Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:31:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Tradycjonalista czy Charyzmatyk
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Tradycjonalista czy Charyzmatyk  (Przeczytany 2811 razy)
Młody Zgred
bywalec
**
Wiadomości: 81

« dnia: Czerwca 27, 2020, 12:54:15 pm »

Napotkałem dzisiaj takie nagranie:

https://anchor.fm/psieopowiesci/episodes/Tradycjonalista-czy-Charyzmatyk-efvdkk?fbclid=IwAR3Ro1qD4lPR2QYFY62o0dqA_1TCrfrrlBMHJ0EJu9CIY5dwRXeqD136AaA

Zapraszam do dyskusji  :)
Zapisane
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 27, 2020, 13:08:59 pm »

O czym tu dyskutować. Nie ma czegoś takiego jak tradycjonalista vs, charyzmatyk. Opcja jest katolik vs. nie-katolik.
Dla lepszego zroumienia w dzisiejszej nowomowie: tradycjonalista = katolik. Wszystko inne jest nie-katolik, a więc bez większego znaczenia czy protestant, charyzmatyk (cokolwiek to znaczy) albo mahometanin.

Mówiącemu jest nieznana podstawowa naka katolicka. Tak więc bredzi sobie i innym.
Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 27, 2020, 13:21:49 pm »

O czym tu dyskutować. Nie ma czegoś takiego jak tradycjonalista vs, charyzmatyk. Opcja jest katolik vs. nie-katolik.
Dla lepszego zroumienia w dzisiejszej nowomowie: tradycjonalista = katolik. Wszystko inne jest nie-katolik, a więc bez większego znaczenia czy protestant, charyzmatyk (cokolwiek to znaczy) albo mahometanin.

Mówiącemu jest nieznana podstawowa naka katolicka. Tak więc bredzi sobie i innym.
Aha, czyli nawet ten, kto uznaje prymat papieski, a nie jest tradsem jest wg. pana niekatolikiem. Gratuluję podejścia do tematu. Jest bardzo budujący i perspektywiczny.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 27, 2020, 13:42:42 pm »

Napotkałem dzisiaj takie nagranie:

https://anchor.fm/psieopowiesci/episodes/Tradycjonalista-czy-Charyzmatyk-efvdkk?fbclid=IwAR3Ro1qD4lPR2QYFY62o0dqA_1TCrfrrlBMHJ0EJu9CIY5dwRXeqD136AaA

Zapraszam do dyskusji  :)

Pisze na stronie:

Psie Opowieści
By Paweł Skubis

Zastanawiałam się czy to nie ta sama osoba co tu? - student dominikanin:

https://www.youtube.com/watch?v=07ZXYs7h8fc
Zapisane
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 27, 2020, 14:58:08 pm »

Wydaje mi się, że nie ma o czym dyskutować. Autor nagrania używa dużej ilości frazesów i zdaje się, że po raz pierwszy publikuje materiał dotyczący tej tematyki. Żeby móc jakoś ustosunkować się do jego wypowiedzi, potrzeba by było np. dłuższej rozmowy z nim lub odsłuchania kolejnych nagrań. Pierwsze moje wrażenie jest takie, że autor nie jest świadomy tego, gdzie znajdują się prawdziwe źródła sporu. Wchodzi w trakcie trwającej od dłuższego czasu kłótni, widzi tylko jej część i wydaje mu się, że chodzi o jakieś nieistotne drobiazgi. Zdaje się, że jest otwarty na zrozumienie przyczyn tego sporu, ale nikt mu w tym jeszcze nie pomógł.

W odpowiedzi na to nagranie, zaczynamy posługiwać się podobnymi sloganami, co autor. Czy znowu chcemy wejść w nieprowadzącą do niczego dyskusję? Co chcemy z niej wynieść, jaki jest jej cel? Potrzebujemy ustalenia definicji tradycjonalisty, charyzmatyka i katolika, żeby móc dalej prowadzić dyskusję. Jeżeli ją znamy, to posługujmy się nią, a nie popularnymi w sporu sloganami.

Już zaczyna to prowadzić u nas w stronę schodzenia z tematu i przerzucania się frazesami.

Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 27, 2020, 15:11:10 pm »

Jak tradycjonalisty i katolika? To są rozłączne pojecia? Z tego co do tej pory wiadomo, Tradycja to częśc Objawienia. Kolejne wynalazki subsistit in ?
Zapisane
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 27, 2020, 17:02:22 pm »

Z tego, że potrzebujemy ustalenia definicji tradycjonalisty i katolika nie wynika, że te pojęcia są ze sobą rozłączne. Słowo tradycjonalista w języku polskim ma szersze znaczenie, niż słowo katolik. Tradycjonalista jest rozmiłowany w tradycjach. Może być za Tradycją, ale nie musi. Szerokie znaczenie tego słowa jest jednym z punktów zapalnych tego konfliktu. My mówimy, że jesteśmy tradycjonalistami, bo jesteśmy za Tradycją, a niektórzy patrzą na to, jak na prywatne zamiłowanie w przeróżnych tradycjach. Potrzebujemy zaś tego ustalenia, bo widzę, że do rozmowy wkrada się drugi sposób rozumienia tego pojęcia. To, że jest on pewnym sposobem, nie implikuje, że ten sposób jest właściwy. Zgadzam się z wypowiedzią DarPiusa. Przepraszam, ale zaczynam prowadzić do tego, że rozmawiamy nie na zadany temat, ale na temat rozmawiania.  :-X
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2020, 17:10:38 pm wysłana przez Talerpimmut » Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 27, 2020, 18:28:30 pm »

Panie T. my tutaj rozmawiamy o tradycjonalizmie katolickim a nie futbolowym, że jestesmy za tradycyjnym spalonym a nie rezygnacją z takiego przepisu i żadne doprecyzowania nie są potrzebne, bo takie gadki służa rozmyciu tematu a nie doprecyzowaniu. Jesli ktoś ma problem z definicjami, to powinien temat rozpoznac, a potem głos zabierac. Na tubie sa tysiące róznych durnot i nie widze potrzeby odnoszenia sie do kazdej z nich tylko dlatego, że ktos wkleił kolejna na to forum.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 27, 2020, 20:05:31 pm »

W sumie to nic nowego, jak dla mnie to ten młody dominikanin trafił do Kościoła ze środowiska religijnie obojętnego, bez korzeni. Zapewne przeżył "głębokie nawrócenie" ale nie towarzyszyła temu "wiedza wlana", którą normalnie zastępuje dom i środowisko ludzi wierzących.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2020, 20:07:35 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 28, 2020, 09:57:29 am »

To forum powinno być szkołą (zachętą, aby dyskutować) jak dyskutować poza forumowym bunkrem. Bo posoborowie tylko się z nas śmieje albo uważa nas za dziwaków. Przykładem była kolęda parę lat temu. Z uszanowaniem ucałowałem święte kapłańskie ręce i tu był pozytywny szok. Jak przeszliśmy do rozmowy to mówił dziad do obrazu a obraz ani razu. W seminariach uczą bełkotu.  Moja mama powiedziała, jeśli interesujesz się Kościołem i jesteś tradycjonalistą to wchodź w struktury i zmieniaj instytucję. Ale ja nie mam powołania zakonnego czy kapłańskiego. To tak jak w wątku Czy PiS jest partią prawicową? Cokolwiek byśmy nie pisali to PIS nie jest prawicą i nigdy nią nie będzie. To tylko socjaldemokracja (o inklinacjach sanacyjnych) z kościelną (posoborową) twarzą.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #10 dnia: Czerwca 28, 2020, 18:33:28 pm »

Cokolwiek byśmy nie pisali to PIS nie jest prawicą i nigdy nią nie będzie. To tylko socjaldemokracja (o inklinacjach sanacyjnych) z kościelną (posoborową) twarzą.
Teza powtarzana w koło Macieju bez założeń i logicznego dowodu stała się na niektórych "prawdą absolutną". A tak na marginesie, solidaryzm --- mówi to Panu coś?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 28, 2020, 20:06:26 pm »

Napotkałem dzisiaj takie nagranie:

https://anchor.fm/psieopowiesci/episodes/Tradycjonalista-czy-Charyzmatyk-efvdkk?fbclid=IwAR3Ro1qD4lPR2QYFY62o0dqA_1TCrfrrlBMHJ0EJu9CIY5dwRXeqD136AaA

Zapraszam do dyskusji  :)


Przesłuchałam to nagranie i następny dominikanin (teraz jeszcze student) chce wszystko pogodzić. Przywołuje Mszę trydencką, że może w niej uczestniczyć jak najbardziej, ale też pójdzie na Mszę uzdrowieniową i modlitwę językami i też będzie się modlił i nie widzi w tym jakiegoś dysonansu. Żeby się nie powtarzać proponuję lekturę w wątku tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9747.0.html

... gdzie inny dominikanin wszystko godził i św. Tomasza z Akwinu obrzenił z gaworzeniem ...

Nie trzeba być tradycjonalistą, żeby nie zgadzać się z wszelkimi aberracjami liturgicznymi, z wprowadzaniem różnych przeszczepów z sekt heretyckich, z synkretyzmem religijnym. Wystarczy być katolikiem. Katolik, który ma choć za grosz wyczucia potrafi odróżnić sacrum od profanum. Katolik świadomy potrafi bronić swojej wiary, swojej katolickiej tożsamości!


Dziś już nikt nawet się nie zastanawia nad tym, jak ten ruch się zadomowił w Kościele katolickim. Rok temu był wywiad z panią Mary Healy (przewodnicząca Doktrynalnej Komisji ds. Międzynarodowej Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej w Rzymie - ta doktryna to chyba ich własna),  który ukazał się na kanale YT prowadzonym przez charyzmatyczną wspólnotę Mocni w Duchu z Łodzi i np. co ona mówi o Toronto Blessing?

CZY POWINNIŚMY BAĆ SIĘ LUDZI PO TORONTO BLESSING ?

Na to pytanie pani Healy odpowiada:
„Nie sądzę że powinniśmy. Ja sama otrzymałam Toronto Blessing i jestem za to bardzo wdzięczna Panu!”

Namaszczenie otrzymała w Toronto Blessing od Randy Clarka.

Bardzo ciekawie cała rozmowa z panią Mary Healy rozpracował były charyzmatyk tu:

https://drive.google.com/file/d/1UCHIGcDOZvF575olzs58i-pl9DJasEmR/view
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2020, 20:08:09 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #12 dnia: Czerwca 28, 2020, 20:19:36 pm »

Swego czasu zadałem pytanie pewnemu znanemu Egzorcyście czy taki świecki nakładacz rąk nie może wszczepić demona. Muszę powiedzieć, że skutkiem było zakłopotanie i brak odpowiedzi.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #13 dnia: Czerwca 28, 2020, 20:41:06 pm »

To wszystko są bajki dla zagubionych i egzaltowanych. Własciwą wykładnie daje nam delegat apostolski biskupa ełckiego. Na nieśmiałą skarge gościa, którego chciał przeleciec ksiądz na plebanii, delegat apostolski zaznacza że chłopak już po maturze przecież.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #14 dnia: Czerwca 28, 2020, 20:49:23 pm »

To wszystko są bajki dla zagubionych i egzaltowanych. Własciwą wykładnie daje nam delegat apostolski biskupa ełckiego. Na nieśmiałą skarge gościa, którego chciał przeleciec ksiądz na plebanii, delegat apostolski zaznacza że chłopak już po maturze przecież.
I znów forumowy kierownik magla nie do tego szamba się podłączył ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Tradycjonalista czy Charyzmatyk « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!