Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 15:20:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Jews for Jesus
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Jews for Jesus  (Przeczytany 783 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« dnia: Maja 11, 2020, 17:23:08 pm »

Zupełnie przypadkiem natknąłem sie na organizacje Jews for Jesus ze Świetego Franciszka w Kaliforni.   https://jewsforjesus.org/about/   . Jest na stronce zamieszczone ich Credo. Z pozoru niczym nie różni sie od nicejsko-konstantynopolitańskiego. Bardzo interesująca historia. Są chetni do rozmowy, to pewnie sobie z nimi porozmawiam. Ciekawi mnie gdzie jest catch, a jesli nie ma, to trzeba ich do Koscioła przekonać. Czy ktos z uzyszkodników natknął się na nich? Zobaczymy czy to kolejny biznes religijny czy ludzie wiary.
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #1 dnia: Maja 11, 2020, 17:44:01 pm »

Żydzi mesjanistyczni. Bo ja wiem... Ciekawsi są współcześni samarytanie. Przynajmniej mają kapłanów i krwawe ofiary ze zwierząt, a nie jakichś lipnych rabinów.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #2 dnia: Maja 11, 2020, 17:52:48 pm »

Oni chyba nie mają rabinów. W intro powiadają ze ci rabini 2000 lat temu, to sie mylili. Wyglada mi na to, ze tam powazne pomieszanie w głowach mają co do mozaizmu i judaizmu. Napisałem do nich. Pytam grzecznie jak oni chca Świetą Ewangelie realizować i dostąpic zbawienia bez Chrztu i reszty Sakramentów. Zobaczymy co napiszą. Zalatuje mi takimi jehowitami dla postżydów czy tam innych chazarów.
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #3 dnia: Maja 11, 2020, 20:13:19 pm »

No, ale ogólnie żydzi mesjanistyczni to już stary wynalazek.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #4 dnia: Maja 11, 2020, 21:40:34 pm »

W Kaliforni są wszystkie możliwe sekty, ruchy i ruchawki. A już w San Fancisco zwłaszcza.

A tymczasem Elon Musk ogłosił, że chce się wynieść z Kaliforni. Uważa, że to tamtejszy rząd to faszyści.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Jews for Jesus « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!