Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 16:58:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: byłem na NOM...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 33 Drukuj
Autor Wątek: byłem na NOM...  (Przeczytany 97656 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #90 dnia: Lipca 02, 2009, 22:36:08 pm »


1 wspólna modlitwa z mułłą i rabinem odmówiona według tekstu ułożonego przez rabina - choć krótka niestety miała miejsce;

2 Papież włożył 'teszuwę" w szczelinę muru "ściany płaczu" - powtórka tego samego gestu JPII - dodać należy jest to obrzęd rasowo judaistyczny niestety i ma jednoznaczny wymiar i konitacjęl
3 wizyty w meczetach, niby nic ... ale....jednak zdjął butyl
4 ostatnia niepokojąca rzecz, to twierdzenie niektórych eskimoskich kręgów prasowych o rzekomym zobligowaniu się Benedykta XVI ( pisemnym ? ) do zakazu "prozelityzmu" w stosunku do "eskimosów"...to ostatnie mam nadzieję, nie jest prawdą, acz niestety nie zostało jakoś radykalnie prze Watykan zdementowane....więc...hmmm

:|

sytuacje takie jak 1 zawsze są skandalami; o 2 wiedziałem, ale to jednak sprawa mniejszego kalibru

3 przy tem to detal, a 4 to "marzenie ściętej głowy"

Wniosek z tego taki, ze z naszego tradsowskiego punktu widzenia każda pielgrzymka Ojca Świętego daje więcej minusów (ekumenizm) niż plusów (ożywianie wiary) :/ Przynajmniej do czasu, aż w ramach pokazywania jedności Kościoła Ojciec Święty będzie celebrował Msze w rycie nadzwyczajnym.

Benedykcie XVI, Twe miejsce jest we Wiecznem Mieście !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #91 dnia: Lipca 02, 2009, 22:40:18 pm »

:|

sytuacje takie jak 1 zawsze są skandalami; o 2 wiedziałem, ale to jednak sprawa mniejszego kalibru

3 przy tem to detal, a 4 to "marzenie ściętej głowy"

Wniosek z tego taki, ze z naszego tradsowskiego punktu widzenia każda pielgrzymka Ojca Świętego daje więcej minusów (ekumenizm) niż plusów (ożywianie wiary) :/ Przynajmniej do czasu, aż w ramach pokazywania jedności Kościoła Ojciec Święty będzie celebrował Msze w rycie nadzwyczajnym.

Benedykcie XVI, Twe miejsce jest we Wiecznem Mieście !!

Dokładnie tak. Zdecydowanie pielgrzymka ta nie była do niczego dobrego potrzebna. Przyniosła jedynie konsternację i ...problemy.Także problemy dla wiernych ( dla nas i to spore ),. Wszak punkt 1. to już jest ....no tak.
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2009, 22:51:16 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #92 dnia: Lipca 02, 2009, 23:19:16 pm »

Odpowie mi pan na pytania które panu zadałem :
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,1015.msg33908.html#msg33908

Z checia, ale bylbym wdzieczny za ich precyzyjniejsze ujecie.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #93 dnia: Lipca 03, 2009, 07:08:49 am »

Chrystus zawsze i wszędzie! Tu i teraz i w każdym momencie Najważniejszy. Słusznie Panie Kolego Kurak, ale jest kwestia taka, że w momencie jak Pan jest na NOM i czuje się Pan tak jak na biczowaniu... że myśli Pan: "Panie, co oni z Tobą robią...a ja tu stoję i co ... i nic... czy w tym biczowaniu uczestniczę? Czy stoję w tłumie sług Kajfasza? Czy też jak Piotr tylko obserwiuję? Czy jednakoż przypadkiem tak jak Piotr, się nie zaprę? Czy nie przyłączę się do "grona szyderców"???? CZy kiedy wszystko Panie Kolego w Panui lkrzyczy, by coś uczynić, a Pan tam stoi w tłumie na tym NOMie i de facto patrzy w Oblicze Pana, czy też może juiż uczestniczy w porfanacji.... To doprawdy nie jest to łatwy problem...
:( Mam ten sam problem podczas kazdego NOM,pocieszeniem jest jednak przyjecie Najswietszego Ciala.Tak to niestety jest,trzeba cale dzialania nasze zebrac by rozpowszechnic KRR wszedzie gdzie to tylko mozliwe.
A propos co symbolizuje gest wlozenia karteczki w sciane placzu?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #94 dnia: Lipca 03, 2009, 07:15:16 am »

Na karteczkach są prośby do Najwyższego.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #95 dnia: Lipca 03, 2009, 07:21:01 am »

mam wątpliwości, czy Pańska interpretacja jest tak do końca prawidłowa ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
slavko
Gość
« Odpowiedz #96 dnia: Lipca 03, 2009, 07:27:22 am »

Wybaczy Pan ale dzis nie odpowiem, pora juz pozna (u mnie prawie 1.30 w nocy) a zmeczenie daje o sobie znac.

Po namysle wpis usunalem.
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2009, 15:50:52 pm wysłana przez slavko » Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #97 dnia: Lipca 03, 2009, 07:29:49 am »

Na karteczkach są prośby do Najwyższego.
To wiem,ale to ma jakis symbol?I czemu nie wypada robic to katolikowi?czy wypada?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #98 dnia: Lipca 03, 2009, 09:22:11 am »

Sam gest wsuniecia jakiejs karteczki w sciane jest neutralny. Natomiast wazny jest kontekst : co to oznacza, jak to odczytuja inni etc. Jesli to jest element kultu, to oczywiscie nie tylko nie wypada katolikowi wsuwac karteczki w sciane placzu, ale jest to kategorycznie zabronione, jako forma communication in sacris z falszywymi religiami. Jesli to tylko zwyczaj zydowski bez szczegolnego kotekstu religijnego, to mozna dyskutowac. W dzisiejszym swiecie pomiszania warto unikac wszelkiej konfuzji i gestow mogacych zostac mylnie zinterpretowanymi przez postronnych. To cos, czego mozemy nauczyc sie od zydow. Judaizm np. zabrania swym wyzdawcom nie tylko klekac, ale i pochylac glowe przed procesja z Najsw. Sakramentem, zeby gest nie zostal opatrznie odczytany. Potem na superkatolickich forach superkatoliccy publicysci i internauci tlumacza superkatolickim forumowiczom, ze judaizm jest OK, bo sam papiez chodzi do synagogi i wsuwa karteczki w szczeliny sciany placzu.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #99 dnia: Lipca 03, 2009, 09:31:25 am »

Dziekuje bardzo :)
Sa jeszcze jakies gesty,ktore katolikowi nie wypada zrobic w Ziemi Swietej?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #100 dnia: Lipca 03, 2009, 10:04:56 am »

Bo ja wiem ? Nie jestem ekspertem od okupowanej Palestyny. Zamawiac pieciu piw ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #101 dnia: Lipca 03, 2009, 10:08:11 am »

He he ok,spoko :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #102 dnia: Lipca 03, 2009, 10:08:22 am »

Zamawiać 5 piw można. Niedawno była nawet o to sprawa w sądzie i izraelski sąd stwierdził, że można .:)
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #103 dnia: Lipca 03, 2009, 10:31:17 am »

Zamawiać 5 piw można. Niedawno była nawet o to sprawa w sądzie i izraelski sąd stwierdził, że można .:)

A mógłbym prosic o jakies szczegoly tej sprawy (najlepiej link do streszczenia orzeczenia w jakims europejskim jezyku). Zajmuje sie (z zupelnie neutralnych, historycznonaukowych przyczyn) salutem rzymskim i interesuje mnie argumentacja sadu. Pozdr.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #104 dnia: Lipca 03, 2009, 11:01:29 am »

Sam gest wsuniecia jakiejs karteczki w sciane jest neutralny. Natomiast wazny jest kontekst : co to oznacza, jak to odczytuja inni etc. Jesli to jest element kultu, to oczywiscie nie tylko nie wypada katolikowi wsuwac karteczki w sciane placzu, ale jest to kategorycznie zabronione, jako forma communication in sacris z falszywymi religiami. Jesli to tylko zwyczaj zydowski bez szczegolnego kotekstu religijnego, to mozna dyskutowac. W dzisiejszym swiecie pomiszania warto unikac wszelkiej konfuzji i gestow mogacych zostac mylnie zinterpretowanymi przez postronnych. To cos, czego mozemy nauczyc sie od zydow. Judaizm np. zabrania swym wyzdawcom nie tylko klekac, ale i pochylac glowe przed procesja z Najsw. Sakramentem, zeby gest nie zostal opatrznie odczytany. Potem na superkatolickich forach superkatoliccy publicysci i internauci tlumacza superkatolickim forumowiczom, ze judaizm jest OK, bo sam papiez chodzi do synagogi i wsuwa karteczki w szczeliny sciany placzu.

Słusznie, tak właśnie jest. Dodać tu trzeba, że "teszuwa" to karteczka z modlitwą bedąca elementem kultu judaistycznego jemu konkretnie przypisana. Ponadto kierowana jest owszem do "Najwyższego" ale w ujęciu judaistycznym - jak wiemy judaizm jest przeciez religią fałszywą. Tekst modlitwy odnosi się do Boga według  judaistycznych pojęć religijnych. Zauważmy, że zarówno JPII jak i Benedykt XVI w swoich tekstach zwracali się do "Boga Abrachama, Izaaka, Jakuiba" bez najmniejszego kontekstu trynitranego, bez choćby jakiegokolwiek pośredniego odwołania do Przenajświętszej Trójcy, bez wspomnienia Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Oczywiście interpretowac można taki gest "wyrozumiałością czy delikatnością" w srosunku do żydów, ale czy dla chrześcijan "wyrozumiałośc i delikatność" ma polegac na zaparciu się Naszego Odkupiciela? CZy tego typu jednoznacznie religijny gest nie jest aby bałwochwalstwem? Oddaniem czci według judaistycznych formuł a zatem niestety już nie do Boga w Trójcy Świętej Jedynego? W każdym bądź razie gesty takie - całkiem niepotrzebne, bo niby po co Papież koniecznie miałby stać pod ścianą płaczu podczas pielgrzymki do Ziemi Świętej, pozwalają na bardzo swobodne i rozmaite interpretacje, relatywizują prawdę, a przede wszystkim prowadzą do legitymizowania w oczach świata i chrześcijan fałszywego judaistycznego kultu. Prowadzi to potem do takich rozmaitych herezji jak wypowiedzi Abp.Gadeckiego o tm że "żydzi zbawiają się przez Mojżesza" oraz podobnych "stanowisk" poszczególnych lokalnych episkopatów ( vide stanowisko episkopatu francuskiego jakko pierwsze w dziejach w czasach tuż posoborowych - wówczas jeszcze "prostowane" przez KNW).
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 33 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: byłem na NOM... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!