Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:20:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: byłem na NOM...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 Drukuj
Autor Wątek: byłem na NOM...  (Przeczytany 97307 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #450 dnia: Grudnia 29, 2010, 07:35:18 am »

Natomiast adresat postu p. Mamy ... pisze, co uzna za stosowne.  ::)
... zarabiając w ten sposób na takiego suwenira ... ;)
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
mestwin
uczestnik
***
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #451 dnia: Grudnia 29, 2010, 08:38:30 am »

Cytuj
Pan Bóg przychodzi na NOM i to sie liczy. Dziękuje.
Święta racja!!

Panie FB, przykro pana czytać, a inni też zachowują się jak dzieci.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #452 dnia: Grudnia 29, 2010, 08:43:05 am »

Dla pana JGP


czyżby dziś kończył 16 urodziny ?

;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #453 dnia: Grudnia 29, 2010, 09:05:00 am »


Panie FB, przykro pana czytać
A co jest przykrego w tekstach Pana FB?Prawda odnosnie rytu?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #454 dnia: Grudnia 29, 2010, 12:05:16 pm »


Panie FB, przykro pana czytać (...)

Pewnie, że przykro czytać takie rzeczy, to prawda. Co nie zmienia faktu, że p. FB ma rację.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #455 dnia: Grudnia 29, 2010, 12:54:31 pm »

Skąd Pan wie, ze zasuspendowanych?

KPK Kan. 1015 i 1383

Cytuj
Zatem co ma robić FSSPX aby "stać się posłuszne papieżowi"?

Oddac sie pod jurysdykcje Rzymu, to podstawa.

Cytuj
Owszem. W sprawach ważnych - jest posłuszne. W sprawach czysto organizacyjnych - niekoniecznie.

Posluszne tam gdzie im odpowiada.

Cytuj
Wszyscy nad tym bolejemy.

Ja nie.

Dla pana JGP

To pani autoportret?

Cytuj
Panie JGP, Pan jako "jedyny prawdziwy pogromca schizmatyków"może wreszcie odpowie, czy już Pan "porozmawiał" z Arcybiskupem Pekinu ? Czy może nam Pan przybliżyć "prawowierność" tylekroć przez siebie wychwalanego chińskiego kościoła patriotycznego ? Cóż Pan opowie o ostatnich święceniach "wbrew Papieżowi" ? Czy wyszło może jakies nowe "Ecclesia Dei" ? Czy zareagowała Kongregacja d.s Biskupów ? Może jakieś Motu Priorio chociaż ? Bardzom ciekaw Pana opinii bo jakoś dziwnie zamilkł Pan w tej sprawie...

Nie mam nic do powiedzenia w tej sprawie, nie pochwalam tego co sie stalo niezaleznie od przyczyn.



czyżby dziś kończył 16 urodziny ?

;)

Ta, prawie

Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #456 dnia: Grudnia 29, 2010, 13:31:06 pm »

Uspokójcie się ludzie, to co robicie jest nienormalne!  >:( <ochłonęła>

Ile można się kłócić i robić awantury o byle g... Czy naprawdę tak ciężko zrozumieć, że jesteśmy sobie nawzajem potrzebni. Że potrzebne jest i FSSPX i instytuty Ecclesiae Dei?! Te drugie są pomostem, są drogą, na której bardzo wielu ludzi poznaje Tradycję, którzy gdyby ich nie było, nie zdecydowaliby się na pójście do FSSPX i tym samym nie poznaliby Mszy trydenckiej, a na pewno by w niej nie uczestniczyli. Ja zaliczam się do takich osób. Gdybym nie trafiła do FSSP, nie poszłabym na Mszę trydencką do FSSPX i nie poznałabym Tradycji, no chyba, że Bóg by inaczej zadziałał... Instytuty Ecclesiae Dei są też potrzebne całemu Kościołowi, bo gdyby nie one, to prawdopodobnie nie byłoby szerzej zakrojonej dyskusji o liturgii w ogóle. Byłaby relacja- Watykan- FSSPX i tyle. A tak się obecnie dzięki Ecclesiae Dei nie da- bo jest jeszcze ten pomost właśnie. Nie da się przemilczeć Tridentiny, rzucając tekstem "schizma", po prostu.

Z kolei FSSPX jest potrzebne Instytutom Ecclesiae Dei, by zwrócić uwagę na to, że nie można iść w nieskończoność na kompromisy. Budzi radykalizm. Zwraca uwagę na szerszy kontekst całego tradiproblemu, ma biskupów, ma pewną siłę oddziaływania, która może przyczynić się np. do rewizji posoborowego działania na temat ekumenizmu, na co raczej nie pozwolono by instytutom Ecclesiae Dei, które mogą wyznawać tradycyjne nauczanie, ale żeby wpłynąć na zmianę w seminariach, uczelniach, dykasteriach, raczej nie mieliby szans. Bo zyskaliby metkę "kryptoschizmatyków". Tym działaniem musi się zajmować FSSPX.

Są różne charyzmaty, różne dary Ducha i poszczególne członki Ciała Kościoła są sobie potrzebne. Mówił o tym św. Paweł. Czy naprawdę tak ciężko to zrozumieć i wiecznie trzeba najeżdżać jedni na drugich?

Oj, zmieniam swój podpis. :P
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2010, 13:35:03 pm wysłana przez cabbage » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #457 dnia: Grudnia 29, 2010, 15:22:49 pm »


Dla pana JGP

To pani autoportret?


Ależ skąd!  :D  Ja nie trolluję ciągle tego samego w kółko jak pan, a ten osobnik jest przedstawicielem trollowania, jakie pan uskutecznia, ale na postawione panu pytania, nie odpowiada pan. 
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #458 dnia: Grudnia 29, 2010, 15:46:05 pm »

Skąd Pan wie, ze zasuspendowanych?

KPK Kan. 1015 i 1383
No i?

Oddac sie pod jurysdykcje Rzymu, to podstawa.
Dobra rada na przyszłość. Jeśli nie chce Pan być traktowany jak pryszczaty nastolatek to proszę tego typu intelektualne wodotryski serwować czytającym jedynie w temacie "Humor".

Posluszne tam gdzie im odpowiada.
Gdzie według Pana brak jest im koniecznego posłuszeństwa? Tylko proszę konkretnie, bez niepotrzebnych ozdobników, ale jednocześnie pełnym zdaniem.

Cytuj
Wszyscy nad tym bolejemy.

Ja nie.
W takim razie po co pisze Pan na FK?
"Forum Krzyż jest platformą spotkania i wymiany myśli pomiędzy osobami zaniepokojonymi obecnym kryzysem Kościoła"


Uspokójcie się ludzie, to co robicie jest nienormalne!  >:( <ochłonęła>

Ile można się kłócić i robić awantury o byle g... Czy naprawdę tak ciężko zrozumieć, że jesteśmy sobie nawzajem potrzebni. (...)

(...) Czy naprawdę tak ciężko to zrozumieć i wiecznie trzeba najeżdżać jedni na drugich? (...)
Jak się Pani uspokoi to proszę jeszcze raz wyratykułować co Panią boli, tym razem wskazując paluchem kto nabroił.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2010, 15:58:59 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #459 dnia: Grudnia 29, 2010, 16:06:56 pm »

Bolą mnie kłótnie między panem JGP i resztą, czyli kłótnie międzytradsowskie, marzę o tym, by wreszcie wszystkie zgromadzenia tradycyjne stanęły ramię w ramię...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #460 dnia: Grudnia 29, 2010, 16:07:28 pm »

No i?

No i sa zasuspendowani. Rowniez list papieza Benedykta XVI  w sprawie zdjecia ekskomunik stanowi pewna sugestie w tej sprawie.

Cytuj
Gdzie według Pana brak jest im koniecznego posłuszeństwa? Tylko proszę konkretnie, bez niepotrzebnych ozdobników, ale jednocześnie pełnym zdaniem..

Czy bp Bractwa byli konsekrowani za zgoda Rzymu? Czy maja dysponsoria potrzebne do swiecen? Czy otwieraja swoje kaplice w porozumieniu z bp miejsca? Pan mi powie w czym posluszenstwo Kosciolowi okazuja, bedzie prosciej. Czy w ogole papiez ma jakas realna wladze nad Bractwem tak jak nad kazda organizacja koscielna?

Cytuj
"Forum Krzyż jest platformą spotkania i wymiany myśli pomiędzy osobami zaniepokojonymi obecnym kryzysem Kościoła"

No i? Gdzie napisalem, ze mnie nie niepokoi kryzys Kosciola?

Cytuj
Dobra rada na przyszłość. Jeśli nie chce Pan być traktowany jak pryszczaty nastolatek to proszę tego typu intelektualne wodotryski serwować czytającym jedynie w temacie "Humor".

Argumenty ad personam ignoruje.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #461 dnia: Grudnia 29, 2010, 16:18:40 pm »

Czy w ogole papiez ma jakas realnawladze nad Bractwem tak jak nad kazda organizacja koscielna?
(pogrubienie moje)


Dlaczego o Bractwo pan pyta ? Czy papież ma jakąś realną władzę nad jakąkolwiek organizacją kościelną (no, może na siłę jakąś znajdziemy) ? A nad biskupami ?
A jeśli chodzi o Bractwo (FSSPX), to naprawdę niech pan sobie odpuści.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #462 dnia: Grudnia 29, 2010, 16:20:30 pm »

Bolą mnie kłótnie między panem JGP i resztą, czyli kłótnie międzytradsowskie, marzę o tym, by wreszcie wszystkie zgromadzenia tradycyjne stanęły ramię w ramię...

To nie są kłótnie pani cabbage, to głośna dyskusja  :)  pani uważa pana JGP za "tradsa" ??? proszę nie rozśmieszać  :D
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #463 dnia: Grudnia 29, 2010, 16:29:14 pm »

Dla pana JPG ku refleksji.

http://www.youtube.com/watch?v=nGR8RffrpAE

Która część filmu obrazuje nieposłuszeństwo, pierwsza czy druga?
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #464 dnia: Grudnia 29, 2010, 16:30:28 pm »


JGP. Przestawiłem litery,przepraszam.
Zapisane
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: byłem na NOM... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!