Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:18:39 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 109 Drukuj
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 192503 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1335 dnia: Listopada 29, 2021, 15:03:17 pm »

I mamy pewne obostrzenia:

"Wszystkie obiekty z limitem zapełnienia do 75 proc. osób zostaną zmniejszone do 50 proc. – dotyczy to gastronomii, hoteli, instytucji kultury, kościołów, i obiektów sportowych. Limity te jednak nie dotyczą osób zaszczepionych – podał w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej dotyczącej przywrócenia obostrzeń sanitarnych w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa – Omikron."
(...)
https://www.ekai.pl/rzad-zaostrza-regulacje-sanitarne-w-kosciolach-50-proc-osob/

W powyższym artykule czytamy:


Cytuj
Osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w ogłoszonych limitach.

W ostatnią sobotę wróciłam z Włoch po tygodniowym tam pobycie i nie jestem zaszczepiona, ale od przechorowania covida co trzy miesiące robię sobie badanie na ilość przeciwciał po covidzie. Ostatnie badanie mam z 28 września i mam nadal bardzo dużo tych przeciwciał i to badanie tłumacz przysięgły mi przed wyjazdem przetłumaczył i z tym pojechałam do Włoch i NIGDZIE nie miałam problemu że mnie gdzieś nie wpuścili.  Pierwsze wejście to chciałam wejść do Panteonu i wtedy przewodniczka podeszła ze mną tam na bramkę gdzie wpuszczali i sprawdzali i pokazała to moje tłumaczenie i pani na bramce poczytała, popatrzyła na drugą stronę na oryginał i powiedziała jak najbardziej!  I wszędzie z tym weszłam, nie miałam żadnego problemu, a tu piszą tylko o zaszczepionych?  Niech psa pod ogon pocałuja! aż mu ogon stanie!


Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #1336 dnia: Listopada 29, 2021, 15:22:41 pm »

I mamy pewne obostrzenia:

"Wszystkie obiekty z limitem zapełnienia do 75 proc. osób zostaną zmniejszone do 50 proc. – dotyczy to gastronomii, hoteli, instytucji kultury, kościołów, i obiektów sportowych. Limity te jednak nie dotyczą osób zaszczepionych – podał w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej dotyczącej przywrócenia obostrzeń sanitarnych w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa – Omikron."
(...)
https://www.ekai.pl/rzad-zaostrza-regulacje-sanitarne-w-kosciolach-50-proc-osob/

W powyższym artykule czytamy:


Cytuj
Osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w ogłoszonych limitach.

W ostatnią sobotę wróciłam z Włoch po tygodniowym tam pobycie i nie jestem zaszczepiona, ale od przechorowania covida co trzy miesiące robię sobie badanie na ilość przeciwciał po covidzie. Ostatnie badanie mam z 28 września i mam nadal bardzo dużo tych przeciwciał i to badanie tłumacz przysięgły mi przed wyjazdem przetłumaczył i z tym pojechałam do Włoch i NIGDZIE nie miałam problemu że mnie gdzieś nie wpuścili.  Pierwsze wejście to chciałam wejść do Panteonu i wtedy przewodniczka podeszła ze mną tam na bramkę gdzie wpuszczali i sprawdzali i pokazała to moje tłumaczenie i pani na bramce poczytała, popatrzyła na drugą stronę na oryginał i powiedziała jak najbardziej!  I wszędzie z tym weszłam, nie miałam żadnego problemu, a tu piszą tylko o zaszczepionych?  Niech psa pod ogon pocałuja! aż mu ogon stanie!


W Niemczech obowiazuje w wiekszosci krajow zwiazkowych zasada 2G - nalezy na wejsciu udowodnic, ze jest sie zaszczepionym LUB ze sie przechorowalo covid. W moim klubie sportowym juz test nie wystarcza. Co istotne, jest to jedno z ostatnich miejsc, gdzie nie wymaga sie sledzenia przez aplikacje "przeciwcovidowa" - wszedzie NALEZY zeskanowac kod przy wejsciu i "wylogowac" sie po wyjsciu. Nikogo juz nie obchodza starsi ludzie bez smartfonow...
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1337 dnia: Listopada 29, 2021, 16:56:44 pm »

W Niemczech obowiazuje w wiekszosci krajow zwiazkowych zasada 2G - nalezy na wejsciu udowodnic, ze jest sie zaszczepionym LUB ze sie przechorowalo covid

A badanie przeciwciał to nic innego, jak to że się przechorowało covid.  Taki kod też się otrzyma, ale tylko przez okres 180 dni od ostatniego dnia kwarantanny, a szczepionka chyba cały rok ważna.   A dlaczego nie badają ilości przeciwciał po szczepieniach? Nie chcą się dowiedzieć ile jest tych przeciwciał po szczepieniu?  bo jest ich dużo mniej od przechorowania. Wiem, że nawet dwie szczepionki nie dorównują przechorowaniu pod względem ilości tych przeciwciał.
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2021, 16:58:21 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #1338 dnia: Listopada 29, 2021, 17:36:20 pm »

W Niemczech obowiazuje w wiekszosci krajow zwiazkowych zasada 2G - nalezy na wejsciu udowodnic, ze jest sie zaszczepionym LUB ze sie przechorowalo covid

A badanie przeciwciał to nic innego, jak to że się przechorowało covid.  Taki kod też się otrzyma, ale tylko przez okres 180 dni od ostatniego dnia kwarantanny, a szczepionka chyba cały rok ważna.   A dlaczego nie badają ilości przeciwciał po szczepieniach? Nie chcą się dowiedzieć ile jest tych przeciwciał po szczepieniu?  bo jest ich dużo mniej od przechorowania. Wiem, że nawet dwie szczepionki nie dorównują przechorowaniu pod względem ilości tych przeciwciał.


Trudno stwierdzic w moim przypadku - bo ja przechorowalem covid, a nastepnie zostalem wyszczepiony (chorowalem w pazdzierniku 2020, wiec moje 6 miesiecy szybko sie skonczylo, a duzo podrozuje w zwiazku z praca i do niektorych krajow bez tego nie da sie dostac). Mialem okolo 2 miesiace po 2-giej dawce badane przeciwciala z powodu tego, ze bylem czescia"afery" kiedy pielegniarka antyszczepionkowa podawala pacjentom sol fizjologiczna. I nie bylo wiadomo, kto dostal pfizera a kto sol fizjologiczna, wiec nas badano. I tych przeciwcial mialem bardzo duzo (czyli mniej wiecej 10 miesiecy po przechorowaniu).
W Austrii waznosc szczepienia skrocono do 9-ciu miesiecy i to jest skrajne swinstwo, dlatego, ze tam tez mam biuro, ktore (zgodnie z zasadami) powinienem odwiedzac co 2-3 miesiace a w marcu okaze sie, ze nie bede mogl wjechac...
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #1339 dnia: Listopada 29, 2021, 20:00:11 pm »

W Austrii waznosc szczepienia skrocono do 9-ciu miesiecy i to jest skrajne swinstwo,

Tam zaraz  świństwo - przecież szczepionek na świecie nie brakuje, już tam Pfizer et al. o to się martwią dniami i nocami, żeby nie zabrakło. Zaszczepi się Pan trzecią dawką, a jak jej ważność wygaśnie, to czwartą, piątą i tak dalej - i będzie po sprawie.

Przecież nasi władcy nam mówią, że to dla naszego dobra, a nic tak nie pomoże zwalczyć covida, jak szczepionki. Są one skuteczne i całkowicie nieszkodliwe, więc można śmiało ładować dawkę za dawką. Co za różnica, czy co 12 miesięcy czy co 9, skoro to całkowicie bezpieczny zabieg, praktycznie tak bezpieczny jak picie wody mineralnej?

Tylko świrusy i wyznawcy teorii konspiracyjnych mogą mieć coś przeciwko temu.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #1340 dnia: Listopada 29, 2021, 21:27:14 pm »

aż mu ogon stanie!
Pani tylko o jednym.
Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1341 dnia: Listopada 29, 2021, 22:02:22 pm »

ble,ble,ble

Wyrwanych wyrazów z całości wypowiedzi nie ma co nawet komentować, bo to się nazywa manipulacja. Kto chciał to zrozumiał całość dobrze. Mogę taki bełkot spuentować: Każdej mądrej głowie dość dwie słowie, a głupiemu to i referatu mało, jak mawiał Sofronow i obrazek uważam za bardzo wymowny do pana komentarza:



Temat wątku to Koronawirus
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1342 dnia: Listopada 29, 2021, 23:32:56 pm »

aż mu ogon stanie!
Pani tylko o jednym.

Nie to Panu się tylko to jedno kojarzy a to była tylko końcówka starego powiedzonka bez wyraźnego kontekstu. Niestety widać u Pana brak takiej codziennej, zupełnie podstawowej erudycji, która została wyparta przez system egzaminów testowych. Niebieski tramwaj też się zapewne Panu z niczym nie kojarzy a to chodzi o stosowane w kontekście czepialskich "czep się pan tramwaju". Pani Anna ujęła to zbyt subtelnie, nie przewidując u niektórych braku stosownych skojarzeń.
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2021, 23:38:47 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #1343 dnia: Listopada 30, 2021, 09:10:53 am »

A skąd nagle ten omikron wyskoczył?
Chyba powinien być epsilon teraz.
Z teczki Killa Gatesa i Klausa Szwaba.
Powinien być wariant Xi, ale chiński przywódce ma tak na imię, więc chłopaki zrobili omikron, żeby nie podpaść  ;)

Nie wiedziałam, że przegapiłam tyle literek - moja wiedza kończyła się na delcie   :D
Tymczasem doszliśmy aż do my, a poza ksi pominięto także ny:
https://www.rp.pl/zdrowie/art19142741-who-pominela-dwie-greckie-litery-przy-nazywaniu-omikrona-wyjasnila-powod
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #1344 dnia: Listopada 30, 2021, 09:24:56 am »

Omikron powstał w ciągu nocy z NU omijając KSI.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1345 dnia: Listopada 30, 2021, 09:38:08 am »

Ciekawe, jak to wszystko się zmienia. Mnie w szkole uczono, że grecka literka μ jest czytana jako mi, np. milimetr, a teraz jak ma być? Mylimetr? Mulimetr?
To samo tyczy się ni
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #1346 dnia: Listopada 30, 2021, 09:47:15 am »

Czyta się mi, natomiast w zapisie jedne źródła podają my, inne mi.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1347 dnia: Listopada 30, 2021, 11:08:11 am »

OMICRON i wszystko jasne  ;D
https://babylonianempire.wordpress.com/2021/11/29/omicron-czyli-jak-przejac-ziemie-od-wariantu-covida-po-proroczy-wloski-film-z-roku-1963/
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #1348 dnia: Listopada 30, 2021, 11:35:31 am »

Akurat 16 listopada po 3,5 roku pierwszy raz się pojawiłem w szkole podstawowej, i, jak to miałem w zwyczaju na zastępstwie jednoniowym zacząłem dzieci próbować uczyć greckiego alfabetu wyszedłszy od Alfy i Omegi w symbolice kościelnej, zapisując ich imiona mniej-więcej greckim alfabetem na tablicy (nie zawsze to do końca możliwe ze względu na brak C i W, w końcu grecki język jest zbyt wzniosły, żeby jego alfabetem WC zapisywać).

W każdym razie zacząłem którejś klasie tłumaczyć, dlaczego omega jest mega i że jest jeszcze omikron. No i nie wiem czy nas WHO podsłuchiwało czy lobby połufniowoafryko-lekarskie czy co tam innego i nagle ogłosili, że oni w połowie listopada omikrona odkryli...

W 45 minut zdążyliśmy jeszcze "liznąć" hebrajski, bo dzieci lubią jak się ich imiona "od tyłu" pisze z samogłoskami typu hataf patah pod spółgłoską (może więc za wszystkim stoją Żydzi?) ...

No i dowiedziałem się, że w II klasie szkoły podstawowej słucha się teraz "Ekipy".
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #1349 dnia: Listopada 30, 2021, 16:08:44 pm »

Temat wątku to Koronawirus
To Pani zdradzi, co to takiego.
Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
Strony: 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 109 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!