Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:21:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: byłem na NOM...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 33 Drukuj
Autor Wątek: byłem na NOM...  (Przeczytany 97346 razy)
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #285 dnia: Sierpnia 05, 2009, 13:38:44 pm »

Panie Murka - a pan co ma znów do mnie? Już któryś raz próbuje mnie pan zaczepić. Poczytaj pan sobie np watki związane z neokatechumenatem, to sam pan zobaczysz. O ile pamiętam nie dyskutowałem z panem ani razu. I nie zamierzam odpowiadać na zaczepki. Jak mnie pan nie lubi to pańska sprawa. Z panami  Alagorem czy JWP mamy pewne rozbiezne zdania i jest O.K. Mogą mi coś zarzucić. Ale pan ani razu merytorycznie, tylko włącza się pan by mi szpilę wetknąć. Włącz sie pan w dyskusję - możemy rozmawiać.

OT: przeczytałem jako "szmulkę" (pogrubiony wyraz).
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #286 dnia: Sierpnia 05, 2009, 13:50:07 pm »

JWP

Skoro już tak musi być przez Jaśnie Wielmożny Pan, to z pokorą przyjmuję ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #287 dnia: Sierpnia 05, 2009, 13:52:59 pm »

prosze nie naduzywac słowa herezja

He, he. I kto to mowi...
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #288 dnia: Sierpnia 05, 2009, 14:30:52 pm »

prosze nie naduzywac słowa herezja

He, he. I kto to mowi...
A panu o co chodzi?


To nie Pan Murka,tylko Pani ;D ;D
I co z tego? - Nie zmienia to postaci rzeczy. Ale sorry za omyłkę.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2009, 14:37:14 pm wysłana przez Zet » Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #289 dnia: Sierpnia 05, 2009, 15:16:55 pm »

Panie Luk - stwierdzam autorytarnie że jest pan w błędzie. Pozwoliłem sobie na przejrzenie linku który pan umieścił. Bzdury Dextimusa w ogóle nie zasługują na komentarz. Pozostałe sprawy wybiorczo - bardzo wybiórczo traktują temat i nawet nie chce mio się z nimi polemizować. Sa stekiem tendencyjnych bredni, nie mających nic wspólnego z rzeczywistością. Jeśli pan na takich tekstach opiera swoja wiedzę, to gratuluję naukowej wnikliwości.
Co do tekstu przez pana zacytowanego, to również nie ma nic wspólnego z naszym tematem.
Chocby z tego względu, że DN opiera się na głębokim tradycjonaliżmie, o wiele dalszym niż Trydent.
To właśnie tradycjonaliści (w rozumieniu tutejszych forumowiczów) są wobec DN-u moderną. Pan nie znając Drogi czerpie swoją wiedzę na jej temat z paszkwili typu podanego przez pana linka. Ja z autopsji. 
Dlatego proszę wybaczyc, ale nie mam chęci na dyskusje w tym temacie. Do tanga trzeba dwojga. Proszę jeszcze raz wybaczyć, ale dyskutować można z kimś, to ma rzetelna wiedzę, a nie opiera się na nieprzebadanych pomówieniach i złośliwościach. I proszę nie traktować tego co piszę jako jakąś wycieczkę personalną. Po prostu ma pan prawo do niewiedzy i wyciągania mylnych wniosków. Ale to za mało do rzeczowej dyskusji.
Uprzedzam, że na zmasowane ewentualne ataki ipo tym poście nie zamierzam odpowiadać w charakterze oskarżonego. 

Witam

Po pierwsze nie zna mnie pan a obraża nie tylko mnie ale również i Świętych min. Papieża Piusa X i Św. Józefa Pelczara biskupa widać że nie ma pan szacunku do ich pism a nie cytuję ich z internetu tylko ze starych książek książek z imprimatur i to starym


ZET:
Pozostałe sprawy wybiorczo - bardzo wybiórczo traktują temat i nawet nie chce mio się z nimi polemizować. Sa stekiem tendencyjnych bredni, nie mających nic wspólnego z rzeczywistością. Jeśli pan na takich tekstach opiera swoja wiedzę, to gratuluję naukowej wnikliwości.

To ma być kulturalna wypowiedz o dziełach czy tekstach osób świętych !!!!!!


Chocby z tego względu, że DN opiera się na głębokim tradycjonaliżmie, o wiele dalszym niż Trydent. taki pogląd potępił Pius XII w encyklice "Mediator Dei et Hominum"

Co do Ofiary Mszy św. i jej obrządków to sam Św. Sobór Trydencki mówi :

DOGMATYKA KATOLICKA
KRÓTKO NAPISAŁ
KS. JACEK TYLKA
V. Traktat
O Kościele Chrystusowym
"Kościół" (jest to) "filar i utwierdzenie prawdy" (1 Tym. 3, 15).
Część I.
O Kościele Chrystusowym w ogóle
Rozdział I.
O USTANOWIENIU I ISTOCIE KOŚCIOŁA
Artykuł IX.
O nieomylności Kościoła
I. Określenie nieomylności

Dogmatyka katolicka. Część ogólna. Krótko napisał X. J. Tylka. Drugie wydanie. Tarnów 1900,
Pozwolenie Władzy Duchownej:
Nr. 30. / praes.
APPROBAMUS.
ORDINARIATUS EPPLIS.
Tarnoviae 6. Januarii 1900.
(L. S) † IGNATIUS Eppus.

Sobór bowiem Trydencki (10) zakazuje gardzić ceremoniami, używanymi przy sprawowaniu Sakramentów świętych, albo opuszczać je dowolnie, albo zmieniać. A Papież Pius VI potępia zdanie (11) synodu w Pistoi odbytego, który twierdził, że "przepisy karności kościelnej mogą być nie tylko niepożyteczne, zbyt uciążliwe, ale niebezpieczne, szkodliwe, prowadzące do zabobonu i materializmu".

CO DO NEOKATECHUMENATU to właśnie dowolnie czyni sobie farsę i cyrk z Ofiary Mszy św. zmieniając co się i jak komu podoba !!!!

(10) Ses. 27. c. 13. "Si quis dixerit, receptos et approbatos Ecclesiae catholicae ritus, in solemni sacramentorum administratione adhiberi consuetos, aut contemni, aut sine peccato a ministris pro libito omitti, aut in novos alios per quemcumque Ecclesiarum pastorem mutari posse; a. s.".

(11) Prop. 78. "quasi Ecclesia, quae Spiritu Dei regitur, disciplinam constituere posset non solum inutilem et onerosiorem, quam libertas christiana patiatur, sed et periculosam, noxiam inducentem in superstitionem et materialismum: falsa, temeraria, scandalosa, piarum aurium offensiva, Ecclesiae ac Spiritu Dei, quo ipsa regitur, injuriosa ad minus erronea".

A widać że pan nie przepada za tym soborem
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2009, 15:22:57 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #290 dnia: Sierpnia 05, 2009, 15:43:23 pm »

A panu o co chodzi?

Chodzi mi o to, ze sam macha pan straszakiem herezji przed nosem komu popadnie. Ostatnio "lefebrystom".
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #291 dnia: Sierpnia 05, 2009, 19:02:00 pm »

Jakby pan czytał uważnie i bez uprzedzeń zauważyłby pan kpinę i ironię w tej wypowiedzi o herezji, spowodowaną właśnie machaniem przez niektórych tym słowem, o czym zresztą pisałem. Jeśli się oskarża np Neokatechumenat o herezję i jest O.K to czemu nie lefebrystów?
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #292 dnia: Sierpnia 05, 2009, 19:06:04 pm »

Jeśli się oskarża np Neokatechumenat o herezję i jest O.K to czemu nie lefebrystów?

Szefowi neonów herezje już wykazano, a ich przykłady znajdzie Pan w książce "Czy droga neokatechumenatu jest prawowierna". Pan Bractwu żadnej herezji nie wykazał, stąd jest Pan zwykłym kłamcą i człowiekiem godnym pożałowania.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #293 dnia: Sierpnia 05, 2009, 19:54:13 pm »

Szefowi neonów herezje już wykazano, a ich przykłady znajdzie Pan w książce "Czy droga neokatechumenatu jest prawowierna".

To mnie pan rozbawił. Tą gebelsowską ulotkę trudno nazwać książką, wymysły autora nie mają nic wspólnego z DN. 
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #294 dnia: Sierpnia 05, 2009, 20:18:45 pm »

Szefowi neonów herezje już wykazano, a ich przykłady znajdzie Pan w książce "Czy droga neokatechumenatu jest prawowierna".

To mnie pan rozbawił. Tą gebelsowską ulotkę trudno nazwać książką, wymysły autora nie mają nic wspólnego z DN. 
A można gdzieś znaleźć teksty katechez mające coś wspólnego z DN?
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #295 dnia: Sierpnia 05, 2009, 20:42:54 pm »

A można gdzieś znaleźć teksty katechez mające coś wspólnego z DN?

Oczywiscie. "Zapraszamy na katechezy..." itd. Od lat ta sama gadka.

Na szczescie w sieci krazy troche zeskanowanych neonskich samizdatow. Zarowno z katechez, jak i ze skrutinow.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #296 dnia: Sierpnia 05, 2009, 21:12:56 pm »

To pani  tak we wszystko co pisze w sieci wierzy? Gratuluje naiwności.

Ps. Na początek polecam lekturę statutu. Jest ogólnie dostępny.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #297 dnia: Sierpnia 05, 2009, 21:42:18 pm »

To pani  tak we wszystko co pisze w sieci wierzy? Gratuluje naiwności.

Znam ta gadke neonska : Orientamenti alle équipes di catechisti to falszywka, w mojej wspolnocie tak nie jest, mamy na wszystko zgode, ks. Poradowski to nazista, papiez o wszystkim wie, bla bla, bla bla

Ps. Na początek polecam lekturę statutu. Jest ogólnie dostępny.

A to w statucie sa teksty katechez ? Sa teksty doktrynalne ?
A przy okazji to fajnie, ze pan przyznal, ze sa neonskie teksty, ktore nie sa ogolnie dostepne.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #298 dnia: Sierpnia 05, 2009, 21:47:51 pm »

, bla bla, bla bla



To, że adepci tradi czy lefeblandu reprezentują statystycznie niższy od przeciętnego poziom inteligencji nie musi Pan udowadniać.

Ps. co do tekstów doktrynalnych polecam Panu aktualny ogólno dostępny Katechizm Kościoła Katolickiego. 
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #299 dnia: Sierpnia 05, 2009, 22:30:57 pm »

Uzywajac tego wlasnie katechizmu niejdnemu neonowi wykazalem czarno na bialym, ze glosi herezje.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 33 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: byłem na NOM... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!