Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:12:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 109 Drukuj
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 192398 razy)
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #555 dnia: Października 12, 2020, 13:06:01 pm »


13 czerwiec 2013: Dlaczego WHO nie zaleca noszenia masek przeciw Bliskowschodniemu zespołowi oddechowemu [MERS} i grypie?

WHO: Dlatego, że niewłaściwe użycie maski może w rzeczywistości zwiększyć ryzyko transmisji, a nie je zmniejszyć.




Koronawirusa to też dotyczy.

Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #556 dnia: Października 12, 2020, 14:39:05 pm »

https://wolnemedia.net/who-przyznala-ze-covid-jest-niewiele-grozniejszy-od-grypy/
https://wolnemedia.net/who-krytykuje-blokady-w-celu-walki-z-covid-19/

przepraszam, że gołe linki, ale jestem w terenie
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #557 dnia: Października 12, 2020, 17:41:39 pm »

Mam takie pytanie: zmarła w Polsce moja dalsza krewna, siostra zakonna, i ze zdumieniem dowiedziałem się, że poddano ją kremacji. Rodzina twierdzi, że "takie są teraz wymagania", z powodu covida. Czy to jest prawda? Takie są przepisy?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #558 dnia: Października 12, 2020, 18:26:59 pm »

Mam takie pytanie: zmarła w Polsce moja dalsza krewna, siostra zakonna, i ze zdumieniem dowiedziałem się, że poddano ją kremacji. Rodzina twierdzi, że "takie są teraz wymagania", z powodu covida. Czy to jest prawda? Takie są przepisy?
Wg rozporządzenia z 3 kwietnia (nie wiem czy jest jakieś następne ) nawet osoby zmarłe z covidem mogły być chowane normalnie przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #559 dnia: Października 12, 2020, 20:39:34 pm »

Zmarła pewna kobieta która z moją mamą chodziła do liceum - nie pozwoli w ogóle ciała ubrać, we dwa worki foliowe dano. Trumnę przywieziono i od razu pochowano. Mąż zmarłej chciał jakiś czas do tymczasowego grobu, ale sanepid w ogóle nie pozwoli nawet po kilku latach na ekshumację w celu przeniesienia  (czy po 20 latach się zgodzą też nie wiadomo).
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #560 dnia: Października 13, 2020, 09:38:33 am »

Nie przepisy a nadgorliwosc. Moj dobry przyjaciel zmarl i mial zupelnie normalny pogrzeb, no poza tym, ze trumna nie byla otwierana w kosciele.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #561 dnia: Października 13, 2020, 17:18:14 pm »

No raczej nie nadgorliwość, bo przepis stanowi tak:
Cytuj
§ 5a. 1. W przypadku zwłok osób zmarłych na chorobę wywołaną wirusem SARS-CoV-2 (COVID-19) należy:
1)   przeprowadzić dezynfekcję zwłok płynem odkażającym o spektrum działania wirusobójczym;
2)   odstąpić od standardowych procedur mycia zwłok, a w przypadku zaistnienia takiej konieczności należy zachować szczególne środki ostrożności;
3)   unikać ubierania zwłok do pochówku oraz okazywania zwłok;
4)   umieścić  zwłoki  w ochronnym,  szczelnym  worku,  wraz  z ubraniem  lub  okryciem  szpitalnym, a w przypadku przekazania zwłok do spopielenia umieścić pierwszy worek ze zwłokami w drugim worku;
5)   zdezynfekować powierzchnię zewnętrzną kolejno każdego worka przez spryskanie płynem odkażającym o spektrum działania wirusobójczym;
6)   zwłoki zabezpieczone w sposób, o którym mowa w pkt 1, 4 i 5, umieścić w:
   a)  kapsule transportowej, w przypadku przekazywania zwłok do krematorium, wykonanej z materiału umożliwiającego jej mycie i dezynfekcję, która po przekazaniu zwłok do spalarni podlega standardowej dekontaminacji środkami powierzchniowoczynnymi, albo
   b)  trumnie do pochówku, w przypadku bezpośredniego pochowania na cmentarzu;
7)   umieścić na dnie trumny do pochówku warstwę substancji płynochłonnej o grubości 5 cm;
8 )   niezwłocznie po złożeniu zwłok w trumnie lub kapsule transportowej trumnę lub kapsułę transportową zamknąć szczelnie i spryskać płynem odkażającym o spektrum działania wirusobójczym;
9)   transport zwłok, jeżeli jest to możliwe, prowadzić jednym zespołem przewozowym
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #562 dnia: Października 13, 2020, 17:37:21 pm »

Nic nie widzę o obowiązku kremacji w zacytowanym paragrafie, zresztą osoba, o której pisałem nie zmarła na covida. Tym bardziej mnie więc zdziwiło tłumaczenie, że "takie są wymagania".
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #563 dnia: Października 13, 2020, 17:48:37 pm »

Obowiązku kremacji nie ma, chodziło mi bardziej o mycie i ubieranie zwłok.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #564 dnia: Października 13, 2020, 20:35:49 pm »

Fajny wpis znalazłem pod jednym z artykułów o koronaściemie. Zostawiam ku pamięci:
Cytuj
To tylko maska. To tylko 1,5 metrów. To tylko na dwa tygodnie. To są tylko niepotrzebne firmy. To tylko niepotrzebni pracownicy. To tylko puby. To tylko restauracje. To tylko impreza. To tylko do momentu, kiedy liczba zarażonych spadnie. To tylko po to, żeby zmniejszyć zużycie szpitali. Zostało tylko kilka tygodni. To tylko kościoły. To tylko modlitwa. To tylko dopóki nie przyjdzie szczepienie. To tylko bransoletka śledząca. To tylko aplikacja. To tylko system rozpoznawania twarzy. To tylko po to, żeby ludzie wiedzieli, że obok ciebie jest bezpiecznie. To tylko po to, żeby wiedzieć, kogo spotykasz. Zostało tylko kilka miesięcy. To tylko film, który został skasowany. To tylko post. To tylko e-mail. To niewiele cenzury. To są tylko przeciwnicy Corona. To tylko naziści. To tylko anarchiści. To tylko czujnik. To tylko informacje medyczne. To tylko po to, żebyś mógł podróżować. To tylko po to, żebyś mógł zdobyć prawo jazdy. To tylko po to, żebyś mógł głosować. To tylko na kilka lat. ... To tylko twoja wolność, która codziennie znika, a ty nawet tego nie widzisz.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #565 dnia: Października 13, 2020, 22:28:24 pm »

Za dwa tygodnie lewica z lewa, ze środka i z prawa zgodnym chórem przegłosują nową ustawę o obowiązku noszenia maseczek.

A oto wypowiedzi członków Prawa i Sprawiedliwości o nielegalności stosowania obostrzeń.

"Premier Mateusz Morawiecki: „Podstawą prawną jest ustawa z marca, a jeśli nie do wszystkich działań mamy podstawę prawną to na następne posiedzenie Sejmu przygotujemy nową ustawę.”

Szef KPRM Michał Dworczyk: „Jako że jest to kwestionowane przez polityków i prawników to zostanie to zmienione w ustawie. Projekt jest już gotowy.”
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2020, 23:13:23 pm wysłana przez ececylia » Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #566 dnia: Października 13, 2020, 23:01:08 pm »

Sk...syny
Czy całe to towarzystwo ma świadomość, że w pewnym momencie ludzie wyjdą na ulice. Chcą wojny to ją będą mieli.
Niestety coraz częściej mam wrażenie, że to co się dzieje to tylko preludium do wprowadzenia czegoś milion razy gorszego.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2020, 23:02:59 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #567 dnia: Października 13, 2020, 23:16:31 pm »

Pandemia to niezły interes: https://nczas.com/2020/10/13/prof-gut-ujawnia-rozgrywki-za-kulisami-koronawirusa-epidemia-nie-skonczy-sie-nigdy-video/?fbclid=IwAR34pD9qINJfWzDcAXefwRer6iOashYBzYl48uzHocScPoSlNYS8u6vBKrU
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #568 dnia: Października 14, 2020, 00:07:18 am »

A oczywiście, że niezły.
Ale mam wrażenie, że tu chodzi o coś całkiem innego. Myślę, ze nasz nieRząd wykonuje rozkazy z "góry", tzn, nie on podejmuje decyzje, tylko są mu narzucane. Analizując poczynania nieRządu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy zauważyłem, że działają po omacku. Nie stosują się do Prawa, które podobno stanowią, ich decyzje podejmowane są nagle, bez żadnych konsultacji. Wprowadzają jakieś rozporządzenia z terminem podanym, a następnego dnia okazuje się, że to nie za ileś dni, ale już. Chcieli coś wprowadzać stopniowo, ale jeden telefon z Centrali i już. Od samego początku nie wiedzieli co mówić. Najpierw szmatki na pysku be, potem nagle ok. Najpierw kasa dla wszystkich, potem nie dostał jej prawie nikt. Tak samo te koncesjonowane konowały merdialne typu Simon et consortes. Najpierw "nie ma się czego obawiać, to tylko jeden z wielu mało szkodliwych wirusów", potem "ratuj się kto może, ludzie będą umierać na ulicy" Ostatnio znów okazało się, że na pieniądzach wirus "żyje" aż 28 dni! To co? likwidujemy gotówkę? Ale hola hola... Emitentem gotówki jest NBP, a emitentem pieniądza elektronicznego są wszelkiej maści banki. Czyli co? Złotówka bez pokrycia ma być środkiem płatniczym, a gotówka z "gwarancjami państwa i NBP'u" do wora. Podobno w Szatanach Zjeb.noczonych od 15. bm. przechodzą na walutę elektroniczną. Od początku listopada dollar w formie materialnej przestanie mieć jakąkolwiek wartość - trzeba je oddać do banku do 30 bm. Tak czytałem, źródła nie sprawdzałem.
Oni dobrze wiedzą co sie dzieje. Nie wszyscy. Tylko część. Może nawet sam Naczelnik do końca nie wie co się dzieje.
Boję się, że niedługo zrobią z nas kolejne numery w bazie danych. Sterowane za pomocą przywilejów i kar. Tak jak w Chinach Ludowych. I tak w większości jesteśmy numerami, ale jednak jeszcze trochę wolności mamy (jak kto sobie ją wywalczy, tudzież potrafi z niej korzystać).Kościół milczy, a wręcz przyklaskuje obostrzeniom. Gdzie ci DUSZPASTERZE z czasów komuny? Teraz w większości to sami DUSZPASERZY, którzy za garść srebrników (a może za garść szekli) zgodzą się na wszystko. Ale już ktoś kiedyś powiedział, że Piekło będzie wybrukowane głowami duszpaserów. Wszystko nabiera tempa. To już niestety jest zjazd po równi pochyłej. Myślę, że do końca roku zajdą takie zmiany, że nawet Orwellowi sie to nie śniło.  Chyba trzeba się szykować na najgorsze...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #569 dnia: Października 14, 2020, 00:35:07 am »

Kolejny absurd:
Cytuj
Wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek oznacza zakaz jedzenia, picia i palenia w przestrzeni publicznej. Każdej, za wyjątkiem pociągu
Od soboty obowiązuje rozporządzenie Rady Ministrów, które nakłada na wszystkich mieszkańców tzw. żółtych stref obowiązek noszenia maseczek. Ponieważ ze względu na gwałtowny wzrost liczby zakażeń żółtą strefą objęto cały kraj, maseczki trzeba nosić wszędzie. Wyłączony z zakazu jest tylko zamknięty katalog osób, o którym mówi rozporządzenie.
Miejscami przepisy są jednak mało precyzyjne i zostawiają pole do nadinterpretacji, a czasem prowadzą do absurdów.
W przestrzeni publicznej, jak np. na ulicach czy w pojazdach komunikacji publicznej, maseczki trzeba nosić i nie wolno ich zdejmować.
Oznacza to, że na ulicy nie wolno jeść i pić. Chyba że jesteśmy w stanie to zrobić mając na twarzy maseczkę. Nie ma więc już szans na tak popularnego w Polsce kebaba na świeżym powietrzu bez groźby surowej kary. Za złamanie przepisów grozi mandat do 500 zł. Jeśli sprawa trafi do wyższej instancji, grzywny zaczynają się od 5 tys. zł.Taki sam nakaz obowiązywał wiosną. Według obowiązującej wtedy interpretacji przepisy nie zawierały wyjątków, które pozwalałyby zdjąć maseczkę do jedzenia. Teraz też takich wyjątków nie ma, więc zasada jest taka sama - mówi w rozmowie z money.pl rzecznik prasowy GIS Jan Bondar. Bary z jedzeniem na wynos nadal mogą funkcjonować, możemy sobie kupić posiłek, ale zjeść go możemy tylko w domu, w miejscu pracy, gdzie maseczkę można zdjąć, czy w samochodzie.
I dotyczy to nie tylko lodów, hamburgerów czy gofrów, ale nawet cukierka czy gumy do żucia.
Co więcej, taka interpretacja przepisów oznacza, że w przestrzeni publicznej na terenie całego kraju obowiązuje zakaz palenia, bo do tego też maseczkę należy zdjąć.
Jedynym wyjątkiem dotyczącym jedzenia, który ustawodawca zdecydował się wpisać do rozporządzenia, jest pociąg.

https://finanse.wp.pl/zakaz-jedzenia-na-ulicy-kebab-tylko-w-domu-lub-w-aucie-6563884981225984a
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 109 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!