Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 14, 2024, 12:25:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232262 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Obowiązek ciągłego nakrywania głowy y wszytkich włosów Chrześcijańskich niewiast
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] Drukuj
Autor Wątek: Obowiązek ciągłego nakrywania głowy y wszytkich włosów Chrześcijańskich niewiast  (Przeczytany 11237 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3991


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #105 dnia: Lutego 07, 2024, 17:49:44 pm »

Duży plus dla pana Filipa za przypomnienie nam o tym niewieścim nakryciu głowy. To od takich chust pojęcie białogłowa. I owszem jest lepsze od mantylki.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #106 dnia: Lutego 08, 2024, 14:20:08 pm »

Dajmy już sobie spokój z tymi całymi mantylkami!

Mantyla iako fałszywe nakrycie głowy niewiast iest symbolem fałszywey Tradycji y fałszywey skromności (erotyzm, etc.).


Tak iak tęcza iest fałszywym symbolem sodomii.


Tęcza iest symbolem Przymierza Pana Boga z ludźmi, a nie zniszczenia (Pan Bóg zniszczył Sodomę y Gomorę, a teraz zniszczy świat dla rozpleniaiącego się po nim plugastwa sodomii).


Podobnie iednorożec iest fałszywym symbolem sodomity (tak iakby nazwali Pana Jezusa sodomitą), wolności sexualney: miłości lesbijskiej, sodomii, seksu grupowego, itd. (nieczystości wołaiącey o pomstę do nieba).

https://www.mimj.org/zagrozenia-duchowe/


Iednorożec iest symbolem Pana Jezusa (w tym m.in. czystości)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jednoro%C5%BCec

"We wczesnochrześcijańskim, anonimowym tekście znanym jako Fizjolog (Φυσιολόγος) cały rozdział 22. poświęcony jest jednorożcowi[24]. Spopularyzował on wizerunek tego stworzenia jako alegorii Jezusa, które, gdy napotka dziewicę (symbolizującą Matkę Boską), kładzie głowę na jej kolanach i zasypia. Takie wyobrażenie zaprezentowane w Fizjologu dało początek wykorzystywaniu motywu jednorożca w różnych dziełach chrześcijańskiej sztuki sakralnej. Śmierć tego stworzenia była przedstawiana jako symbol męki Chrystusa. Uważano, że jednorożec może zostać oswojony tylko przez dziewicę; niektórzy chrześcijańscy twórcy postrzegali to jako alegorię relacji Jezusa z Matką Boską[25]."


W Harrym Potterze: Kamień filozoficzny, Iednorożec iest symbolem Pana Jezusa, boć zostaie zabity przez Voldemorta.

https://harrypotter.fandom.com/pl/wiki/Jednoro%C5%BCec

"Krew jednorożca zapewnia życie każdemu, kto ją wypije, nawet jeśli będzie o cal od śmierci, ale za straszliwą cenę. Jeśli zabije coś niewinnego i bezbronnego, zostanie na zawsze przeklęty i będzie wiódł nędzne życie, a właściwie pół-życie. Firenzo do Harry'ego Pottera."


Całe to przedsięwzięcie ma wzbudzić u ludzi obrzydzenie y nienawiść do Pana Jezusa, to iest do Pana Boga (Iednorożec) y do Przymierza z Nim (tęcza).
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2024, 11:39:47 am wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #107 dnia: Lutego 08, 2024, 14:21:32 pm »

Tradycyjnym nakryciem głowy polskich niewiast jest rańtuch:

Pierwsze zdyęcie to chyba zaprzeczenie tego co zostało iuż napisane wcześniey - to pseudo rańtuchy. Przedostatnie y ostatnie zdyęcie są nieskromne.

Fałszywe nakrycia głowy niewiast w XIII y na początku XIV w., y to tych niewiast będących w górnych warstwach hierarchii społeczney, które powinny dawać przykład, a dawały zgorszenie, przyczyniły się do kary za grzechy w postaci dżumy w XIV w.

https://modasprzedlat.wordpress.com/2017/05/05/kobiece-nakrycia-glowy-w-sredniowieczu-1-xi-xiv-wiek/Poiawienie się rańtucha w XVI w. było związane wydaię mi się ze zwiększeniem kultu Matki Bożey w Polsce, z czym wiązało się naśladowanie NMP, takoż w ubiorze   file:///C:/Users/z/Downloads/Kult_maryjny_w_polskiej_religijno%C5%9Bc.pdf

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sanktuaria_maryjne_w_Polsce


A tu Królowa Francyi Maria Antonina, iey wygląd (brak nakrycia głowy, głęboki dekolt, makijaż y nieskromna suknia) przyczynił się do kary dla niey przez zgilotynowanie y kary dla Francyi w postaci rewolucyi.

« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2024, 12:05:24 pm wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #108 dnia: Marca 14, 2024, 19:01:56 pm »

Proszę zobaczyć iak wygląd zewnętrzny, w tym brak nakrycia głowy y wszytkich włosów na niey, iest obrazem stanu duszy człowieka.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Teresa_Habsburg

"W 1765, mimo sprzeciwów papieża Klemensa XIII powołano w Mediolanie instytucję rządową mającą zwierzchność na sprawami kościelnymi. W latach 1768–1769, również wbrew papieżowi, opodatkowano duchowieństwo. W 1769 skasowano pierwsze klasztory, majątek rozdając ubogim. Dekret z 1771 nakazywał minimalny wiek 24 lat przy składaniu ślubów zakonnych. W ten sposób położone zostały fundamenty pod przyszłą doktrynę józefinizmu."


"Maria Teresa była bardzo religijna i miała konserwatywne poglądy. Prowadziła regalistyczną politykę kościelną, opodatkowała duchowieństwo, ale udało jej się utrzymać dobre stosunki z Rzymem." - proszę się zastanowic kto to pisał.


"Maria Teresa wraz z Franciszkiem I Stefanem, a później z synem (współregentem) Józefem II Habsburgiem, prowadziła rządy w duchu oświeceniowego absolutyzmu, dzięki jej reformom administracji, sądownictwa, oświaty, armii i finansów, Austria stała się mocarstwem europejskim, zaś jej stolica Wiedeń drugim, po Paryżu, ośrodkiem sztuki, kultury, życia towarzyskiego (dwór wiedeński) oraz mody w Europie."


"Absolutyzm oświecony"   https://pl.wikipedia.org/wiki/Absolutyzm_o%C5%9Bwiecony


https://en.wikipedia.org/wiki/Maria_Theresa


We wprowadzeniu

"Gardziła żydami i protestantami i przy niektórych okazjach nakazywała ich wydalenie w odległe części królestwa. Opowiadała się także za Kościołem państwowym." - kościół państwowy to herezya gallikanizmu. Nikim nie wolno gardzić, ieśli tak rzeczywiscie było y to nie wyłącznie twórczość autora wikipedii.


W nagłówku "Religious views and policies"

"Opowiadała się nawet za kościołem państwowym[j]"

"Kontrolowała wybór arcybiskupów, biskupów i opatów.[91] Ogólnie rzecz biorąc, polityka kościelna Marii Teresy została wdrożona w celu zapewnienia prymatu kontroli państwa w stosunkach Kościół-państwo.[92] Była także pod wpływem idei jansenistycznych. Jednym z najważniejszych aspektów jansenizmu było opowiadanie się za maksymalną wolnością kościołów narodowych od Rzymu. Chociaż Austria zawsze podkreślała prawa państwa w stosunku do Kościoła, jansenizm dostarczył tego nowego teoretycznego uzasadnienia."

Powyższe dwa cytaty świadczą o herezyi gallikanizmu.


"Chociaż Maria Teresa była osobą bardzo pobożną, wprowadziła także zasady tłumiące przesadne przejawy pobożności, takie jak zakaz publicznego biczowania. Ponadto znacznie ograniczyła liczbę świąt religijnych i zakonów." - to świadczy o iey niepobożności.

Nagłówki "Jews" y "Protestants" możliwe, że świadczą o tym, iż iey stosunek do żydów y protestantów był pozorowany, y że była prożydowska.


Papież ma władzę nad cesarzową nie tylko w perspektywie duchowey ale y świeckiey.

Słowa Koronacyi Papieskiey: "Przyjmij tiarę ozdobioną trzema koronami y wiedz, że iesteś oycem książąt y królów, władcą świata, namiestnikiem naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa na ziemi, któremu niech będzie wszelka cześć y chwała, świat bez końca na wieki wieków."
https://en.wikipedia.org/wiki/Papal_coronation#Coronation

Str. 9 (6 na pasku)  https://bazhum.muzhp.pl/media/files/Prawo_Kanoniczne_kwartalnik_prawno_historyczny/Prawo_Kanoniczne_kwartalnik_prawno_historyczny-r1967-t10-n1_2/Prawo_Kanoniczne_kwartalnik_prawno_historyczny-r1967-t10-n1_2-s105-142/Prawo_Kanoniczne_kwartalnik_prawno_historyczny-r1967-t10-n1_2-s105-142.pdf


Ta cesarzowa miała na imię Maria, na drugie Teresa, a panowała cesarstwem maiącym w nazwie "Święte" (acz to Cesarstwo Rzymskie nie było iuż Święte w sensie nazewnictwa, o czym tu  https://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,10654.msg244109.html#msg244109 ). Była też matką zgilotynowaney Królowey Francyi Marii Antoniny, o którey iuż tu pisałem.

« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2024, 18:32:52 pm wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3991


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #109 dnia: Marca 15, 2024, 03:42:20 am »

Święta kobieta, katolicki władca i boska doktryna.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3643


« Odpowiedz #110 dnia: Marca 16, 2024, 16:26:52 pm »

"Gardziła żydami i protestantami i przy niektórych okazjach nakazywała ich wydalenie w odległe części królestwa."

Gardziła? Maria Teresa zezwoliła i zachęcała żydów aby osiedlali się w wolnym mieście Triest. Ponandto za jej panowania ok. 600 żydów dostało pozwolenie na osiedlanie się w Wiedniu, w tym bankierzy pożyczający Habsburgom pieniądze (rodziny Arnstein, Eskeles, Wertheimer). Zachęcała też żydow aby osiedlali się jako koloniści na obszarze nazywanym Banat (częśc dzisiejszych Rumunii/Serbii).

Maria Teresa nie była świętą, ale robiła co mogła aby chronić wiarę katolicką przed nawałą oświeceniowych herezji. Była przede wszystkim skuteczna, i jako taka musiała pójść na wiele kompromisów.
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2024, 16:28:44 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3991


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #111 dnia: Marca 17, 2024, 04:51:38 am »

Pan naprawdę uważa że fryzura zrodziła dżumę?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #112 dnia: Marca 17, 2024, 11:20:55 am »

"Gardziła żydami i protestantami i przy niektórych okazjach nakazywała ich wydalenie w odległe części królestwa."

Maria Teresa nie była świętą, ale robiła co mogła aby chronić wiarę katolicką przed nawałą oświeceniowych herezji. Była przede wszystkim skuteczna, i jako taka musiała pójść na wiele kompromisów.

Jansenizm został potępiony iuż przez Papieża Innocentego X Bullą "Cum occasione" z 31 maia 1653 r.


https://pl.frwiki.wiki/wiki/Jans%C3%A9nisme

"Na terytoriach włoskich pod dominacją austriacką sytuacja jest bardziej złożona. Jansenizm spotyka się tu z józefizmem , który następnie kieruje polityką austriacką. Jest to raczej kwestia przeciwdziałania wpływom papieża i jezuitów poprzez zastosowanie zasady wyższości państwa nad sprawami religijnymi poprzez wprowadzenie w życie zasad zbliżonych do gallikanizmu. Jansenizm jest więc tam bardziej umiarkowany religijnie, ale trudniej politycznie, bo miesza się z silnym bogactwem. Cesarzowa Marie-Teresa Austrii miała w Wiedniu otwarte w 1761 r. seminarium działające w duchu portrojalistycznym, zwoływała profesorów z Louvain i Holandii, a jako spowiednika miała wpływowego jansenistę, księdza Terme. Założył także Nouvelles ecclésiastiques w Wiedniu w 1784 roku.

W Lombardii , terytorium administrowanym bezpośrednio przez Wiedeń, teologowie Pietro Tamburini , profesor seminarium w Brescii, a następnie Uniwersytetu w Pawii , oraz Giuseppe Zola propagują idee bogate w jansenizm. Publikują dzieła o łasce w tym samym duchu, co teologowie portrojalistów. Ich praca pod wpływem wielu duchownych, w tym Scipione de „Ricci , biskupa z Pistoia i Prato . Był wcześniej wikariusz generalny z Florencji , gdzie pomagał Wielki Książę Pierre-Leopold wykonywania swoich religijnych reform. Ricci jest również zainteresowany ruchem konwulsyjnym i stara się przekształcić swoją diecezję zgodnie ze swoimi przekonaniami. W ten sposób wprowadził do swojej diecezji Katechizm Montpellier , szczególnie ceniony przez jansenistów, rozdał swoim księżom Refleksje moralne Pasquiera Quesnela i ostatecznie zwołał synod w Pistoi w 1786 r., aby zaakceptował jego orientacje jansenistyczne. Został stanowczo wyparty przez Rzym i musiał zrezygnować w 1791 roku , a jego stanowiska potępiła bulla Auctorem fidei z 1794 roku."

Co to iest portrojalizm iest tu  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jansenizm  y  https://en.wikipedia.org/wiki/Jansenism#Controversy_and_papal_condemnation:_1640%E2%80%931653

Proszę wcisnąć "F3" y wpisać "spowiednik", po czym przeczytać 4 miejsca z podświetlonymi pozycjami  https://bazhum.muzhp.pl/media/files/Slaskie_Studia_Historyczno_Teologiczne/Slaskie_Studia_Historyczno_Teologiczne-r2001-t34/Slaskie_Studia_Historyczno_Teologiczne-r2001-t34-s292-303/Slaskie_Studia_Historyczno_Teologiczne-r2001-t34-s292-303.pdf


Gallikanizm był iuż oczywiście wcześniey, przed epoką zaciemnienia, iakże mylnie nazywaną oświeceniem.


Odnośnie tego wszytkiego y kompromisów  Mat [7:15-20].

« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2024, 14:51:32 pm wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #113 dnia: Marca 18, 2024, 20:17:44 pm »

Pan naprawdę uważa że fryzura zrodziła dżumę?

Między innymi brak nakrycia głowy przez niewiasty, iak widać pod koniec XIII y na początku XIV w. iest przyczyną epidemii dżumy. To też czas bezbożnych działań króla Francyi Filipa IV Pięknego przeciwko Kościołowi Katolickiemu, w tym Papieżowi (dyabolicznych wręcz)


https://pl.wikipedia.org/wiki/Filip_IV_Pi%C4%99kny

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bonifacy_VIII


https://pl.wikipedia.org/wiki/Stany_Generalne_(Francja)

"Historia Stanów Generalnych sięga 1302 roku, kiedy zostały zwołane dla rozstrzygnięcia sporu między Filipem Pięknym i papieżem Bonifacym VIII. Dotyczył on przede wszystkim podatków, jakie nałożył na duchowieństwo Filip IV. Papież wysyłał wówczas bullę do Filipa, w której starał się go odwieść od tej decyzji. Bulla zaczyna się słowami „Słuchaj, synu”[1][2].
1302 – król Francji Filip IV zwołał trzy stany generalne Francji, które poparły odrzucenie bulli papieskiej i zwołały wielką radę do wysłuchania oskarżeń przeciw papieżowi. Silna pozycja króla pozwoliła mu na wysłanie do papieża ludzi, którzy go spoliczkowali[2][3].
1308 – Filip IV zwołał Stany Generalne, oczekując poparcia w sprawie likwidacji zakonu templariuszy. Władca, mający problemy finansowe, zamierzał przejąć dobra zakonne. Oskarżył templariuszy o herezję, bezczeszczenie relikwii, czary i homoseksualizm. Stany Generalne poparły projekt likwidacji zakonu. Mistrzowie zakonni na torturach przyznali się do fałszywych oskarżeń i zostali spaleni na stosie."

Dziś (18 marca) rocznica spalenia na stosie Wielkiego Mistrza Jakóba de Molay'a.

Karą dla Francyi była woyna stuletnia y kara Boża na potomkach króla Francyi Filipa IV Pięknego (to nie była klątwa, król był chciwy maiątku duchowieństwa)  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/09/02/czy-nad-francuskimi-krolami-wisiala-krwawa-klatwa/

Nie tylko król Filip IV Piękny, , ale y Papież Klemens V, który rozwiązał Zakon Templariuszy [1] y zgodził się na ich proces szybko zmarł  (co mogło być nieroztropne iak napomnienie Ś. Piotra przez Ś. Pawła Apostoła, tam nie było herezyi) (nagłówek "Upadek zakonu") https://pl.wikipedia.org/wiki/Templariusze

Karą była Niewola Awiniońska 1309 r. - 1377 r. zwana Niewolą Babilońską Papiestwa. Niewola Babilońska była skutkiem grzechów Izraelitów. Ważnymi postaciami w teyże Niewoli były Ś. Brygida Wdowa y Ś. Katarzyna ze Sieny. Ta ostatnia podobno przekonywała Papieża, że iego rezydowanie w Awinonie to skutek działania dyabła (z dopustu Bożego - móy przypis).

Karą był też Wielki Głód (ciekawe, że w roku następnym po spaleniu na stosie Templariuszy) y powstanie Imperium Osmańskiego  https://kopalniawiedzy.pl/Wielki-glod-Europa-deszcz-opady,31192  y  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/03/30/najwiekszy-zabojca-w-historii-jego-ofiara-padly-setki-milionow-ludzi/

Księga Powtórzonego Prawa [5:9] y komentarz X. Menochiusza.

Iak widać dżuma nie wzięła się ot tak, z niczego.

Tak iak Rewolucya Francuska - udział Francyi w woynie trzydziestoletniey przeciwko Kościołowi Katolickiemu, zgorszenie niemoralnością dawaną przez króla Ludwika XV, likwidacya Zakonu Jezuitów we Francyi przez króla Ludwika XV, problemy finansowe - finansowanie przez Francyę woyny po stronie rewolucyonistów amerykańskich za czasów Ludwika XVI, rozrzutne życie dworu francuskiego, czego obrazem była zgilotynowana królowa Francyi Maria Antonina Księga Powtórzonego Prawa [5:9] y komentarz X. Menochiusza - patrz matka, cesarzowa Maria Teresa. Obecnie to może Ukraińcy, ieśli można tak o nich powiedzieć za Wołyń y może powstania kozackie w wiekach wcześnieyszych  https://pl.wikipedia.org/wiki/Powstania_kozackie

[1] (zawieszenie tylko, a nie likwidacya "(...) papież Klemens V na Soborze w Vienne zawiesił zakon bullą „Vox in exscelso” wydaną 3 kwietnia 1312, równocześnie uniewinniając go od zarzutów o herezję.", o którym mowa tu  (nagłówek "Upadek zakonu")  https://pl.wikipedia.org/wiki/Templariusze iest kłamstwem prawdopodobnie masonerii, aby uzasadnić założenie przez nią pseudo-Templariuszy, gdyż iak czytamy w nagłówku "Templariusze a masoneria"  "Niektóre z organizacji wolnomularskich uważają się za spadkobierców tradycji zakonu templariuszy. Część lóż masońskich przyjęła nazwę „Rycerzy Świątyni”, niektóre posługują się też flagami templariuszy, a podczas spotkań przebierają się za templariuszy[8].", a Bulla "Vox in excelso" Papieża Klemensa V z 22 marca 1312 r. oficyalnie rozwiązała Zakon

https://pl.frwiki.wiki/wiki/Vox_in_excelso

"Biorąc również pod uwagę, że Kościół rzymski czasami odrzucał inne znamienite nakazy dotyczące faktów znacznie mniejszych niż te wymienione powyżej, nawet bez obwiniania braci: nie bez zgorzknienia i smutku serca, nie na mocy wyroku sądowego, ale z powodu przepis lub zarządzenie apostolskie, wyżej wymieniony porządek Świątyni i jej konstytucja, jej habit i jej nazwa na mocy dekretu nieodwołalnego i ważnego na zawsze, i poddajemy go wieczystemu zakazowi za zgodą Świętego Soboru, formalnie zabraniając nikomu pozwalania sobie na w przyszłości, aby wstąpić do wspomnianego zakonu, otrzymać lub założyć habit lub działać jako Templariusz. Każdy, kto to przekroczy, będzie podlegał karze ekskomuniki ipso facto .".

Gdyby Papież zawiesił Zakon to by to napisał w Bulli, a nie pisał na marginesie (to zaprzeczenie samemu sobie) iak twierdzi komentarz Arkadiusza Bednarczyka z  http://www.historycy.org/bez_grafik/index.php/%26quot;mailto:historycy@historycy.org%26quot;%3Ehistorycy@historycy.org%3C/t30457.html )

« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2024, 14:19:04 pm wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3991


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #114 dnia: Marca 20, 2024, 07:51:28 am »

Co panu daje trwanie przy takich poglądach?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
random1414
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #115 dnia: Marca 20, 2024, 21:29:27 pm »

Mi trwanie przy takich poglądach obniżałoby nastrój  i prowadziło do ogromnego smutku pewnie połączonego w byciem w beznadziei
Zapisane
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 611


dawniej Bambin

« Odpowiedz #116 dnia: Marca 21, 2024, 09:05:11 am »Marzy się panu przepowiednie z Tęgoborzy z jej nakryciem głowy?
Koniec czasów jest blisko i „kiedy nadejdzie, nie będzie się liczyło już nic, tylko to, co mamy w sercach”.
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2024, 09:20:14 am wysłana przez Baltazar » Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #117 dnia: Marca 21, 2024, 13:49:03 pm »Marzy się panu przepowiednie z Tęgoborzy z jej nakryciem głowy?
Koniec czasów jest blisko i „kiedy nadejdzie, nie będzie się liczyło już nic, tylko to, co mamy w sercach”.

Iak iuż pisałem, wygląd zewnętrzny iest obrazem duszy, to iest y serca.

Nic mi się nie marzy. Obecne czasy można przyrównać do tych z pierwszych wieków Chrześcijaństwa - Chrześcijanie w morzu pogaństwa. Święci marzyli o Męczeństwie wyróżniaiąc się spośród pogan. Tak pragnęła Męczeństwa choćby Ś. Martyna Męczennica.

Ten materiał iest iaskrawy y nieskromny, sprawiaiący wrażenie drogiego.
Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #118 dnia: Czerwca 07, 2024, 10:31:21 am »

Odnośnie iaskrawości y ogólnie ubrań w nawiązaniu do moiego komentarza powyżey proszę czytać tu  https://www.youtube.com/watch?v=oIn7gg78U6M  y  tu  https://www.youtube.com/watch?v=yBJOnI2M0N0

Wcześniey powszechnie ubrania były robione z wpełni naturalnego lnu, okrom nawozów sztucznych y oprysków.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2024, 10:43:12 am wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Obowiązek ciągłego nakrywania głowy y wszytkich włosów Chrześcijańskich niewiast « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!