Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 01:10:45 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: FSSPX Współczujący dla zboczeńców
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Drukuj
Autor Wątek: FSSPX Współczujący dla zboczeńców  (Przeczytany 14396 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #45 dnia: Kwietnia 24, 2020, 14:47:51 pm »

Pan ma o cywilizacji chrześcijańskiej chyba wyobrażenie z filmów fantasy :-) Likwidacja samosądów, wróżdy rodowej i tego typu rzeczy to nieraz była jedna z pierwszych rzeczy, jaką porządny, chrześcijański król robił po przyjęciu chrztu. Kilka lat temu była taka sprawa, niejakiego "Krystka", jak to mówiono. Ojciec jednej z jego ofiar, z pochodzenia Ormianin, pokierował się właśnie takim pańskim ideałem "męskiej cywilizacji" i postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość. Tyle że pomylił osobę. Nie tego zaatakował. No, zdarza się.

Zamach młotkiem był krótki i szybki. Trafił dwukrotnie w szyję. Wspólnik upadł, Armen usiadł na nim okrakiem i zadał kilka ciosów nożem, w tym dwa w klatkę piersiową. W tym momencie do środka wpadł parkingowy i go odciągnął. Armen nie szarpał się, był wyraźnie oszołomiony. Wyciągnął tylko zdjęcie Anaid, skierował je w stronę leżącego kolegi i powiedział: - Zdychaj za moją córkę. Bóg jest sprawiedliwy. (...)  Obrońcy Armena T., na ostatniej rozprawie, która miała miejsce pod koniec stycznia, przekonywali sąd do wzięcia pod uwagę różnic kulturowych i religijnych. Powoływali się przy tym na stosowane w czasach plemiennych beduińskie prawo zemsty rodowej, które przyjęli za swoje Azerowie, Gruzini, Czeczeni, Albańczycy i Ormianie. Zobowiązuje ono - w przypadku zabójstwa - do odnalezienia sprawcy i dokonania zemsty.

Dostał pięć lat.

Cytuj
Ujawnienie danych pedofila jest gorszą karą niż więzienie.

Jedno drugiego nie wyklucza. Z pewnością jednak jest gorszą karą niż więzienie bez "cwelenia" tak zwanego. Co innego z tym bonusem, być może.


Płonie nam dom, dach już nie istnieje, poddasze w zgliszczach a Pan wciąż wstrzymuje strażaków przed laniem wody bo to trzeba przemyśleć przecież, dywanik z wakacji w Turcji przywiozłem, kto wie czy jak zamoknie to nie spleśnieje, czy to aby bezpieczne to lanie wody tak bez opamiętania, słyszałem przecież o utonięciach, czy nie ma na to jakiegoś standardu, może ktoś by zbadał jaka temperatura ognia, może powierzchnia domu zajęta ogniem w procentach, nie róbmy tak po prostacku. Zresztą opary trujące, dlaczego my tak blisko stoimy. Panwie strażacy, ostrzegam uczciwie za straty wywołane wodą będę podawał do sądu!
Zachowaj Pan dla siebie te "gazetowyborcze filozofie".

Męskość to jednak coś więcej niż "jabłko adama" i precyzyjnie wygalany wąsik. Ojcostwo to branie odpowiedzialności również za bezpieczeństwo fizyczne tych, za których odpowiadamy.
Są przestępstwa, w których człowiek, który się na nie decyduje sam na sobie wymierza karę, ponieważ moralnie, ten który broniąc siebie czy innych uczyni mu krzywdę nie ponosi żadnej winy.

Był taki francuz, nie pomne nazwiska, był Kadys na Litwie. Jeszcze kilku ale to za mało. To musi być koniec każdego zwyrodnialca, wtedy coś się zmieni.
Te śmieszne wyroki to tylko sprawiają tyle, że z bardzo rzadkich wybryków zwyrodnialców staje się to "oswojonym wykroczeniem" (patrz Bogna Białecka i opisy zabaw wśród dzieciaków "w pedofila").
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #46 dnia: Kwietnia 24, 2020, 15:33:58 pm »


.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2021, 11:56:05 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 370

« Odpowiedz #47 dnia: Kwietnia 25, 2020, 08:38:28 am »

Ciąg dalszy oświadczenia FSSPX: https://sspx.org/en/publications/newsletters/toward-transparency-repentance-and-healing-57684
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #48 dnia: Kwietnia 25, 2020, 12:33:54 pm »


.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2021, 11:56:31 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #49 dnia: Kwietnia 25, 2020, 13:56:20 pm »

Ktoś wystawił na twitterze info, mianowicie skan z gazety, wskazujący, że p. Kurt Chione, jeden z denuncjatorów Bractwa, 20 lat temu okradł dwa kościoły, w których pracował jako organista: https://twitter.com/S_Armaticus/status/1253603424362541056
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #50 dnia: Kwietnia 26, 2020, 15:16:51 pm »

To ja jeszcze raz przypomne:
1) W sprawach o molestowanie/gwałt sam sprawca dba o to, by nie było świadków czynu. Choć akurat p. Hubertos opisał własne doświadczenie temu przeczące - tylko że w tej konkretnej  sytuacji do samego czynu na szczęście nie doszło.
2) Sprawa wydaje się z reguły albo od razu (wzburzona ofiara), albo dopiero po latach. Jeśli od razu (mały procent spraw) sąd może ocenić okoliczności. Jeśli po latach - w grę wchodzą wyłącznie zeznania świadków. Ale pytanie "co pan robił 19.10.2012 roku (czyli ~ 8 lat temu)" do kokgokolwieknie wniesie nic (chyba, że ktoś prowadził szczegółowy dziennik i przez te 8 la go akurat zachował). Świadek coś pamięta-  ale ocenić obiektywnie wiarygodności zeznań się z reguły nie da. Sąd ma wybór - uwierzyć świadkowi-pokrzywdzonemu, albo uwierzyć świadkowi-sprawcy. Z reguły bez żadnych obiektywnych przesłanek wskazujących komu wierzyć. Oczywiście są wyjątki (wiedza np o anomaliach anatomicznych sprawcy na przykład) - ale żądko.
3) Istotną okolicznością w takich sprawach jest liczba pokrzywdzonych. Gdy świadkami oskarżenia (pokrzywdzonymi) jest kilka osób - to ich zeznania ważą więcej niż oskarżonego.
4) Jednak - problem w tym, że jeśli taka sprawa wypłynie (a już w szczególności jakieś szczegóły) istnieje spore ryzyko, że do oskarżenia przyłączy się ktoś "lecący na kasę" ("oskarżają go, więc to pedofil, też powiem, że mnie molestował i też dostanę $$$") - pojawienie się takiej osoby/takich osób z reguły oznaczałoby uznanie oskarżonego winnym.
5) Stad w takich sprawach wszystkie strony zainteresowane dochodzeniem prawdy powinny naciskać na dyskrecję. Obszerny wyciek do prasy w praktyce uniemożliwia sprawiedliwy osąd. 
6) Z drugiej strony brak innych świadków - też wyklucza ukaranie sprawcy. Po latach niemal nie da się obiektywnie udowodnić winy.
7) Tak że sam fakt uniewinnienia przez sąd też nie zawsze oznacza niewinność sprawcy.

Czyli reasmując: proces musi być "po cichu" - raz by w ogóle dało się ocenić szczątkowe dowody, dwa - by uniknąć zgorszenia itp.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #51 dnia: Kwietnia 26, 2020, 17:20:12 pm »

[403] Forbidden : Dostęp zabroniony
    Zapytanie odrzucone przez serwer. Nie masz dostępu do /forum/index.php?action=post2;start=45;msg=227903;e91d675=f86424b34abf44810a8bb68ba525d0d7;board=2 na tym serwerze.
    
    You don't have permission to access /forum/index.php?action=post2;start=45;msg=227903;e91d675=f86424b34abf44810a8bb68ba525d0d7;board=2
dot
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2020, 17:22:19 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #52 dnia: Kwietnia 26, 2020, 17:35:32 pm »

[403] Forbidden : Dostęp zabroniony
    Zapytanie odrzucone przez serwer. Nie masz dostępu do /forum/index.php?action=post2;start=45;msg=227903;e91d675=f86424b34abf44810a8bb68ba525d0d7;board=2 na tym serwerze.
     
    You don't have permission to access /forum/index.php?action=post2;start=45;msg=227903;e91d675=f86424b34abf44810a8bb68ba525d0d7;board=2
dot


?
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #53 dnia: Kwietnia 26, 2020, 21:23:32 pm »

Zapomniał pan, panie Sławku, ze byly sytuacje odwrotne. Czasami oskarzony kaplan byl broniony na fk przez dyżurnych Ormowcow a po publicznym przyznaniu się oskarzonego - zapadala na fk cisza.
Pan Hubertus, Adam Strug, pokrzywdzeni z filmu Sekielskiego...to tylko czubek góry. Jak dużej? Nie wiem i prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy.

Film Sekielskich pokazywał trochę te uwarunkowania. Agresor-drapieznik wypatruje ofiary spośród najsłabszych. Czyli chorych, bezbronnych. Bezbronne nastolatki to te, które nie mają się komu poskarżyć. Nikt im nie przyjdzie z pomocą. Nawet rodzice, którzy każą trzymać język za zębami i jeszcze zleją pasem.

Nawet samo traktowanie przez proboszczów wiernych jest uwarunkowane tym kim jest wierny. Gdy jest nim posluszna kobiecina wychodząca tylem z kancelarii parafialnej bijąc pokłony - to można ją 'naciąć' przy oplatach cmentarnych, bo nie 'piśnie'. Gdy pojawia się wykształcona i pewna siebie kobieta - wszystko jest inaczej. A gdy pojawia się Gazeta W. lub TVN to hierarchia przyjmuje postawę zasadniczą i grzecznie na wszystko odpowiada, przeprasza i prosi. Odreaguje sobie rozmawiając z kobiecinami lub Tradsami koncesjonowanymi.

Nadużycia sa możliwe gdy ofiara jest bez wsparcia. Gdy rodzice są 'posłuszni'. W Polsce siłę Kościoła myli się z intelektualną słabością wiernych. Wielu duchownym taki "tradycyjny Kosciół" pasuje. Nie muszą sami się wysilać. A zboczeńcy mogą polawać bez obaw.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #54 dnia: Kwietnia 27, 2020, 22:34:06 pm »

@Slawek125 miałem na myśli Andre Bamberskiego.

Przepraszam za parszywe źródło (newsweek):

Cytuj
– Spodziewam się, że żandarmeria przyjdzie po mnie w każdej chwili – mówi na powitanie emerytowany księgowy Andre Bamberski. Żandarmi zapukają do jego drzwi kilka godzin po naszej rozmowie. Nadszedł dzień, na który czekał prawie trzydzieści lat. Tyle lat minęło, zanim gwałciciel i zabójca jego 15-letniej córki Kalinki, niemiecki kardiolog Dietrich Krombach, stanął przed francuskim sądem. – Dwa dni temu zadzwoniłem na policję, że leży pod budynkiem sądu w Miluzie – mówi spokojnie.
Pobitego Krombacha wyrzucili tam z samochodu wynajęci przez Bamberskiego najemnicy.

– Wielokrotnie pytano mnie, dlaczego nie chcę go zabić. Mogłem go zastrzelić, miałem taką okazję. Nie zrobiłem tego, bo śmierć byłaby dla niego zbyt łagodnym wyrokiem.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #55 dnia: Kwietnia 28, 2020, 13:26:23 pm »

Niezmordowany ks. Isakowicz-Zaleski w takich tematach i nie tylko już się wypowiedział?
Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #56 dnia: Kwietnia 28, 2020, 16:05:12 pm »

Niezmordowany ks. Isakowicz-Zaleski w takich tematach i nie tylko już się wypowiedział?

Komunię duchową ile razy Pani dziś przyjęła? Pytam, bo widzę, że dziś jest Pani na wysokim stopniu uduchowienia i nie grzeszy Pani insynuacjami wobec kapłanów.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2020, 16:09:47 pm wysłana przez casimirus » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #57 dnia: Kwietnia 28, 2020, 18:29:42 pm »

Niezmordowany ks. Isakowicz-Zaleski w takich tematach i nie tylko już się wypowiedział?

Komunię duchową ile razy Pani dziś przyjęła? Pytam, bo widzę, że dziś jest Pani na wysokim stopniu uduchowienia i nie grzeszy Pani insynuacjami wobec kapłanów.

Jak zna pan odpowiedź na postawione pytanie to proszę odpowiedzieć, a jak nie wie,  to lepiej nie zadawać pytań, które tu nic z tematem wspólnego nie mają.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #58 dnia: Kwietnia 29, 2020, 15:49:33 pm »

Ciąg dalszy oświadczenia FSSPX: https://sspx.org/en/publications/newsletters/toward-transparency-repentance-and-healing-57684
Access denied. Podobnie w poprzednim łączu do oświadczenia.

Poprawiłem tytuł. Przepraszam, pisałem przed snem.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #59 dnia: Kwietnia 30, 2020, 12:25:58 pm »

Pan z Podlasia?  ;)
W języku ogólnopolskim "współczuć" łączy się z celownikiem bez żadnego przyimka.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: FSSPX Współczujący dla zboczeńców « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!