Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 11:28:36 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231942 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: byłem na NOM...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 33 Drukuj
Autor Wątek: byłem na NOM...  (Przeczytany 97615 razy)
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #240 dnia: Sierpnia 03, 2009, 14:25:19 pm »

Szanowny Panie!

Chocby z tego względu, że DN opiera się na głębokim tradycjonaliżmie, o wiele dalszym niż Trydent.

Jeśli podtrzymuje Pan to zdanie jako prawdziwe, to w moim rozumieniu spraw Koścoła DN nie jest katolickie.Dla mnie to zdanie z ust (klawiatury :) ) człowieka związanego z DN jest kropką nad i, ten ruch nie jest katolicki. Na razie wniosków nie wysnuwam.

Zapisane
Jacques
bywalec
**
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #241 dnia: Sierpnia 03, 2009, 14:28:20 pm »

Panie Zet.

To forum jednak zdecydowanie nie jest dla pana. Nie jest pan tradycjonalistą w najmniejszym stopniu. Co udowadnia pan za każdym razem , kiedy zabiera pan głos na tym forum.


Pozostałe sprawy wybiorczo - bardzo wybiórczo traktują temat i nawet nie chce mio się z nimi polemizować. Sa stekiem tendencyjnych bredni, nie mających nic wspólnego z rzeczywistością.

To powyżej odnosiło się do słów Świętego biskupa Pelczara i Świętego Piusa X.

Panie Zet, chyba może pan sobie darować dalsze produkowanie się tutaj. Ja w każdym razie nie zamierzam tracic czasu na czytanie pańskich wpisów.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #242 dnia: Sierpnia 03, 2009, 14:29:21 pm »

Panie Waldemarze, pan Zet po prostu nie rozumie co to jest tradycjonalizm czy tez przywiazanie do Tradycji. On mysli, ze tradycjonalisci, to ci co przekladaja stare nad nowe tylko dlatego, ze to jest stare.

Skadinad, nawet przyjmujac taka gimnazjalna definicje, to przedstawianie DN jako siegajacego do "starszej tradycji" jest nieprawda. Kikonskie wynalazki nie maja nic wspolnego z pierwotnym chrzescijanstwem.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #243 dnia: Sierpnia 03, 2009, 14:34:20 pm »

Panie Luk - stwierdzam autorytarnie że jest pan w błędzie. Pozwoliłem sobie na przejrzenie linku który pan umieścił. Bzdury Dextimusa w ogóle nie zasługują na komentarz.
Myli się Pan. Dextimus (mimo iż przykłady wybiera dośćjednoznaczne, co można odebrać jako tendencyjne) opiera sie na faktach. Link drugi:
<<Jak widać neony nadal nie przyklękają na Przeistoczenie. Niektórzy, z największym trudem wykonują lekkie zgięcie karku podczas przyklęknięcia kapłana. Proszę zwrócić uwagę, że kapłanowi do Konsekracji przygrywa gitara, co jest absolutnie zabronione przez przepisy liturgiczne Kościoła katolickiego! >>
Który fakt jest nieprawdziwy? Czyżby sz. P. Dextimus z kolegami przebrali się, wzięli gitarry i zaczęli udawać "neo-eucharystię" (z małej litery, bo była by to tylko parodia Mszy)? Czy też może istnieje wspólnota, w której tak się dzieje?

Co do tekstu przez pana zacytowanego, to również nie ma nic wspólnego z naszym tematem. Chocby z tego względu, że DN opiera się na głębokim tradycjonaliżmie, o wiele dalszym niż Trydent.
1) Zdaje sobie Pan sprawę, że Pius XII potępił "archeologizm" w "Mediator Dei"? Bo to o czym pan mówi podpada pod archeologizm właśnie.
2) Większość protestantów o swoje (pseudo)liturgii mówi to samo - "tak samo jak pierwsi chrześcijanie".
3) Są w liturgii ewidentne elementy będące wbrew przepisom Kościoła (np. używanie w charakterze ołtarza stołu na którym nie ma krzyża) - fakty te p. Dextimus punktuje - i ma rację.

To właśnie tradycjonaliści (w rozumieniu tutejszych forumowiczów) są wobec DN-u moderną.
Panie szanowny "modernizm" ma ścisłą definicje, która tu nijak nie pasuje...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #244 dnia: Sierpnia 03, 2009, 14:59:10 pm »

Panie Zet.

To forum jednak zdecydowanie nie jest dla pana. Nie jest pan tradycjonalistą w najmniejszym stopniu. Co udowadnia pan za każdym razem , kiedy zabiera pan głos na tym forum.


Miłość bliźniego jak nie wiem.
A ja się ciesze że Pan Zet jest na forum. Ja bym chyba już dawno dała za wygraną w jego i innych mu podobnych sytuacji na tym forum.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Jacques
bywalec
**
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #245 dnia: Sierpnia 03, 2009, 15:23:31 pm »

Pani Wiridiano Droga,

Proszę przeczytać wpis pana Zet powyżej  i powiedzieć, co się Pani w nim tak podoba :)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #246 dnia: Sierpnia 03, 2009, 15:29:22 pm »

Ja też się nie cieszę z tego, że rozmaite chwieje są na tem forum i marnują czas wartościowych uzytkowników forum takich jak np. Pan Luk

Уходи и Не Возвращайся, товарищ ZET
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #247 dnia: Sierpnia 03, 2009, 15:59:08 pm »

Proszę modernizację o interwencję.
Walczyłem z komuną, gdy pan Krusejder jeszcze pieluchy w zębach nosił.
Zapisane
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #248 dnia: Sierpnia 03, 2009, 16:12:31 pm »

Witam Państwa! Zabieram tutaj głos pierwszy raz, nie śledzę dokładnie tego wątku, ale po wypowiedzi pana Zet nie mogę się powstrzymać... Pan Zet w swoich rozbrajających stwierdzeniach typu: "DN opiera się na głębokim tradycjonaliżmie", "dyskutować można z kimś, to ma rzetelna wiedzę, a nie opiera się na nieprzebadanych pomówieniach i złośliwościach", wycofując się z dyskusji osłanięty tarczą swojej superwiedzy, do której my nie-bracia nie dorośliśmy, pomawiający przy tym pana Luka o ciemnotę jest doprawdy KLASYCZNYM przykładem ofiary, która przeszła w neokatechumenacie swoiste pranie mózgu. Smutna prawda jest taka, że zdecydowana większość tych, którzy pozostają na drodze dłużej niż rok i przechodzą przez kolejne etapy "chrześcijańskiego wtajemniczenia" w wersji kikokarmenowej, mówi podobnym językiem. Nawiązanie dyskusji z takimi osobami jest bardzo trudne. One stają się wręcz impregnowane na jakąkolwiek refleksję, o merytorycznej nie wspominając.  
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #249 dnia: Sierpnia 03, 2009, 16:14:53 pm »

Proszę modernizację o interwencję.
Walczyłem z komuną, gdy pan Krusejder jeszcze pieluchy w zębach nosił.

Także proszę o interwencję!
Walczyłem z chwastami na ogródku, kiedy jeszcze pana Krusajdera na świecie nie było!

Panie ZET,
mój szkolny przyjaciel "nawrócił" się i został zielonoświątkowcem, potem pastorem
i założył swój własny zbór (a w domu nad łóżkiem obraz, jak Duch Święty "zstępuje"
na jego miasto i jego zbór!)
I śmiem twierdzić, że nie ma na tym forum większego tradycjonalisty od niego:
jego tradycjonalizm jest głębszy, bowiem sięga dalej niż Trydent,
nawet dalej niż ewangelie!!! Sięga do czasów apostolskich!
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #250 dnia: Sierpnia 03, 2009, 16:17:28 pm »

Pani Wiridiano Droga,

Proszę przeczytać wpis pana Zet powyżej  i powiedzieć, co się Pani w nim tak podoba :)

nie powiedziałam że podoba mi się wpis Pana Zet, bo się z nim nie zgadzam. Ale nie podoba mi się rozstawianie ludzi po kątach i ustalanie kto do forum pasuje a kto nie i kto może tu pisac a kto nie bo jest bardziej albo mniej tradycyjny.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #251 dnia: Sierpnia 03, 2009, 16:51:03 pm »

Proszę modernizację o interwencję.
Walczyłem z komuną, gdy pan Krusejder jeszcze pieluchy w zębach nosił.
Panie Krusajder - upominam Pana - aby nie wyzywał Pan Forumowiczów od "Tawariszczy". Proszę o przeproszenie Pana Zeta!
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #252 dnia: Sierpnia 03, 2009, 16:51:22 pm »

nie powiedziałam że podoba mi się wpis Pana Zet, bo się z nim nie zgadzam. Ale nie podoba mi się rozstawianie ludzi po kątach i ustalanie kto do forum pasuje a kto nie i kto może tu pisac a kto nie bo jest bardziej albo mniej tradycyjny.
+
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #253 dnia: Sierpnia 03, 2009, 17:26:22 pm »

Proszę modernizację o interwencję.
Walczyłem z komuną, gdy pan Krusejder jeszcze pieluchy w zębach nosił.
Panie Krusajder - upominam Pana - aby nie wyzywał Pan Forumowiczów od "Tawariszczy". Proszę o przeproszenie Pana Zeta!

Szanowny Panie JP7,

jak Pan doskonale wie "Drogowcy" Kikona i Carmeny na swych dalszych etapach wtajemniczenia przekazują nierzadko na rzecz tej sekty cały swój dobytek i stają się komunistami. Dopóki uzytkownik ZET nie zaprzestanie tu "drogowej" propagandy mam prawo, by traktować go jak kryptokommunistę i tytułować w adekwatny sposób
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #254 dnia: Sierpnia 03, 2009, 17:35:55 pm »

jak Pan doskonale wie "Drogowcy" Kikona i Carmeny na swych dalszych etapach wtajemniczenia przekazują nierzadko na rzecz tej sekty cały swój dobytek i stają się komunistami. Dopóki uzytkownik ZET nie zaprzestanie tu "drogowej" propagandy mam prawo, by traktować go jak kryptokommunistę i tytułować w adekwatny sposób
Zakładając prawdziwość argumentu o komunizmie - i tak podłoże owego "komunizmu" ma podłoże inne niż materializm. Nie ma Pan prawa porównywać "komunizmu" na podłożu ewangelicznym (taki jest też w niektórych zakonach) do sowietów.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 33 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: byłem na NOM... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!