Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 16:30:01 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 58 59 [60] 61 62 ... 109 Drukuj
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 195415 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #885 dnia: Kwietnia 30, 2021, 12:04:33 pm »

Wałbrzych wprowadza obowiązek szczepień na COVID-19. Na razie bez kar za odmowę.

https://www.walbrzych24.com/artykul/31375/obowiazkowe-szczepienia-na-covid-19-w-walbrzychu-radni-zdecydowali
I od razu należy napisać do wałbrzyskiej prokuratury odnośnie popełnienia przestępstwa przez rzeczonych idiotów.

Tego typu knoty prawne podlegają zaskarżeniu na drodze administracyjnej a nie karnej.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #886 dnia: Maja 06, 2021, 21:30:12 pm »



Podobnych historii naczytałem się sporo jeszcze w ub. roku. Nie wiem, czy tak jest rzeczywiście (na szczęście nie musiałem sprawdzać w praktyce), ale skłaniam się do przypuszczenia, że to jest dzisiaj tzw. norma w naszej tzw. służbie zdrowia.

@Regiomontanus dnia: Kwiecień 30, 2021, 03:06:24

Rozumiem, że Pan zakłada czyjeś działanie w tzw. dobrej wierze. Otóż sprawa wałbrzyska ma ciąg dalszy. Setki osób pod domem prezydenta Wałbrzycha. Protest przeciwko obowiązkowym szczepieniom. (Dla jasności - nie uważam nczas.com za w pełni wiarygodne źródło, a to ze względu na zaangażowanie po pewnej stronie, co w moich oczach jest ujmą. Jednakże o sprawie pisano także na der Onecie - przeciwna strona do nczas.com ;)).

Jeszcze jedno - presja wywierana przez tzw. media jest straszna - wypatrzone w dniu dzisiejszym - https://twitter.com/WartoRozmawiac/status/1390374554246139904

Edit:

W związku z tym, że prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej spotyka się z licznymi pogróżkami ze strony antyszczepionkowców, otrzymał policyjną ochronę. - link https://tvn24.pl/polska/walbrzych-prezydent-roman-szelemej-z-policyjna-ochrona-po-fali-hejtu-zwiazanego-z-uchwala-o-obowiazkowych-szczepieniach-5087329
Jak to jest? Za przyjęcie nielegalnej uchwały dotyczącej mieszkańców nie takiej małej w końcu miejscowości nie ma żadnych konsekwencji? Za to protestujących nazywa się "antyszczepionkowcami" z wyraźną sugestią, że to (jak w/g prlowskiej jeszcze  nowomowy) jacyś "wichrzyciele", "warchoły", "nieodpowiedzialne elementy"?

Dzieje się źle. Chyba idą ciężkie czasy...
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2021, 21:53:57 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #887 dnia: Maja 07, 2021, 00:47:07 am »

Postępy postępu:

Niemal cały Bundestag za segregacją obywateli na zaszczepionych i niezaszczepionych
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #888 dnia: Maja 07, 2021, 07:36:36 am »

Postępy postępu:

Niemal cały Bundestag za segregacją obywateli na zaszczepionych i niezaszczepionych

Czyli u nas za niedługo będzie to samo...
Zapisane
Natanael
uczestnik
***
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #889 dnia: Maja 07, 2021, 10:53:05 am »

A ja się właśnie wyszczepiłem :)
Zastrzyk z Moderny. U mnie dzień później delikatne zmęczenie i stan podgorączkowy, poza tym bez tragedii. Normalnie mogłem pójść do pracy.
Całość procedury poszła bardzo sprawnie, szybki wywiad, zastrzyk i 15 minut czekania.
Zapisane
Prombudrak
bywalec
**
Wiadomości: 60

« Odpowiedz #890 dnia: Maja 07, 2021, 13:16:43 pm »

gratulacjom...nie było końca
Zapisane
Tolerancja...to odchyłka od normy.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #891 dnia: Maja 07, 2021, 15:40:05 pm »


Czyli u nas za niedługo będzie to samo...

Podążajmy z postępem - KATAKUMBY! Jak wygląda życie katolika w Niemczech
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 586


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #892 dnia: Maja 07, 2021, 17:45:18 pm »

A ja się właśnie wyszczepiłem :)
Zastrzyk z Moderny. U mnie dzień później delikatne zmęczenie i stan podgorączkowy, poza tym bez tragedii. Normalnie mogłem pójść do pracy.
Całość procedury poszła bardzo sprawnie, szybki wywiad, zastrzyk i 15 minut czekania.

No drogi panie, szczerze gratuluję. Dostąpił pan zaszczytu bycia moim królikiem doświadczalnym.
Jestem twoim idolem. Trzymam kciuki.  ;)

PS. Ponoć po zastrzyku Moderny zostaje się modernistą! Wot, technika!
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #893 dnia: Maja 07, 2021, 18:16:04 pm »


Czyli u nas za niedługo będzie to samo...

Podążajmy z postępem - KATAKUMBY! Jak wygląda życie katolika w Niemczech

W jakimś filmie polskim opowiadającym o czasach uprzemysłowienia młody polski bohater wyjeżdża w kraj niemiecki. W czasie jazdy koleją modli się, albo coś mówi o Bogu. Starszy kolega mówi mu na to - Ty jedziesz do Niemiec. Tam Boga nie ma.

Kto jedzie do kraju Wieletów bezbożnie wymordowanych przez Sasów, kraju który potem by rdzeniem pruskiej autokracji, sercem narodowego socjalizmu a potem krajem sowieckim - ten sam wybiera szkodę na swoim chrześcijaństwie.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #894 dnia: Maja 07, 2021, 18:50:04 pm »

Kto jedzie do kraju Wieletów bezbożnie wymordowanych przez Sasów, kraju który potem by rdzeniem pruskiej autokracji, sercem narodowego socjalizmu a potem krajem sowieckim - ten sam wybiera szkodę na swoim chrześcijaństwie.
Chociaż taka konstelacja ma ta zaletę, że wiadomo jak jest źle. Ja natomiast od 5 lat jako wierny w kaplicy FSSPX nie mam najmniejszych problemów ani z sakramentami, ani z katechezą.
Nawet jak rodzina przyjeżdża w odwiedziny, to nie ma problemu, bo oprócz FSSPX nie ma tutaj żadnej alternatywy.  Natomiast w Polsce sa kłótnie, bo nie chce im sie 4 liter ruszyć i wolą do modernistów za rogiem. Tak, że nie wiem, gdzie chrzescijaństwo bardziej zagrożone.
Prawda jest taka: w Niemczech pozostali sami pretorianie, w kaplicach FSSPX to widać.
Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #895 dnia: Maja 07, 2021, 20:04:54 pm »

Co zaś ważniejsze w Niemczech nie ma problemu z muzyką.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #896 dnia: Maja 08, 2021, 18:44:05 pm »

Sportowcy i youtuberzy będą promować szczepienia? Szef KPRM: przygotowaliśmy dużą kampanię

Każdy kolejny rocznik jest mniej zainteresowany szczepieniami. My się z tym liczyliśmy i przygotowaliśmy dużą kampanię profrekwencyjną. Chcemy zaangażować przede wszystkim sportowców i youtuberów - przekazał szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk.

Pojawiły się informacje o planach szczepienia nastolatków, a potem małych dzieci.

@Natanael  dnia: Maj 07, 2021, 10:53:05

Wyszczepia się zwierzęta, człowieka się zaszczepia. Decyzję o tym, czy się zaszczepić, czy nie niechaj każdy podejmuje sam. Ja jestem jak najdalszy od ocen.
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #897 dnia: Maja 09, 2021, 21:58:22 pm »

Odnośnie Wyszczepionek, dla tych, co może nie do końca rozumieją o co kaman...

https://forumdlazycia.wordpress.com/2021/04/20/apel-kobiet-z-calego-swiata-w-sprawie-nieetycznych-szczepionek-podpisala-tez-wanda-poltawska/

https://pch24.pl/bp-schneider-jestem-gotow-isc-do-wiezienia-ale-nie-przyjme-nieetycznej-szczepionki/

https://wnet.fm/2021/04/14/dr-halina-bogusz-wszystkie-szczepionki-przeciwko-covid-19-w-polsce-korzystaja-z-linii-komorkowych-nienarodzonych-dzieci/

Jeśli to prawda, a zakładam, że tak, to mając świadomość tego i przyjmując wyszczepionki popełniamy bardzo ciężki grzech. Gdyby te informacje nie były nagłaśniane przez ludzi, których można nazwać Głosem Wołającego Na Pustyni to żylibyśmy w błogiej nieświadomości, ale mając taką wiedzę, stając przed Stwórcą na Sądzie Ostatecznym nikt z nas nie będzie mógł powiedzieć "Ja nie wiedziałem..."
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #898 dnia: Maja 10, 2021, 00:53:18 am »

Korzystanie z linij komórkowych pochodzących od zabitych (kiedyś) dzieci nie jest żadnym grzechem. Związek przyczynowo-skutkowy między ich śmiercią a jakimś lekiem jest znikomy. Znacznie większym problemem moralnym są przeszczepy organów, pochodzących od tylko trochę nieżywych ludzi.

Pani Połtawska i inni szanowni podpisujący te apele po prostu nie wiedzą, jak działa medycyna, na czem testuje i jak. Większość leków jest testowania na liniach komórkowych pobranych tuż po śmierci ludzi, w tym - zabitych nienarodzonych. Ale nie w tym celu ich zabijano...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #899 dnia: Maja 10, 2021, 07:38:14 am »

Korzystanie z linij komórkowych pochodzących od zabitych (kiedyś) dzieci nie jest żadnym grzechem. Związek przyczynowo-skutkowy między ich śmiercią a jakimś lekiem jest znikomy. Znacznie większym problemem moralnym są przeszczepy organów, pochodzących od tylko trochę nieżywych ludzi.

Pani Połtawska i inni szanowni podpisujący te apele po prostu nie wiedzą, jak działa medycyna, na czem testuje i jak. Większość leków jest testowania na liniach komórkowych pobranych tuż po śmierci ludzi, w tym - zabitych nienarodzonych. Ale nie w tym celu ich zabijano...
Jak rozumiem, jest to Pańska ocena, jako Krusejdera. Ocena osoby, którą można nazwać "lamerem" w kwestiach etyki, biologii i Bóg wie, czego jeszcze.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 58 59 [60] 61 62 ... 109 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koronawirus « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!