Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 18:16:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Adoracja online
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Adoracja online  (Przeczytany 659 razy)
Mainchin
rezydent
****
Wiadomości: 329


« dnia: Kwietnia 24, 2020, 13:26:46 pm »

Drodzy Forumowicze,
dziwi mnie (i niepokoi) wysyp w ostatnim czasie adoracji online. Czy to w ogóle ma sens, czy to jest adoracja?

Wiąże się z tym, moim zdaniem inna rzecz:
Wydaje mi się, że ludzie zapomnieli, że mogą adorować Chrystusa w tabernakulum, myślą, że jeśli nie ma wystawienia Najśw. Sakramentu, to jakby nie było adoracji.


Jakie są Wasze uwagi?
Zapisane
Recordare, Virgo Mater, dum steteris in conspectu Dei, ut loquaris pro nobis bona, et ut avertas indignationem suam a nobis.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 24, 2020, 17:00:12 pm »

Według mnie tak jak transmisja Mszy nie jest Mszą, tak samo transmisja adoracji nie jest adoracją. Do adoracji potrzeba jest fizyczna obecność danej osoby przed tabernakulum.
I rzeczywiście, chyba wielu nie wie, że do adoracji Najśw. Sakramentu wcale nie jest potrzebne Jego wystawienie. Utożsamia się adoratio z expositio.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Adoracja online « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!