Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:37:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: FSSPX Współczujący dla zboczeńców
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj
Autor Wątek: FSSPX Współczujący dla zboczeńców  (Przeczytany 14084 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #60 dnia: Maja 05, 2020, 20:13:36 pm »

Pierwszy transkrypt:

https://www.churchmilitant.com/news/article/transcript-spotlight-sspx



Materiał uzupełniający z Church Militant:

https://www.churchmilitant.com/news/article/sspx-gave-pedophile-access-to-boys
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2020, 00:58:04 am wysłana przez Anna M » Zapisane
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #61 dnia: Maja 05, 2020, 21:05:10 pm »

No niby historia sprzed 40 lat, a sam pokrzywdzony nie żyje.
Fabułować można, co się chce.
Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #62 dnia: Maja 05, 2020, 21:14:57 pm »

Kto niby nie żyje, oprócz p. Lamberta? Peignot żyje, "Andre" żyje, pozostali aktorzy poboczni też żyją.

Jak to było w "Rozmowach kontrolowanych"...? "Nie czytać! Nie czytać!"  8)
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2020, 21:22:15 pm wysłana przez Adimad » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #63 dnia: Maja 06, 2020, 13:36:37 pm »

No niby historia sprzed 40 lat, a sam pokrzywdzony nie żyje.
Fabułować można, co się chce.

Proszę poczytać co było pisane o "posoborowcach" . Np. w temacie bp Szkodonia odezwała się Pani z Austrii po 50 latach, jest tu wiele w takich tematach napisane. Tak, pokrzywdzony nie żyje. Fabułować można, ale należy wyjaśniać i dochodzić do prawdy.

 W artykule czytamy:

"Podczas gdy w mediach odnotowano wypadek samochodowy, który spowodował, że Lambert znalazł się w szpitalu, prawie nikt nie wspomniał o tym, jak doszło do wypadku: niespokojna egzystencja związana z piciem i narkotykami, w wyniku nadużyć, jakich doznał z rąk księdza SSPX, gdy był chłopcem , osiągając punkt kulminacyjny w wypadku samochodowym podczas jazdy pod wpływem alkoholu.

Peignot przyznał się do nadużycia wobec Lamberta."


Wg mnie jest prawdopodobne, że molestowanie zniszczyło jego psychikę, życie, podobnie jak z tym samobójcą Michaelem Gonzalezem z pierwszego artykułu.  Ale to tylko domniemania przecież, tego nijak się nie wykaże. Być może naciągnięte tu trochę fakty, ale to na pewno nie jest nieuzasadnione założenie. Powinni spróbować dotrzeć do rodziców Vincenta i poznać prawdę, jak jego życie wyglądało i czy można przypisać jego stan psychiczny molestowaniu.

Ten przypadek Vincenta Lamberta - mnie jego historia bardzo poruszyła, gdy trwała walka o jego prawo do życia. Tu na forum jest o tym wspomniane. Wiedziałam, że jego rodzice to katolicy - nie wiedziałam, że tradycji i najwyraźniej wierni SSPX. Tragiczny skutek spirali zła.

Równie interesujące w tym świetle jest milczenie SSPX wobec skandali ujawnionych przez arcybiskupa Vigano podczas, jak to się nazywa, "lata wstydu" 2018. 

Tu już nie chodzi o to, że ksiądz też człowiek i to grzeszny, tu jest systemowe kłamstwo, a samo tuszowanie woła o pomstę do nieba. Nie raz się też wypowiadałam w takich tematach, że są to sprawy  bardzo bolesne i trudne, także takt, umiar i wyczucie wskazane, której grupy by nie dotyczyły, bo takie przypadki to nie tylko "posoborowie" , ale i inne zakony, Instytuty czy Bractwa, a czytając ten wątek tutaj, to dyskusja w myśl tego powiedzenia: "Cygan zawinił, a kowala powiesili" - czyli ktoś dopuścił się przestępstwa, a karę za nie ponosi ktoś inny, a tu konkretnie ten co opisał i pokazał na światło dzienne. Nie ma podwójnych standardów moralności, a przynajmniej nie powinno być.

Są pokazane konkretne fakty, pokazane dokumenty, niech wyjaśniają i dochodzą.

Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #64 dnia: Maja 06, 2020, 15:06:28 pm »

Jest to trochę paradoksalne. Z jednej strony tyle się mówi w Tradycji (tudzież w tradycyjnym nauczaniu "przedsoborowym", wystarczy sobie przejrzeć stare rachunki sumienia, kazania itd.) o tym, jak straszne i poważne są grzechy przeciw czystości; "najmniejsza myśl ---> piekło", wiadomo; a także o tym, jak święta jest posługa kapłana, jak wiele będzie od niego wymagane w dniu sądu szczegółowego lub ostatecznego; --- a z drugiej... mentalność w rodzaju "w sumie to nie wiadomo, ktoś coś powiedział, no może i tak, ale nawet jeżeli, to przecież go przenieśliśmy, niech odetchnie świeżym powietrzem, namyśli się, pomodli, nazwiemy to pokutą", szukanie od razu drugiego dna i odwracanie kota ogonem ("ależ kochanie, co tam jakieś zdjęcia, przyznaję, może i prawdziwe, ale pomyśl raczej: KOMU ZALEŻY na zniszczeniu naszego małżeństwa?"), a w tym wszystkim oczywiście przeświadczenie, że sprawy powinny być rozwiązywane "we własnym kręgu".

I niech mi nikt nie mówi, że za tym nie stoi właśnie takie kolektywistyczne, mieszczańskie czy paranoiczne myślenie: że nie można podważać autorytetu, że nie ma co rozdmuchiwać, że nawet jeżeli coś było, to może lepiej zapomnieć etc.

Furthermore, he admitted that the accusations were true and that he was guilty of what he had been accused. He also said that he was not ‘cured’ of the temptation, that he still laboured under it, and that such incidents could happen again in the future. To one of the two faithful, a family father, he said that if ever the man were to catch him looking at his children in an unusual way, he was to give him a stern look or a sign so as to make him snap out of it.

(http://jesusandmaryagainstgnosis.blogspot.com/2016/06/concerning-fr-stephen-abraham.html)

Tu na temat niejakiego ks. Stephena Abrahama. Ot, przyznał, że "wciąż miewa pokusy" i jakiś bogobojny tateł spośród wiernych zapewnił, że jeżeli tylko coś zauważy, to będzie upominał księdza "wymownym spojrzeniem". No, normalnie, jedni drugich brzemiona noszą.

Cytuj
a tu konkretnie ten co opisał i pokazał na światło dzienne

Plus jeszcze to kuriozalne oczekiwanie, że trzeba przedstawić "niezbite dowody", takie na "wagę" sądową. No bo jak to, chłopak nie ma nagrań audio-video sprzed 25 lat i zeznań siedmiu nieposzlakowanych świadków? No to ma pecha.
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2020, 15:09:15 pm wysłana przez Adimad » Zapisane
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #65 dnia: Maja 06, 2020, 17:10:32 pm »

W artykule czytamy:

"Podczas gdy w mediach odnotowano wypadek samochodowy, który spowodował, że Lambert znalazł się w szpitalu, prawie nikt nie wspomniał o tym, jak doszło do wypadku: niespokojna egzystencja związana z piciem i narkotykami, w wyniku nadużyć, jakich doznał z rąk księdza SSPX, gdy był chłopcem , osiągając punkt kulminacyjny w wypadku samochodowym podczas jazdy pod wpływem alkoholu.

Peignot przyznał się do nadużycia wobec Lamberta."


Wg mnie jest prawdopodobne, że molestowanie zniszczyło jego psychikę, życie, podobnie jak z tym samobójcą Michaelem Gonzalezem z pierwszego artykułu.  Ale to tylko domniemania przecież, tego nijak się nie wykaże. Być może naciągnięte tu trochę fakty, ale to na pewno nie jest nieuzasadnione założenie. Powinni spróbować dotrzeć do rodziców Vincenta i poznać prawdę, jak jego życie wyglądało i czy można przypisać jego stan psychiczny molestowaniu.

Szanowna Pani, przy całym szacunku dla Pani osoby i wkładu na tym forum.
Zalecam aplikację listu św. Pawła do Koryntian 1.Kor.14:34,35.
W tej wypowiedzi prezentuje Pani mentalność lewaczki, bo "serce i uczucia" tak podpowiadają.
Słyszała Pani o Kogucie? Ja "lubię" takich świrów, nawet książkę jego kiedys kupiłem
https://pl.aleteia.org/2018/02/21/andrzej-sowa-zlamalem-wszystkie-przykazania-ale-bog-uczynil-dla-mnie-cud-wywiad/
Cytuj
Wiele przeszedłeś już w dzieciństwie. Alkoholizm taty, przemoc w rodzinie, gwałt ze strony sąsiada, molestowanie przez księdza – nie pytałeś Boga, gdzie On wtedy był?
Jak Pani widzi, budowanie takich zależności to czysta samowola. Na bazie takich "teorii" można udowodnić wszystko.

Tu już nie chodzi o to, że ksiądz też człowiek i to grzeszny, tu jest systemowe kłamstwo, a samo tuszowanie woła o pomstę do nieba.
I rozumiem, że Pani ma dowody na systemowe kłamstwo i tuszowanie? Bo jak nie, to grzeszy Pani przeciw 8 przykazaniu i proszę powrócić do zaleceń św. Pawła z listu do Koryntian.
 
Cytat: Anna
Plus jeszcze to kuriozalne oczekiwanie, że trzeba przedstawić "niezbite dowody", takie na "wagę" sądową.
Jasne, jeszcze trybunały ludowe z gilotyną potrzebne i wyrok według ankiety, czego lud boży pragnie.

Nie, żebym zostal źle zrozumiany. Jak najbardziej jestem za reaktywacją Bulli Piusa V "Horrendum Illud Scelus".
Parady sodomitów wszelkiej maści budzą we mnie obrzydzenie i odrazę.
Tylko zanim się wykona wyrok, to trzeba winę _UDOWODNIĆ_ . Jeszcze raz: U D O W O D N I Ć.

Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #66 dnia: Maja 06, 2020, 17:26:10 pm »

Cytuj
Tylko zanim się wykona wyrok, to trzeba winę _UDOWODNIĆ_ . Jeszcze raz: U D O W O D N I Ć.

Well, ale w tej branży, jeżeli odliczyć rzadkie przypadki bezpośredniego nagrania wydarzenia (co dziś od biedy jest jako tako możliwe, przynajmniej w teorii, bo każdy dzieciak ma smartfona, chociaż nie wiem, jak to w głębokiej Tradycji jest; ale 15 - 30 lat temu raczej nie było to możliwe) oraz sytuacje, w których oskarżony się przyznał; tudzież sytuacje, w których, ekhm, dostępny jest jakiś materiał biologiczny, ślady gwałtu, te sprawy - - - - - - - - - więc, jeżeli to odliczyć, to finalnie możliwe jest tylko "słowo przeciw słowu". No i oczywiście poszlaki: która strona mataczy, a która ma spójne wyjaśnienia; czyje łzy i czyje oburzenie są bardziej przekonujące; która strona ma więcej świadków na swoją korzyść i czy świadkowie są wiarygodni (jakkolwiek mierzyć ich wiarygodność); tego typu sprawy. Wyrok zawsze będzie z pewnym prawdopodobieństwem. I nierzadko osądzony do końca będzie powtarzał, że to wszystko jeden wielki spisek.
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2020, 17:28:25 pm wysłana przez Adimad » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #67 dnia: Maja 07, 2020, 01:29:44 am »

Szanowna Pani, przy całym szacunku dla Pani osoby i wkładu na tym forum.
Zalecam aplikację listu św. Pawła do Koryntian 1.Kor.14:34,35.
W tej wypowiedzi prezentuje Pani mentalność lewaczki, bo "serce i uczucia" tak podpowiadają.
Słyszała Pani o Kogucie? Ja "lubię" takich świrów, nawet książkę jego kiedys kupiłem
https://pl.aleteia.org/2018/02/21/andrzej-sowa-zlamalem-wszystkie-przykazania-ale-bog-uczynil-dla-mnie-cud-wywiad/



Pierwsze to proszę przestać się nadymać i kąsać, bo ja też potrafię.  Cytat pozwolę sobie zacytować: "34 6 kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo6 nakazuje. 35 A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu."

I do czego ten cytat tu pan mi zaserwował?  Pasuje jak kwiatek do kożucha. Proszę iść do któregoś kapłana gdzie pan jeździ na Mszę i niech panu wytłumaczy jak należy rozumieć.  Ja ze swej strony zacytuję panu fragment z takiego katechizmu FSSPX pt. "Katechizm o kryzysie w Kościele"



... dla ułatwienia dodam, że to fragment z 76 pytania. 

Poza tym jest w adhortacji Christifideles Laici, w punkcie 51 wyraźnie napisane, że kobieta zostaje upoważniona i włączona do uczestnictwa w podstawowym apostolacie Kościoła: w ewangelizacji. Z drugiej strony, kobieta jest wezwana do tego, aby właśnie spełniając ten apostolat korzystała z właściwych jej "talentów": przede wszystkim z talentu, którym jest osobowa godność, a następnie z talentów związanych z jej kobiecym powołaniem.

Kobieta w ramach uczestnictwa w życiu i misji Kościoła nie może otrzymać święceń kapłańskich i dlatego nie może spełniać funkcji wynikających z kapłaństwa sakramentalnego. Źródło tej dyspozycji Kościół zawsze widział w całkowicie wolnej i suwerennej decyzji Jezusa Chrystusa, który na swych Apostołów powołał samych mężczyzn."


Idąc dalej co pan napisał, co to znaczy że "reprezentuję mentalność lewaczki, bo "serce i uczucia" tak podpowiadają." ???   Co mi to "serce i uczucia" tu podpowiedziały?  A za ten epitet lewaczki to uważam że powinien pan dostać "nagrodę" od administracji. Skoro ja panu NIGDZIE nie ubliżyłam i żadnym epitetem nie określiłam,  odpowiedziałam panu 3 czy 4 krótkie zdania, a dalej była moja myśl odnośnie przeczytanych artykułów.

Na pytanie czy słyszałam o Kogucie, odpowiadam że nie słyszałam, ale o wielu innych jak ich pan nazywa świrami to słyszałam. I o gangsterach nawróconych i ateistach i innych różnych.  Dla przykładu podam panu też jeden artykuł i nie wiem czy pan słyszał czy nie słyszał:

Diabeł chciał zadeptać mi podłogę
(...)
https://www.gosc.pl/doc/1344224.Diabel-chcial-zadeptac-mi-podloge


Cytuj
Wiele przeszedłeś już w dzieciństwie. Alkoholizm taty, przemoc w rodzinie, gwałt ze strony sąsiada, molestowanie przez księdza – nie pytałeś Boga, gdzie On wtedy był?
Jak Pani widzi, budowanie takich zależności to czysta samowola. Na bazie takich "teorii" można udowodnić wszystko.

To ja tez mogę z tego artykułu co powyżej podałam nie jedno panu zacytować, ale nie zrobię tego, proszę przeczytać całość.  Proszę wziąć sobie pod uwagę to, że ani przypadek Koguta, ani ten drugi podany przeze mnie nijak się mają do sytuacji przypadku Lamberta, gdyż Kogut był z dala od Boga, sytuacja w domu rodzinnym daleka była od dobrej, katolickiej rodziny, to była patologia i on się nawrócił, jakaś koleżanka mu w tym pomogła, rekolekcje.   A w przypadku Vincenta Lamberta to był to 11 -letni chłopiec, z katolickiej, tradycyjnej rodziny związanej z Kościołem i to czego on doznawał, to wprost trudno wyrazić słowami.  To okaleczona psychika i zniszczone kiełkujące życie, bo co to jest te 11 lat?  Były w Polsce przypadki, że 13 latek, czy 19 latek odebrali sobie życie, bo było to dla nich strasznym obciążeniem.

Proszę nie czytać między wierszami, tylko wiersz po wierszu i jak najbardziej można wysnuć takie zależności jak napisałam, a napisałam:

"Wg mnie jest prawdopodobne, że molestowanie zniszczyło jego psychikę, życie, podobnie jak z tym samobójcą Michaelem Gonzalezem z pierwszego artykułu.  Ale to tylko domniemania przecież, tego nijak się nie wykaże. Być może naciągnięte tu trochę fakty, ale to na pewno nie jest nieuzasadnione założenie. Powinni spróbować dotrzeć do rodziców Vincenta i poznać prawdę, jak jego życie wyglądało i czy można przypisać jego stan psychiczny molestowaniu."


Tu już nie chodzi o to, że ksiądz też człowiek i to grzeszny, tu jest systemowe kłamstwo, a samo tuszowanie woła o pomstę do nieba.
I rozumiem, że Pani ma dowody na systemowe kłamstwo i tuszowanie? Bo jak nie, to grzeszy Pani przeciw 8 przykazaniu i proszę powrócić do zaleceń św. Pawła z listu do Koryntian.

Ja nie mam i nie muszę mieć żadnych dowodów, bo fakty i dowody zostały przedstawione w artykułach.  Do tego z listu św. Pawła już się powyżej odniosłam i proszę w tym swoim zacietrzewieniu nie przypisywać mi grzechu przeciw 8 przykazaniu, bo to źle świadczy o panu i braku zgodności myślenia z rozumem.  Jak pan nie czytał to proszę poczytać , całe tłumaczenie pierwszego transkryptu:

Link do tłumaczenia 1 transkryptu:

https://drive.google.com/file/d/1EhuhnkDGa3I8gTQsQq_Rp6IITNEb4U44/view

... a drugi artykuł proszę czytać z googlem, chyba że j. angielski nie sprawia kłopotu:

https://www.churchmilitant.com/news/article/sspx-gave-pedophile-access-to-boys



Cytat: Anna
Plus jeszcze to kuriozalne oczekiwanie, że trzeba przedstawić "niezbite dowody", takie na "wagę" sądową.
Jasne, jeszcze trybunały ludowe z gilotyną potrzebne i wyrok według ankiety, czego lud boży pragnie.

Nie, żebym zostal źle zrozumiany. Jak najbardziej jestem za reaktywacją Bulli Piusa V "Horrendum Illud Scelus".
Parady sodomitów wszelkiej maści budzą we mnie obrzydzenie i odrazę.
Tylko zanim się wykona wyrok, to trzeba winę _UDOWODNIĆ_ . Jeszcze raz: U D O W O D N I Ć.


A do tego cytatu to nie mam zamiaru się odnosić, zresztą w tym swoim kąsaniu i zacietrzewieniu mylnie mi przypisanym, bo jest to cytat z wypowiedzi pana Adimad.
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #68 dnia: Maja 07, 2020, 08:58:37 am »

Zalecam aplikację listu św. Pawła do Koryntian 1.Kor.14:34,35.
Sugeruje Pan, że kobietom nie wolno się tu wypowiadać?

W tej wypowiedzi prezentuje Pani mentalność lewaczki, bo "serce i uczucia" tak podpowiadają.
No tak - tru-prawicowiec nie ma serca ani uczuć.
Zapisane
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #69 dnia: Maja 07, 2020, 19:07:52 pm »

Szanowna Pani, przy całym szacunku dla Pani osoby i wkładu na tym forum.
Zalecam aplikację listu św. Pawła do Koryntian 1.Kor.14:34,35.
W tej wypowiedzi prezentuje Pani mentalność lewaczki, bo "serce i uczucia" tak podpowiadają.

Pierwsze to proszę przestać się nadymać i kąsać, bo ja też potrafię.  Cytat pozwolę sobie zacytować: "34 6 kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo6 nakazuje. 35 A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu."

I do czego ten cytat tu pan mi zaserwował?  Pasuje jak kwiatek do kożucha. Proszę iść do któregoś kapłana gdzie pan jeździ na Mszę i niech panu wytłumaczy jak należy rozumieć.  Ja ze swej strony zacytuję panu fragment z takiego katechizmu FSSPX pt. "Katechizm o kryzysie w Kościele"



... dla ułatwienia dodam, że to fragment z 76 pytania. 

Szanowna Pani,  ze smutkiem stwierdzam, że nie potrafi Pani poczynić podstawowych dystynkcji właściwych filozofii scholastycznej, takich jak ocena "obiektywna" versus "subiektywna". Ja nigdzie nie powiedziałem, że Pani jest lewaczką, ani sama Pani tego nie powiedziała, więc skąd ja to mam wiedzieć, przecież Pani nie znam osobiście. Ja tylko odniosłem się do Pani wypowiedzi, a nie do Pani osoby. To po pierwsze. Swoje zarzuty uzasadniłem w ten sposób, że takie procedowanie nie jest przedstawienien jakiegokolwiek dowodu w sprawie, bo wcale nie można udowodnić, że jak ktoś zrobił coś, to zawsze są konsekwencje takie a takie. A tak w dzisiejszych czasach argumentuje lewactwo, aby osiągnąć dowolny cel.

Skoro jesteśmy przy katechezie, polecam x. Gregory Hesse związany był z FSSPX.
A tu wyjaśnienie dla Pani: od 19:20 do 20:30
https://www.youtube.com/watch?v=-Tin4p_q064&feature=youtu.be&t=1162
No chyba nie sądzi Pani, że "in potentia" zasiądzie Pani w sądzie koscielnym? No to własnie proszę skorzystać z rady x.Hesse, bo Pani najwyrażniej zarzutów od dowodów nie rozróżnia.

Poza tym jest w adhortacji Christifideles Laici, w punkcie 51 wyraźnie napisane, że kobieta zostaje upoważniona i włączona do uczestnictwa w podstawowym apostolacie Kościoła: w ewangelizacji. Z drugiej strony, kobieta jest wezwana do tego, aby właśnie spełniając ten apostolat korzystała z właściwych jej "talentów": przede wszystkim z talentu, którym jest osobowa godność, a następnie z talentów związanych z jej kobiecym powołaniem.

Kobieta w ramach uczestnictwa w życiu i misji Kościoła nie może otrzymać święceń kapłańskich i dlatego nie może spełniać funkcji wynikających z kapłaństwa sakramentalnego. Źródło tej dyspozycji Kościół zawsze widział w całkowicie wolnej i suwerennej decyzji Jezusa Chrystusa, który na swych Apostołów powołał samych mężczyzn."
Ja tam Lolka nie czytuję, bo gawędziarstwo herezjami przeplatane. Katolickie uszy powinny tego raczej unikać. Ale jak już ma Pani taka potrzebę, to ma to zastosowanie chyba do jego kościoła nowego adwentu, bo w katolickim tak nie było nigdy.
Z 52 wiosnami na karku łatwo sie przekonać, do czego to doprowadziło, wystarczyło zobaczyć na własne oczy w Germanistanie "radę parafialną" z kobietopodobnymi osobnikami o zielonych/niebieskich i Bóg wie jakich włosach ukraszonych tatuażami i sodomickim tęczami.
Nawet w kręgach FSSPX dziś trudno o dyscyplinę wśród kobiet (smartfony, fryzury a la "antifa" itd)


Ja nie mam i nie muszę mieć żadnych dowodów, bo fakty i dowody zostały przedstawione w artykułach.
Mój Boże...


Jak pan nie czytał to proszę poczytać , całe tłumaczenie pierwszego transkryptu:

Link do tłumaczenia 1 transkryptu:

https://drive.google.com/file/d/1EhuhnkDGa3I8gTQsQq_Rp6IITNEb4U44/view

... a drugi artykuł proszę czytać z googlem, chyba że j. angielski nie sprawia kłopotu:

https://www.churchmilitant.com/news/article/sspx-gave-pedophile-access-to-boys[/size]
"odszczepieńcza sekta katolicka". Albo ignorancja, albo zła wola.
Co do "FSSPX przychylne zboczeńcom", Pan Voris powinien to wiedziec najlepiej, mam tu na myśli - w pozytywnym znaczeniu - miłosierdzie Kościoła Katolickiego..
Najlepiej wyślijcie te "dowody" do Sekielskiego.


To ja tez mogę z tego artykułu co powyżej podałam nie jedno panu zacytować, ale nie zrobię tego, proszę przeczytać całość.  Proszę wziąć sobie pod uwagę to, że ani przypadek Koguta, ani ten drugi podany przeze mnie nijak się mają do sytuacji przypadku Lamberta, gdyż Kogut był z dala od Boga, sytuacja w domu rodzinnym daleka była od dobrej, katolickiej rodziny, to była patologia i on się nawrócił, jakaś koleżanka mu w tym pomogła, rekolekcje.
"De occultis non iudicat ecclesia". Niech się Pani ogarnie...

A w przypadku Vincenta Lamberta to był to 11 -letni chłopiec, z katolickiej, tradycyjnej rodziny związanej z Kościołem i to czego on doznawał, to wprost trudno wyrazić słowami.  To okaleczona psychika i zniszczone kiełkujące życie, bo co to jest te 11 lat? 
A skąd Pani to wie, jaka była różnica między Kogutem a Lambertem? No więc jeżeli jeden się wyciągnął z tego bagna, to jak można twierdzić, że ktoś inny właśnie dlatego poszedł dalej wgłąb?

Cytuj
Proszę nie czytać między wierszami, tylko wiersz po wierszu i jak najbardziej można wysnuć takie zależności jak napisałam, [...]
"Wg mnie jest prawdopodobne, że molestowanie zniszczyło jego psychikę, życie, podobnie jak z tym samobójcą Michaelem Gonzalezem z pierwszego artykułu. [...]
Piszę to teraz świadomie: BREDNIE. Pani nie rozróżnia korelacji od przyczynowości.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pozorna_korelacja
Proszę sobie otworzyć inną wersje językową, jest obszerniejszy opis.
Problemem jest "Wg mnie"
Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #70 dnia: Maja 07, 2020, 19:14:00 pm »

Zalecam aplikację listu św. Pawła do Koryntian 1.Kor.14:34,35.
Sugeruje Pan, że kobietom nie wolno się tu wypowiadać?
W którym miejscu to zasugerowałem? A co to jest to Pani "tu"? Św. Paweł pisze o sprawach Kościoła. A Sądy Kościelne chyba do spraw zarządzania i dyscypliny należą?
A co to, św. Pawła już nie wolno cytować?

W tej wypowiedzi prezentuje Pani mentalność lewaczki, bo "serce i uczucia" tak podpowiadają.

No tak - tru-prawicowiec nie ma serca ani uczuć.
Ja - proszę Pani - nie jestem żadnym prawicowcem, proszę mnie nie stawiać przed fałszywymi alternatywami. Ja jestem katolikiem.
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2020, 19:16:19 pm wysłana przez DarPius » Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #71 dnia: Maja 07, 2020, 20:27:49 pm »

Zalecam aplikację listu św. Pawła do Koryntian 1.Kor.14:34,35.
Sugeruje Pan, że kobietom nie wolno się tu wypowiadać?
W którym miejscu to zasugerowałem? A co to jest to Pani "tu"? Św. Paweł pisze o sprawach Kościoła. A Sądy Kościelne chyba do spraw zarządzania i dyscypliny należą?
A co to, św. Pawła już nie wolno cytować?
Powołał się Pan na cytat, w którym mowa: "kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć", zalecając go pani Annie. Jak więc mam go rozumieć w tym kontekście?

W tej wypowiedzi prezentuje Pani mentalność lewaczki, bo "serce i uczucia" tak podpowiadają.

No tak - tru-prawicowiec nie ma serca ani uczuć.
Ja - proszę Pani - nie jestem żadnym prawicowcem, proszę mnie nie stawiać przed fałszywymi alternatywami. Ja jestem katolikiem.
Chodziło mi o to, że "serce i uczucia" nie są zarezerwowane dla lewaków.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #72 dnia: Maja 07, 2020, 23:43:16 pm »

Nie ma się do czego odnieść i w ogóle odnosić, bardzo przykre to pana wojowanie, ale za to poniżej:

Ja tam Lolka nie czytuję, bo gawędziarstwo herezjami przeplatane. Katolickie uszy powinny tego raczej unikać. Ale jak już ma Pani taka potrzebę, to ma to zastosowanie chyba do jego kościoła nowego adwentu, bo w katolickim tak nie było nigdy.

... to pod rozwagę administracji. Wszak to ponoć katolickie forum.

A odnośnie pouczania mnie i proponowania nagrania ks. Hesse, to tak informacyjnie, jak ja tu pisałam o ks. Gregory Hesse to pana jeszcze tu na forum nie było:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9147.0.html

Może jeszcze tu dopowiem.


"odszczepieńcza sekta katolicka". Albo ignorancja, albo zła wola.
Co do "FSSPX przychylne zboczeńcom", Pan Voris powinien to wiedziec najlepiej, mam tu na myśli - w pozytywnym znaczeniu - miłosierdzie Kościoła Katolickiego..
Najlepiej wyślijcie te "dowody" do Sekielskiego.


I jak widać przytyki i epitety lecą w każdą stronę i do każdego. A Pan Voris to zapewne zdawał sobie sprawę z tego nagłaśniając to, że za kłamstwa takiego kalibru to wie co mu grozi.  Mniej niż dwa tygodnie po ujawnieniu materiałów przez Church Militant, SSPX ustanawia niezależną komisje ds. nadużyć seksualnych i przyznaje, że miało wiedzę o tych wypadkach od lat (oraz, że coś tam robiło). Szczegóły na stronie bractwa:

https://sspx.org/en/publications/newsletters/alert-protect-treat-57784

Gdyby SSPX było czyste, to pozwaliby Church Militant o zniesławienie. Nie zrobili tego, zamiast tego powołali komisję.


Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #73 dnia: Maja 08, 2020, 09:23:14 am »



... to pod rozwagę administracji. Wszak to ponoć katolickie forum.


Już Pani da spokój z tym wskazywaniem administracji kogo z forum usuwać .... zostanie na końcu Pani sama i dopiero pocznie tęsknić za tymi mniej doskonałymi.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #74 dnia: Maja 08, 2020, 11:32:28 am »

... to pod rozwagę administracji. Wszak to ponoć katolickie forum.

Już Pani da spokój z tym wskazywaniem administracji kogo z forum usuwać .... zostanie na końcu Pani sama i dopiero pocznie tęsknić za tymi mniej doskonałymi.

A gdzież ja wskazałam, żeby kogoś usunąć?  Gdzieś tu była mowa o panu? Ale to dla mnie nie istotne. Ale jak już przyszedł pan w ten wątek pracować za adwokata i nic nie napisał w temacie, tylko z uwagami do mnie, to dedykuję panu bajeczkę, bardzo wymowną.

"Mnie to kadzą, rzekł hardzie do swego rodzeństwa
szczur, siedząc na ołtarzu podczas nabożeństwa
Wtem, gdy się dymem kadzidł zbytecznych zakrztusił,
Wpadł kot z boku na niego, porwał i udusił."

Ignacy Krasicki

A interpretacja bajki bardzo ciekawa, z jednej strony pycha z drugiej głupota. Proszę nie brać tak wprost do siebie tej interpretacji, bo pan tu przyszedł bronić klienta.

https://klp.pl/krasicki/a-5996.html
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2022, 11:31:26 am wysłana przez Anna M » Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: FSSPX Współczujący dla zboczeńców « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!