Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:29:42 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 109 Drukuj
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 192388 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #675 dnia: Stycznia 01, 2021, 18:56:38 pm »

Jeśli będę się szczepił, to w ostatniej kolejności – stwierdził Prezydent RP Andrzej Duda w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”.

Niezły cwaniak ;-)
Wezmę przykład z PAD- a.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #676 dnia: Stycznia 01, 2021, 19:07:28 pm »

Jeśli będę się szczepił, to w ostatniej kolejności – stwierdził Prezydent RP Andrzej Duda w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”.

Niezły cwaniak ;-)
Wezmę przykład z PAD- a.

Ostatnia osoba może być tylko jedna. Skoro przedostatnie miejsce też jest już zajęte, to ja bym chciał na przedprzedostatnim.
Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #677 dnia: Stycznia 01, 2021, 20:27:04 pm »

Dla polepszenia nastroju: koncert noworoczny z Wiednia. Przy pustej sali - ale przynajmniej muzycy nie mają tych idiotycznych masek:
https://www.youtube.com/watch?v=dIPQGHdWbNs

Na końcu pokazano film o Burgenlandzie ze wspaniałym podkładem muzycznym. Piękne. Nawet zagrali "Gott erhalte, Gott beschütze". Aż mi się żal zrobiło - szkoda, że najjaśniejszy pan leży już w krypcie kapucynów zamiast przechadzać się po  dziedzińcu Hoffburga...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #678 dnia: Stycznia 09, 2021, 21:16:45 pm »

F1 się szczepi. Bo to jest etyczny obowiązek.

https://nczas.com/2021/01/09/papiez-franciszek-ujawnia-ze-zaszczepi-sie-w-przyszlym-tygodniu-i-mowi-o-samobojczym-negacjonizmie-wszyscy-powinni-sie-zaszczepic/

Przypomnijcie mi czy etyka i moralność to to samo i jest nieomylny w tej kwestii?  ???
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #679 dnia: Stycznia 09, 2021, 21:26:29 pm »

No niech się wyszczepi. Czas szykować Konklawe.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #680 dnia: Stycznia 10, 2021, 00:36:19 am »

No niech się wyszczepi. Czas szykować Konklawe.

Ja myślę że Jorge tak jak Miller i Janda uczestniczy tylko w medialnej szopce. Teraz wszystkie Biura RM zamienia się w punkty szczepień.
PiS uruchomi ABW i pojawią się objawienia na rzecz szczepień. Kto wie może nawet przemówi zjawa z Medjugorie i też się zaszczepi.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #681 dnia: Stycznia 10, 2021, 02:53:38 am »

Ja myślę że Jorge tak jak Miller i Janda uczestniczy tylko w medialnej szopce.

Też tak myślę, ale ciągle nie wiem po co. Tzn. po co ta szopka? No bo jak chcą wszystkich zaszczepić, to przecież mogą wydać rozkaz. Przecież inne szczepienia są obowiązkowe wg rozkazu najwyższych władz partyjnych i państwowych, np. przeciw gruźlicy, polio itd.

To czemu tym razem urządza się takie żenujące przedstawienia?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #682 dnia: Stycznia 10, 2021, 09:54:54 am »

Ja myślę że Jorge tak jak Miller i Janda uczestniczy tylko w medialnej szopce.

Też tak myślę, ale ciągle nie wiem po co. Tzn. po co ta szopka? No bo jak chcą wszystkich zaszczepić, to przecież mogą wydać rozkaz. Przecież inne szczepienia są obowiązkowe wg rozkazu najwyższych władz partyjnych i państwowych, np. przeciw gruźlicy, polio itd.

To czemu tym razem urządza się takie żenujące przedstawienia?

Bo polio i gruźlica to poważne choroby a szczepionki na nie działają? [tylko pytam]
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #683 dnia: Stycznia 10, 2021, 10:39:55 am »

Ja myślę że Jorge tak jak Miller i Janda uczestniczy tylko w medialnej szopce.

Też tak myślę, ale ciągle nie wiem po co. Tzn. po co ta szopka? No bo jak chcą wszystkich zaszczepić, to przecież mogą wydać rozkaz. Przecież inne szczepienia są obowiązkowe wg rozkazu najwyższych władz partyjnych i państwowych, np. przeciw gruźlicy, polio itd.

To czemu tym razem urządza się takie żenujące przedstawienia?
Obok pokaźnej grupy osób, które twierdzą, że nigdy się nie zaszczepią i jeszcze większej grupy wątpiących i sceptyków, istnieje także grupa "muszę sie zaszczepić jak najszybciej za wszelką cenę". Oceniam jej liczebność na ok 10%. Ci ludzie nie mogą czekać, muszą zaszczepić się nawet przed personelem medycznym, choćby pokątnie.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #684 dnia: Stycznia 10, 2021, 10:57:07 am »

Chodzi o to by nie reklamować szczepienia jak mydła lecz by stworzyć "przedmiot pożądania spod lady" To jest sprytna forma komunikacji .... Której częścią jest reklama. Pacz pan, ona tu nie stała i teraz zabraknie dla mnie. Szczepionka musi być dobra skoro Jandy różne spod lady za łapówki załatwiają sobie. Doły pisowskie łykną temat i ustawia się w kolejkę.

Można wprowadzić obowiązek szczepienia. Ale lepiej jak przyjdą dobrowolnie zaszczepia się i wyrecytuja wierszyk na cześć nowej normalności - bo to jest komunizm. Pochód 1 majowy też mógł być obowiązkowy, ale nie był. Czysty "spontan".
Łubudu łubudubu niech nam żyje Franek, szef naszego klubu.....jak na Lednicy :-)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #685 dnia: Stycznia 10, 2021, 13:22:45 pm »

Cytuj
nie wiem po co. Tzn. po co ta szopka?

Wziąłbym to w kontekst tego, że wywiad był dla włoskiej stacji Canale 5. Mając trochę kontaktu z Włochami pamiętam ten program gdzieś z przełomu lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych. Jawił się jako taki głupio-rozrywkowy, jego znakiem rozpoznawczym był Il Gabibbo (https://it.wikipedia.org/wiki/Gabibbo). Pan, który odgrywał tą rolę zmarł cztery lata temu, jest następca, ale może to nie to samo i szukają powiewu świeżości.  :)

Cytuj
Przypomnijcie mi czy etyka i moralność to to samo i jest nieomylny w tej kwestii?
Żeby wypowiedzieć się nieomylnie trzeba wyraźnie to zaznaczyć. Tak to watykański-pierwszy ujął, więc nie ma co się bać. Przez siedem lat już się przyzwyczailiśmy do udzielanych wywiadów, chociaż - wydaje mi się, że akurat Canale 5 to coś nowego. To się udało. Można zacząć tytuł artykułu od "SZOK", po czym postawić dwukropek i podać skróconą treść szokującą.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #686 dnia: Stycznia 12, 2021, 10:51:47 am »

Sanepid z Turku kontroluje kościoły. M.in. ... czy księża rozdają Komunię do ust czy na rękę. WTF?!

https://www.iturek.net/fakty/sanepid-w-kosciolach-trwaja-kontrole
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #687 dnia: Stycznia 14, 2021, 22:50:09 pm »

Z tym sanepidem w Turku to unreal.

Może jakieś pocieszające wiadomości ktoś ma do wstawienia w tym wątku? Osobiście w tej chwili za pocieszające uznaję tylko objawy buntu.

Przy okazji: co Państwo sądzicie o akcji "góralskie veto"? Będzie coś z tego?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #688 dnia: Stycznia 15, 2021, 11:17:38 am »


Przy okazji: co Państwo sądzicie o akcji "góralskie veto"? Będzie coś z tego?
Myślę że tak. PiS rozumie tylko język siły i nie ma pomysłu na wirusa, poza kopiowaniem rozwiązań z Niemiec. Berlin ogłosił lockdown do kwietnia, więc "nasi" też chcieliby tak zrobić, mimo mniejszej ilości zachorowań ("żółta strefa") i "rekordowej liczby szczepień". PiS nie ma pomysłu na takie oddolne "strajki" (jak strajk kobiet) i bardzo się ich boi. Sytuacja jest też inna niż wiosna 2020, są już precedensowe wyroki sądowe wskazujące na brak stanu wyjątkowego i nielegalność części przepisów covidowych. Z tego co orientuje się w kwestii Zakopanego, to popyt przerasta podaż, myślę że w Sudetach jest podobnie, Karpacz jest głównym głosem sprzeciwu.
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #689 dnia: Stycznia 15, 2021, 11:55:35 am »


Przy okazji: co Państwo sądzicie o akcji "góralskie veto"? Będzie coś z tego?
Myślę że tak. PiS rozumie tylko język siły i nie ma pomysłu na wirusa, poza kopiowaniem rozwiązań z Niemiec. Berlin ogłosił lockdown do kwietnia, więc "nasi" też chcieliby tak zrobić, mimo mniejszej ilości zachorowań ("żółta strefa") i "rekordowej liczby szczepień". PiS nie ma pomysłu na takie oddolne "strajki" (jak strajk kobiet) i bardzo się ich boi. Sytuacja jest też inna niż wiosna 2020, są już precedensowe wyroki sądowe wskazujące na brak stanu wyjątkowego i nielegalność części przepisów covidowych. Z tego co orientuje się w kwestii Zakopanego, to popyt przerasta podaż, myślę że w Sudetach jest podobnie, Karpacz jest głównym głosem sprzeciwu.


Nie bedzie zadnego goralskiego veta. Przewodzi temu czlowiek, ktory nie starcil dochodow, ktory nie poniesie zadnych konsekwnecji, na niego kary nakladane nie beda.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 109 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!