlany".

Mam znajomego w Meksyku, który sam sobie zaprojektował dom (jest matematykiem, nie architektem), sam zorganizował ekipę wykonawców, która mu to zbudowała, i ani pies się tym nie zainteresował. To jest wolność jakiej Europejczycy nie potrafią sobie nawet wyobrazić.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 22, 2020, 23:36:34 pm »

Czekać aż na Woroniecką przyjedzie Telewizja
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 22, 2020, 23:49:18 pm »

Skąd raptem taka obrona ks. Natanka?  Ks. Woźnicki i wielu innych można tu wymienić  "obrońcy" Tradycji? czy raczej robienie pośmiechowiska z Kościoła?

O ks. Natanku tu na forum:

X. Piotr Natanek nawrócony?
(...)
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,5792.0.html


Ks. Natanek - czy "tradsi "powinni poprzeć Kurię?
(...)
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,3731.msg207814.html#msg207814


ks. Piotr Natanek i Grzegorz Braun o Lutrze i jego protestanckiej rewolucji 28.01.2018 r.
(...)
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9630.msg214967.html#msg214967

Jeszcze inne są wątki (kto ciekaw to znajdzie) o Cudownym Medaliku, o Rozalii Celakównie wypaczone.   Za ks. Natanka to się módlcie!
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #9 dnia: Lipca 23, 2020, 00:18:14 am »

Skoro wszyscy odpowiedzieli p. Annie to i ja odpowiem ( nie chce byc gorszy)

1. Ks Natanek to postać tragiczna - godna prawdziwej greckiej sztuki. Kaplan, ktory nie wiadomo czemu (Zeus tak chciał) poznał, że jest w slepym zaułku - Kosciol posoborowy.
2. Wierni natankowi - kolejna tragedia, wiekszosc potrzebuje pilnej pomocy psychiatrycznej a w NFZ-cie kolejki do specjalistow. Predzej umrą ze starosci niz dostapia wizyty.
3-ci akt tragedii - wyrachowany dyspozycyjny dziennikarz wykorzystuje pogubionych i oskarża ich o suszę, ktora nawiedziła Polis. Rozwścieczeni mieszkańcy wypedzają chromych na umysle wyznawcow kaplana poza mury. Kaplana prowadzą zaś na górę by zlozyc go jako kozla w ofierze.

Nie po raz pierwszy J.Łęski jest podejrzewany, ze programy robione sa na zamowienie (wczesniej chodzilo o sprawy gospodarcze)

PS
Chyba nikt na fk nigdy nie bronil ks. Natanka.
Oburzenie budzi akcja TVP, ktora nagle, po tylu latach znalazla sobie temat  ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2020, 00:23:46 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #10 dnia: Lipca 23, 2020, 10:13:06 am »

Posoborowie rzucające gromy apostazji, schizmy, herezji; jak to się mówi - śmiechłem.
Większość z tych duchownych mogłaby spokojnie nadal działać nadal w kościele, gdyby się tak nie wychylali i nie zakładali własnych struktur. Tylko tyle i aż tyle.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #11 dnia: Lipca 23, 2020, 13:05:08 pm »

PS
Chyba nikt na fk nigdy nie bronil ks. Natanka.
Oburzenie budzi akcja TVP, ktora nagle, po tylu latach znalazla sobie temat  ;)


Jak się pan rozejrzy to i dostrzeże tych co bronią, "wierzący kapłan, poważnie traktuje wiarę, czerwone płaszcze to ok." ale to nie moja sprawa. Odnośnie akcji i przykrywki medialnej, żeby przykryć sprawę Kurskiego, to jak pan chce czytać to ja mogę panu tu podać wcześniejsze artykuły sprzed sprawy Kurskiego.  Mogę podać panu link do fb na jedną z wielu grup jak to wszyscy zwący się "tradycjonalistami" bronią ks. Natanka i tam wrzucają na bieżąco co i gdzie  zostało pokazane w temacie ks. Natanka.  To jest po prostu zbieg okoliczności, a nie tuszowanie czegokolwiek.
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #12 dnia: Lipca 23, 2020, 13:45:15 pm »

Mnie najbardziej w sprawie x. Natanka zastanawia, ze mimo tego, ze sie nie pojednal z Kosciolem, mimo, ze sie nie ukorzyl - nie zostaly zastosowane inne kary niz suspensa. Jako kara 'naprawcza' powinna byc tymczasowa i prowadzic do dalszych krokow. Tak mi sie wydaje, ale prawo kanoniczne studiowalem bardzo malo.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #13 dnia: Lipca 23, 2020, 19:05:32 pm »

Być może abp Marek Jędraszewski się nie spieszy, by napisać do SA o przeniesienie  do stanu świeckiego księdza Piotra Natanka.....
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #14 dnia: Lipca 23, 2020, 21:11:54 pm »

Wątpię, żeby przyczyną była któraś ze spraw Jacka Kurskiego (bo są dwie - ślub i zarzuty z GW wobec syna). W każdym razie szum wokół Kurskiego pojawił się teraz, a taki materiał musiał być szykowany nieco dłużej ("śledztwo dziennikarskie", montaż, dobór i podłożenie odpowiedniej "nastrojowej muzyki", wytworzenie odpowiedniej narracji itd.).

W zbieg okoliczności też wątpię. TVP Alarm, Sekielscy, Michael Voris... Dziennikarze śledczy - reportażyści... to branża, która wie kiedy i jak się zbiegać (charakterystyczne środki wyrazu wymienione powyżej) - nie przekreśla to oczywiście, że mogą zrobić coś pożytecznego (Sekielscy zwrócili uwagę na problem pedofilii, prawdopodobnie bardziej niż sami tego chcieli - nie będę tego rozwijać, pisałem o tym rok temu po ich pierwszym filmie).

Parę rzeczy trzeba uściślić:
Nie tylko TVP zajęło się teraz ks. Natankiem. Przewija się przez media temat samowolek budowlanych i przypuszczam, że to mogło być okazją do ponownego zajęcia się tematem. Być może władza będzie chciała się za to zabrać, a taki reportaż może ukształtować "odpowiednie nastroje społeczne". Możliwe też, że wystraszyli się, że za dużo ludzi się tam gromadzi i "trzeba coś z tym zrobić". Przy okazji można ugrać parę innych rzeczy - np. poprzez użycie "szurowskiej" argumentacji antyszczepionkowej przez jedną z pań, można przedstawić i to w takim świetle.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ks. Piotr Natanek - program w TV Uwaga - Alarm « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!