Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:28:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: FSSPX Współczujący dla zboczeńców
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: FSSPX Współczujący dla zboczeńców  (Przeczytany 14044 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« dnia: Kwietnia 23, 2020, 05:01:44 am »

Obszerny reportaż Church Militant na temat dziesiątek przypadków uwiedzeń, moletowań, gwałtów i innych czynności dokonanych przez kapłanów FSSPX różnych narodowości w ciągu dekad w kilku krajach oraz licznych zaniechań a także złowrogich machinacji w celu ukrycia przestępców, przenoszenie ich między placówkami duszpasterskimi oraz za granice, szantażowanie ofiar oraz prześladowanie świadków.

tuhttps://www.youtube.com/watch?v=guAD1bsFsPM
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2020, 14:43:34 pm wysłana przez Kefasz » Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 23, 2020, 13:29:29 pm »

Oglądam. Tu wersja pisana: https://www.churchmilitant.com/news/article/spotlight-sympathetic-to-perverts
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 23, 2020, 13:44:13 pm »

Dla równowagi prosze poczytac to   https://catholicfamilynews.com/blog/2019/07/25/sspx-responds-to-church-militant-accusations/
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 23, 2020, 13:54:08 pm »

Większości takich sytuacji by nie było - nie mówię o samych aktach molestowania, ale raczej o "chryji", która potem z tego wynika - gdyby w inkryminowanych organizacjach, czy to w Kościele Novus Ordo, czy w SSPX, czy w Kościele Przedsoborowym, czy gdziekolwiek - nie obowiązywała mentalność "dyskrecji", dbania o "dobre imię" i "reputację" organizacji, źle pojętej "roztropności" i myślenia w kategoriach "jakie dobro z tego wyniknie?" albo "czy warto z powodu jednego, dwóch, trzech przypadków naruszać cały autorytet?". Po prostu: powinno się za każdym razem wykładać wszystko na stół, oczywiście jeżeli są w danym przypadku dowody. Ale jeżeli są, to nie powinno być tak, że sprawy załatwia się "po cichu", że "kto ma wiedzieć, ten wie", "może lepiej zapomnieć i wybaczyć" itd. Przeciwnie wręcz: trzeba od razu cały stragan wystawiać na bazarze. Za to też się oczywiście zapłaci cenę, ale przynajmniej w atmosferze uczciwości.

Cytuj
https://catholicfamilynews.com/blog/2019/07/25/sspx-responds-to-church-militant-accusations/

Dziękuję. Po robocie przeczytam oba teksty.

EDIT: Przeczytałem oświadczenie SSPX. Ale ono nie odnosi się do reportażu zalinkowanego przez p. Kefasza, który jest nowiutki. Dla przykładu SSPX pisze: "The main accusation centers around Fr. James McLucas, a diocesan priest who occasionally helps the Society of Saint Pius X". Owszem, ale to w odniesieniu do starego artykułu Church Militant o tym konkretnym kapłanie. Tymczasem w video, które obejrzałem dotąd może w 60 proc., już padło przynajmniej kilka nazwisk księży lub świeckich albo mających (według swoich oskarżycieli czy też ofiar) na sumieniu wiadome występki, albo stosujących wyżej przez mnie opisaną politykę dyskrecji, "roztropności", ukrywania etc.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2020, 14:00:13 pm wysłana przez Adimad » Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #4 dnia: Kwietnia 23, 2020, 14:01:27 pm »

A tutaj kilka słów o sobie opowiada Michael Voris, twórca Church Militant,    On April 21, 2016, in an episode of The Vortex, Voris revealed that prior to his return to the Faith he engaged in multiple sexual heterosexual and homosexual relationships viewed as gravely sinful by the Catholic Church. During his twenties he was "confused about [his] own sexuality" resulting in "frequent sexual liaisons with both adult men and adult women."[8]

He added that these were all "past sins" which had now been publicly admitted, and that since his reversion, "I abhor all these sins."[8] Voris explained that when he was in Fatima five years before, he had "consecrated specifically my chastity to Our Blessed Mother" and had remained a celibate.[8] "That virtue which I had desecrated, I now asked to be consecrated, protected by her," he said.[8]    W kilku słowach można strescić, że wspomniany Voris, zanim wrócił rzekomo do Wiary, chodził na zagiel i na pare czyli jak powiada angazował się w liczne seksualne związki z dorosłymi męszczyznami i kobietami. Potem mu przeszło i teraz zyje w celibacie,  a swoją "czystośc" ofiarował NMP w Fatimie. Osadzcie państwo sami czy taki typ zasługuje na publikacje na tym forum.
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #5 dnia: Kwietnia 23, 2020, 14:03:46 pm »

Dlaczego "rzekomo"? Pan uważa, że nawróconemu grzesznikowi należy wybaczyć co najwyżej półgębkiem, a potem przez następne 60 lat życia "mieć go na oku" i pilnować, żeby sobie "za dużo nie wyobrażał"? Może jeszcze niech ma oślą ławkę w kaplicy. Otóż nie. Poza tym znów bawimy się w ocenianie wiarygodności nie przedstawionego materiału, tylko jego kurierów.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #6 dnia: Kwietnia 23, 2020, 14:04:35 pm »

Osadzcie państwo sami czy taki typ zasługuje na publikacje na tym forum.
Skoro pan się tu nieustannie produkujesz, żadne, nawet najgorsze badziewie nikogo nie zdziwi.


P.S. "FSSPX Współczujący do zboczeńców" --- czy to jest aby po polsku?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2020, 14:20:13 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #7 dnia: Kwietnia 23, 2020, 14:26:00 pm »

Dlaczego "rzekomo"? Pan uważa, że nawróconemu grzesznikowi należy wybaczyć co najwyżej półgębkiem, a potem przez następne 60 lat życia "mieć go na oku" i pilnować, żeby sobie "za dużo nie wyobrażał"? Może jeszcze niech ma oślą ławkę w kaplicy. Otóż nie. Poza tym znów bawimy się w ocenianie wiarygodności nie przedstawionego materiału, tylko jego kurierów.
Prosze bardzo. Stary zbok nałgał juz na poczatku ze ks. McLucas jest księdzem SSPX. To kłamstwo, bo McLucas jest ksiedzem diecezji nowojorskiej. Ze wzgledu na swoje przywiązanie do Tradycji, pomagał ksiezom Bractwa. Pewnie to tak wpieniło Vorisa i kurialistów. Ksiedza McLucasa nigdy nie postawiono przed sądem, ani swieckim ani  koscielnym. Tylko obsrywano. Zwyrodnialec Voris w programie powiada, że dowiedział sie telefonicznie od ks. Starmosa jakoby ks. McLucas nadal posługiwał w Bractwie. Problem w tym, że ks. Starmos oswiadczył, ze nigdy ze zbokiem Vorisem telefonicznie nie rozmawiał ale nawet nigdy wczesniej o Vorisie nie słyszał. To jest katolickie dziennikarstwo? To jest chlew w stylu jwk, czyli jak wyzej.
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #8 dnia: Kwietnia 23, 2020, 14:42:40 pm »

W filmie i tekście, o którym mowa w tym wątku, nie ma w ogóle nic o ks. McLucasie.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #9 dnia: Kwietnia 23, 2020, 14:43:04 pm »

Panie Adimadzie. Ja jeszcze rok temu oglądałem nowiutkie filmy o kardynale Pellu, ktory akurat gnił w kryminale bo inny voris walczył o czystość. Pokaż mi pan jakies teraz nowiutkie filmy o kard. Pellu, odszczekujace swoje łgarstwa sprzed roku.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #10 dnia: Kwietnia 23, 2020, 14:45:43 pm »

W filmie i tekście, o którym mowa w tym wątku, nie ma w ogóle nic o ks. McLucasie.
Napisałem wczesniej. Włączyłem film i po słowach.... sspx a breakaway catholic sect....wyłączyłem gówno. Na kler też nie poszedłem
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #11 dnia: Kwietnia 23, 2020, 14:48:56 pm »

W tekście, do którego odnosi się SSPX, nie ma zresztą twierdzenia, że ks. McLucas był członkiem Bractwa. Jest: "Suspended from his priestly functions by the archdiocese of New York, McLucas turned to the SSPX, with which he was working by October 2016".

Cytuj
Panie Adimadzie. Ja jeszcze rok temu oglądałem nowiutkie filmy o kardynale Pellu, ktory akurat gnił w kryminale bo inny voris walczył o czystość. Pokaż mi pan jakies teraz nowiutkie filmy o kard. Pellu, odszczekujace swoje łgarstwa sprzed roku.

OK, zgoda: ale jaki z tego wniosek? Taki, że są oskarżenia prawdziwe, są oskarżenia fałszywe, są procesy, są dowody, są rzekome dowody - i tyle. To nie powód, by popadać w histerię, przypisywać ludziom z Church Militant złe intencje etc. Ciekawe, czy tak samo podważałby Pan wiarygodność SSPX, gdyby to SSPX zrobiło reportaż o życiu p. Vorisa.

Film obejrzałem do końca: przedstawione materiały wydają się wiarygodne (screeny z e-maili, skany listów, zeznania świadków etc.). Ale w gruncie rzeczy nie to jest istotne, bo takie rzeczy się będą zdarzać i każdy pesymista antropologiczny może tylko westchnąć i wzruszyć ramionami nad tym, ileż to w nas nikczemności i niskich popędów. Problemem jest po prostu sposób reagowania, który - jeśli wierzyć filmowi - w przypadku SSPX był z grubsza taki jak w Kościele "Novusowym": nie nagłaśniać, wyciszyć, nie rozgadywać, wyprać brudy u siebie w domu, przenieść do klasztoru etc. Plus oczywiście, jak to robi Pan sam powyżej, argument z (braku) autorytetu i podważanie wiarygodności. Och, a niby to ważne, co się mówi, a nie kto, czyż nie?
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #12 dnia: Kwietnia 23, 2020, 15:03:36 pm »

Panie Adimadzie, wracając do McLucasa. Został on wymieniony w raporcie grand jury pensylwanii jako molestator. I tyle. Żadnego postępowania, procesu, wyroku. Wydygańcy z kurii go suspendowali. Tak to wygląda. Proste, prawda? Przeciez kazdego z nas tak można zgnoić. Nie daj sie pan wypuszcxać. A tak swoją drogą, to skoro ten ksiądz zwiał z Ameryki jak Polański, ksiadz do włoch, to jak to jest? To pomiędzy usa i italią nie ma umowy o ekstradycji zboków? Na pewno jest. Tylko zarzut trzeba udowodnić, a tu juz jest problem, nie wystarczy kubeł pomyj, prawda?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2020, 15:15:26 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #13 dnia: Kwietnia 23, 2020, 15:11:22 pm »

Problemem jest po prostu sposób reagowania, który - jeśli wierzyć filmowi - w przypadku SSPX był z grubsza taki jak w Kościele "Novusowym": nie nagłaśniać, wyciszyć, nie rozgadywać, wyprać brudy u siebie w domu, przenieść do klasztoru etc.

Ja nie oglądałem ani nie mam zamiaru, bo do skandali seksualnych podchodzę w zasadzie jak Kłapouchy: "tego się właśnie należało spodziewać". Pesymizm antropologiczny, jak Pan to nazwał.

Ale wracając do powyższego zdania: czyli wg Pana należy rozgłaszać, reklamować, cały czas o tym mówić, wydawać oświadczenia dla prasy, publicznie przepraszać w imieniu całej ludzkości itp.?

Nie oceniam, tylko pytam: dlaczego to ma być lepsze? I nie tylko w przypadku Bractwa, ale w każdym innym przypadku? Mnie się zdaje, że najważniejsze, aby winny został ukarany współmiernie do czynu - jeżeli są wiarygodne i niezbite dowody jego winy.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #14 dnia: Kwietnia 23, 2020, 15:18:48 pm »

Dokładnie jest tak jak pisze pan Regiomontanus. Jaki problem? Udowodnic i do lochu. No ale przeciez nie o to chodzi. Wiekszosc tych procesow udowodniła niewinnosc pomówionych, więc to zły pomysł taki proces. Obsrywanie to bezpieczna metoda
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: FSSPX Współczujący dla zboczeńców « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!