Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:01:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: byłem na NOM...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 33 Drukuj
Autor Wątek: byłem na NOM...  (Przeczytany 97383 razy)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #420 dnia: Grudnia 27, 2010, 19:32:11 pm »

U mnie w parafii hermeneutyka ciaglosci. Polaczenie starego i nowego. Bylo w niedziele Agnus Dei i Sanctus po lacinie oraz Kyrie po grecku. Gorzej, ze z podkladem syntezatora keybordowego o brzmieniu gothic-doom metal :)
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #421 dnia: Grudnia 27, 2010, 19:53:22 pm »

Też byłem. Co od razu rzuciło się w oczy to brak krzyża na ołtarzu lub "obok" i ksiądz, który powiedziawszy "A teraz wyznajmy naszą Wiarę" zaczął porządkować sobie papiery na pulpicie jednocześnie mówiąc Credo.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #422 dnia: Grudnia 27, 2010, 20:31:06 pm »

A ja ostatnio na NOM trafiam na same IIME. A w niedzielę jak już NOM to najlepiej rano. Jest większa pewność że nie trafi się schole różnego rodzaju czyli od dziecięcych poprzez różne grupy do chórów nieumiejących śpiewać tak żeby wierni się włączyli.
Zapisane
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #423 dnia: Grudnia 27, 2010, 22:06:13 pm »

Polecam patent - daje mozliwosc modlenia sie na NOMie a nie mimowolnego grania w dialogowanym spektaklu - na wypadek nieuniknionej koniecznosci nomizacji a takze np. sluchania na KRR zamiast kazania ksiedza dra Grygiela listu kard. Dziwisza w sprawie postepow beatyfikacji itp. itd. zdecydowanie niezastapiony.

Ha, Ha, Ha - muszę to kiedyś wypróbować.  ;D
Zapisane
trivelt
uczestnik
***
Wiadomości: 124

« Odpowiedz #424 dnia: Grudnia 27, 2010, 22:25:19 pm »

Ha, Ha, Ha - muszę to kiedyś wypróbować.  ;D
Nie wiadomo kiedy następnym razem przytrafi się takowa okazja. W ostatnią niedziele zamiast czytania KEPowskiego listu było tradycyjne kazanie.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #425 dnia: Grudnia 28, 2010, 02:22:57 am »

jak się Pan "uprzejmie" wyraża "młodziak" był zapewne ostatnią osobą, która tam robiła "popisówkę"
Takie czasy - spokojne zachowanie i skupienie to teraz popisówka...
Nie, pobozne uczestnictwo w mszy, to zadna popisowka. Proba wyroznienia sie i chwalenie sie tym na forum, to popisowka.



a pan to starzak, że tak pisze ?

pozatem, popisówki to się robi w pierwszej ławce, by wszyscy widzieli

Nie, ale troche starszy. A popisowki mozna robic gdziekolwiek, niekoniecznie z tylu.
Mam na stanie ministranckim w parafii paru 15,16latkow i wiem jak smiesznie by wygladaloby takie udawanie jedynego prawidziwego katolika, z tylu kosciola, z ich strony.
Na szczescie to dobrzy katolicy, nie czuja potrzeby wyrozniania sie ponad plebs i po prostu sluza Kosciolowi i Bogu przy oltarzu.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2010, 02:34:07 am wysłana przez Jean Gabriel Perboyre » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #426 dnia: Grudnia 28, 2010, 08:37:38 am »

Cytuj

pozatem, popisówki to się robi w pierwszej ławce, by wszyscy widzieli

Nie, ale troche starszy. A popisowki mozna robic gdziekolwiek, niekoniecznie z tylu.
Mam na stanie ministranckim w parafii paru 15,16latkow i wiem jak smiesznie by wygladaloby takie udawanie jedynego prawidziwego katolika, z tylu kosciola, z ich strony.
Na szczescie to dobrzy katolicy, nie czuja potrzeby wyrozniania sie ponad plebs i po prostu sluza Kosciolowi i Bogu przy oltarzu.


który z tych byłby dobrym katolikiem:

"Dwóch ludzi wstąpiło do kościoła, aby się modlili, jeden faryzeusz, a drugi celnik. Faryzeusz stojąc, tak się sam w sercu modlił: «Boże! dziękuję Tobie, żem nie jest jako inni ludzie, drapieżni, niesprawiedliwi, cudzołożnicy, jako i ten celnik. Poszczę dwakroć w tygodniu, dawam dziesięciny ze wszystkiego, co mam». A celnik stojąc z daleka, nie śmiał ani podnieść oczu w niebo, ale bił się w piersi swoje, mówiąc: «Boże! bądź miłościw mnie grzesznemu». Powiadam wam: ten zstąpił usprawiedliwionym do domu swego, nie tamten. Albowiem ktokolwiek się podwyższa, będzie uniżon, a kto się uniża, będzie podwyższony" (Łk. 18, 9-14).
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #427 dnia: Grudnia 28, 2010, 09:17:30 am »

Najfajniejszy NOM jest podczas prymicji lub rocznicy święceń gdy po ogłoszeniach zaczyna się seria wierszyków itp. , cała ta szopka. Bywa że do błogosławieństwa zostaje połowa wiernych.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #428 dnia: Grudnia 28, 2010, 09:51:01 am »

Dla mnie zastanawiajaca rzecz jest tylko po co pisac jaki ten NOm jest zly i na niego chodzic??? Nie rozumiem. Wiele rzeczy w przeciagu paru lat sie zmienilo w moim postrzeganiu wielu spraw,ale naprawde nie widze takiego sensu. I pisanie,ze stalem na koncu itd i zatyczki i cos tam.. Troche dziecnada,rozumiem uczucia osob bedacych na NOM( sam czasem z musu jestem,slub,I Komunia,pogrzeby rodziny itd.),ale w takim razie nie chodzic na NOM polecam i tyle skoro wiecej zla wynika.Albo chodze i godze sie na to jak jest albo nie. Przeciez idac np. na jakas Msze dziecieca wiadomo co mnie tam spotka.Po kiego grzyba tam lezc?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #429 dnia: Grudnia 28, 2010, 10:03:33 am »

P. Kurak OK. Lepiej odpuscic sobie NOM : mniej stresu, mniej okazji do grzechu. Zamiast tego odmowic rozaniec przed szopka Bozonarodzeniowa.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #430 dnia: Grudnia 28, 2010, 11:02:42 am »

Cytuj
sluchania na KRR zamiast kazania ksiedza dra Grygiela listu kard. Dziwisza w sprawie postepow beatyfikacji
  Kiedy był takowy list  ??? Bo w tym ostatnim liście na adwent 2010 nie było nic o postępach w beatyfikacji...

Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #431 dnia: Grudnia 28, 2010, 11:38:34 am »

Cytuj
sluchania na KRR zamiast kazania ksiedza dra Grygiela listu kard. Dziwisza w sprawie postepow beatyfikacji
  Kiedy był takowy list  ??? Bo w tym ostatnim liście na adwent 2010 nie było nic o postępach w beatyfikacji...
Nic nie bylo  :-\ To musial Kardynal zachorzec jak ten list pisal.
 (ja nie wiem co bylo w liscie na Adwent, bo nauczony doswiadczeniem - albo zatyczki albo Katowa na taka okolicznosc). Na fali santosubityzmu w 2005 r. jak sie ksiedzu Dziwiszowi zostalo kardynalem to w kazdym liscie glownie o tym bylo.
Zreszta listow KEPu itp. lepiej nie sluchac, juz o pieknie jezyka polskiego raz mielismy (wiec po co komu wredna lacina) - az czekac jak bedzie list o segregowaniu smieci (nie bylo juz przypadkiem?).
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #432 dnia: Grudnia 28, 2010, 11:55:36 am »



który z tych byłby dobrym katolikiem:

"Dwóch ludzi wstąpiło do kościoła, aby się modlili, jeden faryzeusz, a drugi celnik. Faryzeusz stojąc, tak się sam w sercu modlił: «Boże! dziękuję Tobie, żem nie jest jako inni ludzie, drapieżni, niesprawiedliwi, cudzołożnicy, jako i ten celnik. Poszczę dwakroć w tygodniu, dawam dziesięciny ze wszystkiego, co mam». A celnik stojąc z daleka, nie śmiał ani podnieść oczu w niebo, ale bił się w piersi swoje, mówiąc: «Boże! bądź miłościw mnie grzesznemu». Powiadam wam: ten zstąpił usprawiedliwionym do domu swego, nie tamten. Albowiem ktokolwiek się podwyższa, będzie uniżon, a kto się uniża, będzie podwyższony" (Łk. 18, 9-14).

Nie na temat. Zreszta jesli ktos reprezentuje pierwsza postawe to pan DominoNR.

Lepiej odpuscic sobie NOM : mniej stresu, mniej okazji do grzechu. Zamiast tego odmowic rozaniec przed szopka Bozonarodzeniowa.

Cale szczescie, ze tak niewielu ludzi moze pan zwiesc na manowce.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #433 dnia: Grudnia 28, 2010, 13:25:48 pm »

Msza w rycie tradycyjnym to nie sa manowce.

A zwodza na manowce katolikow raczej ci, co kaza im chodzic na msze w rycie, ktory "tak w całości, jak w szczegółach, wyraźnie oddala się od katolickiej teologii Mszy św. sformułowanej na XXII sesji Soboru Trydenckiego". Odpowiedza za to na Sadzie Ostatecznym.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #434 dnia: Grudnia 28, 2010, 13:49:06 pm »

Msza w rycie tradycyjnym to nie sa manowce.

A zwodza na manowce katolikow raczej ci, co kaza im chodzic na msze w rycie, ktory "tak w całości, jak w szczegółach, wyraźnie oddala się od katolickiej teologii Mszy św. sformułowanej na XXII sesji Soboru Trydenckiego". Odpowiedza za to na Sadzie Ostatecznym.

Na szczescie opinia kardynala Bacciego  nie jest nieomylna, ja przychylam sie do opinii papieza, ktory jest dla mnie wiekszym autorytetem niz podejrzani nieprawnie wyswieceni biskupi FSSPX czy votum separatum jednego kardynala. Odnosze coraz wieksze wrazenie , ze tylko dyplomatyczna delikatnosc i duszpasterska troska Rzymu nie kaze im po prostu odciac sie od FSSPX raz na zawsze.

Co do  mszy w rycie tradycyjnym, nie  jest ona niczym zlym, ale pisanie, ze 15 milionow katolikow uczeszczajacych w Polsce co niedziele na msze, powinno z tego zrezygnowac to wlasnie zwodzenie na manowce, godne schizmatykow i herezjachow.  A kto odpowie na sadzie to nie panu decydowac.
Zapisane
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 33 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: byłem na NOM... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!