Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 18, 2024, 03:37:16 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232274 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kościół podczas pandemii i po niej
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: Kościół podczas pandemii i po niej  (Przeczytany 12189 razy)
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1230


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #45 dnia: Czerwca 09, 2020, 14:48:47 pm »

Była na tv Republika z Warszawy :)


Tak, i do transmisji  wystarczył zwykły smartfon na statywie, a nie cała ekipa filmowa, dwóch ludzi i smartfon, może tv Trwam w ramach oszczędności też tak będzie transmitowała, bo narazie o. Dyrektor mówi na antenie ze są transmisje, ale koszty rosną i .... przydało by się więcej ofiar i sprzęt przestarzały.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #46 dnia: Czerwca 09, 2020, 15:04:53 pm »

Cytuj
.przydało by się więcej ofiar i sprzęt przestarzały   

Prezenterki może i nie przestarzałe ale przydałoby się je zmienić...
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #47 dnia: Lipca 17, 2020, 09:50:49 am »

Dostali też nasi trochę czasu na antenie. Nasi mam na myśli grekokatolików. Ciekaw jestem czy doczekam transmisji z Mszy Świętej KRR.via - https://twitter.com/ReligiaTVP/status/1279016719256870912?s=20

A także - https://www.youtube.com/channel/UCbzvZ7ykk0n6c_d8wDPz5AA
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #48 dnia: Lipca 17, 2020, 11:15:16 am »

Zauważyłem nowa praktykę przyjmowania komunii na rękę na klęcząco. Wygląda to trochę dziwnie, ale jest też na swój sposób pomysłowe, myślę że ja Zachodzie nigdy nikt na to nie wpadł.
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 592


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #49 dnia: Lipca 17, 2020, 12:43:23 pm »

Zauważyłem nowa praktykę przyjmowania komunii na rękę na klęcząco. Wygląda to trochę dziwnie, ale jest też na swój sposób pomysłowe, myślę że ja Zachodzie nigdy nikt na to nie wpadł.

Zbyt koszerne jak na zachód. Niemcom już się kolana nie zginają.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #50 dnia: Października 22, 2021, 23:32:02 pm »

Dyspensy od uczestniczenia we Mszy św. tymczasem należą do przeszłości, ale zawsze istnieje grupa parafian, która ze względu na stan zdrowia nie może uczęszczać do kościoła. Dlaczego uniemożliwia się im korzystanie z transmisji w internecie?
To jest taki proste uczestniczenie w życiu parafialnym. Bo cóż, że jest możliwość wysłuchiwania z internetu nagrań z innych kościołów, ale to nie ze swojej parafii.

A zdarza się też, że zaproszeni do głoszenia rekolekcji kaznodzieje też nie godzą się na internetową rejestrację. Czy ktoś spotkał się z takim zakazem rekolekcjonisty? Co może być powodem takiego zakazu - czy nie obawa przed utratą stałego dochodu, gdy ma się wyrobioną renomę, a można zaliczyć wpadkę co do interpretacji nauk Kościoła? Bo i znani nie zawsze są pewni w teologicznych rozważaniach, więc może obawiają się ujawnienia błędnych interpretacji?
Zapisane
Urban
uczestnik
***
Wiadomości: 145

« Odpowiedz #51 dnia: Maja 04, 2022, 20:22:40 pm »

Dwa komunikaty ze strony Archidiecezji Częstochowskiej dotyczące ks. Daniela Galusa:

https://archiczest.pl/zapowiedzi/komunikat-w-sprawie-publikacji-dekretu-kongregacji-ds-duchowienstwa-dotyczacego-ks-daniela-galusa,1651228461.html

https://archiczest.pl/zapowiedzi/komunikat-w-sprawie-decyzji-arcybiskupa-metropolity-czestochowskiego-wobec-ks-daniela-galusa,1651229288.html
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2022, 20:26:42 pm wysłana przez Urban » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3645


« Odpowiedz #52 dnia: Maja 05, 2022, 02:12:30 am »

Czy ktoś spotkał się z takim zakazem rekolekcjonisty? Co może być powodem takiego zakazu - czy nie obawa przed utratą stałego dochodu, gdy ma się wyrobioną renomę, a można zaliczyć wpadkę co do interpretacji nauk Kościoła? Bo i znani nie zawsze są pewni w teologicznych rozważaniach, więc może obawiają się ujawnienia błędnych interpretacji?

Ktoś może nie chcieć, aby go nagrywać, bo np. może w trakcie kazania wypowiedzieć jakąś niewygodną prawdę. Prawda zostanie nagrana, lewactwo pochwyci, media nagłośnią, no i mamy problem. Niejeden ksiądz popadł w niełaskę w taki sposób.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2932

« Odpowiedz #53 dnia: Maja 06, 2022, 22:05:06 pm »

Wczorajsze święcenia biskupów w La Paz w Boliwii. Zdaje się, że tam maseczki ciągle w "użytku liturgicznym":

Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5803


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #54 dnia: Maja 06, 2022, 22:38:39 pm »

We Wrocku x. Ireneusz też tak samo wygląda przy rozdawaniu Komunii... No cóż, pozostawię to bez autorefleksji...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Urban
uczestnik
***
Wiadomości: 145

« Odpowiedz #55 dnia: Października 31, 2022, 17:53:27 pm »

Fragment rozważania różańcowego, które zostało odczytane dnia 22. października 2022 r. w Sanktuarium MB Gietrzwałdzkiej podczas Apelu Maryjnego. Autorem rozważania jest ks. abp. Andrzej Dzięga (pogrubienia moje):
Cytuj
A dwadzieścia lat temu, gdy powoli dopełniał się Wielki Pontyfikat, po cichej nowennie rozpoczętej w Twoje różańcowe święto, Święty Papież włożył nam w dłonie na nowo Twój różaniec. I dał nam tajemnice światła. Gdybyśmy przez te mijające właśnie dwadzieścia lat głębiej przyjęli i bardziej pokochali Twój, Maryjo, prosty różaniec, medytacyjny i biblijny, wyciszony i jaśniejący Światłem, nie byłoby dzisiaj w rodzinach tak wielu cierpień, niepokojów i grzechów. Może nie byłoby w Polsce twardej wojny o każde słowo, o Prawdę Bożą, o Ordo Dei. Życie ludzkie już od poczęcia byłoby z radością z Bożej ręki przyjmowane i jawnie chronione. Może wyciszone byłoby już w świecie gwałtowne wołanie bezbożnych, także na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych, o uznanie, że prawem człowieka ma być ludobójstwo dzieci nienarodzonych, świętokradczo składanych jako ofiara dla demonów. A poszarpane ciałka tych dzieci nie byłyby już może wykorzystywane do nieetycznej produkcji przeróżnych wyrobów niby-medycznych: niby-odżywek, niby-lekarstw czy niby-szczepionek. Może nie byłoby nawet tzw. pandemii, a na pewno nie byłoby zamykanych ze strachu świątyń ani nierozumnego lęku przed Ciałem Chrystusa w Komunii Świętej. Nie byłoby lęku młodego pokolenia, także rodziców, przed katechezą, dającą Prawdę. Nie byłoby też pewnie wojny w Ukrainie ani obecnych szaleństw w światowych finansach. Z różańcem w dłoni i przez Twoje, Maryjo, Niepokalane Serce można byłoby to wszystko wymodlić. Tylko najpierw pokuta. I więcej wiary. Niektórzy mówią, że już za późno, że świat poszedł za daleko. A my chcemy ufać! Panem czasu jest sam Bóg. Dlatego stajemy dzisiaj przed Tobą, jako członkowie Wspólnot Nieustającego Różańca, a za chwilę klęczeć będziemy z różańcem w dłoniach, niektórzy padną też krzyżem, ja też, aby błagać jeszcze o czas. O Boży czas. O nową łaskę miłosierdzia Bożego

Źródło: "Nasz Dziennik" 31.10 - 1.11.2022 r.
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2022, 17:56:33 pm wysłana przez Urban » Zapisane
Urban
uczestnik
***
Wiadomości: 145

« Odpowiedz #56 dnia: Stycznia 03, 2023, 14:40:22 pm »

Dnia 10.10.2022 r. ukazał się ciekawy dokument pt. "Ochrona genomu a bezpieczeństwo narodowe Polski i Polaków", który został przygotowany przez Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych KEP. Oto fragment (pogrubienia moje):
Cytuj
Medycyna spersonalizowana, która obecnie rozwija się bardzo dynamicznie, jest skutecznie wykorzystywana do poznania przyczyn, diagnostyki i coraz skuteczniejszych terapii nieuleczalnych dotychczas chorób. Korzystanie z tej metody wymaga jednak szerokiego dostępu do informacji genetycznej człowieka. Ponieważ są to dane głęboko wrażliwe, to gromadzenie ich w skali populacji wymaga stałej kontroli ze względu na ryzyko ich niewłaściwego wykorzystania. Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski zwrócił uwagę na ten problem już w marcu 2016 r., wydając dokument pt. Genom człowieka – dziedzictwo i zobowiązanie. Czytamy w nim między innymi: „Budzi zaniepokojenie, że istotny dla ukształtowania tożsamości człowieka i niezwykle złożony system biologiczny, jakim jest genom człowieka, nie podlega w Polsce ochronie prawnej. […] Zespół ekspertów KEP uznaje za palącą potrzebę podjęcie przez Parlament prac nad pełną ochroną prawną genomu człowieka w Polsce” [1]. Apel ten zyskuje coraz bardziej na aktualności.

W lipcu 2021 r. Komitet Genetyki Człowieka i Patologii Molekularnej Polskiej Akademii Nauk opublikował stanowisko w sprawie testów genetycznych i badań genomowych zlecanych za granicą. Komitet w swoim oświadczeniu zwraca uwagę na zagrożenia będące konsekwencją niekontrolowanego wycieku danych genetycznych Polaków, w szczególności do laboratoriów znajdujących się w krajach Dalekiego Wschodu. W ocenie Komitetu już około 100 tysięcy genomów Polaków zostało zdeponowanych w tamtejszych laboratoriach [2]. W podobnym tonie wybrzmiewa Raport Najwyższej Izby Kontroli poświęcony bezpieczeństwu danych genetycznych. W wyżej wspomnianym raporcie zwrócono uwagę na wciąż nieuporządkowaną w Polsce sytuację prawną w zakresie testów genetycznych[3]. Brak instytucjonalnego nadzoru nad międzynarodowym przepływem danych genetycznych Polaków sprawia, że już obecnie trudno jest określić poziom zagrożenia obywateli wynikający z dostępu do tych danych genetycznych przez inne kraje, zainteresowane tak cywilnym, jak i militarnym ich wykorzystaniem.

Całość pod tym linkiem: https://episkopat.pl/en/dokument-zespolu-ekspertow-ds-bioetycznych-kep-ochrona-genomu-a-bezpieczenstwo-narodowe-polski-i-polakow/
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kościół podczas pandemii i po niej « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!