Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 14, 2024, 13:44:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232262 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Herezya Chrześcijaństwa heretyków (protestantyzmu y prawosławia)
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: Herezya Chrześcijaństwa heretyków (protestantyzmu y prawosławia)  (Przeczytany 7546 razy)
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #45 dnia: Września 11, 2020, 23:57:30 pm »


PS: Starowiercy swoje świątynie nazywają molennami.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3991


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #46 dnia: Września 12, 2020, 12:40:27 pm »

O super mapa! Z takich dziejowych to jeszcze przyda się po egipsku, persku i drawidyjsku.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #47 dnia: Września 15, 2020, 18:33:04 pm »

Garść krytycznych refleksji na prawosławiem, autor tekstu potwierdza moje odczucia że wbrew zewnętrznym pozorom prawosławni posiadają zaskakujące elementy wspólne z protestantami:
https://onepeterfive.com/left-orthodoxy-regret/

Cytuj
Prawosławni, którym brakuje prymatu rzymskiego, nie są w stanie mieć uniwersalnej doktryny w praktycznie żadnej sprawie nowszej niż przed rokiem 787  [4] . Nie ma między nimi zgody co do doktryny chrzcielnej, pochodzenia Ducha Świętego, antykoncepcji czy statusu każdej rzymskiej doktryny (wrócimy do tego poniżej). Kiedy byłem prawosławny, jeden wierny prawosławny ksiądz powiedział mi jedną rzecz, a inny wierny prawosławny ksiądz powiedział mi co innego. Zostałem pozostawiony własnemu osądowi i pysze, mogąc wyciągnąć własne wnioski we wszystkich tych sprawach
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2020, 18:44:41 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 860


« Odpowiedz #48 dnia: Września 15, 2020, 21:49:31 pm »

Cytuj
Kiedy byłem prawosławny, jeden wierny prawosławny ksiądz powiedział mi jedną rzecz, a inny wierny prawosławny ksiądz powiedział mi co innego.

Do rzymskokatolickich to też niestety pasuje - nawet i przedsoborowych, bo przecież poza papieżem ex cathedra patentu na nieomylność nie posiadali.
A już co do współczesnych posoborowych księży to chyba trudno byłoby o bardziej trafne i aktualne spostrzeżenie.  :(
Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #49 dnia: Lutego 22, 2024, 14:37:57 pm »

Str. 186 (21 na pasku)  file:///C:/Users/z/Downloads/7818-7019%20(2).pdf  "Dziewięć modlitw wielkopiątkowych, nie posiadających dotąd tytułów, zostało nazwanych własnymi nazwami. Modlitwa siódma, a więc o nawrócenie heretyków i schizmatyków, została określona w duchu ekumenicznym "Modlitwą o jedność Kościoła (pro unitatae Ecclesiae)26"."

W przypisie 26 autor pisze, iż w polskich wydaniach Obrzędów Wielkiego Tygodnia z lat 1957 y 1958 nie ma heretyckiey nazwy tey modlitwy, to iest "o iedność Kościoła".

Papież Pius XII w Encyklice "Mystici Corporis Christi" pisze o iedności Kościoła Chrzescijańskiego.


Toć wstrętna potwarz Papieża Piusa XII.


Przestrzegam przed stroną "sanctamissa.pl". Na teyże stronie znayduie się:

- obraźliwe słowo "kobieta", o którym iuż wielokrotnie pisałem, temat w polecanych na stronie główney po prawey stronie "kobieta w Kościele Katolickim"

- błędny kalendarz liturgiczny

- herezya chrześcijaństwa heretyków (protestantów y prawosławnych
https://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,10206.0.html ) y herezya Nie-iedności Kościoła Chrześcijańskiego - obydwie herezye przypisane Papieżowi (potwarz) w iednym zdaniu poniżey   https://www.sanctamissa.pl/kosciol-katolicki/papiez-achille-ambrogio-damiano-ratti-aka-pius-xi/

"W 1928 potępił fałszywie pojmowany ekumenizm w encyklice „Mortalium animos”, gdzie stanowczo potępił jedność Kościoła Katolickiego z kościołami chrześcijańskimi, które nie pozostawały z nim w łączności doktrynalnej."


Encyklika "Mystici Corporis Christi" Papieża Piusa XII z 29 czerwca 1943 r.

https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/pius_xii/encykliki/mystici_corporis_29061943.html#m0-2

"5. (...) gdy oczy zwrócą na Kościół i rozważą tę Jego jedność, daną Mu od Boga, przez którą wszyscy ludzie, jakiegokolwiek są pochodzenia, węzłem braterskim z Chrystusem są złączeni, wtedy zaiste zmuszeni są podziwiać taką społeczność miłującą się nawzajem i czują się za natchnieniem i pomocą łaski Bożej, pobudzeni do tego, aby móc uczestniczyć w takiej jedności i miłości."

"7. (...) W ogóle mówiąc, stwierdzamy jako fakt nie tylko przedziwną jedność społeczności chrześcijańskiej, (...)"

Y wogóle proszę wcisnąć "F3" y wpisać "jedność" y "jeden", a naylepiey przeczytać całą tą Encyklikę.

 
Tu w pseudo-Kanonie pseudo-Mszy Świętey iest miasto "gromadzić" - "jednoczyć"
https://www.officium.sanctamissa.pl/cgi-bin/missa/missa.pl

Tu w pseudo-Wielkopiątkowey pseudo-"Części Drugiey: Uroczyste Modły zwane "Modlitwą Wiernych"" miasto "V. Módlmy się, najmilsi, za święty Kościół Boży, aby Bóg i Pan nasz raczył go darzyć pokojem, gromadzić i strzec (...)" iest "V. Módlmy się, najmilsi, za święty Kościół Boży, aby Bóg i Pan nasz raczył go darzyć pokojem i jednością i strzec go (...)".
Proszę ustawić datę na 3-29-2024  https://www.officium.sanctamissa.pl/cgi-bin/missa/missa.pl


Podobno "W numerze 181 rubryk z 1960 czytamy: „Msza przeciwko poganom zatytułowana jest odtąd: za obronę Kościoła. Msza o zakończenie schizmy: o jedność Kościoła” (wciąż ta sama herezja, która neguje to, że Kościół jest JEDEN! Przyp. red.)."
https://myslkatolicka.wordpress.com/herezja-antyliturgiczna-ricossa/


https://pl.wikipedia.org/wiki/Msza%C5%82_rzymski
"1962 – Jan XXIII dodał do Kanonu mszy wezwanie do św. Józefa i usunął łaciński przymiotnik perfidis (wiarołomni) używany w stosunku do Żydów podczas liturgii Wielkiego Piątku (Oremus et pro perfidis Judaeis)"


A tu (proszę ustawić datę na 3-29-2024)  https://www.officium.sanctamissa.pl/cgi-bin/missa/missa.pl  nie ma słowa "wiarołomnych" w modlitwie za wiarołomnych żydów w Wielki Piątek, iak u antypapieża Jana XXIII (on zniósł to słowo), a jego pseudo-Mszału z 1962 r. używaią lefebryści (pseudo-Bractwo Ś. Piusa X).


"Zresztą, przy tej okazji kanon Mszy pozostał nienaruszony (Prawie. Przypomnijmy włączenie do kanonu imienia św. Józefa, chciane przez Jana XXIII podczas soboru, przeciwko tradycji, która dopuszcza w kanonie wyłącznie imiona męczenników, których łączy z Wielkim Męczennikiem Jezusem w Jego Ofierze – przyp. red.) i w najmniejszym stopniu nie został zmieniony, jednakże po tych precedensach, to prawda, otwarto drzwi radykalnie nowemu uporządkowaniu liturgii rzymskiej”"
https://myslkatolicka.wordpress.com/herezja-antyliturgiczna-ricossa/


https://pl.wikipedia.org/wiki/Dykasteria_do_spraw_Popierania_Jedno%C5%9Bci_Chrze%C5%9Bcijan

W 1958 nowo wybrany Jan XXIII ogłosił zamiar zwołania soboru powszechnego. W 1959 patriarcha melchicki Maksymos IV Saigh i arcybiskup Paderborn Lorenz Jaeger skierowali do papieża noty, w których proponowali, by kwestie ekumenizmu przygotowała pod obrady soborowe specjalna komisja lub kongregacja. Uznając słuszność tych propozycji, Jan XXIII, mocą motu proprio z 5 lipca 1960 Superno Dei nutu, powołał 12 komisji przygotowujących Sobór watykański II. Wśród nich był Sekretariat do spraw popierania Jedności Chrześcijan. Powołanie tego ciała miało być, w zamyśle papieża, wyrazem życzliwości wobec chrześcijan-niekatolików.

Nie-katolicy nie są Chrześcijaninami, o czym iest ten temat.

Proszę sobie odpowiedzieć, azali można się modlić o iedność Chrześcijan, co czyni sekta 1958 pod przewodnictwem koleynych antypapieży (guru teyże sekty), w ramach fałszywego ekumenizmu ?

Poza Kościołem Katolickim nie ma zbawienia - to dogmat Wiary.

Wszytko co iest poza Kościołem Katolickim iest Antychrystów, szatana, iest przeciwko Panu Jezusowi (szatan znaczy "przeciwnik"). Tak przeto heretycy (m.in. protestanci y prawosławni) y poganie (islam, buddyzm, hinduizm, etc.) są Antychrysta, szatana komentarz X. Wujka do Ewangelii według Ś. Mateusza [12:30].


Antypapież Jan XXIII nie mógł nic zmienić w Mszale boć był antypapieżem, dla tego to iest pseudo-Mszał z 1962 r.


Herezye antypapieża Jana XXIII w anty-Encyklice „Pacem in terris” punkty 9, 10 i 14, że każdy człowiek (niewierni, heretycy itp., nawet nieochrzczeni) są dziatkami Bożymi y zbawionymi, y że stąd bierze się ich godność, y o wolności religijney w punkcie 14 (ogólnie proszę uważać na tę stronę)  https://katolikintegralny.wordpress.com/2017/06/15/herezje-jana-xxiii-angelo-roncalliego/


Teraz proszę się zastanowić dla czego pseudo-Mszału z 1962 r. antypapieża Jana XXIII używaią lefebryści, to iest pseudo-Bractwo Ś. Piusa X  https://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/1125 , pseudo-indultowcy z sekty 1958 https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/franciszek_i/motu/traditionis_custodes_16072021 y insze sekty (przy końcu)  https://www.ekai.pl/bractwo-sw-piusa-x-glowni-obroncy-tradycji/


Y w tym pseudo-Mszale, wydanie z 1956 r. o. G. Lefebvre takoż iest "jednoczyć" (źle przetłumaczone [1], w oryginale Mszału z 1955 r. iest dobrze), przeto herezya o Nie-iedności Kościoła, str. 893 (447 na pasku). Ktemu po lewey stronie iakiś straszny (upiorny !) obrazek, toć nie Pan Jezus ale iakaś straszna (upiorna !) maszkara, ani krzyż, ani Aniołowie, wydaie mi się, iż niekatolicki, modernistyczny. Na str. 452 Pan Jezus z odkrytą głową, a mężczyźni przyjmuiący Komunię z nakrytą głową ? 1 List do Koryntian [11:4] y komentarz X. Menochiusza y [11:7]. Na str. 572 (287 na pasku) Fałszywy Pan Jezus fałszywie zmartwychwstały, z koroną cierniową na głowie y przebitym lewym bokiem miasto prawego; dla mnie te "szaty" y ten obrazek są upiorne.  https://www.ultramontes.pl/o_g_lefebvre_osb_mszal_rzymski_1956.htm 


Katechizm większy Ś. Piusa X Papieża str. 38 Pytania "Co znaczy słowo Kościół ?" y "Kto nas zwołał czyli powołał do Kościoła Chrystusowego ?", str. 39 Pytanie "Czy te trzy części Kościoła stanowią jeden tylko Kościół ?", str. 41 Pytanie "Dlaczego prawdziwy Kościół nazywa się jednym ?".


[1] tłumaczenia:

z łacińskiego - proszę rozwinąć pasek "Zobacz komputerowo wygenerowane tłumaczenia" y tam iest "gromadzić, zbierać"  https://pl.glosbe.com/s%C5%82ownik-%C5%82aci%C5%84sko-polski/adunare

"aduno" - "zbieram"  https://pl.glosbe.com/s%C5%82ownik-%C5%82aci%C5%84sko-polski/aduno

Z ięzyka łacińskiego wywodzą się ięzyki romańskie (poniższe)  https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyki_roma%C5%84skie

z hiszpańskiego "zgromadzić" https://pl.glosbe.com/s%C5%82ownik-hiszpa%C5%84sko-polski/adunare

z portugalskiego "zbierać"  https://pl.glosbe.com/s%C5%82ownik-portugalsko-polski/adunare

z włoskiego "gromadzić, zbierać"  https://pl.glosbe.com/s%C5%82ownik-w%C5%82osko-polski/adunare

z rumuńskiego "zgromadzenie"  https://pl.glosbe.com/s%C5%82ownik-rumu%C5%84sko-polski/adunare   
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2024, 13:01:12 pm wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #50 dnia: Marca 06, 2024, 13:43:24 pm »

Odnośnie tematu "Czy jest na sali religioznawca?" użytkownika "miki" w dziale "Sprawy ogólne", do którego nie mam dostępu  https://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,10675.0.html

Nie ma czegoś takiego iak podział na podeyście religioznawcze y teologiczne.

Prawda iest iedna.

Ieśli ktoś głosi kłamstwo nie iest religioznawcą.

Prawdziwy religioznawca powie, że tylko Katolicy są Chrześcijaninami (co zostało udowodnione y pokazane w tym temacie), fałszywy może powiedzieć co innego.

Nie ma czegoś takiego iak "zbiór "Chrześcijanie"" - toć herezya. To zostało iuż dobitnie pokazane w tym temacie.

Proszę nie siać zamętu, nie zwodzić. Proszę nie robić ludziom wody z mózgu.

« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2024, 18:12:02 pm wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3991


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #51 dnia: Marca 06, 2024, 14:43:06 pm »

Proszę wziąć tabletki i się wyspać.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #52 dnia: Maja 03, 2024, 10:40:22 am »

https://oko.press/senator-pis-odkrywa-ze-protestanci-sa-chrzescijanami-przypominamy-jan-pawel-ii-myslal-inaczej


No y iest herezya Nie-iedności Chrzesćijan.

Ktemu protestanci nie mogą niczego reformować w Kościele Katolickim, tak tedy nazwa "Reformacya" iest kłamstwem (rewolucya protestancka - bunt heretyków toć prawidłowa nazwa).

To fałszywy ekumenizm, a nie ekumenizm iak iest w texcie.


No y proszę się zastanowić nad słowami antypapieża Jana Pawła II y pseudo-Uchwałą pseudo-Senatu.

O tey tolerancyi religijney w XVI, XVII y XVIII w. iuż pisałem w temacie "Woyna ze Świętymi" nie tak dawno.

No iak to Ewangelicyzm wpłynął na to y owo, ach......


Y o Mikołaju Reju się uczyliście w szkołach "ojciec literatury polskiej i twórca polskiego języka literackiego", eeeeeee (iakie przeto to są te szkoły ?)
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2024, 10:42:25 am wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Herezya Chrześcijaństwa heretyków (protestantyzmu y prawosławia) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!