Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:37:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 109 Drukuj
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 192330 razy)
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #645 dnia: Grudnia 22, 2020, 23:23:55 pm »

Pozwolę sobie wkleić taki oto link, jako przyczynek w naszej dyskusji. Nie skomentuję, bo nie wiem, co o tym sądzić. Pomożecie?

https://www.mp.pl/szczepienia/specjalne/100056,etyczne-aspekty-szczepionek-uzyskiwanych-z-linii-ludzkich-komorek-zarodkowych#1
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #646 dnia: Grudnia 23, 2020, 08:07:56 am »

Pozwolę sobie wkleić taki oto link, jako przyczynek w naszej dyskusji. Nie skomentuję, bo nie wiem, co o tym sądzić. Pomożecie?

https://www.mp.pl/szczepienia/specjalne/100056,etyczne-aspekty-szczepionek-uzyskiwanych-z-linii-ludzkich-komorek-zarodkowych#1

Cytuję: "Należałoby – w imię warunku pierwszego, wymagającego radykalnego odcięcia się od złych źródeł powyższych preparatów – żądać od państwa zapewnienia dostępu do szczepionek, które nie są produkowane moralnie w zły sposób."

Pomijając fakt, że mamy żądać od państwa - tzn. znów to państwo stawiamy na pierwszym miejscu i ono ma nam coś załatwić/gwarantować/przygotować/zadbać itd. - i znów politycy będą coś robić bo przecież społeczeństwo oczekuje, żeby coś robili. Oczywiście Maowietzki by załatwiał szczepionki gorliwiej niż teraz, ale wicie rozumicie - obiektywne trudności i tylko takie szczepionki z komórkami dzieci się udało kupić, ale je mamy! Albo druga, jeszcze gorsza alternatywa: Oni by zrobili Narodowy Program Produkcji Szczepionki - oczywiście w oparciu o 8 instytucji - jeszcze gdzieś tam z Sasinem na czele i Obajtkiem między. Ale to tylko dygresja.

Otóż w przypadku jakże medialnym jakim jest covid i "cudowna szczepionka ratująca świat przez zagładą" - gdyby cały Kościół zaczął głośno, jawnie, z determinacją i na wszystkich poziomach nawoływać i żądać od BigPharmy, żeby szczepionki były zupełnie czyste moralnie, "bez komórek mordowanych dzieci" (tymi właśnie słowy!) - to jaki cudowny byłby to przekaz w sprawie walki z aborcją!
Nagle by się okazało, że ogólnogalaktyczna narracja covidowo-szczepionkowa dostała cios w samo sedno tarczy i globalnie pojawił się jeden donośny głos (una voce) przekierowujący uwagę na sprawę aborcji. I to globalne zadziwienie, że dla kogość (dla KK) ta sprawa jest ważniejsza niż "ratowanie życia" ludzkości dotkniętej pandemią! Czy to nie jest mocny wist?
Czyli macherzy depopulacji zostali by rażeni swoją własną bronią.

A teraz do rzeczy - czemu to się nie wydarzy... Ano dlatego, że nie ma w Kościele jednolitego podejścia do tematu aborcji. Już w latach 70 ubiegłego wieku byli kardynałowie czy biskupi którzy jawnie aborcję wspierali i nikt ich za to na zbity pysk nie wywalił. Ta zgnilizna rozlała się niestety i dziś też sporo jest takich. A część może i coś tam "nie uznaje" ale ma stosunek pobłażliwy i temat lekce sobie waży.
No i w dobie kolegializmu, gdzie F1 jest tylko biskupem Rzymu, to kimże on jest by dyktować kolegom biskupom co mają robić czy myśleć?

O innych układach biznesowych nawet nie ma co pisać bo nie znam faktów, ale tak po prawdzie to mając na uwadze ilość skandali w banku watykańskim, współpracę z mafią sycylijską, sprawę banco ambrosiano  czy choćby ostatnie afery z nieruchami w Londynie i kard Becciu - to mogę domniemywać istnienia i takich powiązań.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #647 dnia: Grudnia 23, 2020, 09:10:53 am »

Cytuj
No i w dobie kolegializmu, gdzie F1 jest tylko biskupem Rzymu, to kimże on jest by dyktować kolegom biskupom co mają robić czy myśleć

To nie jest tak jak pan pisze. F1 nie stracą się gdy kopie się Tradycję lub poniża chrześcijaństwo. Ale chłopak interweniuje natychmiast gdy jakiś biskup zacznie wykazywać oznaki pobożności ( nieczęsto się to zdarza )
Ostatnio F1 klepnal dokument ograniczający prawo do samodzielnego powoływania instytutów życia konsekrowanego przez b-pow obrządków wschodnich.

Cytuj
współpracę z mafią sycylijską,

Nie wierzę by mafia tak nisko upadła.
Pamiętajmy, że członkiem mafii  "uomo d'onore"  może zostać człowiek, który spełnia łącznie trzy warunki:
- jest katolikiem,
- nie jest homoseksualistą,
- nic go nie łączy z policją i służbami (TW),

Nie przychodzi mi do głowy żaden członek KEPu ani kurii rzymskiej, którego by można oskarżyć o bycie członkiem mafii.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2020, 09:13:13 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Parafianin MM
uczestnik
***
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #648 dnia: Grudnia 23, 2020, 10:28:13 am »

Pozwolę sobie wkleić taki oto link, jako przyczynek w naszej dyskusji. Nie skomentuję, bo nie wiem, co o tym sądzić. Pomożecie?

https://www.mp.pl/szczepienia/specjalne/100056,etyczne-aspekty-szczepionek-uzyskiwanych-z-linii-ludzkich-komorek-zarodkowych#1
to żaden przyczynek, tylko humanistyczno-głupawy bełkot dr nauk hum.

czego Pan nie wie w tak oczywistej sprawie?
Bo widzę, że jest Pan wielkiej wiary w zabobon tego świata tj szczepionki, a ma duży problem z prostym przykazaniem : nie zabijaj.
Pomogę. Podam przykład:
Jeżeli np. p.Mruk, Parafinin, albo biskup zostaną zamordowani, bo komuś tam z jakiś przyczyn nie pasowali.
To czy można ich rozmontować na części, bo są one (wg zasad tego świata) do czegoś bardzo przydatne?
Tylko proszę nie szukać po internetach, tylko przyjąć odpowiedż, że: nie.
 
Komentarz sprawiedliwego :
https://www.pch24.pl/bp-schneider--jestem-gotow-isc-do-wiezienia--ale-nie-przyjme-nieetycznej-szczepionki-,80831,i.html


Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #649 dnia: Grudnia 23, 2020, 11:26:04 am »

Cytuj
No i w dobie kolegializmu, gdzie F1 jest tylko biskupem Rzymu, to kimże on jest by dyktować kolegom biskupom co mają robić czy myśleć

To nie jest tak jak pan pisze. F1 nie stracą się gdy kopie się Tradycję lub poniża chrześcijaństwo. Ale chłopak interweniuje natychmiast gdy jakiś biskup zacznie wykazywać oznaki pobożności ( nieczęsto się to zdarza )
Ostatnio F1 klepnal dokument ograniczający prawo do samodzielnego powoływania instytutów życia konsekrowanego przez b-pow obrządków wschodnich.

Oczywiście że kolegializm jest wybiórczy - dobry tylko dla kolegów. Kto nie kolega tego się jedzie ze starego klucza.

Cytuj
współpracę z mafią sycylijską,

Nie wierzę by mafia tak nisko upadła.
Pamiętajmy, że członkiem mafii  "uomo d'onore"  może zostać człowiek, który spełnia łącznie trzy warunki:
- jest katolikiem,
- nie jest homoseksualistą,
- nic go nie łączy z policją i służbami (TW),

Nie przychodzi mi do głowy żaden członek KEPu ani kurii rzymskiej, którego by można oskarżyć o bycie członkiem mafii.

Oni nie musieli być członkami mafii - ale pieniążki się prały bardzo dobrze. Mamona pura!
Tylko JP1 niepotrzebnie się interesował. Po co mu to było?
Można by spytać o szczegóły wisielca z Blackfriars... ale seryjny był szybszy.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #650 dnia: Grudnia 23, 2020, 14:27:46 pm »

Uprasza się Sz. Pana Parafianina_MM, o łaskawe przedświąteczne odpierdolenie się od mojej wielkiej wiary w zabobon i moje problemy z zabijaniem niewinnych. Pilnuj swojej wiary i swojego sumienia, kretynie.
I ucz się nieuku logiki, zasad wnioskowania i dowodzenia, bo masz z tym wielki kłopot.
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #651 dnia: Grudnia 23, 2020, 14:36:11 pm »

Pozwolę sobie wkleić taki oto link, jako przyczynek w naszej dyskusji. Nie skomentuję, bo nie wiem, co o tym sądzić. Pomożecie?

https://www.mp.pl/szczepienia/specjalne/100056,etyczne-aspekty-szczepionek-uzyskiwanych-z-linii-ludzkich-komorek-zarodkowych#1
to żaden przyczynek, tylko humanistyczno-głupawy bełkot dr nauk hum.

czego Pan nie wie w tak oczywistej sprawie?
Bo widzę, że jest Pan wielkiej wiary w zabobon tego świata tj szczepionki, a ma duży problem z prostym przykazaniem : nie zabijaj.
Pomogę. Podam przykład:
Jeżeli np. p.Mruk, Parafinin, albo biskup zostaną zamordowani, bo komuś tam z jakiś przyczyn nie pasowali.
To czy można ich rozmontować na części, bo są one (wg zasad tego świata) do czegoś bardzo przydatne?
Tylko proszę nie szukać po internetach, tylko przyjąć odpowiedż, że: nie.
 
Komentarz sprawiedliwego :
https://www.pch24.pl/bp-schneider--jestem-gotow-isc-do-wiezienia--ale-nie-przyjme-nieetycznej-szczepionki-,80831,i.html


Czyli sprzeciwia sie pan kultowi relikwii? Jesli takiego sw. Andrzeja Bobole zamordowali, to nie mamy prawa, pana zdaniem, dla wiekszego dobra i wzrostu poboznosci, pobrac relikwii? :)
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #652 dnia: Grudnia 23, 2020, 14:42:10 pm »

Dziękuję Szanownemu Panu Angelusowi za odpowiedź.
Osobiście jestem przekonany, że covid i cudowna szczepionka to gigantyczna hucpa (nie neguję jednak istnienia wirusa, choroby, zgonów i tepe). Ale mamy w w Naszym umęczonym Kraju powszechne szczepienia przeciwko odrze, śwince i różyczce. Ktoś z Państwa niezaszczepiony?
Moje „nie wiem” odnosiło się do:
• zasadności tych szczepień,
• istnienia warunków godziwego przyjęcia tego szczepienia (lub w ogóle brak takich warunków).

Tekst bp. Schneidera czytałem, podobnie jak wcześniejsze odniesienia się do tego zagadnienia Stolicy Ap. I co teraz ma zrobić biedny katolik patrzący na to wszystko? Szczepić dzieci? Nie szczepić?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2020, 14:43:52 pm wysłana przez Mruk » Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #653 dnia: Grudnia 23, 2020, 15:53:12 pm »

Cytuj
halucynacja, hemoglobina

Widziałem się ostatnio z tym panem na mieście. Nie mogę Państwu publicznie powiedzieć czy miał maseczkę (RODO).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #654 dnia: Grudnia 23, 2020, 19:30:37 pm »

I co teraz ma zrobić biedny katolik patrzący na to wszystko? Szczepić dzieci? Nie szczepić?

Akurat dzieci to chyba szczepić na koronawirusa nie ma potrzeby?

Ale tak ogólnie rzecz biorąc, proszę się nie martwić, jak sprawy się będą posuwać w tempie, w jakim się posuwają, nasze decyzje staną się wkrótce banalnie proste: trzeba będzie robić dokładnie odwrotnie, niż zalecają w Rzymie.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Jotes
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #655 dnia: Grudnia 23, 2020, 19:32:42 pm »

Uprasza się Sz. Pana Parafianina_MM, o łaskawe przedświąteczne odpierdolenie się od mojej wielkiej wiary w zabobon i moje problemy z zabijaniem niewinnych. Pilnuj swojej wiary i swojego sumienia, kretynie.
I ucz się nieuku logiki, zasad wnioskowania i dowodzenia, bo masz z tym wielki kłopot.
Prawdziwie przedsoborowa miłość bliźniego. Do tego słownictwo rodem z rynsztoka, czy jest u moderator?
Zapisane
Parafianin MM
uczestnik
***
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #656 dnia: Grudnia 23, 2020, 23:29:35 pm »

To czy można ich rozmontować na części, bo są one (wg zasad tego świata) do czegoś bardzo przydatne?

Czyli sprzeciwia sie pan kultowi relikwii? Jesli takiego sw. Andrzeja Bobole zamordowali, to nie mamy prawa, pana zdaniem, dla wiekszego dobra i wzrostu poboznosci, pobrac relikwii? :)

fałszywie Pan wnioskuje, bo wg myślenia tego świata a nie wiary.
 
Zapisane
Parafianin MM
uczestnik
***
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #657 dnia: Grudnia 23, 2020, 23:30:50 pm »

@Mruk
prywatny ban za knajacki język i histerie.
Bez odbioru.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #658 dnia: Grudnia 25, 2020, 17:50:46 pm »

Pozwolę sobie wkleić taki oto link, jako przyczynek w naszej dyskusji. Nie skomentuję, bo nie wiem, co o tym sądzić. Pomożecie?

https://www.mp.pl/szczepienia/specjalne/100056,etyczne-aspekty-szczepionek-uzyskiwanych-z-linii-ludzkich-komorek-zarodkowych#1

Umieszczałem ten link na MnP. Uważam, że to bardzo dobra analiza.

Z punktu widzenia biorcy rozmaitych szczepionek, nie uważam za grzeszne czy moralnie niedopuszczalne przyjęcie szczepionki pochodzącej z linjij komórkowych pobranych od dzieci zabitych przed narodzinami. Bo żadne z tych dzieci nie zostało zabite w tym celu.

W konsekwencji, uważam stanowisko JE biskupa Schneidera za przesadne.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #659 dnia: Grudnia 29, 2020, 08:44:29 am »

Szanowni Państwo, my tu gadu gadu a tymczasem zbrodniczy koronawirus zbiera śmiertelne żniwo i przenosi się z rąk do rąk, z rąk do rąk (i do ust!)

Wobec powyższego wnoszę by władze świeckie* w postaci sanepidu natychmiast stanęły na wysokości zadania i zablokowały rozwój pandemii dając KEPu ultimatum:

Cytuj
Mając na uwadze warunki sanitarne i epidemiologiczne zagrożenie wirusowe nakazuje się dostosować praktyki duszpasterskie w parafiach tak, by maksymalnie utrudnić transmisję wirusa poprzez wprowadzenie następujących obostrzeń:

1. Nakazuje się natychmiast zakazać udzielania komunii na rękę - ponieważ ręce mają nieustanny kontakt z potencjalnymi patogenami.
lub
2. Nakazuje się natychmiastowego zaprzestania zbierania na tacę gdyż związane to jest z dotykaniem pieniędzy, które jak wykazano w rozlicznych badaniach są nośnikiem patogenów, brudu i zarazków.

Wybór jednego z powyższych wariantów obostrzeń należy pozostawić proboszczom najlepiej znającym lokalne uwarunkowania i możliwości.

* - skoro wcześniej już władze świeckie w postaci konserwatorów zabytków potrafiły w niektórych przypadkach powstrzymać niszczenie ołtarzy i wprowadzanie stołów
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Strony: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 109 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!