Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 09:41:58 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Objawienia Maryi z Trevignano Romano ?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Objawienia Maryi z Trevignano Romano ?  (Przeczytany 5795 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Marca 23, 2020, 18:41:46 pm »

Ks. dr Grzegorz Bliźniak wielokrotny uczestnik objawień Matki Bożej w Trevignano Romano , zaprzyjaźniony z widzącą Giselą Cardia oraz jej mężem Giannim opowiada o objawieniach i widzącej Giseli w cyklu konferencji pt. Świadek Trevigano Romano.

ks.dr Grzegorz Bliźniak - Świadek Trevignano Romano - Konferencja I

https://www.youtube.com/watch?v=kwSXcWJ896g&t=566s


ks.dr Grzegorz Bliźniak - Świadek Trevignano. Konferencja II - Co nas czeka jeśli się nie nawrócimy?

https://www.youtube.com/watch?v=tGhqSsggBaI

------------------------------------------------------------------------------------------

Ktoś coś wie w tym temacie?  Co o tych objawieniach myśleć?  Nie znam tego księdza i nie znam jak naucza.


"(...) Wszystko zaczęło się 22 sierpnia 2014 roku. Wówczas włoskie małżeństwo Gisella i Gianni Carda wybrało się do Medjugorje, by na miejscu przemodlić wiele trudnych spraw i podziękować za dar małżeństwa. Przywieźli stamtąd małą figurę Matki Bożej Królowej Pokoju, której pierwowzór stoi w Tihalijnie. Figurka staje u nich w domu, na charakterystycznym dla wielu włoskich domów ołtarzyku z obrazkami świętych. Po pewnym czasie w domu państwa Carda dzieją się dziwne rzeczy. Znajomi, którzy przychodzą do nich na wspólną modlitwę, doświadczają uzdrowień z drobnych schorzeń. Jednak prawdziwy przełom miał dopiero nastąpić.

21 kwietnia 2016 roku Gisella modli się samotnie w pokoju. Nagle słyszy szepty. – Myślałam, że to Gianni ogląda telewizor, chciałam nawet zwrócić mu uwagę, ale po chwili głos stał się tak wyraźny, że nie miała wątpliwości: Ona tam była – mówi nam Gisella. „Moje dziecko, moja córko. Ja jestem Święta Dziewica, nie lękaj się. Wybrałam was, ponieważ przepełnia was miłość i nadzieja, a to one stanowią fundament życia” – to pierwsze słowa, jakie Matka Boża wypowiedziała do Giselli. Po chwili zapewniła, że potwierdzi niebawem swoją obecność w ich domu. I faktycznie: wkrótce figura przywieziona z Medjugorje zalała się krwawymi łzami. Łzy pojawiły się także na obrazie Jezusa Miłosiernego, który wisi w pokoju rodziny Carda.(...)"

https://telewizjarepublika.pl/to-ona-ostrzegala-nas-przed-epidemia-historia-maryi-z-trevignano-romano,93144.html


Czyżby Gospa z Medjugorie  zmieniła miejsce swoich objawień na Trevignano Romano?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Marca 23, 2020, 18:58:55 pm »

Cytuj
W przeciwieństwie do objawień w Fatimie czy Medjugorje, w Trevignano Romano nie pojawiają się jednak żadne tajemnice. – Objawienia w Trevignano Romano przypadają na czas, gdy wszystko, co Matka Boża zapowiadała wcześniej, już dzieje się na naszych oczach – podkreśla teolog, o. Flavio Ubodi, który z ramienia komisji diecezjalnej badał objawienia w Civitavecchia.

https://www.fronda.pl/a/czy-maryja-ostrzegala-przed-epidemia-przeslanie-z-trevignano,141775.html



A w Civitavecchia jak teraz doczytałam, to podobnie. We włoskim mieście Civitavecchia 22 lata temu z figurki Matki Bożej przywiezionej z Medjugorie zaczęły spływać krwawe łzy.

"Dokładnie 22 lata temu w portowym mieście Civitavecchia, 70 km od Rzymu, miało miejsce „naukowo niewytłumaczalne” łzawienie figurki Matki Bożej przywiezionej z Medjugorie. Figurka „płakała” krwawymi łzami 13 razy w dniach 2-6 lutego 1995 r. w obecności kilkorga świadków, przede wszystkim członków rodziny Gregorich — jej właścicieli, a następnie po raz ostatni 15 marca w rękach biskupa miasta Girolama Grilla (bp Grillo zmarł 22 sierpnia 2016 r.). Gdy figurka została zarekwirowana przez władze, które rozpoczęły dochodzenie w sprawie „domniemanych łzawień”, kard. Andrzej Maria Deskur podarował Gregorim drugą, identyczną, przywiezioną również z Medjugorie. Z czasem z drugiej figurki zaczął wypływać pachnący olej, który pojawił się również na liściach bluszczu pokrywającego niszę w ogrodzie Gregorich, gdzie postawiono figurę Madonny. Fakty te są dobrze znane, ale nie każdy wie, że zjawiskom tym towarzyszyły objawienia Matki Bożej, która ukazywała się członkom rodziny Gregorich (ojcu, matce i trójce ich dzieci), by przekazać im swe orędzie. Część przesłań Maryi miała charakter publiczny, inne — czysto prywatny i dotyczyły samych widzących. Aby porozmawiać o objawieniach Madonny i orędziu, które chciała przekazać ludzkości u schyłku XX wieku, skontaktowałem się z o. Flavio Ubodim, włoskim kapucynem — teologiem, wiceprzewodniczącym Komisji Diecezjalnej, która badała zjawisko łzawień. Kapłan ten, obecnie przełożony klasztoru Kapucynów w Orvieto, z polecenia bp. Grilla otoczył duszpasterską opieką rodzinę Gregorich, będącą w centrum cudownych wydarzeń w Civitavecchia. O. Ubodi jest autorem publikacji na temat łzawień i objawień Matki Bożej. "

https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/niedziela201712_civitavecchia.html

Teraz w przypadku w Trevignano Romano, też ten sam kapucyn się tym zajmuje. Doprawdy nie wiem co sądzić, gdzie się nie odwrócić to objawienia, przepowiednie.


Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2 dnia: Marca 23, 2020, 19:19:17 pm »

Może przynudzam z tym, ale wprost coś niesamowitego się dzieje w sieci odnośnie tych objawień, podają, lajkują etc ...  a człowiek nie wie co o tym myśleć, tym bardziej wielebny to promuje.   Luknęłam sobie przez googla i znalazłam takie coś:

PONIEWAŻ NIE WIERZĘ W OBJAWIENIA TREVIGNANO ROMANO

Objawienia Trevignano Romano
W tym artykule chciałabym odpowiedzieć osobom, które zapytały mnie, co sądzę o objawieniach Trevignano Romano . Od razu mówię, że dla mnie są one fałszywe i wierzę, że nawet jeśli Pani Gisella jest w dobrej wierze, przesłania nie pochodzą od Boga.

Te objawienia Trevignano Romano rozpoczynające się w marcu 2016 roku, kiedy mąż i żona, Gisella i Jan, zakupili małą figurkę  w Medjugorje i zaczęła płakać.  To samo wydarzenie manifestuje się również poprzez obraz Miłosierdzia Bożego zakupionego w Rzymie przez samych małżonków. Po tych wydarzeniach Pani Gisella zaczęła mieć objawienia Madonny, a rzadko także Jezusa.

Apokalipsa jest między nami, a Watykan jest fałszywy
Wiadomości, które są rozpowszechniane przez objawienia Trevignano Romano, są wiadomościami o apokaliptycznym smaku. Dokładne przeciwieństwo orędzi, które Matka Boża przekazuje przez wizjonerów z Medziugorja . Nie tylko to. 16 września 2016 r. Matka Boża powiedziałaby: „Nie myślcie, że w Watykanie robią piękne rzeczy dla ludzkości, to wszystko jest fałszywe. Wielu ludzi Kościoła jest fałszywych, niewielu świętych kapłanów będzie prześladowanych, podobnie jak lud Boży, córko moja, nie ufajcie i szczegółowo przestrzegajcie tylko tego, o co was proszę ”.

Jak to możliwe, że Matka Boża mówi w ten sposób o Kościele, Watykanie? Jak Matka Boża może sprzeciwić się nieposłuszeństwu, mówiąc: „Czyńcie tylko to, o co was proszę?” , To przesłanie znajduje się tysiąc mil od tego, co zrobili święci. Matka Boża nigdy nie prosi o nieposłuszeństwo. Zawsze w tym samym komunikacie czytamy: „Twoja misja nie może być utrudniona”. Krótko mówiąc, jeśli Kongregacja Nauki Wiary mówi, że te objawienia są fałszywe, nie wolno  go słuchać. Potwierdzenie pochodzi bezpośrednio z innego przesłania: „Moja matka od wielu lat dotykała ziemi, prosząc o nawrócenie i miłość, teraz nie czas już nikogo przekonywać o prawdziwości przekazów”. Jasne nie? Nawet jeśli Kościół powiedział, że te objawienia są fałszywe, nie wolno ich słuchać, ponieważ teraz nie ma już czasu, aby nikogo przekonywać.

Zapasy konserw i wody pitnej
Następnie następuje atak na fałszywy kościół: „Nie dajcie się zwieść umysłom tych, którzy należą do fałszywego kościoła, abyście nie uwierzyli królowi podziemnego świata”. O jakim fałszywym kościele mówisz? Założę się, że mówi o papieżu Franciszku . To jest teraz modne.

Następnie dochodzi do najśmieszniejszego przesłania: „Zaopatrz się w konserwy i wodę pitną, ponieważ demony będą próbowały zabrać ci wszystko”. Oczywiste. Demony będą próbowały wszystko zabrać, ale będziemy mieli puszki i wodę do picia. Ale czy jesteśmy pewni, że woda pitna nadal będzie dobra w tych dniach?

https://www.annalisacolzi.it/apparizioni-di-trevignano-romano/

Autorka w artykule wspomina Medjugorie, ale zapewne jeszcze nie wiedziała, że Gospa już zrezygnowała.

Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3 dnia: Marca 23, 2020, 19:33:26 pm »

A co ma być w tych konserwach?
Może być dym w konserwie?
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #4 dnia: Marca 23, 2020, 20:07:09 pm »

A czy mogą być słoiki?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #5 dnia: Marca 23, 2020, 22:24:36 pm »

A co ma być w tych konserwach?
Może być dym w konserwie?


Jak to co? Nigdy Pan nie kupował konserw? O jaki dym chodzi?
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2020, 13:52:16 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #6 dnia: Marca 23, 2020, 23:14:34 pm »

A co ma być w tych konserwach?
Może być dym w konserwie?

O jaki dym chodzi?
O dym Czterosztachnięciowy Luksusowy
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #7 dnia: Marca 28, 2020, 10:23:09 am »

https://youtu.be/tGhqSsggBaI?t=1447

Nie podoba mi się to...

Komunia święta na rękę niedobra, preferowana na klęcząco i do ust - OK, ale można przyjąć na chusteczkę - lnianą, ale może być bawełniana...

Cytuj
a człowiek nie wie co o tym myśleć, tym bardziej wielebny to promuje.

Zachować dystans, nie wnikać. "Spełnialność" nie jest kryterium austentyczności objawień (Droga na Górę Karmel, Księga II, rozdział 21, 7-11:http://www.parafiapruszcz.x.pl/mistyka/jk/dr-na2-3.htm).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #8 dnia: Marca 28, 2020, 17:23:32 pm »

Pojawiły się dwa nagrania wiele wyjaśniające.

Czy orędzia z Trevignano Romano są prawdziwe? Czy faktycznie nadszedł czas apokalipsy? - ks. Chlondowski
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=D3NmHefzOSw


Krótki opis wydarzeń z Trevignano Romano oraz rozmowa z księdzem Biskupem miejsca Don Romano Rossi( na końcu filmiku)
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=YB0a8NdMTMA
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #9 dnia: Marca 29, 2020, 21:25:05 pm »

W 'konserwy" (dwie wystarczą? i czy kukurydza w konserwach wystarczy?) i wodę pitną (ile 1,5l? 5l? 50l?)  - "orędzie nie mówi na jaki czas sie przygotować. A od jedzenia samych konserw można szkorbutu dostać...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #10 dnia: Marca 29, 2020, 22:26:12 pm »

To taki sam shit jak tzw. Księga Prawdy.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 23, 2020, 11:30:43 am »

Ks. dr Grzegorz Bliźniak wielokrotny uczestnik objawień Matki Bożej w Trevignano Romano , zaprzyjaźniony z widzącą Giselą Cardia oraz jej mężem Giannim opowiada o objawieniach i widzącej Giseli w cyklu konferencji pt. Świadek Trevigano Romano. (...)

No i mamy finał. Ostatnio dużo było o Giselle, propagatorze rzekomych objawień w Trevigniano Romano i uważam że ma to jak najbardziej związek z tymi "objawieniami", może i coś jeszcze, ale do końca nie wiemy.  I bardzo dobrze. Szedł w te "objawienia" i mieszał ludziom w głowach.

Zakaz działalności dla Stowarzyszenia Misjonarzy Jezusa Miłosiernego

18 czerwca 2020 r. biskup rzeszowski Jan Wątroba wydał dekret zakazujący ks. Grzegorzowi Bliźniakowi i wszystkim pozostałym członkom Stowarzyszenia Misjonarzy Jezusa Miłosiernego z siedzibą w Tyczynie, ul. Potoki 16, prowadzenia na terytorium diecezji rzeszowskiej jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej, a zwłaszcza przepowiadania słowa Bożego i sprawowania sakramentów świętych.

Zakaz ten wynika z faktu, iż biskup diecezji w Łucku (Ukraina), który najpierw wydał zgodę na powstanie Stowarzyszenia Misjonarzy Jezusa Miłosiernego, po konsultacji ze Stolicą Apostolską zdecydował o rozwiązaniu tego stowarzyszenia.

https://diecezja.rzeszow.pl/zakaz-dzialalnosci-dla-stowarzyszenia-misjonarzy-jezusa-milosiernego/
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #12 dnia: Czerwca 23, 2020, 12:00:50 pm »

Pewne ci Misjonarze groszem nie smierdza albo co gorsza zauwazono pewne ubytki w kasie kurialnej z tytulu dzialalnosci tego zgromadzenia. Biskupowi Watrobie zupelnie nie przeszkadzala obecnosc tzw. ojca Bashobory w Rzeszowie, znanego hochsztaplera. No ale tzw. O. Bashobora, to fachowiec i umie sie dzielic owocami swojej poslugi, a nie tak wszystko pod siebie.
Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #13 dnia: Czerwca 23, 2020, 12:11:27 pm »

Pani Anno - nie ma żadnego finału. Stowarzyszenie przeniosło się na Węgry:
https://www.misericordianie.pl/

W Polsce tłem wydarzeń była nienajmniejsza działeczka o dobrej lokalizacji, którą stowarzyszenie posiadało/dysponowało? przez parę lat. Nic więcej nie wiem, nie mam żadnego kontaktu z tym stowarzyszeniem, chociaż ks. Bliźniak mówi całkiem całkiem po katolicku (przynajmniej jak na standardy posoborowe):
https://www.misericordianie.pl/aktualnosci2/item/351-ks-piotr-glas-ks-grzegorz-blizniak-czy-istnieje-kara-boza

Nie wiem o co tu chodzi. Gdy konia kują, żaba nie powinna podstawiać nogi.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #14 dnia: Czerwca 23, 2020, 15:47:15 pm »

Pani Anno - nie ma żadnego finału. Stowarzyszenie przeniosło się na Węgry:
https://www.misericordianie.pl/

Dla mnie finał to było odniesienie do tych "objawień" które nie kto inny, a własnie ks. Bliźniak rozpropagował i napisałam:

"Ostatnio dużo było o Giselle, propagatorze rzekomych objawień w Trevigniano Romano i uważam że ma to jak najbardziej związek z tymi "objawieniami", może i coś jeszcze, ale do końca nie wiemy. "



W Polsce tłem wydarzeń była nienajmniejsza działeczka o dobrej lokalizacji, którą stowarzyszenie posiadało/dysponowało? przez parę lat. Nic więcej nie wiem, nie mam żadnego kontaktu z tym stowarzyszeniem, chociaż ks. Bliźniak mówi całkiem całkiem po katolicku (przynajmniej jak na standardy posoborowe):
https://www.misericordianie.pl/aktualnosci2/item/351-ks-piotr-glas-ks-grzegorz-blizniak-czy-istnieje-kara-boza

Nie wiem o co tu chodzi. Gdy konia kują, żaba nie powinna podstawiać nogi.

Stronę widziałam, działali cały czas też w parafii w Tyczynie, u nich na stronie też jest to ogłoszenie:

http://parafiatyczyn.pl/zakaz-prowadzenia-dzialalnosci-duszpasterskiej/

Nie odnosiłam się do tego co mówi ks. Bliźniak, ale Ci co tak bardzo po katolicku mówią, to z obserwacji największe zamieszanie robią , tak jak te "objawienia" w Trevigniano Romano.

A o nich więcej mozna poczytać w zakładce o nas na stronie tu:

"(...) W maju 2009 roku Stowarzyszenie Misjonarzy Jezusa Miłosiernego otrzymuje zatwierdzenie na prawie diecezjalnym w Diecezji Łuckiej na Ukrainie. Stowarzyszenie otwiera swój pierwszy dom w Kiwercach, gdzie remontuje miejscowy kościół oraz plebanie. Kościół w Kiwercach dekretem miejscowego biskupa staje się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia a plebania domem generalnym Stowarzyszenia Misjonarzy Jezusa Miłosiernego.

W roku 2015 Stowarzyszenie przechodzi pod kanoniczną jurysdykcję biskupa Ventimiglia –Sanremo we Włoszech. W lutym 2017 roku Misjonarze Jezusa Miłosiernego po raz kolejny zmieniają swoją siedzibę przenosząc swój dom generalny z Ventimiglia do Szeged na Wegrzech przechodząc tym samym pod jurysdykcję kanoniczną biskupa diecezji Csánad-Szeged . Od strony kanonicznej Stowarzyszenie Misjonarzy Jezusa Miłosiernego jest Publicznym Kleryckim Stowarzyszeniem Wiernych posiadającym własne Konstytucje. W Szeged Misjonarze Jezusa Miłosiernego tworzą pierwsze na Węgrzech Centrum Kultu Bożego Miłosierdzia."

https://www.misericordianie.pl/o-nas-2/historia-stowarzyszenia

Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Objawienia Maryi z Trevignano Romano ? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!